Психолози, психотерапевти, психиатри

  • 142 340
  • 1 114
  •   2
Отговори
# 285
  • Мнения: 118

Има нещо, което е важно-психотерапевтите в такива центрове работят на заплата или на процент от таксата. В същото време същите психотерапевти, ако са достатъчно добри биха работили не за заплата или процент, а в собствен кабинет за себе си.така че си прецени си.

От една страна е така, ама от друга хич не е Wink Т.е. не е правило, че щом си добър, непременно работиш в собствен кабинет. Още повече не е правило, че щом си в личен кабинет, непременно си добър. Както не е и казано, че психотерапевт с малък опит примерно, не би помогнал. Във всяка наука и професия има рутина, клишета, да не говорим каква дан си взема известността, а завършилите психология и те са хора. Отделно, че никак не е сигурно, че точно известен, високоплатен и работещ в собствен кабинет психотерапевт, ще му помогне. Помощта може пък да дойде от човек с по малко "екстри", но с повече свеж ум, амбиция и сърце да кажем Wink На два пъти, при това за не дребни проблеми, съм получавала помощ  не от светила, а от  млади и неизвестни  медици. `Що пък да няма и такива психотерапевти, а!

Моят психолог е такъв, но просто ми се искаше да пробвам при друг тъй като сякаш не мърдаме от едно положение. Но изведнъж ме заляха някакви цени и аз се същисах. Единия беше свалил с 10 лв и докато се наканих се оказа че записал часове чак до края на годината. Аз знам че ми трябва добър специалист. Но не за един или два пъти, а за доста работа. А такава цена ми идва твърде висока 60 лв. Това какво значи че нямам право на лечение. Та доста се збърках какво да правя. Проблема ме притиска, и обстоятелствата и е много неприятно. Не знам за онлайн консултацията, до колко би била надеждна. :/

# 286
  • Мнения: 580
Психолог Елеонора Борисова, провежда онлайн консултации. Има страница във фб с много полезни статии за ОКР, депресия и тн.

# 287
  • Мнения: 111
``Единия беше свалил с 10 лв и докато се наканих се оказа че записал часове чак до края на годината. ```

Малко е информацията. Мисли-ако намалението е от 60 на 50 лв е едно- колегата е откликнал и преценил ситуацията. А ако е от 30 на 20 лв съвсем друго. Втория случай говори за колега,който малко отчаяно се опитва да си напълни програмата.

# 288
  • Мнения: 118
Ами засега Балджиев и Пожаршки открих. И със двамата се прецакаха нещата. Единия изпуснах другия ми бе прекалено скъп. И имам чувството че в цяла София освен тях друг не откривам. Вече се отчаях разпитвам къде ли не. Явно ще си се връщам при моя психолог. Друга алтернатива не виждам, хората не са склонни да споделят опит с терапевти.

# 289
  • Мнения: 7 420
... хората не са склонни да споделят опит с терапевти.
Ако прегледате темата, ще видите, че хората споделят немалко. Остава да се прояви повече инициатива от страната на търсещия. Simple Smile
Връщането при предишния психолог не е лоша идея. Ако и при него проявите повече инициатива, като му споделите за усещането ви за застой, дали нещата няма да потръгнат с повече смисъл и полза за вас?

# 290
  • Мнения: 63
Струва ми се , че на първа страница точно този линк липсва. Той е към Национален регистър на психотерапевтите в Република България http://www.psychotherapy-bg.org/registur/. Тази информация , би била полезна за търсещите помощ в сферата на психичното здраве.

# 291
  • Мнения: 111
Ами засега Балджиев и Пожаршки открих. И със двамата се прецакаха нещата. Единия изпуснах другия ми бе прекалено скъп. И имам чувството че в цяла София освен тях друг не откривам. Вече се отчаях разпитвам къде ли не. Явно ще си се връщам при моя психолог. Друга алтернатива не виждам, хората не са склонни да споделят опит с терапевти.

Доколкото знам и двамата работят на една и съща цена-как единия е скъп,а другия не.....??
Не разбрахме и кой колега и от каква цена е намалил.Не става ясно и защо въобще си тръгнал да търсиш друг психолог като имаш вече такъв....Питанията ти са малко хаотични

# 292
  • Варна
  • Мнения: 300
Първо да благодаря на модератора  за събирането на двата ми предишни постинга в един! Flowers Hibiscus

Явно ще си се връщам при моя психолог. Друга алтернатива не виждам, хората не са склонни да споделят опит с терапевти.

Съгласна съм със Селма  и за инициативата, и за връщането при стария терапевт като възможност също; там е нужно да  споделиш усещането за тъпкане на едно място  - човекът може и да работи с мислите на другите, ама не ги чете, нали. Разцъкай на повече места, ако пък решиш твърдо да го смениш - не само в един-два форума. Бих дала на драго сърце инфо за моя, но първо е във Варна, и второ, таксата е 50 лв. За терапия  по скайп.... защо пък не, с психолга не се държите за ръце, я! Simple Smile  Ти спри да се притесняваш толкова, ще си намериш "твоя" терапевт

# 293
  • Мнения: 5 459
След колко сесии при психолог може да се очаква подобрение. Знам, че е индивидуално, но все пак....На мен днес ми е едва трети път..

# 294
  • Мнения: 111
Зависи и от клиента и от от психолога. Някои работят стегнато и ефекта е осезаем на първите сесии. Други го карат....лежешката и..... резултатите се бавят.

# 295
  • Варна
  • Мнения: 300
Академик Значи, трябва да се намери точният психолог за клиента, щом зависи и от двамата. Излиза, че е по лесно  мъж да си намерим, да му се не види!, отколкото терапевт. Извън шегата, пък и понеже минава полунощ, вместо да питам какво значи за Вас  "стегната работа" и "осезаем ефект", докато си допивам горещия шоколад,  установявам, че процесът напомня на " Как да нарисуваме портрет на една птица", (Жак Превер) Но може и да греша...

Алинко  На "едва трети път", успявам да установя дали терапевтът е "за мен". После ми трябва време за изграждане на доверие и чак тогава започва  съществената работа. Ако съпротивите ми са силни и самосаботажът работи здраво, нещата се попроточват във времето, докато започна да участвам адекватно, т.е. при мен трудно би се получил бърз резултат. При теб, обаче, може да е обратно и да се справиш бързо-бързо. Няма протокол.

# 296
  • Мнения: 111
Резултатите зависят и от вида на проблема и заявката за решаването. Едно е да се търси резултат от ситуативна тревожност друго е да се търси резултат от ОКР.Второто отнема много повоче време

# 297
  • Мнения: 7 420
... процесът напомня на " Как да нарисуваме портрет на една птица", (Жак Превер) Но може и да греша...

Ха, това е яко. Напомни ми на малкия принц. Simple Smile

Зависи и от клиента и от от психолога. Някои работят стегнато и ефекта е осезаем на първите сесии. Други го карат....лежешката и..... резултатите се бавят.
Много зависи и от терапевта, и от заявката, както казахте в другия си коментар. Simple Smile
Една жена отиде на психоаналитик от онези дето карат "лежешката" Simple Smile  и не са безумно скъпи,  и проблема е бил решен за 5 сесии. Прав сте,  едно е да търсиш решение на нещо, което има по-скоро ситуативен характер, друго е ... другото...

Последна редакция: чт, 28 ное 2019, 09:49 от Селма

# 298
  • Мнения: 118
А за психотерапевта Милена Ташкова дали може да дадете мнение. Вчера една жена ми я препоръча.

# 299
  • Мнения: 31
А за психотерапевта Милена Ташкова дали може да дадете мнение. Вчера една жена ми я препоръча.
С Милена Ташкова съм работила преди десетина години, когато посещавах една група по психодрама. Работеше индивидуално с един мъж от групата, който от дълго време беше на антидепресанти и искаше да ги спре. Той лично беше доволен от работата с нея. Казваше, че има напредък.
Аз работя с Цвета Таманова. Казвала съм и в други постове, работя с нея от 3 години. И не работя за решаването на конкретен проблем, породен от конкретна ситуация. Аз работя с нея дългосрочно. Не знам дали би ти била полезна за ОКР, нищо обаче не пречи да пробваш. Не съм професионалист и не мога да давам мнение за "кратки подходи" и "лежешката", но човешката психика е необятна и работата по един проблем може да отключи нещо друго, така че не знам за 5-6 сесии как може всичко да се разреши. От работата си с г-жа Таманова стигам до извода, че психиката ни е образно казано като глава зеле. Махаш горните листа, а от отдолу излиза друго и така докато махнеш всички Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт