Братислава

  • 50 907
  • 653
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 4 808
Моля някой, пътувал скоро от Братислава, да сподели възможно ли е използване само на мобилна бордна карта на тамошното летище!
Аз пътувах миналата година, и на отиване и на връщане минахме само с мобилни бордни карти.

# 331
  • Мнения: 7 869
Тъкмо зяговорихте за летището. Simple Smile
Голямо ли е, малко ли е, има ли някакви особености (разни терминали и пр.), които трабва да знаем. Simple Smile

# 332
  • София
  • Мнения: 388
Пътувахме през май. С мобилни карти. Летището е малко. Ако нямате багаж за чекиране, от входа директно в ляво по ескалатора и веднага е секюрити проверката. След нея директно сте в голяма зала за изчакване с кафенета и дюти фри. В ляво е паспортният контрол и от него се слиза с ескалатор на гейтовете. Супер бързо става всичко. Имам 3  полета от там за последната година и всичко ми отнема 15 мин.  Последния път отидохме час и половина преди полета, без багаж бяхме и висяхме на гейта 1 час. Като цяло са доста организирани.

# 333
  • Мнения: 7 869
Благодаря за отговора!
Това ми дава допълнително спокойствие и увереност, защото аз отговарям за пътешествието. 😊

# 334
  • Велико Търново/Latitude: 43 ° 32 '47 "North - Longitude: 6 ° 56' 17" East
  • Мнения: 1 220
missmarina, Дама от морето, благодаря за информацията!
Срещнах на няколко места информация, че на това летище не приемали мобилни бордни карти и леко се ошашавих. Не съм плащала за места (Wizz)  и се чудех къде в Братислава или Виена да търся възможност да  разпечатам билетите.

# 335
  • Мнения: 1 988
Ние пътувахме до Братислава през май тази година и също бяхме само с мобилни бордни карти - никакъв проблем.
Летището е малко, ако сте предвидили финално пазаруване на подаръци през дюти фри, имайте предвид, че магазинът не е голям и изборът е сравнително ограничен. Но медовина има, де Grin

А по принцип на сайта на Wizzair може да се провери за всеки полет на кое летище може с мобилни бордни карти и къде не приемат Hands V

# 336
  • Мнения: 4 808
Аз пътувах с Райън тогава, но нали от летището зависи дали приемат мобилни бордни карти, не от авиокомпанията?! Летището не е голямо, действат организирано и стегнато, бързо се минава.

# 337
  • Мнения: 7 869
Момичета, чак сега се сетих да питам има ли места за оставяне на багаж?

Ще ни изгонят в 12 ч. от хотела, а полетът е в 22ч.
Може би на някоя гара или автогара?

# 338
  • Велико Търново/Latitude: 43 ° 32 '47 "North - Longitude: 6 ° 56' 17" East
  • Мнения: 1 220
Момичета, чак сега се сетих да питам има ли места за оставяне на багаж?

Ще ни изгонят в 12 ч. от хотела, а полетът е в 22ч.
Може би на някоя гара или автогара?
Със сигурност багаж може да се остави на автогара Mlynské nivy.
Четох, че има клетки и на централната гара - Hlavná stanica.

Използвам това си включване да похваля едно заведение, в което хапнахме няколко пъти - BeAbout - https://www.beabout.sk/en/beabout
Видях, че има 2 в Братислава. Ние посетихме това, което е по-встрани от центъра (Dulovo Námestie 5/A) -беше точно до блока, в който бяхме наели апартамент и попаднахме на него съвсем случайно.
Вкусна храна, изключително добро обслужване, нормални цени.

Последна редакция: вт, 23 юли 2019, 21:06 от pepi:)

# 339
  • София
  • Мнения: 328
Момичета, чак сега се сетих да питам има ли места за оставяне на багаж?

Ще ни изгонят в 12 ч. от хотела, а полетът е в 22ч.
Може би на някоя гара или автогара?
Повечето хотели имат стая за багаж. Пишете им още сега, за да ви кажат

# 340
  • Мнения: 1 988
На Hlavna Stanica (Централна гара)има клетки за багаж, но ние бяхме в града покрай световното по хокей и всички бяха заети. На същата гара има и багажно отделение, което работи до по-късно и можете спокойно да си оставите багажа там - ние така направихме. Пада се малко вляво от клетките, ще го видите по табелите, на удобно място е.

# 341
  • Мнения: 7 869
Много ви благодаря за отговорите! ❤️

# 342
  • Мнения: 82
На летището в Братислава има кафене за пушачи в зоната след секюрити чека Simple Smile  Аз пътувах март месец и минах с мобилна бордна карта и в двете посоки

# 343
  • Мнения: 91
Ще пътуваме /двама възрастни с едно дете/ в началото на септември до Братислава, като целта както на повечето е Виена - любим град посещаван и преди.  Връщането планирам да е от Будапеща.
Проверявам за билети за автобуса до Виена  на сайта на Flixbus, но цените са доста различни. Пътувала съм с тях  от Будапеща до Виена, но преди години и билети си купихме  от автогарата при много добра цена, но нещата се променят и сега съм решила предварително  да купя билетите.
 Мога ли да се надявам на промяна на цената или няма такава вероятност ?  Така различни ли  са цените  на билетите от летището на Братислава до Виена / чета за цена от  5 евро/ ?
 
Моля, да ми препоръчате  хотел в Братислава за една нощувка, като предпочитам да е близко до спирка на автобуса за Виена, а се очертава да ползваме автобус на Flixbus .

# 344
  • Мнения: 2 817
na_ny, дайте датата, на която ще пътувате от Братислава и ориентировъчен час. Ако искате и на лично.

Или пък си проверете сама:

www.eurolines.eu

https://www.slovaklines.sk/sk/

Със Slovaklines пътувахме за по 1 евро от Виена до летището в Братислава, но взехме 2-3 месеца по-рано билети Simple Smile Успех!

Допълвам - намерих много хубава търсачка, може да Ви свърши работа:
https://www.checkmybus.com


Последна редакция: сб, 27 юли 2019, 10:00 от ЕваНиколова

Общи условия

Активация на акаунт