Работна седмица и време със семейството

  • 24 567
  • 314
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: X
НСЧ, има си система за всичко Simple Smile
Не можем да сравняваме възрастен индивид с малко дете.  Stop

Тъкмо изгледах 13ият епизод на 'Смени жената' където една домакиня от 15 години и една работеща майка си размениха местата. Типично. Липсата на организация си личи отвсякъде.

# 286
  • Мнения: 46 597
Сериозно ли се връзваш Simple Smile всичко е по сценарий, няма нищо общо с живота им  Laughing

# 287
  • Мнения: X
Не знам доколко е по сценарий, но типажите, разсъжденията и ситуациите бяха типични. По форумно ССФ и кариеристка Simple Smile

# 288
  • Мнения: 46 597
Именно, за да предизвикат конфликт сядат и правят сценарий, иначе повечето хора ще седнат и ще си посрещнат гостите за няколко дни на маса, без да възникне конфликт  Laughing
Нека не обсъждаме реалити предавания, нямат общо с живота, всичко е хонорар и игра  Simple Smile

# 289
  • Мнения: 1 384
Бътерфлай и като спи при теб с какво точно това му помага да не се напишква...след като всъщност това си продължава. newsm78
А какво става ако  се размърда,овъртоли и избута подложката и се напишка на долния и горния чаршаф/торба?...Малее,че занимание си си отредила.Всяка вечер да ставаш по един или няколко пъти да му сменяш напиканите гащи и всичко около него."Хубав сън" имаш ....и ти и детето.
Ми сложи си му памперс за през ноща и си го заведи да си спи спокойно в отделна тиха и проветрена стая...То ще си му дойде времето на детето кога да му го махнеш.
Освен това говори с лекар(ако проблема е физиологичен) да видиш и той какво ще ти препоръча- физиотерапия,отвара от билки и т.н.Посетете детски психолог,за да види дали това не идва от някакъв стрес.
 
На обяд като си вземеш децата от градина те като легнат да спят и ти лягай да почиваш.Никой няма да ти даде тиквен медал за перфектната домакиня...и не се втелясвай толкова.

За двора-наеми си човек градинар да идва да ви помага един,два пъти в седмицата....Като си се захванала и със зеленчукова градина- това си е много работа....Аз например имам двор само с трева,цветя и храсти/декоративни дървета и има моменти в които ми се отщява да я гледам,пък за теб не знам...
Човек трябва и да си почива и да има време да се наслаждава,а не само да тича и да му се завива свят от работа.

Последна редакция: чт, 25 май 2017, 14:49 от Zhani

# 290
  • Северозапада
  • Мнения: 5 489
По тази тема винаги съм се чудила как се е справяла баба ми. Тя живее на село, т.е. в къща и не само със зеленчукова градина, но и животни са гледали и са вземали под наем (така да се каже) място на нивите да гледат пъпеши и дини и царевица. Когато са заживели самостоятелно, баща ми е бил на не повече от 4-5 години, а сестра му 3 години по-малка. Баба е работила, прибирала се е на обяд пеша или с колеги (около 2 км.), за да нахрани, напои животните, ако дядо ми не е имал възможност, след работа е трябвало и градина да погледне, и да сготви, и да опере на ръка, и още, и още. Виждала съм нейни снимки - винаги на ток и с прическа. Повечето дрехи също сама си е шила. Не мога и да си представя как се е справяла, когато на фона на сегашните удобства и малкия апартамент, на мен често не ми достига време за всичко.

# 291
  • Мнения: 1 701
Бях се зарекла да не пиша, но понякога е по-добре да си директен отколкото да не кажеш нищо.
Има система за приучаване на детето към премахване на дневен и нощен памперс.


Започва се с тази техника чак след като детето е имало сях нощен памперс поне 2 седмици без инцидент. Всяко дете достига тази готовност на различна възраст.

По принцип ( има и изключения) съм сигурна, че напишкващото се дете е момченце. Физиологично на тях им отнема малко повече време да се приучат. Дете на 3 или 4 е малко за премахване на нощен памперс, особено ако има инциденти повече от 3-4 пъти седмично.

Не-даването на вода е жестоко и нарушава водният и солен баланс в организма на детето. По-добрият начин е изпишкване преди лягане, събуждане към 11 (или когато родителят си ляга)  за бързо изпишкване и наблюдаване на средата, настроението и стресовите промени в близкото обкръжение.

За другото казах, че сте изтървали малко влака с това спане накуп и ако децата ги бяхте причули да се приспиват и да спят самостоятелно преди навършването на годинката им в тяхна стая, то половината ви проблеми нямаше да са валидни днес.  Peace

Мерси за постовете ти, чета ги с голям интерес и по няколко пъти.

Аз сложих снощи пак нощният памперс и го сложих в кошарката до нашето легло. Най-после се наспах. Ще поизчакам още половин година и тогава пак ще пробвам.
За водата явно не сте ме разбрали, казах че не давам след 18 часа, в смисъл че не предлагам вода. Но в коридора пред спалнята винаги има шише с минерална вода и 4-ри чашки, ако някой от нас ожаднее да си сипва.
Преди лягане по принцип винаги съм го изпишквала.

# 292
  • Мнения: 1 701
За двора-наеми си човек градинар да идва да ви помага един,два пъти в седмицата....Като си се захванала и със зеленчукова градина- това си е много работа....Аз например имам двор само с трева,цветя и храсти/декоративни дървета и има моменти в които ми се отщява да я гледам,пък за теб не знам...
Човек трябва и да си почива и да има време да се наслаждава,а не само да тича и да му се завива свят от работа.
И мен ми се отщява понякога от градината, а с такъв мерак цял живот исках градина.  Peace

# 293
  • Мнения: 1 136
Сигурно е много глупаво да го добавям и МБ  отдавна използва помощта на миялна и сушилня , но аз снощи имах много натоварваща вечер , свързана с физическото ми здраве и миялната и сушилнята машина ми спасиха деня . Друго , което използвам като улеснение са услугите за гладене . Събран дрехите за гладене , които са се натрупали , оставям ги в офиса им и вечерта ги прибирам., за готвенето в големи количества са споменали.
МБ, бих желала да те попитам започна ли да прилагаш някои от съветите в темата , има ли резултат / положителна промяна за теб и кои считаш за полезни лично за теб?

# 294
  • Мнения: X
И ние сме с памперс, никога не ме е притеснявало. Даже, за всеобщ ужас на ССФ, не ограничавам водата вечер.  Laughing

# 295
  • Мнения: 5 651
И ние сме с памперс, никога не ме е притеснявало. Даже, за всеобщ ужас на ССФ, не ограничавам водата вечер.  Laughing
Защото мислиш за здравето на детето си, повече отколкото за престижа си на ССФ.

# 296
  • Мнения: X
Тук всички осъдихме недаването на вода вечер. Аз лично бих ограничила (след определена възраст обаче) наливането с вода от биберон, непосредствено преди лягане. То така и направих де, научих го да пие от чаша и естествено започна да пие нормални количества вода.
Но темата тук е съвсем друга и явно със слагането на памперс на детето отпадна. Било е толкова просто...

# 297
  • Мнения: X
Ами не знам, синът ми имаше 'проблем' до много късна възраст. Ограмотих се, разбрах, че е някакъв вид невроза и че трябва да направя други неща, различни от ограничаване на вода и лечение с лекарства. Но то и аз самата съм невротичка, така че съм го прехвърлила на детето, което се отразяваше при него в нощно напикаване.  ooooh!
Та не е да са хипер супер мега здрави, просто правя това, което смятам за най-добро.

*Стардъст, съмнявам се да дава с биберон.
Пак казвам, аз нямам такива драми като нейните, а съм вечно преуморена. Така че да 'присъдим' умората на слагането или махането на памперса за мен е смехотворно. Животът се състои от доста повече неща.

# 298
  • Мнения: 3 152
Сериозно ли се връзваш Simple Smile всичко е по сценарий, няма нищо общо с живота им  Laughing
Напротив, има много общо с живота им. По сценарий е единствено това, че нарочно избират хора с коренно различни виждания и начин на живот, за да е по-голяма вероятността от сблъсъци, че нали сеир ни се гледа.

# 299
  • Мнения: 10 999
Домакинската работа я върша само и единствено уикенда. Къщата ми е в ужасен вид, като в рекламата на Пирес банк. Малкото ми дете е с нощен памперс и въобще не ми пука. Вечер уча уроците с големия, денем работя, това ми е програма максимум. Повече от това не мога да дам на семейството.

Общи условия

Активация на акаунт