Искам да кажа ... (123)_22.05-28.05

  • 59 446
  • 828
  •   1
Отговори
# 15
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Успех и днес на децата по изпити. Тръгна моят зрелостник преди малко, на английски ще се явява. След малко ще се оправям и аз.

# 16
  • Мнения: 6 299
Добро утро!
Успех на учениците на изпита  Praynig !
Като дете четях много,имах си една любима поредица—Вечните детски романи.Нямах търпение да излезне нова книга и да отидем с татко да ми я купи.В близката библиотека пък бях изчела всички книги с приказки,много ги харесвах.
Успешна седмица  bouquet !

# 17
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 783
Като дете четях нон стоп. Бях си изработила и технология....в подвързията на учебника книга -доста често викаха майка ми в училище. Особенно по математика, толкова задълбочена в " Птиците умират сами".
А "Панчататра" майка ми я подари на съседи, защото ме излови да я чета.
Помня първи клас, решава да ме учи  жената да боравя с пари, дава ми пари за седмицата...аз се озовавам с пари и в книжарницата. После като студентка, все се прибирах с ъс сак пълен с книги, бях заплашена най-сериозно, че ще ми спрат парите. Аз намерих начин-оставях си книгите в общежитието. Като завърших и дойдоха да ми помагат с багажа....останаха леко изненадани. Сега пак мъкна по 1 куфар книги.

Иначе като завърших училище и реших, че за средно културен човек трябва да си изчел всички класици, не само което се учи в училище. И започна една четене. И сега, ако е интересна книгата мога и да не спя.

Излизам да живея сама, нямах мебели, но имах кашони с книги. И едната стая стана библиотека. Само книги и едно диванче.

Успех на изпитите.

# 18
  • Мнения: 22 036
 Joy и аз съм го правила това с подвързиите.

# 19
  • Мнения: 15 033
Добро утро!
Успех на всички ученици, които ще се явяват на матура днес.
Започва прекрасна седмица с прекрасен празник. И като дете, и сега обичам да чета почти всичко. Майка ми правеше страшни гимнастики, за да купува нови книги.

# 20
  • Варна
  • Мнения: 36 607
Родителите ми, аз и сестра ми сме всички запалени четящи. Всички имахме завидни библиотеки в домовете си. казвам имахме, защото сестра ми откак се премести в чужбина намали малко количеството, но си запази най-любимите неща. Аз махнах всичко книжно откак се сдобих с киндъла. Всичко отиде при майка ми, но тя има голяма къща и много място Simple Smile А така и ние от време на време си примъкваме някоя книга за препрочитане. Като малка помня, че бях редовна в библиотеката, а майка ми следеше определени автори и купуваше всичко ново от тях. Тогава вкъщи наставаше борба кой да започне книгата пръв, въпреки че всички четем бързо и реално я минаваме за ден-два, зависи от размера. Та аз от тогава имам голям диоптър - защото изчаквах всички да заспят и докопвах новата книга, да я чета нощем, легнала, на нощна лампа. Гледам и дъщеря ми я влече към книгите от малка, това ме радва.

А аз защо бях останала с впечатлението, че Лиляна е учителка по литература?!?

Изтървах децата на Сбъдваща, но щерката на Сандо я видях, много е готина Simple Smile

# 21
  • Мнения: X
Добро утро!

Като дете много четях. Преди да тръгна на училище обожавах Българските народни приказки, 1001 нощ и на Братя Грим приказките. Малко по-късно се ориентирах към романите на Карл Май и Емилио Салгари. Приключенска литература. След това вече минах към криминалета-Агата Кристи, Реймънд Чандлър, Чейс и др. Към днешна дата чета почти всякакви жанрове, но все пак предпочитанията ми клонят към трилъри и хубави криминални истории. Предпочитани автори: Кинг, Лъвкрафт, Ролинс, Матю Райли, Джон Конъли, Майкъл Конъли, Дан Браун, Престън-Чайлд, Балдачи, Джефри Дивър, Дийн Кунц и Крис Картър.

Втора смяна съм и още се излежавам с кафето. Надявам се на хубаво време.

# 22
  • Мнения: 4 841
Добро утро.
Като дете четях много. У дома имахме отделна стая-библиотека, с бюро и много удобен стол. В началото дори ми беше трудно да се качвам на него,  та ми бяха сложили едно малко дървено столче с облегалка, и сядах на него. Обожавам тази стая, и сега когато гостувам на майка ми, с удоволствие се затварям там, там е целият ми детски свят  Heart Eyes
Минах през всякакви периоди, през различни жанрове. Сравнително дълго ми се задържа "пиратския" период, а след него - фантастиката, тя не ме е "пуснала" и досега  Sunglasses Но не така модерното "фентъзи", а класическия "SCI-FI", или както се казваше навремето "научна фантастика"  Laughing


Изкарахме прекрасен уикенд - детето релаксира, презареди здраво батериите, и днес е спокоен и уверен за НВО по математика. Успех на всички седмокласници и дванадесетокласници, да са спокойни и концентрирани,и да успеят да дадат най-доброто от себе си  Peace

24-ти май е любимият ми празник. Радвам се, че успях по някакъв начин да предам това и на сина ми, който не е чак такъв страстен читател, какъвто съм била аз на неговата възраст. Той е по-аналитичен тип, предпочита да събира информация, и чете повече техническа и научна литература. Но важното е не толкова какво чете човек, а доколко има отношение към езика и му е ценност да се изразява правилно, грамотно и красиво.

# 23
  • София
  • Мнения: 5 960
Майка ми беше амбициозна жена по отношение на мен. Направо насила ме научи да чета на 6 години. Въобще не исках. След като ме научи все пак, аз залепнах на книгите. После трябваше насила да ме разделя с тях. Веднъж ѝ казах, че тя е виновна, така че да не ми мели на главата. Моят номер с четенето беше да затискам книгата с колене под бюрото. Под бюрото имахме едни детски столчета и аз си подпирах краката на тях докато уча. Като си ги подпра обаче, коленете ми почти стигаха плота на бюрото и така бях свикнала да уча. По едно време се светнах, че мога да сложа книгата в  скута си, а учебника на бюрото. Така майка като влезеше в стаята бързо бутвах книгата към коленете и с тях я притисках към плота на бюрото отдолу, така че да не се вижда и залягах над учебника уж че уча.

Успех на зрелостниците и седмокласниците днес!

# 24
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
...
А аз защо бях останала с впечатлението, че Лиляна е учителка по литература?!?
...
Не ми ли личи, че нямам никакво дар слово?
Литературата обичам само да я чета.

# 25
  • Варна
  • Мнения: 36 607
Не, всъщност си мисля, че си перфектна за преподавател по литература. Както и да е, грешно впечатление от моя страна Simple Smile

Моят бойлер се оказа с някаква дребна повреда и е успешно поправен. Нямам търпение да се прибера довечера.

# 26
  • Мнения: X
И аз четях много като дете, бях всеядна по отношение на книгите. Имах късмет, че домашната библиотека беше голяма и пълна с всякакви съкровища, та вкусът ми се оформи благодарение на световните класици. Буквално от приказките скочих на дебелите романи. Книгите с подвързии на учебници е стар трик. Бях добро дете и не са ме хващали, защото не са и ме подозирали. Мечтаех да стана библиотекарка, за да си чета колкото и каквото си искам.
Киндъла ме спаси от мъкненето на куфари с книги насам-натам, но продължавам да купувам някои особено добри издания и в книжен формат.

Изпратих големия синковец на екскурзия, нямаше търпение да тръгне. Тази работна седмица ще е само тридневна, очертава се хубаво време. Ще правим колопоходи до близките езера с плажове, пикници с приятели. Активна почивка.

Лиляна определено е човек на точните науки, каква учителка по литература? Виж, на Светълчо много би и ходило такова поприще, сладкодумна е.

# 27
  • Мнения: 3 609
Mислех да пиша относно нападката към Лиляна, която е меко казано неуместна, ама няма смисъл.
Ще си позволя само един любим кой цитат на Паскал Мерсие, който гласи:  "Дали човек чете или не чете – това веднага се забелязва. Между хората няма по-голяма разлика от тази."   Wink


Аз също можех да чета на 5 години, благодарение на милата ми баба!  Heart EyesЕдни от най-милите ми детски спомени са как търчах до библиотеката за нови книжки и вълнението,  което изпитвах докато си избирах новото заглавие, аромата на книги.. Беше вълшебно. Ходех на село, летата и сядах на двора, по цял следобед, с книжката.. Беше прекрасно време.


Успех на всички деца днес!

# 28
  • София
  • Мнения: 23 096
Добро утро!
До 5-6 клас хич не обичах да чета. Взимах си от бибилиотеката разни книги с повече пряка реч, че да вървят по-бързо.  Mr. Green Като тийн бях тотално зарибена със Стивън Кинг и Дийн Кунц. И до днес си ги обичам и чета.
От месец и половина не съм докоснала четеца. Имам проблеми със зрението и за момента още не се знае причината. Очната лекарка казва, че проблемът не е от самите очи. Неврологът небрежно ми подхвърли, че може да имам МС и ми даде визитка на клиниката в която работи, за да ползвам техния ЯМР. В момента съм в задънена улица и най-вероятно ще отида за второ мнение при очен лекар.

# 29
  • Germany
  • Мнения: 7 946
Успех и от мен на всички деца, които са на изпит днес!
Жаки, честит рожден ден на патерица! Бъди здрава и успешна!  bouquet
Днес малкият ми син е рожденик Simple Smile Става на 8! Вчера цял следобяд пекох мъфини и вечерта едвам ги удържах да не ги преполовят Simple Smile Оставих го в училище и почвам тортата. Толкова се вълнуваше сутринта и само ме разпитваше в колко часа съм го родила, кой ден от седмицата е било и радвала ли съм се Simple Smile Довечера ще празнуваме само ние си вкъщи, а в събота на клубче с приятелите. Дано е хубаво времето!
Хубава седмица на всички!

Общи условия

Активация на акаунт