ИЗВЪНМАТОЧНА БРЕМЕННОСТ и след това!

  • 134 738
  • 658
  •   1
Отговори
# 15
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Здравейте. Моя приятелка е изкарала две извънматочни преди години. Сподели ми, че при втората е имала същата болка в яйчниците като при първата - тъпи болки. При втората и извънматочна е имало 2 ембриона, като единия е изхвърлила/явно се е бил имплантирал в матката/ и тя дори го е занесла на някакъв доцент, който го е изхвърлил в коша, но както и да е. Та след това за ембриона в тръбата се разбира едва когато получава силен кръвоизлив и едва я спасяват след 6 часова операция.
Това сочи, че може да има едновременно извънматочна със "маточна" бременност. Дано не съм уплашила някого, тъй като действието се развива в провинциално градчи преди десетина години, когато почти е нямало видеозони.
Успех на всички от мене!

Да, може. Аз също бях с вътрематочна и извънматочна едновременно

# 16
  • Мнения: 315
здравейте
и на мен ми бяха казали след извънматочната да се пазя шест месеца и след това да пробвам за бебе.Учудвам се ,че след две седмици вече пробваш и най-вече ти се възхищавам на куража - на мен ми бяха необходими осем месеца да преодолея страха си и да добия кураж и вяра отново.Колкото до необходимите изследвания според мен трябва да се следват съветите на лекаря,който сте си избрали и на когото вярвате,защото всеки лекар казва различно и има много мнения по въпроса.
Пожелавам  УСПЕХ  НА ВСИЧКИ  В БЕБЕПРАВЕНЕТО  и хайде вече някой да се похвали с две чертички в тази тема!

# 17
Paola imam vupros kum teb.Otdavna li beshe tvoqtq operaciq.Zabremenq li ili oshte probvash ako e bila skoro.Pitam te zashtoto 6-te meseca iztichati az se nadqvam skoro da se pohvalq s dve chertichki,neshto koeto pojelavam na teb i vsqka edna jena EFP newsm10

# 18
  • Мнения: 1 294
Amaliq, az zabremeniah 11 meseca sled izvynmato4nata si bremennost.Zabremeniah bez edna tryba i bez nikakva pomo6t ot strana na lekar, bez nikakvo stimulirane, osven razbira se osvobojdavane(po vreme na operaciata)  na  lqvata tryba koiato sy6to be6e sys srastvania.

Dori ne moje6 da si predstavi6 kolko golemi sa 6ansovete ti skoro da zabremenee6 Heart Eyes
Skoro6no zabremeniavane na vsi4ki momi4eta tuk jelaq Hug

# 19
Slyncho kato prochetoh tvoeto suob6tenie naistina vqrvam ,4e moje da nqmam problemi susu zabremenqvaneto.Pri moqta operaciq su6to be otstranena ednata truba.Otnovo mnogo ti blagodarq za tova tvoe suob6tenie,koeto naistina mi dade sili newsm51

# 20
  • Варна
  • Мнения: 3 885
Амалия, ако прочетеш темата по-назад, ще видиш, че аз забременях 2 пъти след извънматочната, и то 6-7 месеца след нея. Също не съм се лекувала, само правих хидротубация след операцията, която показа проходими тръби (моите са запазени). Ще стане, ще видиш!

# 21
  • Мнения: 8
След всичките ми притеснения да не се повтори това, което ми се случи миналия месец, се оказа, че нищо не е станало - имам един задържан фоликул - 24мм, ако не се пукне до понеделник, ще пробваме с хапчета.  Sad
А иначе и мен ме беше много страх да започна опити веднага - две седмици след операцията от извънматочна бременност - но го преододлях в името на целта. Организирахме си с мъжа ми един уикенд на романтично местенце, разбрахме се да не говорим за доктори, бременност, зачеване и т.н.,  luvbed защото мился, че има значение психическото спокойствие. Така че, не мислете за лошото и успехи на всички newsm10

# 22
  • Мнения: 315
Здравей,амалия
Моята операция беше преди две години - от година и половина се опитвам да забременея .Казаха ми ,че няма причини да не стане.
Миналия месец лекарят ми изписа клостилбегит - той стимулира овулацията.Целта е да се образува фоликул в левия яйчник.Въобще няколко месеца ще ми проследява овулацията и дано всичко е успешно.Миналият месец овулацията ми беше в дясно,а там нямам тръба и не може да стане.За твое успокоение аз познавам много жени с такава операция,които сега имат деца- дори и по две.Всичко е въпрос на време.Може би лично при мен оказва влияние и психологичния фактор - много се притеснявам , а пък и всеки месец се надявам и това вече ме уморява.Моля се както за себе си , така и за вас всичко да се развие благополучно и скоро да си имаме по едно малко бебче.

# 23
  • Варна
  • Мнения: 3 885
Паола, когато нямаш една тръба, другата "поема" частично нейната функция. Бях чела преди време, че около 30 % (по спомен) от овулациите от другия яйчник се "прихващат" от останалата тръба. Беше ми много чудно как става това. Но в английския форум на преживелите извънматочна четох няколко случая на жени, забременели с една тръба и овулация от "отсрещната страна". Значи работи  Simple Smile
Така че не се стреми непременно към овулация от една конкретна страна  Peace

# 24
  • Мнения: 315
Здравей,Свети
и аз това го знам - моят лекар ми каза,че е възможно.Целта на това лекарство е да се образуват повече фоликули -незнам и аз колко- може две или три -незнам -другата седмица ще ходя на преглед и ще ми каже.Просто така се увеличава шанса за забременяване.

# 25
Здравейте,
Преди пет години претърпях първата си извънматочна бременност, която беше отстранена оперативно.
Направиха ми пластика на тръбата и ме увериха, че след шест месеца мога да започна нови опити за зачеване.
Докторът ме предупреди, че в моя случай е от голяма важност редовно да следя показанията на пролактина, тъй като са много високи. Изминаха четири години в опити, стимулации, цетни снимки и пр. Подадох документи за in-vitro, но докато чаках отговор - Ор чудо! - забременях! Представете си какъв ужас изживях, когато се оказа, че бременността отново е извънматочна - този път в здравата тръба (и двете ми тръби бяха проходими).
Отново ме оперираха, но този път се наложи да ми отстранят тръбата. По препоръка на лекуващия ми лекар изолираха и другата тръба, за да се предотврати нова извънматочна бременност. Шест месеца по-късно направихме първи опит с in-vitro, но беше неуспешен. Тази година през март направихме втори опит и в момента съм бременна с близнаци! Кураж момичета и имайте вяра!

# 26
Има много по-надеждни стимуланти от клостилбегита. Най-добрите са инжекциозни. Такива са: PUREGON, MENOGON, но най-добър е MERIONAL. Последният влияе положително и върху качеството на образуваниет фоликули. Понякога не е достатъчно просто да се образува фоликул.
Характерното при стимулациите с медикаменти е, че има голяма вероятност от многоплодна бременностл Така сестра ми направи стимулация с PUREGON, след мисет и забременя с близначета. Сега има момиченца на 1г. и три мес.

# 27
  • Мнения: 315
Здравей,ири-кол(извинявай,ако не пиша правилно името)
знам, че е важно и образувалият се фоликул да бъде качествен и на това се моля.Твоите писма ме окуражиха и ти благодаря!!!
А колкото до близнаците ще съм най-щастливият човек, ако пък случайно станат две и без друго безкрайно обичам децата и искам много.Но разбира се ще съм щастлива и с едно бебче.Дано това лекарство помогне,ако не -мисля, че лекарят ми е доста добър и ще предприемем друго решение.

# 28
Zdraveite na vsichki otnovo.Svetli iskam da tio blagodarq za kuraja koito mi davash.Makar i s edna truba se nadqvam skoro da imam kato tvoq uspeh i da wse pohvalq s uspeshna bremennost.Momicheta ne gubete vqra i vsichko shte se opravi.Pojelavam kusmet na vsichki newsm10

# 29
  • Мнения: 430
Момичета, намесвам се и аз, за да ви дам кураж и надежда!

Март месец, миналата година преживях ужаса на извънматочната бременност, с цялата му сила - руптура на дясна тръба, излив на кръв в корема, объркана диагноза в спешното на друг град, понеже ми се случи по време на път, две денонощия с ужасни болки, докато се добера до София ... Няма да навлизам в подробности - преживели сте го всичките, за съжаление Tired Слава Богу, въпреки отстраняването на тръбата, яйчникът беше запазен. Незнам какво точно са ми правили по време на операцията, но няколко часа след нея хирургът ми заяви, че са ми "проверили" двата яйчника и останалата тръба и те били в отлично състояние. Каза ми, че можем да започнем с опитите за бебе веднага(!!!), но тъй като скоро преди извънматочната бях преживяла и спонтанен аборт, имах нужда от около 6 месеца, за да превъзмогна страха от нова бременност Embarassed  На третия месец след подновяване на опитите, отново бях бременна (вж. лентичката).
Наистина, лекарката ми твърди, че само около 10 до 20 процента от жените, преживели извънматочна и останали с една тръба, забременяват в рамките на първата година след операцията, но като гледам колко момичета тук са го постигнали, може би все пак процентът е по-голям Wink Пожелавам и на вас това щастие и дано никога повече да нямате причина да си спомняте за преживвения кошмар Hug

П.п. Наистина е възможно оплодената яйцеклетка да бъде "прихваната" от ресничките на срещуположната тръба. Явлението се нарича "външна миграция на яйцеклетката", и въпреки че то се смята за възможна причина за последваща извънматочна, много често води до нормално, вътрематочно забременяване.

Общи условия

Активация на акаунт