Фентъзи и фантастика - Тема11

  • 45 721
  • 745
  •   1
Отговори
# 675
  • София
  • Мнения: 44 236
Стигнах докъм средата на третата от Мъглородените и мога да кажа, че до тук тя ми харесва най-много от трилогията. Като изключим Eлънд и Вин, чиито действия и размисли са ми най-скучновати(намирам го леко абсурдно при положение, че  те се водят главните герои, но какво да се прави), всичко друго (и всички други) държат интереса ми. Simple Smile Дано не се издънят нещата на финала Simple Smile

# 676
  • Мнения: 3 666
Стигнах докъм средата на третата от Мъглородените и мога да кажа, че до тук тя ми харесва най-много от трилогията. Като изключим Eлънд и Вин, чиито действия и размисли са ми най-скучновати(намирам го леко абсурдно при положение, че  те се водят главните герои, но какво да се прави), всичко друго (и всички други) държат интереса ми. Simple Smile Дано не се издънят нещата на финала Simple Smile
Финалът е "УОУ".
Скрит текст:
После като навързах нещата се чудих как може да съм била толкова сляпа, че да не вдяна още от първата книга.

# 677
  • България
  • Мнения: 6 241
...
Друга дълга поредица, която харесвам е Бараяр на Бюджолд.
Не съм прочела само последната - Джентълменът Джол и Червената кралица.
Ммммм. Сагата е страхотна. Колкото и пъти да я чета, не ми омръзва. Любима част "Cetaganda". "Джентълменът Джол и Червената кралица" я отложих, след като прочетох някой друг спойлер за нея. Не зная дали ми се иска да променям вижданията си за Корделия Нейсмит - Воркосиган.*

Скрит текст:
* -че да не стане като с втората от "Тъмни съзаклятия". Нямаше да я чета, пък кумата взе че ми я подари на хартия и...иде коня в ряката.
  Да ги бях прочела и аз по-рано  Mr. Green тези спойлери.
За разлика от ♥ HAPPY ♥ , направо се потресох  #Shocked от Корделия в последната книга.
Даже не можах да я дочета.
  Като спомена, че светът на Бараяр ми беше любим, сигурно е ясно защо последната книга не ми допадна  Mr. Green.

# 678
  • Мнения: 48 033
Аз пък се чудя тя как ги изтърпя и се кефя на постъпката й Wink

# 679
  • България
  • Мнения: 6 241
Как изтърпя Бараярците ли?
  На пръв поглед изглеждат много закостенели, но не са съвсем такива  Wink.
Нейните бетански психиатри, щяха да и разкажат игричката съвсем демократично. Добре че им се изплъзна.
Мерси, за такава "демокрация".
Единственото хубаво, за мен от нейния свят бяха репликаторите  Grinning.
Няма да отричам, че ми повлия и природата на Бараяр  Heart Eyes.

Последна редакция: пн, 02 окт 2017, 18:30 от MoiraineD

# 680
  • София
  • Мнения: 44 236
Аниш
Dizzy Face бива ли такива неща да казваш, сега сън няма да спя да мисля какво пропускам Smile

# 681
  • Мнения: 3 666
Аниш
Dizzy Face бива ли такива неща да казваш, сега сън няма да спя да мисля какво пропускам Smile

Опс, сори (близнашка му работа, първо пише, после мисли).  Това, че аз не се усетих не означава непременно, че и ти не си се усетила. Напълно е възможно да предполагаш вече края.

# 682
  • София
  • Мнения: 44 236
Нищо не предполагам, честно, дори не се и опитвам, като цяло съм в небрано лозе, всъщност за това и ми е достатъчно интересно Simple Smile

# 683
  • Майничка
  • Мнения: 12 625
Всъщност, след първоначалния шок, "Джентълмен Джоул" си дойде съвсем логично на мястото, заради нея погледнах с други очи и на "Етан от Атос", която ми беше най-скучната от поредицата.

"Лъки Стар" на Азимов съм ги чела като студентка, типична "детско-юношеска" литература. От него сякаш най- ми харесват "Стоманените пещери", като модел за над-жанрова литература.

# 684
  • Мнения: 136
Мислех да започвам Tower of down, но след коментарите май ще пропусна. Не ми се занимава с Каол и Несрин, ако не се случва нещо съществено за цялостната история.

Ближа си раните след "Съдбата на убиеца", жестока жена е Робин Хоб.  Предишната книга беше бавна и тегава, сякаш нищо не се случваше и ми беше дотегнало от самосъжалението на Фиц, но тук  нещата се раздвижиха брутално и се появиха героите от останалите поредици (Корабите и Хрониките), за да ми разбият сърцето.

Сандерсън не го харесвам принципно, Душата беше някакво изключение, към Летописите ме е страх да посегна преди да ги завърши.

П.П.: безплатно може да се сваля от руската читанка, качват книги на всякакви езици.

# 685
  • Мнения: 18 380
Нищо не предполагам, честно, дори не се и опитвам, като цяло съм в небрано лозе, всъщност за това и ми е достатъчно интересно Simple Smile
края е много.....неочакван .......нетрадиционен за този жанр. и неочакван. само това ще кажа.

На мен не ми хареса особено Съдбата на Шута. Много меланхолично ми дойде.

Скрит текст:
трябваше да свърши или как Фиц лежи погребан под развалините или как потегли отново на път, след като се отдели  от групата. Вместо това тази бавна смърт накрая , докато се събират всички да го гледат бе нещо ужасяващо
.

# 686
  • Мнения: 136
Джон, за мен Фиц и Шута свърши точно в този момент. Последните 150 страници ми дойдоха излишни.

# 687
  • Мнения: 5 416
Днешните ми покупки бяха главно на тема фентъзи и фантастика:
1. Патрик Нес - Ние останалите просто живеем тук
2. Емили Сейнт Джон Мандел - Станция Единайсет
3. Дмитрий Глуховски - Разкази за родината
4. Нийл Геймън - Дим и огледала

На първите двама не съм чела нищо, а на последните само една книга. Мнения за тези?

# 688
  • Мнения: 295
Днешните ми покупки бяха главно на тема фентъзи и фантастика:
1. Патрик Нес - Ние останалите просто живеем тук
2. Емили Сейнт Джон Мандел - Станция Единайсет
3. Дмитрий Глуховски - Разкази за родината
4. Нийл Геймън - Дим и огледала

На първите двама не съм чела нищо, а на последните само една книга. Мнения за тези?
Аз много харесвам Патрик Нес. Пише приятно, увлекателно, леко се чете, идеите са оригинални, но Ние останалите... и Освен този живот са доста тийн. Най хубавите му книги, според мен, са поредицата Живият хаос, първите които четох от него. И те са тийн, но идеята е доста по сериозна.

# 689
  • Мнения: 5 416
Това не ми пречи. Важното е книгите да си заслужават четенето, а за каква аудитория са предназначени, не е толкова важно.

Общи условия

Активация на акаунт