Канадски мами - 3

  • 18 414
  • 288
  •   1
Отговори
# 60
  • Торонто/Сливен
  • Мнения: 1 902
Момичета привет! Grinning

Чакам Дени да се събуди и да хукваме по площадките, пък дотогава да ви питам нещо. Значи чета за разни рецепти пилешко със сметана. И предполагам, че тук трябва да взема Sour cream. Ама те са няколко вида. Confused Така че, ако сте готвили нещо подобно, моля да ми напишете, като на кулинарен инвалид, от кой точно вид сметана да взема. Значи в едната рецепта пишат, че използват просто течна сметана, пък в другата - заквасена. ooooh! И на рецепти за пилешки гърди ще съм благодарна. Flutter

Калида, Дени изяде една мързеливка само. Не се е оплакал, ама аз гледам много-много да не го питам вкусно ли му е. Mr. Green Стига ми една капризация в къщи (баща му).

Гери, днес проверихме за спални чувалчета. Видях едни, ама те са си просто по дълги бодита, с копчета отгоре-додолу. Това ли имаш предвид? Thinking Щото аз търся чувалче, дето е с презрамки и надолу си е направо чувал, закопчава се с цип. Имам някъде снимка, ако я намеря, ще я пусна.

# 61
  • Мнения: 449
Каролина, а ти пробва ли да резервираш предварително места в самолета, имам впредвид да си избереш мястото? А за картата на Франкфуртското летище не се притеснявай, дори и да не намерш ще се оправиш. Heart Eyes

След като си направих резервация по телефона се оказа, че до 2 дни трябва да си платя билета, защото е от специалните промоции, а те се плащат веднага. Цената е 964 долара. Направих си и канселейшън застраховка на билета, защото не беше сигурно дали ще мога да пътувам. Питаха ме само дали мястото да е до прозореца или на пътеката. Иначе за номер на място не са ме питали, защото за навръщане даже едвам ми намериха място. Едиствената свободна дата през юни беше на 13. На този фатален ден явно хората избягват да пътуват.  newsm78
Калида, вие мислите ли да си ходи през лятото?
nadi_n, от този Sour cream съм купувала 2 пъти. Повече ми хареса на фирма Beatrice, но не е като балгарската сметана на Данон. Има по-различен вкус и маслеността е само 14%. С рецепти не мога да ти помогна, защото пиле със сметана никога не съм готвила. Хайде да се включи някой кулинарен експерт, че току виж съм се навила и аз да експериментирам.  Laughing

# 62
  • Мнения: 2 959
... И предполагам, че тук трябва да взема Sour cream....
Нади, дали Sour cream или Cream? newsm78 Виждала съм вторият в различни разфасовки, но и аз не съм по готвенето. Но предполагам че ще стане доста вкусно, защото една мама от отчетните се хвалеше с пържолки със сметана. Били станали разкошни. Дано утре Дидката да се включи, защото това й е хем професия, хем хоби.Heart Eyes

...Калида, вие мислите ли да си ходи през лятото?....
Каролина, при нас засега плановете са ни само в мечтите, да видим дали ще се осъществят. Hug

# 63
  • Торонто/Сливен
  • Мнения: 1 902
Каролина, аз не държа да е пиле със сметана. Ако знаеш някоя бърза рецепта с пил. гърди, мятай я насам. Laughing Четох една, дето пил. гърди се нарязвали напречно, да станат на няколко тънки пържолки, които се овалвали в яйце и брашно и се пържат. Ама се чудя, няколко минути пържене достатъчни ли ще са, да не остане сурово месото? Rolling Eyes

# 64
http://www.maxi.ca/qcen/this_weeks_flyer.asp
На страница 15 или под номер 11. Babies' Clothing има спално бебешко чувалче.
Доколкото знам обаче този магазин не съществува в Торонто, но все пак е утеха, че по канадските земи се намира и този продукт.

# 65
  • Торонто/Сливен
  • Мнения: 1 902
http://www.maxi.ca/qcen/this_weeks_flyer.asp
На страница 15 или под номер 11. Babies' Clothing има спално бебешко чувалче.
Доколкото знам обаче този магазин не съществува в Торонто, но все пак е утеха, че по канадските земи се намира и този продукт.

Мдаа, почти като това, което търся. Confused Сигурни ли сме, че го няма в Торонто този магазин? Ако да, значи свеки ще ми прати от БГ, по-добре късно отколкото никога, нали така?! Grinning

# 66
  • Canada
  • Мнения: 1 773
http://www.maxi.ca/qcen/this_weeks_flyer.asp
На страница 15 или под номер 11. Babies' Clothing има спално бебешко чувалче.
Доколкото знам обаче този магазин не съществува в Торонто, но все пак е утеха, че по канадските земи се намира и този продукт.

Мдаа, почти като това, което търся. Confused Сигурни ли сме, че го няма в Торонто този магазин? Ако да, значи свеки ще ми прати от БГ, по-добре късно отколкото никога, нали така?! Grinning
Не Наде, в Торонто нямаме такъв магазин.
За пилето - аз го правя с течна сметана, май беше 35% масленост. Режа месото на по-големи хапки, осолявам, поръсвам с черен пипер и заливам със сметаната - става супер. Друг вариянт - ред пилешко (поръсвам с малко сол и черен пипер), ред гъби, ред топено сирене, пак пилешко, гъби, топено ситене. Най-отгоре поливам с 50мл. прясно мляко и слагам парченце масло. Пече се до зачервяване.

# 67
  • Мнения: 919
nadi_n, аз си купих две чувалчета на Snugabye, много са удобни с цип, отдолу са си зашити.
Фактори аутлета на тази фирма се намира на 188 Bentworth Ave, има много хубави неща и е доста по-евтино.. аз от там си купих всички неща за креватчето на бебка..

мързеливките ги пробвах, станаха супер! мерси за идеята Grinning

сега видях снимката, точно такива са и моите спални чувалчета

# 68
  • Мнения: 163
Калида, дъщеря ми не ходи на детска градина,  разболя се покрай местенето, но малко по малко се подобрява.
Наде, как пък си ми толкова далече. Аз се чудя на къде да духна само и аз предпочитам навън:О)
Gery, наближаваш финала. На края все ми се струваше че ми текат водите, разбрах като скъсахме лентата какво значи да ти изтекат водите. Blush

# 69
  • Мнения: 2 959
Добро и слънчево утро, Момичета!

Нади, ще пробваш ли "сметановото пиле", Снежи така добре го е описала. Личи си кулинара в нея.  Heart Eyes

Май само ние с Даничка сме на спане без чувалче, а само по пижамка, но аз не мога да си я представя да бъде ограничена в нещо като чувалче. newsm78

SweetyP, а как е покрай езерото Ви? Има ли пясъчна плажна ивица? Целувки за малката чаровница. Heart Eyes

Лек и хубав ден Ви желая с много разходки!

# 70
  • Торонто/Сливен
  • Мнения: 1 902
Момичета, много несериозно отношение към поредната ни среща забелязвам. Crossing Arms Ще я правим ли в "Ериндейл  парк" или няма да я правим? И на 14 ли или на друга дата?

Калида, ще правя утре пилешки пържолки, овалвали се в брашно, яйце и галета и се пържат. Но и на Снежи рецептите ще пробвам някой път. Grinning

Гаргамелчо, мерси за инфото за магазина. Ще го прослушаме тия дни. Laughing

# 71
  • Мнения: 210
За срещата ако искате на 21.Май т.е.следващата седмица в "Ериндейл парк" Laughing Laughing Laughing

# 72
  • Мнения: 2 959
...ще правя утре пилешки пържолки, овалвали се в брашно, яйце и галета и се пържат....
Нади, ти си се спряла на пърженият вариант, аз не съм любител на пърженото. На Снежи вторият вариант ми звучи доста апетитно, особено ако се добавят повече зеленчуци към гъбките като броколи,малки царевички и брюлкселско зеле, може да стане доста вкусно. За мен зеленчуците, за татито ни месцето. Снежи, ти обичаш ли да готвиш? Като съдя по рецептите ти явно, Да! Peace

# 73
  • Мнения: 210
Снежи пералнята е направо супер, сега и ако кажеш колко струва още по добре.Аз откога говоря на моя да си взамем една малка пералня ама той незнам защо се опьва.

# 74
  • Canada
  • Мнения: 1 773
Снежи пералнята е направо супер, сега и ако кажеш колко струва още по добре.Аз откога говоря на моя да си взамем една малка пералня ама той незнам защо се опьва.
Кивито, преди година и половина беше 345$. Ако решите да си взимате същата, ти препоръчвам да доплатите за още поне година гаранция, защото имам чувството, че са програмирани да се развалят малко, след като им изтече една година от покупката.
Наде, обожавам да готвя, то и си ми личи Grinning
Калида, аз да издам Суити - вече ми е съседка Grinning. Дори преди малко повече от час се засякохме в магазина Grinning. Добре, че като ме видя, веднага ми се обади, иначе аз като кон с капаци фиксирах само хляба, заради който бях влязла.
Сега да се похваля - днес с Писанката направихме над 5-часов пазар Grinning Не че купихме кой знае какво, но си изкарахме супер Grinning Не мина и без леко сътресение де - Слава си събула едната обувката някъде по пътя, докато майка й се чудеше  какво да си купи. Добре, че Писанката забеляза, аз както винаги нищо не виждам  Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт