Искам да кажа ... (123)_22.05-28.05

  • 59 449
  • 828
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 9 571
Мони, да е живо и здраво момчето ти! bouquet Късмет на всички деца на изпитите!

# 31
  • Мнения: 39 374
Добро утро.
Щерката цял ден и цяла вечер имаше температура. Дано вече да минава....каквото и да беше.
Ще се върна да прочета какво се е случило с Контеса....нещо катастрофа ли?
Сега за четенето- винаги съм чела. През различните години- различни четива. Aгата Кристи и българските писатели помня най- отчетливо. Но никога не съм чела/гледала Време разделно. Тръпки ме побиват. Карл Май и Майн Рид- никога не съм отваряла. Това не е моя жанр. Спомням си една книга Записки на следователя.
Преди години леля ми приживе ми завеща цялата си библиотека. Книгите все още седят в огромни кашони, а леля си е все още жива! Остана да домъкна и към стотина любовни романа. Какво ще ги правя- не знам, но са си част от наследството.
Успех на матурите днес пожелавам- и за ученици, родители, и учители.
Мони, да ти е жив и здрав! Много хубав празник пожелавам на детето!
Тонка, не знам къде си била на очен, но мога да препоръчам добри специалисти. Казвала ли съм, че след прекаран вирус на крак(без никакви оплаквания) ММ вижда с едното око по- малки предметите. Вирусната частица се закотвила в кръвоносен съд на окото и го е увредила(кр. съд). Другото око компенсира. Задължен е винаги на вън да носи слънчеви очила.

# 32
  • Мнения: 17 987
Добро утро и от мен, нищо че при нас е хладно и мрачно  Heart Eyes

Като дете не обичах много да чета, и аз като Тонка пряката реч търсех  Mr. Green

Сега с удоволствие бих спала и чела книги по цял ден  Confused

# 33
  • Мнения: 15 033
Мони, да е жив и здрав синът ти.

# 34
  • Мнения: 4 841
Честито на всички празнували миналата седмица, и празнуващи през тази  bouquet  Живи и здрави, честити и удовлетворени  bouquet

Не мога да смогна да поздравя всички, че пропускам по темите - като не влизам няколко дни, и после прочитам само последните страници  Embarassed

Тони, потърси препоръчан, гарантирано съвестен невролог. Тия с подхвърлянията на диагнози и визитни картички за частните им кабинети са ми толкова противни... Хич и не правят сметка, че могат да изкарат акъла на човек. И втора консултация с очен направи задължително. Там поне лекарите са (сякаш) една идея по-некомерсиално настроени, и не препоръчват излишни лечения и манипулации без да има смисъл. Поне с такива положителни впечатления останах покрай очна операция на майка ми наскоро.

# 35
  • Мнения: 12 992
Добро утро, благодаря за пожеланията, момичета Hug

От малка много обичах да чета, когато захванех интересна книга, се криех нощем с фенерче под юргана, да не види майка, че свети. Четях до среднощ и сутрин едвам ставах за училище. Към 14-15 години подкарах едни серии любовни романи, толкова много изчетох, че сега да не видя:) Цели поредици- Даниъл Стийл, Нора Робъртс, Арлекин и други. Предствях си, че съм главната героиня:) Книгите ми помогнаха да оцелея в тежки моменти, с тях бягах в друга реалност. Четях също Агата Кристи и приключенски обичах. Имах една "Роня дъщерята на разбойника" поне 5-6 пъти я бях чела. Трябва да си я намеря:)
Сега си падам по почти същите автори, като Цвети и по същия жанр. Плюс автобиографии и исторически романи, но по- художествени, не от чисто фактологичните.

Мони, честит ти рожденик, здрав да ви е!

# 36
  • Мнения: X
Честито на всички празнуващи и честита нова тема!  Grinning

Сега видях разписката, която са ми дали за заявление за лична карта. Нали сменихме адреса, че и картите сменяме, но на мен са ми пропуснали последната буква от името. Сигурно по-добре им звучи.  ooooh! В старата карта пак така го бяха написали, сега натъртих че името ми е такова каквото го пиша в заявлението и както е изписано в българската лична карта, но те пак са си го направили по тяхно му.  Mr. Green Обадих им се сега по телефона, казаха че е принтирана вече картата, но ще направят нова с корекцията. Дано да не ми измислят някое съвсем засукано име.
Докато се рових в документи намерих книжка за спестовен влог, който баба ми е направила за мен през 1986 година.  Crazy Горката, мислела си е, че много хубаво нещо прави сигурно. Това са били много пари, а след всичката инфлация и деноминация...  Wink

# 37
  • София
  • Мнения: 4 548
Kaто дете изчетох художествената литература вкъщи, само "Война и мир" ми се опря - големи томове, А4 формат, супер дребен шрифт и твърди корици. Много си падах по книжките на "Библиотека Галактика". През ваканциите, като ходех в провинцията, изчитах книгите на леля ми. Братовчедите все се сърдеха, че не играем, а чета. В София беше много трудно човек да се сдобие с новите "Галактики". При леля ми имаше една книжарница, в която, ако отиде човек в определено време, можеше и да се дореди за някоя от книжките. Някъде в края на 80-те бяхме отишли с брат ми на битака, онзи до театър София. Намерих си 20 лв. в краката на навалицата и познайте какво си купих - 2 книги - "Цар Плъх" и "Среднощен експрес". Първата ми стана много любима. Препрочитала съм я няколко пъти. Като почнах работа, първото, което си купувах със заплатата беше по 2 книги. На спирката, от която си хващах рейса за вкъщи, имаше сергии с нови книги и не пропусках. Последните години ми станаха доста скъпи за купуване и ходех в кварталната библиотека. Трябва да я сменям, обаче, че изчетох всичко, което ми допада като автори.

# 38
  • Мнения: 22 036
Чек, моето първо е лесно, а то и твоето не е като да не е познато в онзи свят, ама с фамилното се побърквам да го спелувам по 200 пъти на ден. Поне когато ме търсят в системата им са достатъчни първите три букви, защото друг с такова име няма. Решила съм да го сменя на Смит и да приключа с тази драма  Mr. Green.

# 39
  • Мнения: X
Моето им е много познато, но явно им е по-познато без последната буква. Това обаче е личен документ и не ми побира ума как така пишат имена без да ги дочетат в заявленията поне как са написани. Фамилното ми и то е лесно, на детето личното име също, но ММ доброволно вече се представя със съкратен вариант на името си, защото неговото няма начин да го произнесат. Имаме проблеми понякога с фамилното му име също, защото редовно го изписват накрая с -ова, вместо -ов, защото си мислят, че е като моето. В договора за наем сме господин и госпожа примерно Иванова, но иначе от Бавария.  Mr. Green

# 40
  • Мнения: 748
Мони, честит празник!

Тонка, дано не е нищо сериозно.

Захир, къде видя чак такава нападка? Лиляна и Ша си имат специални отношения, двустранни.

Книги чета постоянно. И като дете четях много. Има книги, които съм препрочитала десетки пъти (главно защото бях изчела всички налични книги у нас, а постоянно четях). През лятото имах забрана да чета по цял ден. Майка ми беше казала, че всеки ден като се прибира от работа трябва да съм навън и да играя, иначе голям бой ме чакал  Laughing

Аз постоянно се дразня с моето име. Смених си фамилията, когато се омъжих, само защото в работата ползвах презимето си. Никой не ми знаеше фамилията и реших, че няма да се пиша с тире, защото става много дълго. Оттогава водя непрестанна борба с банките. Издадат ми дебитна карта с новото име и след като изтече, ми дават нова карта със старото име. Взех си карта на БОБ, като нов клиент уж, а излизам със старата фамилия. Сега ми дойде един сертификат, на който явно са преписали трите имена от дипломата за висше образование. Писна ми вече.

# 41
  • Мнения: 22 036
Прочетох, че сте баварци, но има и логика мъжът ти да е Иванова, там нали майките са важни, като единственият 100 известен родител Simple Smile, та така и той да носи твоята фамилия.

# 42
  • Мнения: 2 016
...
А аз защо бях останала с впечатлението, че Лиляна е учителка по литература?!?
...
Не ми ли личи, че нямам никакво дар слово?
Литературата обичам само да я чета.
Личи ти  Wink Де да беше. Добро утро Simple Smile
Чела съм Белоснежка и Червенорозка,  любимата ми приказка беше. Също приказките на 1001 нощ.
А сега сериозно, не че горните наистина не са ми любими, но обичах и още си пазя  разказите на Йовков и Елин Пелин.
Четях ги и ги препрочитах, много ми харесваха.
Въобще литературата ми е страст, никога не съм имала петица по езиков предмет, а тетрадката ми за  контролна работа по БЕЛ, когато  ги раздаваха, винаги беше заделена настрани на бюрото на госпожата заедно с още две- три, които  тя даваше за пример пред класа. Помня още чувството да си отворя тетрадката и да видя  поредната отлична оценка и усмихнатите  очи на госпожата. Ангелова, така и беше името.  Heart Eyes
Но, ако попитате учителката ми по математика, вероятно ще и се плаче и с право Blush

# 43
  • София
  • Мнения: 23 097
Мони, да ти е живо и здраво момчето!  bouquet

Бърдс, преди 3 г. лежах 1 седмица в ИСУЛ (неврологията) заради други симптоми, единият от които беше петно в зрението, придружено с изтръпване на каквото се сетите (език, бузи, устни, ръце).  Wink Направиха ми куп всевъзможни изследвания и в крайна сметка ме изпратиха на психиатър заради ПР. От там се опитаха да ми дават антидепресанти, които тотално не ми понесоха и ги спирах на 3-ия ден, след което психотерапевт отлично ми намести чакрите.  Grinning До ден днешен се чувствам добре, да чукна на дърво, обаче усещам, че отново ще се завъртя в омагьосан кръг, за да ми се каже накрая, че нарушеното ми зрение е заради ПР.  ooooh!

Мари, прати ми на лични някой добър очен. Hug Знае ли се, може все пак проблемът ми да си е от очите

# 44
  • Мнения: X
Не, аз просто си дадох имената на брокерите за да напишат договора, после поискаха и неговите, но явно са решили, че сме изпуснали последната буква. Не ги разбират тези промени на фамилните имена според пола на индивида.

Общи условия

Активация на акаунт