Психолози, психотерапевти, психиатри

  • 139 384
  • 1 086
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 70
Моля препоръчвайте ми наистина добър специалист ранно детско развитие за гр. София  - интересувам се не от еднократно посещение, благодаря.

Бихте могли да се свържете с Център по детско развитие и психологическо консултиране Cognitiva, намиращо се в София. Страхотни професионалисти, начело с доц. д-р Милена Мутафчиева.

# 736
  • Мнения: 162
Моля препоръчвайте ми наистина добър специалист ранно детско развитие за гр. София  - интересувам се не от еднократно посещение, благодаря.

Бихте могли да се свържете с Център по детско развитие и психологическо консултиране Cognitiva, намиращо се в София. Страхотни професионалисти, начело с доц. д-р Милена Мутафчиева.

Аз бих Ви препоръчала и Шарено Детство. В Cognitiva работят предимно психодрама с деца.
https://sharenodetstvo.com

# 737
  • Мнения: 162
Моля препоръчвайте ми наистина добър специалист ранно детско развитие за гр. София  - интересувам се не от еднократно посещение, благодаря.

Бихте могли да се свържете с Център по детско развитие и психологическо консултиране Cognitiva, намиращо се в София. Страхотни професионалисти, начело с доц. д-р Милена Мутафчиева.

Аз бих Ви препоръчала и Шарено Детство. В Cognitiva работят предимно психодрама с деца.
https://sharenodetstvo.com

В детски център "Малки чудеса" също специалистите са много добри и са именно профилирани за възрастта 0-3 години, ранно детско развитие.
http://www.chudesa.bg/bg/

# 738
  • Мнения: 2 357
Здравейте,
Много ще съм благодарна да ми препоръчате психиатър в София, с когото мога да се консултирам относно за психическо разстройство ( вероятно шизофрения) на близък от семейството. В момента е в криза, но винаги категорично е отричал състоянието си и лекарствата. Няма сила на света, която да го убеди, че не е добре и че има нужда от лечение. Единственият вариант е принудително лечение, но е много деликатен момент с цялата процедура по водене на дело и последиците от това. Не искам някой, който директно да предпише стандратните невролептици, а наистина да опита да разбере конкретния случай, за да вземе възможно най-доброто решение в дългосрочен план. Всички са много притеснени, защото се проявява за пръв път, откакто има семейство и деца - а те са малки и е адски стресиращо.
Благодаря ви сърдечно !

# 739
  • Мнения: 267
Здравейте,мили хора! Бих искала да получа ориентир за специалист, който би могъл да ми помогне. Проблемът с две думи е комбинация от нерешителност и инертност,от една страна (влачени от пубертета) и някаква възрастова (мисля) криза. На 32 години съм,от София. Кризата най-общо се изразява в нежелание да правя каквото и да е,без настроението ми да е лошо,без да се чувствам потисната. Някаква крайна форма на мързел е ... патологична. Избягвам да чета нещо смислено,натоварва ме. Плъзгам се старателно само по повърхността,прекарвам прекалено много време в самоанализ и всичко това нарушава качеството ми на живот. Усещам се куха,а в същото време ме мързи ( прилича съвсем на мързел) да дишам дори.
Благодаря предварително!

# 740
  • Мнения: 162
Здравейте,
Много ще съм благодарна да ми препоръчате психиатър в София, с когото мога да се консултирам относно за психическо разстройство ( вероятно шизофрения) на близък от семейството. В момента е в криза, но винаги категорично е отричал състоянието си и лекарствата. Няма сила на света, която да го убеди, че не е добре и че има нужда от лечение. Единственият вариант е принудително лечение, но е много деликатен момент с цялата процедура по водене на дело и последиците от това. Не искам някой, който директно да предпише стандратните невролептици, а наистина да опита да разбере конкретния случай, за да вземе възможно най-доброто решение в дългосрочен план. Всички са много притеснени, защото се проявява за пръв път, откакто има семейство и деца - а те са малки и е адски стресиращо.
Благодаря ви сърдечно !

http://www.drstefanova.com/kontakti.html

# 741
  • Мнения: 608
Аз отново върнах тревожността си, вечерно време както си спя будя се и отивам да повръщам след това усещам тревожност напрегнатост нищо не ме успокоява. Личната лекарка ми предписа атаракс вие какво мислите?

# 742
  • Мнения: 19
Здравейте,
Много ще съм благодарна да ми препоръчате психиатър в София, с когото мога да се консултирам относно за психическо разстройство ( вероятно шизофрения) на близък от семейството. В момента е в криза, но винаги категорично е отричал състоянието си и лекарствата. Няма сила на света, която да го убеди, че не е добре и че има нужда от лечение. Единственият вариант е принудително лечение, но е много деликатен момент с цялата процедура по водене на дело и последиците от това. Не искам някой, който директно да предпише стандратните невролептици, а наистина да опита да разбере конкретния случай, за да вземе възможно най-доброто решение в дългосрочен план. Всички са много притеснени, защото се проявява за пръв път, откакто има семейство и деца - а те са малки и е адски стресиращо.
Благодаря ви сърдечно !

Д-р Захари Зарков, работи в дкц св св козма и дамян

# 743
  • Мнения: 267
Здравейте,мили хора! Бих искала да получа ориентир за специалист, който би могъл да ми помогне. Проблемът с две думи е комбинация от нерешителност и инертност,от една страна (влачени от пубертета) и някаква възрастова (мисля) криза. На 32 години съм,от София. Кризата най-общо се изразява в нежелание да правя каквото и да е,без настроението ми да е лошо,без да се чувствам потисната. Някаква крайна форма на мързел е ... патологична. Избягвам да чета нещо смислено,натоварва ме. Плъзгам се старателно само по повърхността,прекарвам прекалено много време в самоанализ и всичко това нарушава качеството ми на живот. Усещам се куха,а в същото време ме мързи ( прилича съвсем на мързел) да дишам дори.
Благодаря предварително!

Имаше един период в който бях много нерешителна к се страхувах почти от всичко. Мислих си, че съм мързелива, но тогава моя терапевт ме попита а не си ли по скоро предпазлива….. координатите й са ---filtered9723--
Тя промени живота ми. Благодаря! Успех на вас ❤
Благодаря от сърце! Ще се свържа с нея Simple Smile поздрави и на Вас!

# 744
  • Мнения: 1
Препоръчвам д-р Антоанета Дончева. Помогна ми при тежка депресия помогнала е и на мои приятели които  всъщност ми я препоръчха.

Адрес: гр. София, ул. "Марица" № 13, партер
Телефон: 02 943 1057; 0898 207329

# 745
  • Мнения: 268
Препоръчвам Анастия Грозева- много добра и при семейни консултации и терапии.

# 746
  • Мнения: 368
Здравейте, ще помоля за помощ във връзка с избирането на психолог. Става въпрос за Пловдив, записала съм си някои имена, които често се препоръчват- Ана Маркова, Десислава Стефанова, Мария Владимирова. Имам нужда от индивидуален подход за лични проблеми наслагвани дълго време, такива които ти обръщат живота и не може да се познаеш кой си вече и въобще какво правиш с живота си, да не знаеш въобще какво де случва с теб вече. Отделно имам и една абсолютна тревожност, която на моменти прераства в епизоди на тревожни атаки, но не панически, ако мога да ги определя така. Скорошната ми раздяла с приятеля ми само обостри всичко това. Разбира се много бих искала да чуя и ваши други предложения. Също ако може да споделите според вас колко е нормалната цена за сесия? Виждам, че от имената горе изброени средната цена е към 60 лв за преглед, което ми е непосилно за жалост на този етап...

ПС: за Ана Маркова, само по имейл ли коже да се свържеш с нея? Има ли сайт, телефонен номер, къде е кабинета и? Имате ли информация?

# 747
  • Мнения: 91
Здравейте, ще помоля за помощ във връзка с избирането на психолог. Става въпрос за Пловдив, записала съм си някои имена, които често се препоръчват- Ана Маркова, Десислава Стефанова, Мария Владимирова. Имам нужда от индивидуален подход за лични проблеми наслагвани дълго време, такива които ти обръщат живота и не може да се познаеш кой си вече и въобще какво правиш с живота си, да не знаеш въобще какво де случва с теб вече. Отделно имам и една абсолютна тревожност, която на моменти прераства в епизоди на тревожни атаки, но не панически, ако мога да ги определя така. Скорошната ми раздяла с приятеля ми само обостри всичко това. Разбира се много бих искала да чуя и ваши други предложения. Също ако може да споделите според вас колко е нормалната цена за сесия? Виждам, че от имената горе изброени средната цена е към 60 лв за преглед, което ми е непосилно за жалост на този етап...

ПС: за Ана Маркова, само по имейл ли коже да се свържеш с нея? Има ли сайт, телефонен номер, къде е кабинета и? Имате ли информация?

Аз съм била пациентка на Ани и както съм казвала и ще продължа да казвам, тя ми даде шанс за живот с нейна помощ се спасих. Относно финансовата страна споделете й че ви е скъпо много често има и безплатни консултации за хора в нужда.

# 748
  • Мнения: 2
Здравейте,

Извинявам се предварително за дългия пост.

Реших и аз да споделя впечатленията си от психолог Стела Хараламбова, за да ви предупредя за тоталната ѝ липса на професионализъм и пренебрежение към клиентите ѝ. Г-жа Хараламбова се води репродуктивен психолог. Попаднах на нея след като ми беше препоръчана от предишната ми психоложка. Проблемите, с които се боря, не са в сферата на репродуктивната психология. Аз съм мъж на 26 години и през по-голямата част от живота си съм се борил с липса на увереност, ниско самочувствие и в последните 3-4 години с пристъпи на паник атаки.

Когато започнах терапията с нея, изрично я бях попитал, дали би могла да ми помогне, тъй като специализира в друго направление и тя ми каза, че това не е проблем. Използвах услугите на Стела около година и половина- в периода- април 2020- октомври 2021. През първата година от терапията ми с нея привидно всичко вървеше добре, но нещата, незнайно защо за мен, се преобърнаха през последните 3 месеца от терапията. Г-жа Хараламбова започна системно да показва явна липса на заинтересованост и омаловажаване на житейските ми терзания. През тези месеци, когато съм влизал на сеанс при нея съм се чувствал тъжен и меланхоличен преди сеанса, а излизам от терапия тотално смазан, без изключение. Всеки един проблем или ситуация, която съм повдигал пред нея бяха посрещнати с абсолютно пренебрежение. В последствие зачестиха и внезапните отлагания на сеанси от нейна страна, буквално от днес за днес. При опитите да повдигна въпроса за това, което се случва, тя реагираше агресивно и прехвърляше вината върху мен.

Трябва да спомена и моята грешка, защото може би още в началото на този период трябваше да прекъсна комуникацията си с нея, но тогава това ми изглеждаше непосилно, тъй като се бях привързал към нея. Няма как и това да е другояче, тъй като в продължение на толкова много време съм и споделял най-големите си вълнения, притеснения и като цяло ѝ разкрих душата си. Затова реагирах в известна степен незряло, защото се стигна до спор на висок тон между двама ни в последния ни сеанс. След този случай г-жа Хараламбова заяви, че заради мен се е почувствала физически и психически зле и аз съм бил причината за това.

Тук може би идва най-притеснителната част. В последните седмици на терапията и след приключването ѝ попаднах на няколко факта, които сериозно дискредитират професионализма на тази жена. Първият е, че тя има твърде малко опит в сферата на психологията. Вторият факт е, че голяма част от положителните отзиви за нея идват от хора, които са нейни лични приятели, роднини и съпруга ѝ, което според мен е абсолютно непрофесионално.

Последна редакция: ср, 21 фев 2024, 14:09 от Tatti

# 749
  • Мнения: 9 850
Не зная дали тук е най-доброто място, но искам да споделя негативното си впечатление от д-р Люба Хаджийска, психиатър от Пловдив. Водих моя близка при нея. Никаква емпатия, демонстрирани надменност и пренебрежение към човека с проблема. Когато поисках да ми обясни детайли за документа, който ще издаде, направи опит да ме унизи и уязви. Всичко това с тон нетърпящ възражение! Поразена съм. Как тази жена помага на хора с психически проблеми, като към мен,  вежливата и здравата, се отнесе много грубо?!

Общи условия

Активация на акаунт