Семеен проблем

  • 9 765
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Испания
  • Мнения: 37 503
А на мен ми е интересно какво би написала тази жена, ако тя направи тук тази и предишната тема на автора. Предполагам, че нейната гледна точка не би имала нищо общо с това, което четем сега.

Не ми вдъхват доверие мъже, мрънкащи, пардон - искащи съвет, в женски форум.

# 16
  • Мнения: 19
Аз не мрънкам ами търся съвети и искам да чуя и друго мнение.Боли ме да я гледам тъжна и нещастна и искам да и помогна,а не да мрънкам.За да стигна да питам по форуми съм опитал и други неща преди това.Ако можеш да ми дадеш съвет го направи,а недей да си чешаш езика със съмненията си.

# 17
  • Мнения: 19
Логично е ,че щом този проблем го има тя е на различна позиция от моята и ако пише тук ще каже нещата както тя ги вижда и усеща.

# 18
  • Испания
  • Мнения: 37 503
Аз не мрънкам ами търся съвети и искам да чуя и друго мнение.Боли ме да я гледам тъжна и нещастна и искам да и помогна,а не да мрънкам.За да стигна да питам по форуми съм опитал и други неща преди това.Ако можеш да ми дадеш съвет го направи,а недей да си чешаш езика със съмненията си.

Ако може да се държиш по-възпитано и без квалификации на написаното от мен. Ти описваш проблемите си във форума, не аз, така че всеки е свободен да изрази мнението си.
А съмненията ми вече не са съмнения.  Wink

Последна редакция: вт, 23 май 2017, 11:38 от smileys

# 19
  • Мнения: 14 967
Авторе , а преди какво я радваше ? Има ли хобита , какви филми гледа , каква музика слуша ? Понякога музиката и ароматерапията вадят от депресивни състояния. Нищо не казваш за нея , а само , че преди не е било така. Как беше преди ?

# 20
  • Мнения: 19
Ами това преди излизахме на кафе,тя обича конете и я водих да язди(и сега бих я завел но поради бремеността няма как).Проблема е според мен,че нямаше работа от декември и се натрупа стоене вкъщи.Тя е човек който не може да стои  на едно място и това затваряне вкъщи я депресира мисля.Няма приятелки или приятели, с който да излезе.Казвам и да отидем на почивка някъде,да отидем на разходка или каквото пожелае,но тя отхвърля всички мои идеи.

# 21
  • Мнения: 14 967
А има ли как да и вземеш животинка ?
Аз обичам кучета и почти винаги съм имала , дори като бременна и после, с детето.
Ще се разхожда с него и ще му се радва. Може хамстер , морско свинче , декоративно зайче, ей такива. Не знам.  А защо няма приятели ?

# 22
  • Мнения: X
Не можеш да се напъваш да помагаш, ако не ти казват какъв е проблема- няма как да помогнеш.
Не бива да се измъчваш и ти, защото накрая ще има двама депресирани.
Ако и тя не знае какво й е - нека го измисли, какво иска. Ако знае, остави я да говори, когато реши.  
Помагай и в ежедневните неща, дръж се мило и внимателно, но малко или много мисли и за себе си. В крайна сметка, за да помогнеш трябва доверие, а и не можем да четем мисли.

То дето се вика сега трябва да ви е медения месец щом сте се оженили през април.
"Скучно, тъжно и смотано" ми се вижда странно да се чувства човек точно в този период. Не ми се мисли и предполага какво е очаквала... Нека сама си каже.
Единственото, което се сещам е, че можеш да я заведеш някъде, където обича да ходи за няколко дни.  Може пък да й се отрази добре смяната на обстановката.

# 23
  • Мнения: X
Ами това преди излизахме на кафе,тя обича конете и я водих да язди(и сега бих я завел но поради бремеността няма как).Проблема е според мен,че нямаше работа от декември и се натрупа стоене вкъщи.Тя е човек който не може да стои  на едно място и това затваряне вкъщи я депресира мисля.Няма приятелки или приятели, с който да излезе.Казвам и да отидем на почивка някъде,да отидем на разходка или каквото пожелае,но тя отхвърля всички мои идеи.

Опитай друго. Вместо да питаш искаш ли да отидем на разходка и тя да отговори - не, по добре й кажи -отивам да се разхождам, ще дойдеш ли? Вероятността да я измъкнеш от къщи мисля, че ще е по- голяма. Дори да не иска, ти не пропускай, помотай се половин час и се прибери. Сподели й какво ти е направило впеч навън. С две думи не и влизай в настроението. Няма да ти е лесно, ама пък понякога може да има по-голям ефект от прекалената съпричастност.

# 24
  • Мнения: 30 802
Когато човек няма работа, следващото нещо, което прави е да използва времето за: четене, курсове, дообразоване. Да запише един езиков курс, винаги е от полза, ще излиза редовно. Защо губи златно време?

# 25
  • Мнения: 19
Преди и бях предлагал да видиме някаква работа по интернет или нещо подобно'но отново без успех.Животни не обича в апартамент и това съм мислел.Имам чувството че опитах всичко.Правя и изненади,подарявам и цветя,което я радва,правя и комплименти,но не мисля че нещата тук опират до това.

# 26
  • Мнения: 1 568
Бебето беше ли планирано?

# 27
  • Мнения: 19
Да беше и двамата го искахме!Решихме да сключим брак не заради детето,тоест решението дойде преди да забременее.

# 28
  • Мнения: 30 802
Поредната двойка, която е решила да си роди "бебенце", без да се замисли много за последствията и потенциалните проблеми. Да си бяхте завъдили йорки...

То пък да стоиш у дома...дори само книги за гледане на деца да четеш, пак е повече от нищо. Бременността е за това- 9 месеца, за да се подготвиш за бебето и да не си в небрано лозе. Има и курсове за бременни, йога, гимнастики...сама по себе си желаната бременност е доста интересен период. Освен ако няма някакъв психичен проблем или физиологична причина за депресия или дори психоза. При специалист!

Авторът явно е взел психо-мацка, сега ще трябва да си я тунингова.

# 29
  • Мнения: 11 449
Хех, твоето момиче има повече проблеми от паник атаките. Но това въобще не е повод да се разделите - тя вина няма, за това, че се чувства така.

Моето мнение обаче се различава от това на момичетата в темата.

Първо - не е нужно нищо да правиш. Няма нужда да я спасяваш, разведряваш и мъкнеш насам и натам като куфар. Има нужда само внимателно да я слушаш. Мъжете като им се оплаче жена и се юрват да я спасяват, а тя милата искала просто на някого да помрънка и да и олекне.

Второ - прочети тази статия няколко пъти и в РАЗБЕРИ - http://www.obekti.bg/chovek/nay-prostiyat-trik-za-razreshavane-na-sporove

И още една бонус - http://www.obekti.bg/chovek/umeete-li-da-slushate?page=1

Общи условия

Активация на акаунт