ИЗВЪНМАТОЧНА БРЕМЕННОСТ и след това!

  • 135 023
  • 658
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 4 337
Оххх Simple Smile Не можем се разбра Wink
И аз така разбрах, че са ти махнали едната тръба и за това пожелах другата да е наред, в смисъл проходима. Такава ще е!

Успех и стискам силно палци

# 106
  • Мнения: 54
Здравейте отново момичета!Имам ГОЛЯМ ПРОБЛЕМ!!!Уж върша всичко както трябва след операцията, но въпреки това днес цял ден коремът ми се подува незнайно от какво.Сега имам усещането че ще се пръсна.При условие че ми е пети ден от операцията и вече си ходих до тоалетна.Ям само леки храни т.е. плодове основно и все пак нещо не е наред.Та дори леко съм качила температурата/37,2 - 37,3/Кажете ми моля ви това нормално ли е или става нещо с мен.Аз утре ще отида на лекар,но все пак до тогава има цяла вечер и тази мисъл ме мъчи  ooooh! Tired

# 107
  • Варна
  • Мнения: 3 914
Аз бих се вдигнала веднага на лекар, да те видят на ехограф. Не знам от какво може да е, не ми се е случвало.

# 108
  • Мнения: 14
Здравей Петка!
Съжалявам, че ще ти отговоря толкова късно и ти вече си ходила на лекар сигурно, но ако не си не се притеснявай нормално е да ти се подува корема. Даже на мен ми седя подут около месец. Трябва да се въздържаш от секс поне месец/на мен така ми казаха докторите след операцията/ , а когато на 30 ден отидеш на контролен преглед и те прегледат попитай лекарят може ли вече да правиш - той ще прецени по състоянието ти и ще ти каже. Нещо друго се сещам и сега на мен ми казаха да използвам противозачатъчни средства/но понеже друг лекар ми каза не ги ползвах/ - но затова пак е най-добре да попиташ лекарят си.
Чао и успех!
 

# 109
  • Мнения: 54
Здравей Петка!
Съжалявам, че ще ти отговоря толкова късно и ти вече си ходила на лекар сигурно, но ако не си не се притеснявай нормално е да ти се подува корема. Даже на мен ми седя подут около месец. Трябва да се въздържаш от секс поне месец/на мен така ми казаха докторите след операцията/ , а когато на 30 ден отидеш на контролен преглед и те прегледат попитай лекарят може ли вече да правиш - той ще прецени по състоянието ти и ще ти каже. Нещо друго се сещам и сега на мен ми казаха да използвам противозачатъчни средства/но понеже друг лекар ми каза не ги ползвах/ - но затова пак е най-добре да попиташ лекарят си.
Чао и успех!
 

Здравей Nia_s!
Благодаря за отговора ти дори и късно.Аз наистина вече ходих на доктор той също ми каза че това  е нормално и ще бъде така известно време. А за въпросите към доктора относно следващото ми посещение след колко месец вече съм се подготвила.Стига всичко да е наред и да сме живи и здрави нещата ще се наредят лека полека. Мисля че най тежкото премина вече ми махнаха и конците сега трябва само да се пазя повече и ако е рекъл господ всичко ще е наред.
Чао и успех!!!

# 110
  • Мнения: 1 669
При мен вследствие извънматочна бременност ми отстраниха дясната тръба. След цветна снимка се установи, че лявата е запушена и е с голям хидросалпингс... Sad В момента имам неприятни болки в дясно, най-вероятно от сраствания...  Sad

# 111
За съжаление и аз ще се присъединя към вашите редици. Преди 4 дена ми правиха лапароскопия, за да отстранят извънматочна бременност. След като прочетох вашите изпитания ми е странно как въпреки че имах кръв в корема не са ми махнали тръбата. Това разбира се ме радва, но и ме притеснява...след като е имало кръв, значи е имало разкъсвания, как тогава са я оставили и дали е добре...
Имам няколко въпроса, ако някой може да ми отговори ще се радвам - някой от вас са правили хидротубация около 2 седмици след операцията - това задължително ли е? Рискът ое някакви сраствания по-голем ли е без това?
И другият ми въпрос е свързан със секса - защо вашите лекари са ви казали 1 месец да не правите секс? На мен нищо не ми казаха и ние правихме секс на 3 ден след операцията. Чудя се дали е опасно?
Аз в сряда отивам да ми махнат конците и ще питам за тези неща, но ми е притеснено и ще се радвам ако някой може да ми каже нещо преди това.
Успех на всички! След 2 аборта и една извънматочна бременност се чувствам доста обезверена, но като чета тук...надеждата ми се връща. Дано всички ние успеем в тази трудна борба....

# 112
Здравей Vesy,

И на мен не ми махнаха тръбата, но за мен си е махната. След операцията хирургът дойде и ми каза, че е отстранил само част от тръбата, но месец по- късно отидох на контролен преглед и друг гинеколог ми каза, че тази тръба вече неможе да изпълнява функциите си на такава, въпреки че половината е все още там. Колкото до секса- казаха ми когато се чувствам добре. А и в моя случай около 10 дни след операцията имах силно кървене и изобщо не ми беше до секс.
Хидротубация не съм правила- казаха ми да продължим с опитите за правене на бебе и ако в 6 поредни месеца не се получи щели да ми направят лапароскопия, за да проверят другата тръба.
Бързо възстановяваве! 

# 113
И не се отчайвай- аз успях да забременея седем месеца след операцията и този път ембрионът е на мястото си.

# 114
Благодаря ти kjuftence Simple Smile При мен обаче не са ми казали да са отстранили каквото и да е от тръбата, казаха че всичко си било на мястото и операцията минала много добре. Но така или иначе съм си приготвила един списък с въпроси за утре, когато ще ми махат конците. Ако разбера нещо интересно, което би могло да е от полза и на други момичета ще пиша.
Успех на всички! Наистина действа успокояващо писането и четенето тук....аз отдавна чета, още от миналата година, когато имах спонтанен аборт, но не бях писала. Натрупах доста опит покрай перипетиите си и ако мога с нещо да съм полезна само ще се радвам.
Усмихнат ден на всички Party

# 115
  • Мнения: 54
За съжаление и аз ще се присъединя към вашите редици. Преди 4 дена ми правиха лапароскопия, за да отстранят извънматочна бременност. След като прочетох вашите изпитания ми е странно как въпреки че имах кръв в корема не са ми махнали тръбата.

vesy Това че не са ти махнали тръба наистина е добре стига тя да не ти направи проблем. Но щом специалистите казват че всичко е наред те си знаят работата Wink.Радвам се за теб че си силна и не се предаваш на емоциите след такива преживяване/два аборта и една извънматочна/.БРАВО!!! Hug Много е хубаво това че всичко е минало по лесният начин с лапароскопия, защото аз нямах това щастие и при хем беше много болезнено - рязахаме /макар че всичко беше хванато на време и нямах усложнения то рода на кръв в стомаха и т.н./. Хубавото при лапароскопията е че се възстановяваш много бързо и щом имаш желание за секс и не те боли значи всичко е О'к. Само трябва едно нещо да спазваш и то е да внимавате изключително много през първите 3 месеца да не забременяваш, че в това се криели големи рискове от нов неуспех или бъдещи усложнения.
Желая ти успех и да продължаваш да бъдеш силна!

# 116
zdraveite vsi4ki,az mai sam nai priasno laparoskoposana,na 13 juni,mahnata diasna traba,6 ta sedmica ot zabremeniavaneto,dva testa za bremennost,neiasni s mnogo bleda 4erta parvia(sedmica sled kraia na menzisa),i o6ta po bleda sled den na 2ria test,na 30 may otidoh na lekar,ne vidia kista ili mioma-ot koito se opasiavah,dade mi da pia progesteron za deset dni,na 10 sled silni bolki v diasno me zakaraha v pirogov.diagnozata be6e vazpalenie na iai4nicite i trabite,antibiotici tri pati dnevno venozno.na sledva6tia den vijdaiki nov lekar na ve4ernata vzitacia mu kazah 4e karveneto ne spira.toi ustanovi bremennosta,dosta si porevah-stanalo e ot edin edinstven polov act s priatelia mi,s koito niamame mnogo harmoni4ni otno6enia.vsi4ko priklu4i v AGeto(med akademia)kadeto me prieha o6te vav vtornik.iskam da kaja na vsi4ki-govorete s lekarite i ne se sramuvaite da pitate i nastoiavate-va6eto zdrave e po vajno ot etiketa za povedenie!!!ako ne si biah otvorila ustata da pitam za poreden pat,koi znae kakvo 6tiah da prejiveia o6te(ili ne prejiveia)
 Peace

# 117
  • Мнения: 3 010
Момичета, искам да попитам на някоя слу4вало ли се е да мине през извънматочна, но без чужда намеса а от само себе си да се из4исти тръбата?

# 118
  • Варна
  • Мнения: 3 914
Момичета, искам да попитам на някоя слу4вало ли се е да мине през извънматочна, но без чужда намеса а от само себе си да се из4исти тръбата?
Чела съм за такива случаи. Получава се, когато плодът спре да се развива и организмът сам се "изчисти"  Confused

# 119
  • Мнения: 479
Момичета, искам да попитам на някоя слу4вало ли се е да мине през извънматочна, но без чужда намеса а от само себе си да се из4исти тръбата?
Ами преди години май на мен се случи такова нещо. Казвам май, защото така и не стана ясно какво стана.
Бях с голямо закъснение /а цикъла ми като часовник/. Правих сигурно 10 теста - най-различни и всички ужасно положителни... Но... така и не се виждаше нищо в матката и започнаха съмнения за извънматочна и дори на третия - тевъртия преглед, когато трябваше вече да се види нещо в матката /а то не се виждаше, при положителни тестове/, диагнозата беше почти сигурна вече. Кървенето започна някъде след около 20 дни от закъснението и беше само зацапване. Д-ра ми остави ГСМ-а си и ми каза ако има нещо да му се обадя и ми даде да пия оргаметрил/???/ и да му се обадя в понеделник, защото беше петък. Но... още в събота през нощта получих страшен кръвоизлив - без болки - без нищо и... айде в Пирогов. Малко остъргване - и излязох все едно нищо не ми е имало /за щастие всичко се размина добре/. Така и не разбрах какво е имало. Ако е имало зародиш, той вероятно е изпаднал, защото хистологията показа само клетки. Но д-ра ми каза после, че най-вероятно организма сам е изчистил извънматочната. Това било много рядко, но се случвало...
Е, после си имах "истинска" извънматочна, при която си ме резнаха направо и запазиха тръбата - даже е и проходима сега, така че Денди - не разчитай на това, макар, да се случва - то е много рядко. Колкото по-рано се отстрани извънматочната - толкова по-добре.
Но има и много "извънматочни", които си припкат живи и здрави. Така, че Божа работа. Бъди здрава и спокойна. Ще се моля за теб  Peace

Последна редакция: вт, 19 юни 2007, 15:32 от Ally McBundy

Общи условия

Активация на акаунт