ИЗВЪНМАТОЧНА БРЕМЕННОСТ и след това!

  • 134 696
  • 658
  •   1
Отговори
# 45
  • Германия
  • Мнения: 8 092
Вмъквам се в тази тема, само да дам кураж. През лятото на 2003 се наложи да мина под скалпела по спешност, т.нар. от гинеколожката ми киста се оказва, че е имало и извънматочна бременност. И до днес не знам подробности, обясняваха ми нещо след операцията, но тогава от шок, паника и страх не запомних, пък и не искам да си спомням тези дни.
Е, дясната оцеляла половина се оказа достатъчна за да забременея година по-късно. Само да добавя, след операцията вземах противозачатъчни, които не ми понесоха и веднага след като съм ги спряла е станал бебо.
Така че има надежда, въпреки всичко. Успех на всички смели момичета  Hug

# 46
Наистина невероятно!Както се казва с ,,половин тръба,, да стане.Pepelyashka наистина даваш кураж на всички нас Grinning Grinning Grinning

# 47
  • Мнения: 72
Аз направих извънматочна преди 3 месеца. Мисля да отида на цветна снимка този месец, но ще видим.  Мога да Ви кажа моите симптоми.
1.Забременях след тест за овулация
2. Не мислих, че съм бременна, закъсняваше с около 5-6 дни, което не е ненормално при мен,  но ми се бяха появили страхотни гъбички от около седмица - ад. Реших да отида на лекар за гъбичките. Понеже беше неделя единственото спасение беше интернет. В един сайт пишеше, че първо трябва да се отхвърли - бременност. Пуснах си един уринарен тест сутринта, ей така на майтап преди тръгване към лекаря. Изненада .....
По пътя си купих друг тест и той се оказа (+). Вместо да си говорим за гъбички с лекаря си говорихме за бременност. Предопреди ме, да внимавам за извънматочна и каза да си седя в София и никакви излети докато не се потвърди, че е нормална бременност. Понеже съм "Тома Неверни" и кръвен тест си пуснах. Този тест също потвърди бременност.
3. На първия преглед (20 дни след овулация) беше много рано да се види нещо на видеозона със 100% сигурност за диагноза.
4. От този момент насетне отвреме на време долу дясно усещах лек ббодеж, все едно има нещо в мен,  което е опряло кърфичка отвътре навън. Не беше остър бодеж, просто допир, но постоянен. Започнаха съмнения.
5. на 27-ия ден сред овулация (14 дни ми закъсняваше) отидох пак на преглед. Видя се малък сак. Лекаря каза, че този сак е доста малък за 14 дневно зокъснение и каза, че вероятно нещо съм объркала датите на цикъла и ембриона не е на 4 седмици, ами на по-малко. Аз обаче си знаех овулацията и си отстоявах мнението, тогава той каза, че е много възможно това да е извънматочна, но ще изчакаме още, за да видим как ще се развият нещата.
6. На 30 ден ме приеха поспешност в болницата и след коремна операция махнаха  тръбата.
Сутринта започнаха гадни болки долу в корема. Аз имам много болезнена менструация и съм навикнала да ме боли много. Реших, че е някакво неразположение, което ще мине като се пораздвижа. час и 1/2 по-късно не ми минаваше, само се местех никак не можех да стоя все ме болеше. Хапчета какви да пия не знаех. Добре, че не пих нищо обезболяващо, че щеше да е по-зле. Болката е сигнал, че нещо става, ако я нямаше нищо нямаше да предприема. 2 часа след началото на болката вече не издържах и накарах мъжа ми да ме закара при лекаря. Нямах кръвотечения до момента в който не влезнах в болницата. Десният ми крак (от дясно беше извънмагточната), целият не го чувстах от този момент нататък - това също е белег на извънматочна. След 35 минути вече гледах операционната лампа от долната й страна.
7. Възстанових се трудно. Менструацията следтова беше най-лошото нещо което ми се е случвало. Такава болка не съм изпитвала, добре че сестите знаеха как да ме обезболят, защото нямаше да преживея тези  дни.
8.Сега съм добре.

Пиша ви всичко това, защото аз имах огромен късмет да хвана бременносттта рано и да се отзова в болницата навреме. Надявам се това описание да Ви помогне да откриете проблема по-рано, защото е от огромно значение за добрия край на историята.
Късмет

# 48
  • Мнения: 58
здравей! Ще споделя на кратко за адът който преживях. Четвърта седмица след зачеване ми поставиха диагноза извън маточна бременност. Поради лекарска немарливост и липсващите ми тогава 1000лв. се стигна до там, че бях 6дни със спукана тръба. Последиците--имам само една тръба а другата следствие от кръвонапълнена коремна област (6дни)запушена. Направиха ми хидротобации.
Но аз забременях след лечение в балнолечебен център гр.Поморие. Много съм доволна. 

# 49
  • Варна
  • Мнения: 684
Хайде и аз на клона!Сега се регистрирах,първа публикация.За мен-преди 11 години(не месеци,правилно написах) извънматочна бременност,последствия-без дясна тръба,после реших да работя много,но не по въпроса за бебе,още работя много де,но май годините ми са доста вече/35/ и щом и тук почнах да пиша...
Желая успех на всички тук,публикациите ви са ми много интересни,чета с часове,признавам си Grinning

# 50
Здравейте.Преди 14год. мен също ме оперираха от извънматочна бременност.Загубих дясната си тръба, но ми запазиха яйчника.Сега се опитвам да забременея вече повече от година, но мисля,че няма да се получи.Още ме преследва ужаса от пункцията която ми направиха тогава.Вече съм на 32 и започвам да се отчайвам дали ще стана майка.Радвам се за всички които са успели и им желая да бъдат много щастливи с малчуганите които имат и да бъдат много здрави.

Последна редакция: сб, 09 дек 2006, 22:40 от Pecki

# 51
  • Мнения: 58
Здравей Pecki, пиша за да те окуража.
Не се отчайвай---отчаянието е най-лошият спътник в тази и без това трудна борба за мама.
Желая ти от сърце успех дано дядо коледа почука и на вашата врата. Grinning Wink

# 52
  • Мнения: 705
искам и аз да се включа,за да ви дам кураж Hug Hug

моята операция от извънматочна беше повече от 2 месеца след зачеването, и като по чудо се разминах само с отстраняване на тръбата, без спукване и изтичане в корема. няма да споделям подробности, но искам само да кажа, че моите признаци бяха тотално различни от тези на каталина_рус. на мен ми дойде менструацията абсолютно нормално, без закъснения и болки, но кръвотечението просто не спря почти 2 месеца. разбира се, аз отидох на лекар още 1-вата седмица, но попаднах на некадърни лекари - 2-ма, един след друг, докато накрая сегашният ми гинеколог не видя израстъка в лявата тръба и ме вкара веднага в болница. за съжаление беше късно, за да спасим тръбата! може би признаците зависят от това къде в тръбата се е спрял зародишът, моят беше в близост до яйчника newsm78

и още нещо много важно, според мен. доколкото аз знам, колкото по-бързо се забременее след операцията, толкова по-добре, защото в противен случай има опасност от сраствания, които за неизбежни при интервенция. дано не плаша никого, но проверете това с лекаря си! лично аз забременях на 3-я месец след извънматочната със стимулация, както на яйчниците, така и на овулацията.

УСПЕХ и КУРАЖ на всички   bouquet  bouquet

# 53
Радник, много ти благодаря за хубавите думи.Аз също от сърце и душа се моля всеки ден, и се надявам наистина Дядо Коледа да ми донесе този така очакван подарък.Радвам се, че го има този сайт където жените като нас могат да споделят болката си от това грозно преживяване.Благодаря на неговите създатели.

# 54
  • Варна
  • Мнения: 3 880
Включвам се по повод написаното от Stelt. И при мен нямаше никакви признаци на бременност, а съвсем нормална менструация, която обаче премина в кафеникаво цапане. За щастие откриха белята навреме и ми спасиха тръбата.
Сега искам да дам кураж на момичетата със запазена тръба, защото аз самата изпадах в ужас при мисълта, че при следващо забременяване яйцеклетката може пак да мине през същата тръба. От операцията досега забременях 3 пъти, два от които със същата тази оперирана тръба (всъщност тя самата не е пипана, само е "изстискана" както се изрази док). И двата пъти - вътрематочно! Смятам това за заслуга единствено на д-р Яков, който ме оперира, и съм му много благодарна.

Относно бързото забременяване - и на мен така ми казваха. Само че не стана - спонтанни аборти. Стана (поне засега) година след операцията. Единственото, което ми напомня за нея е, че сега при разтягането на тъканите ме наболяват местата на шевовете, но се търпи.

Успех на всички  Hug

# 55
  • Мнения: 705
Смятам това за заслуга единствено на д-р Яков, който ме оперира, и съм му много благодарна.

същият този доктор е един от двата капацитети, които първо посетих и заради чиято моментна некомпетентност аз изгубих едната си тръба!!! хора разни - разни мнения, радвам, се поне че при теб (и при много други жени) е успял Hug Hug

# 56
  • Варна
  • Мнения: 3 880
Stelt, аз не съм казала, че е безгрешен Simple Smile мен самата ме мотаха 3 седмици, докато се убедят че съм бременна и тестовете не са фалшиви. Е, вярно че и аз бях супер шантав случай и още говорят по мой адрес в МД  Blush Благодарна съм му за това, че се нави да ме оперира в 11 вечерта с болки и че успя да запази тръбата ми проходима. Ако бях попаднала на друг хирург с тази диагноза и кръв в корема сигурно щеше да ми клъцне тръбата без много да му мисли.

# 57
Zdraveite!az biah s malko po-slojna bremennost.predi 1 godina zabremeniah,no vav 2ia mesec zapochnaha silni bolki v koremnata oblast.ginekologat mi kaza,che s ploda vsichko e nared.V 3ia mesec pospeshnost otdoh v Pirogov,zashtoto  bolkite stanaha neopisuemi.otkriha,che sam matochno i izvan matocno bremenna.mnogo riadko iavlenie.ako ne sam bila otishla navreme,sega niamashe da moga da vi razkaga tazi peripetia.Blagodaria na tozi lekar,che spasi jivota na men i na momichenceto,koeto imam sega.trabata ia otstraniha,zashtoto se e spukala i sam poluchila kravoizliv.Za sajalenie mnogo malko se govori za takav vid bremenost.ako niakoi se interesuva poveche ot tazi istoria, neka mi pishe na e-mail : licaa@abv.bg
celuvki momicheta i mnogo  kuraj!

Последна редакция: пт, 05 яну 2007, 01:24 от frosini

# 58
  • Мнения: 4 324
Здравей frosini Simple Smile
Радвам се, че всичко е завършило благополучно и в момента гушкаш малкото съкровище Simple Smile

Ако имаш време разкажи по - подробно твоята история

п.с. пиши на кирилица. Има едно бутонче КРЕДОР с което става много лесно

# 59
За съжаление и аз се вкл в темата. Казвам за съжаление, защото първо писах в проблемното, после за кратко в отчетни и сега се връщам отново. След ЦС установиха, че лявата тръба е запушена, а дясната си е наред. Успях след инсеменация да забременея с дясната тръба, но се установи извънматочна. Приеха ме на 18.12 в болницата и след 10-дневно чудене, през което време първо ми казаха, че не се вижда плод никъде, а ЧХГ беше високо, после ми казаха, че всичко е наред и е вътрематочна.........Абе изобщо представете си 10 да не знаеш какво става и какво ще те правят. Накрая на 27.12 след последното УЗИ ми казаха категорично извънматочна и ми включиха Метотрексат на система. Направиха 2 вливания през ден, но представете си дори след тях все още се чуваха сърдечни пулсации на плода. Накрая на 30.12 сутринта ме хванаха адските болки и ме оперираха по спешност - добре, че си бях в болницата. Махнаха тръбата и сега лекарката, която ме оперира иска да отпушваме другата, но съм чела, че като я отпушат има висок риск от извънматочна, а аз няма да го преживея отново, психически имам предвид. Мисля да се пробвам ин-витро, но ще трябва да мине доста време, защото мисълта за бременност в момента ме ужасява. Наистина не знам какво да правя, даже с мъжа ми мислим сериозно за осиновяване, пък после ако дойде и друго бебе добре дошло. Ами това е накратко, още съм в кофти настроение, ама се надявам да ми мине след време.

Общи условия

Активация на акаунт