Искам да кажа ... (123)_22.05-28.05

  • 59 450
  • 828
  •   1
Отговори
# 45
  • Бургас
  • Мнения: 16 158
Добро утро и да ни е честита новата тема и новата седмица с този светъл празник!
Обичам 24май,но за поредна година няма да мога да отида на шествието. Човек,много пропуска,докато е на работа  Crossing Arms ooooh! но няма начин.
Много хубава тема сте подхванали-книгите! Страшно обичам мирисът на книги,библиотека,книжарница...ммм...
Обичам да чета. Като дете любими ми бяха Карлсон,Незнайко,Двойната Лотхен,Пипи,приказките на Николай Райнов,Андерсен и още куп други. Чела съм почти всички детски книжки,които имам у дома. Мама много купуваше книги,много ми харесваше това. Имаме огромна библиотека. И сега продължавам да я допълвам с книги,които са ме пленили. Като тези на Сафон и Юрт и Русенфелт. Щом вляза в библиотека или книжарница мога да стоя цял ден и да се ровя  Crazy
Мечтая си да имам стая-библиотека,с рафтове от-до отрупани с книги.....

# 46
  • Мнения: X
В училище любимите ми предмети бяха литература, философия, етика и право и английски. Grinning Аз съм по хуманитарните науки. Но интересното при мен беше, че не обичах да чета задължителните книги, които даваха за четене през лятната ваканция. Често ги четях със зор. Обичах аз да си избирам какво да чета и за колко време. Есета и съчинения обичах да пиша и обикновено изкарвах петици или шестици.

# 47
  • Мнения: 6 301
Четях много и всичко, ама абсолютно всичко, което ми попадне, дори и книги, които не ми харесват ги дочитах чинно.
В Метро гледам има някакъв фотоепилатор за около 200лв -  МЕДИСАНА, че се чудя newsm78

# 48
  • Варна
  • Мнения: 36 607
Жаклин, Роня я има в читанката. И на мен ми е много любима, все още, нищо че вече не съм дете Simple Smile

# 49
  • Мнения: 22 036
Жаклин, Роня я има в читанката. И на мен ми е много любима, все още, нищо че вече не съм дете Simple Smile

Роня и Матилда. Скоро гледах мюзикъла, но филмът ми е по-на сърце.

# 50
  • София
  • Мнения: 23 097
Мечтая си да имам стая-библиотека,с рафтове от-до отрупани с книги.....
Израснала съм заобиколена с тонове книги, които в момента стоят в едно мазе в близо 30 чувала. Съвестно ми е да ги изхвърля, а от друга страна вече не искам да виждам отрупани стаи с книги. Вкъщи сме като простаци - кьорава книга не се вижда, освен в детската стая.  Crazy

# 51
  • Мнения: 2 016
Тоня, аз бих ти препоръчала очна  клиника Ден, при доцента си запиши час,  моя приятелка ходи и е очарована от отношението му.  Peace

# 52
  • Бургас
  • Мнения: 16 158
Олеее,Тонка,сериозно ли са в мазе... Горките книги,дано да оцелеят. Книга никога не се хвърля! Така ми стана болно,преди седмица вървя по път за вкъщи и в съседния блок на контейнера захвърлен един черен скъсан чувал с книги...Ако не ме беше срам щях да ги взема  Embarassed

# 53
  • Мнения: 2 016
Е, хайде сега, какво да ги прави като няма място къде да ги сложи.
Прочетеното остава, дори ако хартията се  скъса. Wink

# 54
  • Мнения: 22 036
Олеее,Тонка,сериозно ли са в мазе... Горките книги,дано да оцелеят. Книга никога не се хвърля! Така ми стана болно,преди седмица вървя по път за вкъщи и в съседния блок на контейнера захвърлен един черен скъсан чувал с книги...Ако не ме беше срам щях да ги взема  Embarassed

Един приятел купи чувал книги за 10 долара. Над 100 са и вече продаде 20 за по 10 -20 долара всяка.

Аз тези, които купувам по летищата ги давам на двама бездомни, които четат и стоят около офиса ми.

# 55
  • дядовата ръкавичка
  • Мнения: 3 941
И аз четях много, чета и сега, вечер в леглото. Само тогава имам време.
Не обичам обаче да купувам и трупам книги. Имаме огромна библиотека, събира прах, като гледам, малко вероятно е, следващите поколения да четат изобщо.

# 56
  • Мнения: 2 016
Даун, този твой приятел е истински господин Рак  Simple Smile От Спондж Боб  Wink

# 57
  • Мнения: 3 609
Мечтая си да имам стая-библиотека,с рафтове от-до отрупани с книги.....
Израснала съм заобиколена с тонове книги, които в момента стоят в едно мазе в близо 30 чувала. Съвестно ми е да ги изхвърля, а от друга страна вече не искам да виждам отрупани стаи с книги. Вкъщи сме като простаци - кьорава книга не се вижда, освен в детската стая.  Crazy

Тонка, давай насам!!!! Обожавам книги!  Heart Eyes
И да идеш някаде на второ мнение, такива диагнози като МС не се подхвъртят току така. Много ме дразнят някои лекари.


Мони, да ти е живо и здраво детенцето!!  bouquet

# 58
  • Мнения: 22 036
Даун, този твой приятел е истински господин Рак  Simple Smile От Спондж Боб  Wink

Ша, много е стиснат, а всъщност е супер богат. За това ми е в графа приятели само. Мога да понеса екстрентричността му като приятел, но не и като партньор.

# 59
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Аз така и не можах да заобичам предмета книга. Напротив - дразни ме хартията, дразни ме да стоят на рафтовете, макар да имам едно малко крило все още с любими книги и нови нечетени. Нито мирис, нито допир до книга ме умиляват. Важно ми е единствено съдържанието, което мога да чета не само от хартия.
Затова повечето си книги ги раздадох, до хвърляне още не съм стигнала. Та, и у нас не могат да се видят книги, освен в стаята ми, до която обаче имам достъп само аз. Показното поставяне на книги в хола, както е например у свекърва ми, която не чете, но си държи книги на видно място, още повече ме отблъсква.
Хареса ми това, което е цитирала Захир: "Дали човек чете или не чете – това веднага се забелязва. Между хората няма по-голяма разлика от тази."

Общи условия

Активация на акаунт