Работна седмица и време със семейството

  • 24 554
  • 314
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: X
Добре де, Мадам Бътерфлай, как спите ти, бащата и детето на спалнята, то се буди/ ти го будиш напишкано и какво? Събуждаш също и мъжа си, за да смениш чаршафите ли? По-добре карай с памперс, ако е съгласно детето.  Знам какво е да сменяш чаршафи и завивки в 3 през нощта на детско легло и то случайно напишкано, представям си какво е всяка нощ на голяма спалня. Така сама си усложняваш живота.
Нали обясних по-горе, не сменям долният чаршаф, а само непромокаемият и детският-памучният, който е отгоре. До долният не стига пипито.
Т.е. ти се будиш, напишканото дете се буди, а най-вероятно и бащата, и другото дете се будят от светнатата лампа и шумовете по смяната на гащи и детски чаршаф? Махането на памперса е важно, но си мисля, че добрият сън, особено за децата, е по-важен.

# 271
  • Мнения: 54 793
А защо не спи в собствено легло? Така ще ставаш само ти и няма да събуждаш още хора със смяна на чаршафи?
Никога не съм разбирала това спане в общо легло?
Само преди 100+ години е било така, поради липса на удобства.
Даже и тогава бебетата са спяли в люлки, не на общия одър.

# 272
  • Мнения: 1 701
Добре де, Мадам Бътерфлай, как спите ти, бащата и детето на спалнята, то се буди/ ти го будиш напишкано и какво? Събуждаш също и мъжа си, за да смениш чаршафите ли? По-добре карай с памперс, ако е съгласно детето.  Знам какво е да сменяш чаршафи и завивки в 3 през нощта на детско легло и то случайно напишкано, представям си какво е всяка нощ на голяма спалня. Така сама си усложняваш живота.
Нали обясних по-горе, не сменям долният чаршаф, а само непромокаемият и детският-памучният, който е отгоре. До долният не стига пипито.
Т.е. ти се будиш, напишканото дете се буди, а най-вероятно и бащата, и другото дете се будят от светнатата лампа и шумовете по смяната на гащи и детски чаршаф? Махането на памперса е важно, но си мисля, че добрият сън, особено за децата, е по-важен.
Не се будят. Дори и малкия не се буди, преобувам го и не светвам лампата, в стаята не е толкова тъмно, защото имаме ЛЕД лампи в градината, и се виждат винаги контурите в стаята, не е толкова тъмно. Само аз се будя. А и той не пишка фонтан, понеже след 18 часа не давам да пие вода, пипито е малко.

# 273
  • Мнения: 14 972
Аз някъде в началото на темата попитах МБ нещо , но тя не ме отрази. И то е свързано и с друга дезорганизация- тя е написала , че ходят двамата с мъжа и на площадката. А от друга тема стана ясно , че там има и техен братовчед с жена си и двете им деца. Струва ми се прекалено четирима възрастни на площадката, , а няма кой да метне едни спагети за вечеря  newsm78. Напоследък не съм се заглеждала много , но не е ли по-редно бащата, например, да стои с децата , а майката да свърши нещо в къщи , или да си остане за малко сама , да събере сили. МБ е написала нещо от сорта / да не връщам сега / , че той е скапан и си релаксирал , а тя търчи след децата. Защо , тогава ,  е там Rolling Eyes

# 274
  • Мнения: 2 323
Написа, че има проблем с коляното, мисля. Иначе ако толкова не може да ги гони, може да сготви вечеря, ако нямат против да прекарат това време разделени.



Извън темата:
Открих готина и значима инициатива във фейсбук, касаеща храненето на децата в детските градини. Понеже няколко от вас имат деца в подходящата възраст, сигурно имат впечатления и виждания по въпроса и ще поискат да се включат и да променят нещата.
Тук е инфото:

http://www.emailmeform.com/builder/form/Ofa47a8ZF4bo8ng9

# 275
  • Пловдив
  • Мнения: 5 156
понеже след 18 часа не давам да пие вода, пипито е малко.

А това пък е страшно полезно... Stop

# 276
  • Австрия
  • Мнения: 2 321
А и той не пишка фонтан, понеже след 18 часа не давам да пие вода, пипито е малко.

Това определено не е много здравословно. Заинтересувах се, тъй като на 3 години нашият все още искаше да спи (заспива) я с баща си, я с мен, задължително с някой. И когато спяхме тримата в общо легло (малкият с памперс, разбира се, случваше се, когато сме някъде на почивка) той обикаляше навсякъде през нощта - спеше върху някой от нас, риташе ни, въртеше се.. ние се будехме по няколко пъти на нощ.. та, не знам как едно дете би могло да спи толкова кротко, че да се знае къде би могло да е, когато се напишка. Друг е въпросът, че момченцата по-късно махат памперса. Обикновено, когато започне да се събужда със сух.. По-рано от това, е рано и предполага често напишкване с абсолютно ненужно будене, смяна на бельо и пр.

# 277
  • София
  • Мнения: 17 890
А дали няма някаква минимална вероятност майка, която обръща внимание на основните неща за детето, да си прекарва приятно времето на площадката, без едновременно с това да е нискоинтелигентна?
Има, разбира се Naughty Просто отбелязах, че цитираната причинно- следствена връзка не беше толкова буквална. Седиш на площадка- тъп си, не седиш- умен си. Да не забравяме, че и твърдението, че "за интелигентните майки висенето по площадки е кошмар" не е <=> "за неинтелигентните не е кошмар", т.е. за някои неинтелигентни може също да е кошмар, но това не се коментира  Mr. Green
Мисълта ми е- няма смисъл от задълбване в изказването, просто /според мен/ се опитваше да каже, че е напрягащо да си разноглед. А добрите майки, с цялата условност на категоризацията, когато става дума за детето им в началните години, са разногледи.
Радвам се, че има такива, за които тези години и висенето по площадките е лекота и разпускане. bouquet

# 278
  • Мнения: 46 587
...понеже след 18 часа не давам да пие вода, пипито е малко.
Няма да давам съвети, освен един. Моля те, консултирай се с лекар. За доброто на детето ти е.

# 279
  • Мнения: X
след 18 часа не давам да пие вода, пипито е малко.
Това не е никак добре. Нито недаването на вода, нито малкото пипи. Но как, след като пипито е малко , го усещаш и се будиш?

# 280
  • София
  • Мнения: 24 839
Да пъти почвах да пиша и изтривах, защото да не даваш на детето да пие вода 2-3 часа преди да легне и после цяла нощ, е опасно на неговата възраст.
Напишкването не е свързано с пиене на вода.

# 281
  • Мнения: 6 845
Това с ограничаването на водата е нечовешко, чувала съм го и от други обаче... Защо е толкова важно да се махне нощният памперс не става ясно. Няма здраво дете, което да не спре да се напишква, когато е готово за това. Защо мъчиш и детето и себе си така?

# 282
  • Мнения: X
Връщай нощния памперс, направо е нечовешко да не даваш на детето вода и да го тормозиш с преобуване всяка нощ. Памперса се маха, когато детето започне да стиска, а не обратното.

# 283
  • Мнения: X
Бях се зарекла да не пиша, но понякога е по-добре да си директен отколкото да не кажеш нищо.
Има система за приучаване на детето към премахване на дневен и нощен памперс.


Започва се с тази техника чак след като детето е имало сях нощен памперс поне 2 седмици без инцидент. Всяко дете достига тази готовност на различна възраст.

По принцип ( има и изключения) съм сигурна, че напишкващото се дете е момченце. Физиологично на тях им отнема малко повече време да се приучат. Дете на 3 или 4 е малко за премахване на нощен памперс, особено ако има инциденти повече от 3-4 пъти седмично.

Не-даването на вода е жестоко и нарушава водният и солен баланс в организма на детето. По-добрият начин е изпишкване преди лягане, събуждане към 11 (или когато родителят си ляга)  за бързо изпишкване и наблюдаване на средата, настроението и стресовите промени в близкото обкръжение.

За другото казах, че сте изтървали малко влака с това спане накуп и ако децата ги бяхте причули да се приспиват и да спят самостоятелно преди навършването на годинката им в тяхна стая, то половината ви проблеми нямаше да са валидни днес.  Peace

# 284
  • Мнения: 46 587
Извън темата за памперса, личния ми опит - преди пътуване винаги се ограничавах от храна и вода, защото съм видна пикла и маркирам всички обекти по маршрута  Embarassed
Обаче веднъж, понеже пътуването беше импулсивно и нямах време да се "подготвям", установих, че като съвсем нормални си се храня и поемам течности, нямам никакви проблеми да изкарам пътя без спиране. От този момент спрях да се ограничавам. Е, не се и наливам, но пия и ям нормално и всичко е наред
 Peace

По въпроса за памперса има достатъчно теми, никаква система не е нужда, всичко става от раз, когато му дойде времето.
При другите децата става по същото време, само с няколко седмици или месеца преди това мазане и пране.

Общи условия

Активация на акаунт