Канадски мами - 3

  • 18 374
  • 288
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 2 959
...Първите три седмици са адаптационни, ще ходим за по два 4аса на ден заедно и след това сами4ка. ...
Йони, честито за радостната новина, особено като знам колко се чака при вас за детска ясла. Тя е държавна, нали? А тези начални седмици и Ти ли ще стойш с бонбонката в яслата? Не се притеснявай за свикването на детенце, то май майките свикват по трудно от мъничетата с отделянето. Но Вие си имате още време заедно, наслаждавай му се. Heart Eyes

# 256
  • Торонто/Сливен
  • Мнения: 1 902


Гери, честита дъщеричка!

Да ви е жива и здрава и само радост да ви носи!

# 257
  • Торонто/Сливен
  • Мнения: 1 902
Ей, много се зарадвах на новината за бебчето на Гери. Ходя из къщи ухилена до ушите. Grinning

Подозирам, че и Кроко вече е мама, ама явно мъжът и не борави с форума и ще чакаме тя     да ни съобщи. Grinning

Нашето парти се отлага. Едните гости са настинали, а другият приятел на Су ще е на работа до към 12. Confused  Нищо, другата събота или неделя ще го направим, няма да ни избяга. Wink

Йони, пожелавам ви бързо и лесно свикване с градината и на двете. Wink

Кивито, ти голяма скатавка направи, хич не се мяркаш напоследък. Я дай отчет какво правите по цял ден с Кими. Crossing Arms

Тук лятото почва, чакаме Т до към 30 градуса. Sunglasses Хем се радвам, хем ще си искам хладинката. Няма угодия, ей. Laughing

# 258
  • Мнения: 85
Molia Kanadskite mami zahranvali bebchetata s rice cereals da dadat savet kak sa uvelichavali dozata i polse kakvo sa davali i chuvali li sa za markata Beech Nut #Crazy  . Blagodaria predvaritelno i se izviniavam che pisha na latinica.

# 259
  • Мнения: 1 283
Цитат
Здравейте от културен център Зорница!
 
До всички, които се интересуват:
Във връзка с 16-годишното момиче-българче в Монреал, прегазено от автобус на 18 май.
Момичето се възстановява добре, благодарение на грижите на много добрите доктори и на молитвите на много хора!
Молба към тези хора, които вярват в силата на молитвата: Тъй като знаем, че силата на молитвата е неимоверно по-голяма,
когато в един и същи момент се молят много хора (по идея на Весела Лазарова от Раудон, Канада), предлагаме:
да изберем един час за молитва - утре, неделя- 28 май, 12.15-12.25 ч-канадско време, докато трае молебена за момичето в българската църква в Монреал,
нека всички, които вярват в тази сила на молитвата, да се молят за здравето и възстановяването на Юлия от Монреал и всички, нуждаещи се !
За подробности, от тази вечер нататаък, следете сайта а културен центар Зорница-Монреал-  www.zornica.com  и всички свързани с него сайтове.
Благодарим Ви!
Ива Беличка, Монтреал, културен център Зорница


Мами,нека всички заедно да се помолим детето да се оправи! Praynig


Честита бебка на Гери!  bouquet Да им е жива и здрава и само радост да им носи!

А някой чувал ли е Кроко!? newsm78

Последна редакция: нд, 28 май 2006, 06:28 от HOLY

# 260
  • Canada
  • Мнения: 1 773
Molia Kanadskite mami zahranvali bebchetata s rice cereals da dadat savet kak sa uvelichavali dozata i polse kakvo sa davali i chuvali li sa za markata Beech Nut #Crazy  . Blagodaria predvaritelno i se izviniavam che pisha na latinica.
Захраних с оризова каша на 4,5 месеца. Започнах с една чаена лъжичка, на следващия ден две и т.н. До заместване на хранене стигнах чак на 6 навършени месеца. Първо давах оризовата каша и после кърмех. 3-4 дена преди да навърши 6 месеца започнах да въвеждам първо картоф (пак по чаена лъжичка - картоф, разбъркан с много кърма, иначе го плюеше), после морков, сладък картоф, тиквичка, зелен боб, броколи, спанак, грах и т.н. Плодовете започнах да въвеждам от 7-ми месец с ябълка, после банан, круша и т.н.
Beech Nut е сравнително нова и съответно непозната марка на пазара. Не съм я ползвала. Аз съм маниачка на тема даване на най-доброто на детето и до навършване на 1 год. я хранех само с органични храни.

HOLY, на линия съм между 12:15 и 12:25. Дано си има късмет детето и скоро да може пак да тича със съучениците си!
Kalida, чудесно си изкараха децата, а госпожицата след като разгледа всички подаръци, ги заряза и цял следобяд си игра с два балона Grinning
Говорете си вие за зъби, говорете... Ние скоро ще станем на година и един месец и нямаме нито един зъб. Така я мъчат милата, че на всеки 15-20 мин. проплаква и ако не стана да я погаля и дам бибата настава ад. От десетина дни таткото би отбой и се изнесе да спи в хола, аз обаче няма къде да се изнеса. Обикновено към 4-ри часа сутринта не издържам на "легни-стани" и местя малката при мен, от което едиствената полза е, че поне не ставам.

# 261
  • Мнения: 210
 А, не сьм се скрила тука сьм и чета най-редовно, не сьм писала защото при нас няма нищо ново всеки ден почти едно и сьщо.
Обаче сега и аз да се отчета днеска бяхме на гараж сейл/няколко/
голяма трьпка ми е да ходя и да купувам разни готини нещица.
А при вас как е обичате ли ходите на гараж сейлове?/това май е за нова тема ама карай/
Миналата година като ходихме за пьрви пьт не бях много очарована от тях, но сега след почти 1 год. в Канада разбрахме че хубави и полезни неща наистина има, обаче важното е да знаеш кьде да ходиш нетука в емигрантските квартали ами в по-богатите.
И едно купуване е паднало не е истина- купихме си коледна елха от тези големите които в маг-на са 100-150$ за $5 #Crazy кафемелачка на Мулинекс за $1 #Crazy принтер Канон+клавиатура+тонколони за $10 #Crazy играчки за малката
А най голям кьсмет извадихме като си намерихме зад един магазин/случайно като мьжьт ми обрьщаше колата/ маса отгоре сьс стькло и два много хубави стола за терасата/комплект/
Ами това е за сега от мен иначе Кими е добре в петьк и сложиха двете ваксини за 15ят месец крачето малко и се е  подуло от едната ваксина,но дано бьрзо да се оправи.Вече се радваме на хубаво и топло време.

Последна редакция: нд, 28 май 2006, 06:57 от kivito

# 262
  • Мнения: 822
Момичета,сега прочетох,че и Холи е писала за ваксината за по-леко изкарване на варицела(не пиша против варицела)...Но не разбрах,задължителна ли е вече?Не че ми е проблем...На моя син му я сложихме преди доста време.Много леко я прие.Но ако сега трябваше да решавам,може би бих я отказала...Доста се ровичках и четох за нея и не ми хареса следното...Ваксината поддържа някакъв имунитет до около 11-12-тата година на детето.Ами какво става след това,ако детето все пак не е изкарало варицела?А знаем,че колкото по-късно се преболедува,толкова е по-вероятно да има усложнения.Вариантът на лекарите-слага се следваща доза,която поддържа имунитет за следващите 10 години...Добре де,докога?Този въпрос май по-скоро на Birdie трябва да задам,защото децата ни са още малки и май те са първите опитни зайчета... newsm78.Аз се сблъсках и с друг проблем...Синът ми беше направил и обрив,който лекарите оприличиха на обрив при варицела.Двама лекари смених и в двата случая се колебаеха,дали това е варицела или не.Попитах ги,дали ваксината не "омекотява" симптомите дотолкова,че да направи варицелата трудно различима от други заболявания.И пак отговорите бяха уклончиви...
Това го пиша само за инфо,но ще се радвам,ако някоя мама може да сподели,как е протекла варицелата при детето и,след поставена ваксина...  bouquet

# 263
  • Мнения: 2 959
Привет и от мен, Момичета!

Мамамаша, аз съм ползвала от Beech Nuts, но само Mixed cerals. Предпочитах Heinz за каши и пюрета, а др. съм взмала само ако не съм открила съответното на Heinz. Но не са лоши, просто по късно излезнаха при нас. Колко Ти е голямо бебочето? Hug

...От десетина дни таткото би отбой и се изнесе да спи в хола, ...
Снежи, ами ние си изгонихме Татито в другата спалня още преди 17мес. И така си спим перфектно двечките.  Peace И сега като мина Рожденият ден на Деската, на дневен ред Ти е приготовление за БГ, че то време не остана. Heart Eyes Изпробвахте ли барбекюто? Hug

...А при вас как е обичате ли ходите на гараж сейлове...
Кивито, ами аз в Канада не съм ходила. Ходихме на 1-2 в КАлифорния докато живяхме, ама не си спомням нещо да съм си купувала, явно нищо не ми е хванало окото. Но Вие явно сте от късметливите и сте намерили наистина изгодни нещица. Честити Ви придобивки! Целувки за малката сладуранка- Кими. Hug

Нийче, и аз сложих на Дана ваксината с/у Варицела. Не е задължителна. Но ти с тези твои ровичкания разбуди интереса ми и ме хвърли в размисли. Ще се поразтърся и аз. Peace

Нади, жалко за продуктите които толкова старателно подбира миналата седмица, но ще наваксате на следващото събиране. Heart Eyes

Писанката, нали щеше да ставаш по- редовна, къде си? Hug

 Praynig Дано Господ пази Юлия! Praynig

Лек и хубав следобяд Ви желая!

# 264
  • Мнения: 85
Sneji, blagodaria za otgovora, nie mai sme pozakasneli s kashata veche sme na 5 meseca i 2 sedmici i chak sega ia vavejdam, kato govorim za organichni hrani cheta che Heinz izpolzvali samo organichni zelenchuci i plodove za produktite si, ti ot tiah li si kupuvala, zashtoto razbrah che Nestle ne bili organichni i kakvo mislish za soiata v detskite hrani newsm78.Mejdu drugoto kato zapochna s kashata po kolko pati na den si davala po lajaichka predi da zamestvash hraneneto, ili ia davash navednaj? Embarassed Az sega ia davam dva pati na den po lajichka raztvorena v karma, no chas  i polovina sled hranene  #Crazy

# 265
  • Мнения: 85
Снежи, благодаря за отговора, ние май сме позакъснели с кашата вече сме на 5 месеца и 2 седмици и чак сега я въвеждам, като говорим за органични храни чета че Heinz използвали само органични зеленчуци и плодове за продуктите си, ти от тях ли си купувала, защото разбрах че Нестле не били органични и какво мислиш за соята в детските храни newsm78 .Между другото като започна с кашата по колко пъти на ден си давала по лъжаичка преди да заместваш храненето, или я даваш наведнъж?  Аз сега я давам два пъти на ден по лъжичка разтворена в карма, но час  и половина след хранене #Crazy 

# 266
  • Canada
  • Мнения: 1 773
Снежи, благодаря за отговора, ние май сме позакъснели с кашата вече сме на 5 месеца и 2 седмици и чак сега я въвеждам, като говорим за органични храни чета че Heinz използвали само органични зеленчуци и плодове за продуктите си, ти от тях ли си купувала, защото разбрах че Нестле не били органични и какво мислиш за соята в детските храни newsm78 .Между другото като започна с кашата по колко пъти на ден си давала по лъжаичка преди да заместваш храненето, или я даваш наведнъж?  Аз сега я давам два пъти на ден по лъжичка разтворена в карма, но час  и половина след хранене #Crazy 
"Хайнц" имат много малък асортимент органични бурканчета - тях ги намирах главно в Wal mart. Иначе при нас (в Онтарио) има органични на "Президънт чойс" - пак в малки бурканчета - плодови и зеленчукови - при тях асортимента е малко по-богат, но явно не се купуват особено, защото в магзините рядко има по повече от 4-5 вида. Реших си проблема, като купувах направо органични продукти и си ги готвех сама. На "Нестле" пюрета при нас няма, а каши купувам само на "Милупа".
Кашата я давам само по веднъж на ден. А  за соята какво да ти кажа... не можем да си опазим децата от всичко. Е, в нашата къща соево мляко няма да влезе със сигурност.
Калида, днес севтосахме барбекюто Grinning Бяхме си само четиримката и изкарахме страхотно. Другата седмица ще повторим пак, но с приятели.
kivito, никога не сме ходили на гаражна разпродажба. Аз някакси имам предубеждение към неща, които са били собственост на непознати хора Embarassed

# 267
  • Мнения: 2 959
Добро и слънчево утро на Канадските момичета!


...ние май сме позакъснели с кашата вече сме на 5 месеца и 2 седмици и чак сега я въвеждам...
Мамамаша, съвсем не си закъсняла. Поздравления от мен.  Hug Филип ще Ти е много благодарен че си издържала толкова много изключително на кърма. Всъщност Педиатъра на бебо ли те посъветва да захранваш? newsm78 А за оризовата каша я давах по 1л вечер в продължение на 2дни след това увеличих с още 1л и така 1седмица. Следващата седмица въведох barley, и след това и oatmeal. 3седмици след като въведох cereals започнах с зеленчуците морков, грах, зелен боб. И 1седмица след тях въведох плодовете- банан, ябълка и т.н. Да кажа и за соята, аз съм голям фен на соевите продукти, но засега се въздържам да давам на Дана, защото в последно време попаднах на доста противоречиви мнения за соята. Hug Успех с кърменето и целувки за Филип, страхотни очета има. Heart Eyes

...Бяхме си само четиримката и изкарахме страхотно. Другата седмица ще повторим пак, но с приятели....
Снежи, винаги е добре в домашна обстановка. Hug Какво правихте стекове или царевичка? Как ще се оправяте с новите ограничения на багажа на Луфтханза, но вярно че вие сте 4човека все пак? newsm78

SweetyP, как Ти е Криската? Татито хареса ли си новата придобивка? Thinking

Каролинка, как е в БГ? Почивай и трупай сили и енергия покрай мама, защото после всичко теб ще чака в Канадата. Оздравя ли племенницата? Ходи ли на видеозон? newsm78

Как сте Монтреалски Мамчета?
Дидката, да погалиш коремчето от нас и да цункаш бъдещият батко. Hug
Холка, няма ли ваканция за теб от тез курсове или и лятото на обучение ще бъдеш? Hug
Щастливче, как е синчето, свърши ли училище? Ти не каза как се казва? Hug
Чочо, оздравяхте ли вече? Как е живота м/у кашони, готвите ли се за пренасяне? Hug
Йони, как е малката чаровница с хубавите бузки? Използвай времето с нея преди тръгване на яслата ползотворно. Hug
Радостче, а Ти мила къде се загуби? Ален тръгна ли вече на ясла? Heart Eyes

Нийче, а при теб как са нещата? Ти докога ще учиш, почивка за лятото няма ли? Как е мъничето? Hug

При нас е малко мрачничко засега, но скоро ще се оправи и сме навън с моита принцеска и с топката.

Лека и успешна седмица на всички, наситена с много хубави емоции и настроение.

Последна редакция: пн, 29 май 2006, 19:52 от Kalida

# 268
  • Мнения: 1 283
Привет на всички!  bouquet

Времето е страхотно днес,даже е горещо! Whistling Вчера сложихме климатика и днес вече врата ми е схванат! Crazy
Снежи,и аз много обичам пикници и най-вече съществената част от пикника,а именно барбекюто! Grinning В събота бяхме с приятели в един парк и Холчита се надивя,както тя си знае.Много се забавлява и от превъзбуда не искаше да заспива. ooooh! Накрая към 16 часа вървеше като ударен самолет и си търкаше очичките,но въпреки това като се опитвах да я сложа в легнало положение започваше да рита и пищи! Crazy
Ща-не ща се отдалечих на едно безлюдно място и с безотказния метод я преспах! Party

Цитат на: Калида
Холка, няма ли ваканция за теб от тез курсове или и лятото на обучение ще бъдеш?
Ваканцията започва от 1 юли и живот и здраве като се върне Ерик на края на юли ще си направим малко околоканадско трипче! Mr. Green

nia_r ,за ваксината и аз не съм много сигурна,но получих от училището на детето един документ,с който ме уведомяват,че преди да започне 1-ви клас(септември,2006)трябва да бъде ваксиниран. Thinking

Лек ден на всички от нас! Heart Eyes

# 269
  • Мнения: 2 959
...на края на юли ще си направим малко околоканадско трипче! ...
Холи, а ти на Холката не сложи ли Варицелната ваксина на 12мес.?  newsm78
А иначе, направо да му завиди човек на Ерик, в БГ на море и екскурзии, в Канада и там го чакат приключения и ваканция. Peace

Общи условия

Активация на акаунт