ИЗВЪНМАТОЧНА БРЕМЕННОСТ и след това!

  • 134 782
  • 658
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 4 324
Бин, много съжалявам миличка Sad Силно те прегръщам.
Нормално е сега мисълта за бебе да те ужасява. Но мисля с времето и това ще отмине.
За тръбата и отпушването и нищо не мога да ти кажа, не знам.
Ще вземете правилното решени, но изчакай. Сега май имаш нужда от почивка, поне един месец. Да ти кажа че ще забравиш за случилото се, ще е лъжа. Вече знам със сигурност че загубата на бебче не може да бъде забравена, ама никога ... Sad Но живота си продължава. Почини и тогава помисли! Успех!

# 61
  • Варна
  • Мнения: 3 889
Bin, искрено ти съчувствам и за лутането, и за това, че Метотрексатът не ти е помогнал  Sad
За бъдещето не бързай да взимаш решения. Остани да минат няколко месеца. Ако решите да пробвате инвитро, увери се първо в състоянието на останалата ти тръба, защото дори от инвитро може да стане извънматочна. Не знам дали това е утеха, но след моята операция всички ме уверяваха, че липсата на тръби в днешно време е най-малкият проблем именно заради възможността да се направи инвитро. Желая ти бързо възстановяване и успех занапред  Hug

# 62
Благодаря ви, момичета! Ще почиваме известно време пък после ще видим. Пък и ни е време да започнем да правим кекс за удоволствие, а не за бебе под час и ден!

# 63
  • Мнения: 3 164
. Ако решите да пробвате инвитро, увери се първо в състоянието на останалата ти тръба, защото дори от инвитро може да стане извънматочна.

Е как става "номера" Thinking като оплождането е извън теб Rolling Eyes после трансфера е в матката.Тръбите в случая не са необходими(сякаш ги няма Simple Smile)Не ми е известно от матката зародиша да се "качи" в тръбата Confused

# 64
  • Варна
  • Мнения: 3 889
. Ако решите да пробвате инвитро, увери се първо в състоянието на останалата ти тръба, защото дори от инвитро може да стане извънматочна.

Е как става "номера" Thinking като оплождането е извън теб Rolling Eyes после трансфера е в матката.Тръбите в случая не са необходими(сякаш ги няма Simple Smile)Не ми е известно от матката зародиша да се "качи" в тръбата Confused

Ето малко коментар по темата:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=42977.msg960802#msg960802
За съжаление съм чела за такива случаи. Преди време тук пишеше едно момиче (Перла), което живее в чужбина. Тя беше преживяла извънматочна и преди инвитро тамошните лекари я бяха посъветвали да й махнат и другата тръба. Не знам как се обяснява научно. Но когато оплодената яйцеклетка търси къде да се захване в матката, не играе никакво значение дали оплождането е било в или извън тялото ти.

# 65
Не знам какво да кажа и аз, все още съм травмирана от това което ме сполетя, последната ми менструация беше на 06.10.2006 отидох на лекар на 15.11.2006 направи ми тест - отрицателен и ми изписа оргометрил, прокървях на 30.11.2006 и реших че всичко е наред, но на 11.12.2006 със силни болки отидох на болницата, положителен тест и леко кървене, лекарят беше категоричен - извънматочна бременност и незабавно следва да бъда оперирана, защото след пункция установи, че имам кръв в корема. Отстраниха ми лявата тръба, доктора ми обясни, че нямам никакви проблеми с дясната и може спокойно да забременея, 2-3 месеца след операцията. Изписа ми да пия противозачатъчни "фемоден" тези два месеца. След два дни спирам с тези хапчета, но сега не знам дали историята няма да се повтори и дали да рискувам с нова бременност. Може ли да ми каже някой след тези противозачатъчни, какви са ми шансовете.

# 66
  • Мнения: 705
искрено ти сачувствам за това, което те е сполетяло, бъди силна и вярвай че лошото е вече зад гърба ти  Hug
ако лекарят, който те е оперирал твърди че дясната ти тръба е проходима, не се притеснвай, вярвай че е така! от моя опит знам, че не трябва да изчаквате с бебеправенето повече от 2-3месеца, за да не се получат сраствания, причинени от операцията. колкото до противозачатъчните, не ги знам, но знам, че  пиенето на хормони улеснява забраменяването, така че надявам се да имате успех! и все пак - не се пазете тези месеци, ако стане бебе - добре дошло, нали!?   bouquet

# 67
  • Мнения: 466
Момичета,

знаете ли дали спадането на бета ЧХГ-то (при кръвен тест) до нормалните референтни граници при липса на бременност (0-3 в някои лаборатории 5) е гаранция, че наистина няма бременност, дори извънматочна?

# 68
  • Мнения: 7 716
Ако си имала висок ЧХГ и е спаднал значи е имало бременност и тя трябва да се търси. Преглед непременно. Възможно е организмът сам да изхвърли зародиша.

# 69
  • Мнения: 466

   Hug Благодаря ти, Лали! Така или иначе в събота пак съм на преглед.  Cry
Извинете ме, но не ми се разказва сега...

# 70
  • Пловидв
  • Мнения: 43
Не знам какво да кажа и аз, все още съм травмирана от това което ме сполетя, последната ми менструация беше на 06.10.2006 отидох на лекар на 15.11.2006 направи ми тест - отрицателен и ми изписа оргометрил, прокървях на 30.11.2006 и реших че всичко е наред, но на 11.12.2006 със силни болки отидох на болницата, положителен тест и леко кървене, лекарят беше категоричен - извънматочна бременност и незабавно следва да бъда оперирана, защото след пункция установи, че имам кръв в корема. Отстраниха ми лявата тръба, доктора ми обясни, че нямам никакви проблеми с дясната и може спокойно да забременея, 2-3 месеца след операцията. Изписа ми да пия противозачатъчни "фемоден" тези два месеца. След два дни спирам с тези хапчета, но сега не знам дали историята няма да се повтори и дали да рискувам с нова бременност. Може ли да ми каже някой след тези противозачатъчни, какви са ми шансовете.
juli.annaЗдравей!!! Знам какво изпитваш ,защото съм преживяла същото .Оперираха ме и ми отстраниха дясната тръба тъйкато беше много пострадала.Сега съм само с една и се опитваме да си направим бебе ,но ако пак се получи така има и един последен шанс.Инвитро.Не се притеснявай.Дано забременееш нормално и изкараш лека бременност,но ако все пак се повтори помни ,че има и друг вариант.Стискам палци и за двете ни.Успех от все сърце.А колкото до болката в душата,тя минава трудно ,но все пак минава.Уверявам те. newsm10

# 71
  • Мнения: 705
А колкото до болката в душата,тя минава трудно ,но все пак минава.Уверявам те. newsm10

болката минава, когато прегърнеш новороденото си бебче и си помислиш "ако не беше станало така, това бебе нямаше да го има" пожелавам го от все сърце на всички вас Hug Hug

# 72
Здравейте!
Аз имам 3 извънматочни бременности - първата на 19г.; втората 22г. и третата на 25г.! Отстраниха ми едната тръба още при първата бременност, при втората и третата операции ми направиха пластика, но така и не забременях по нормалния начин. Правих три опита ин-витро и вече имам две сладки бебки! Така че не се отчавайте, трябва кураж и търпение Hug

# 73
  • Мнения: 1 294
от моя опит знам, че не трябва да изчаквате с бебеправенето повече от 2-3месеца, за да не се получат сраствания, причинени от операцията.  и все пак - не се пазете тези месеци, ако стане бебе - добре дошло, нали!?   bouquet

Точно така, колкото по-рано, по-добре. Peace


болката минава, когато прегърнеш новороденото си бебче и си помислиш "ако не беше станало така, това бебе нямаше да го има"


smile3521


Хайде, горе главите и ви чакаме скоро в Отчетните Hug

# 74
  • Мнения: 466
от моя опит знам, че не трябва да изчаквате с бебеправенето повече от 2-3месеца, за да не се получат сраствания, причинени от операцията.  и все пак - не се пазете тези месеци, ако стане бебе - добре дошло, нали!?   bouquet

Точно така, колкото по-рано, по-добре. Peace



А при диагностична лапароскопия получават ли се сраствания???

Общи условия

Активация на акаунт