Психолози, психотерапевти, психиатри

  • 136 790
  • 1 070
  •   1
Отговори
# 105
  • Варна
  • Мнения: 300
M.D., кажете кой ви помогна в края на краищата? Simple Smile Кой се оказа "вашия човек"?

На драго сърце ще споделя, името на психолога е Христо Райков, а кабинетът - във Варна.

# 106
  • Мнения: 115
Здравейте,
моля за съвет за психолог за възрастен в гр.София.
Става въпрос за тежка депресия. Просто вече не знам какво да правя Sad , опитах всичко възможно сама и просто се чувствам безсилна. Никога не съм си мислела, че мога да изпадна в толкова тежко състояние.
Винаги съм била много силна личност с хобита и интереси, но нещо стана и започнаха депресивните състояния. А тази година депресията е толкова сериозна, че не съм излезнала дори на едно кафе с приятели или някъде навън. Стоя затворена вкъщи, сънливо ми е , изпитвам апатия, тъга, дълбока мъка.... И просто е кошмар! Това се отрази на всеки един аспект от живота ми и се чувствам сякаш тичам в кръг/лабиринт- изход няма.

Просто вече е време да погледна депресията в очите и да потърся специалист.

Моля, ако някой знае добър психолог за моето състояние , нека да пише.

# 107
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Здравейте,
моля за съвет за психолог за възрастен в гр.София.
Става въпрос за тежка депресия. Просто вече не знам какво да правя Sad , опитах всичко възможно сама и просто се чувствам безсилна. Никога не съм си мислела, че мога да изпадна в толкова тежко състояние.
Винаги съм била много силна личност с хобита и интереси, но нещо стана и започнаха депресивните състояния. А тази година депресията е толкова сериозна, че не съм излезнала дори на едно кафе с приятели или някъде навън. Стоя затворена вкъщи, сънливо ми е , изпитвам апатия, тъга, дълбока мъка.... И просто е кошмар! Това се отрази на всеки един аспект от живота ми и се чувствам сякаш тичам в кръг/лабиринт- изход няма.

Просто вече е време да погледна депресията в очите и да потърся специалист.

Моля, ако някой знае добър психолог за моето състояние , нека да пише.


Виолета, не мога да ти препоръчам психолог в София. Надявам се някой от другите потребители да го направи.

Проблемът е, че психологът не може да ти изпише никакви лекарства, а може би първите 3 месеца ще е хубаво да пиеш, за да се съвземеш и да ти се променят мислите в по-позитивна насока.

Изобщо не се притеснявай - нито си първата, нито последната. Един куп хора се борят с подобни състояния. То си е направо епидемия.

Но ти трябва някой да ти помогне, защото сама няма да излезеш от това състояние.

# 108
  • Мнения: 115
Здравейте,
моля за съвет за психолог за възрастен в гр.София.
Става въпрос за тежка депресия. Просто вече не знам какво да правя Sad , опитах всичко възможно сама и просто се чувствам безсилна. Никога не съм си мислела, че мога да изпадна в толкова тежко състояние.
Винаги съм била много силна личност с хобита и интереси, но нещо стана и започнаха депресивните състояния. А тази година депресията е толкова сериозна, че не съм излезнала дори на едно кафе с приятели или някъде навън. Стоя затворена вкъщи, сънливо ми е , изпитвам апатия, тъга, дълбока мъка.... И просто е кошмар! Това се отрази на всеки един аспект от живота ми и се чувствам сякаш тичам в кръг/лабиринт- изход няма.

Просто вече е време да погледна депресията в очите и да потърся специалист.

Моля, ако някой знае добър психолог за моето състояние , нека да пише.


Виолета, не мога да ти препоръчам психолог в София. Надявам се някой от другите потребители да го направи.

Проблемът е, че психологът не може да ти изпише никакви лекарства, а може би първите 3 месеца ще е хубаво да пиеш, за да се съвземеш и да ти се променят мислите в по-позитивна насока.

Изобщо не се притеснявай - нито си първата, нито последната. Един куп хора се борят с подобни състояния. То си е направо епидемия.

Но ти трябва някой да ти помогне, защото сама няма да излезеш от това състояние.
Много благодаря за милите думи и бързия отговор!
А в такъв случай към психиятър ли трябва да се обърна ?

Много благодаря отново.

# 109
  • Мнения: 60
Виолета, пробвайте д-р Десислава Гъдева - психоаналитик. Тя ще прецени, дали има нужда от включване и на психиатър.

# 110
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Виолета, да, Лу-Мариз е права.

Намираш психоаналитик и той преценява.

Ако те прати и на психиатър, не се притеснявай изобщо. Не означава, че си луда. На психиатър те пращат, за да ти изпише лекарство, защото психолозите нямат право.

Не се страхувай от психотерапията - ще видиш, колко е интересно да откриеш нови неща за себе си. Направо ще откриеш нов свят и нови неща, за които не си мислила досега. Това си е пътуване само по себе си.

Успех и пиши, като ти е тежко.


# 111
  • Мнения: 115
Виолета, да, Лу-Мариз е права.

Намираш психоаналитик и той преценява.

Ако те прати и на психиатър, не се притеснявай изобщо. Не означава, че си луда. На психиатър те пращат, за да ти изпише лекарство, защото психолозите нямат право.

Не се страхувай от психотерапията - ще видиш, колко е интересно да откриеш нови неща за себе си. Направо ще откриеш нов свят и нови неща, за които не си мислила досега. Това си е пътуване само по себе си.

Успех и пиши, като ти е тежко.



Много блгодаря! И благодаря , че по начина по-който ми обясняваш събуждаш интереса ми и същеврвменно ме успокояваш !
Мисля , че вече не се притеснявам толкова да отида при специалист, защото няма по-притеснително от това да се гледаш в огледалото и да не може да се познаеш . Sad

Ох просто искам да стана човека, който бях преди .

Ще се мобилизирам и ще предприема първата крачка и щее ви държа в течение какво се случва.

# 112
  • Мнения: 60
Елеонора, явно имате добър опит с психотерапията. Дали ви се споделя, при кого сте ходила? Може и на лични.
Благодаря!

# 113
  • Мнения: 1
Цитат
Просто д-р Гъдева е психоаналитик.

Психоаналитици в България не се обучават. Може да е психоаналитик, ако го е завършила в чужбина, в държава, която има такива права да обучава. В практиката ми съм виждала обаче доста "психоаналитици" и кавичките са нарочно. Най-добре е да се внимава с тази титла и да се иска диплома от чужбина.

А иначе и аз имам като обучение в роден университет 1 семестър учена Психоанализа, че и оценка имам накрая от успешно взет изпит, но това не ме прави психоаналитик. Процесът на обучение за психоанализа е доста по-сложен и продължителен, протичащ с години.

Има и разлика между психолог, психотерапевт, психиатър. Различните специалисти отговарят за различни неща. Определено психиатърът не е лице, на което те изпращат, "за да изпише лекарства, понеже те психолозите нямали това право".

Първото, което трябва да се направи, това е да се определи за какво точно става дума. Много хора казват "Имам депресия", а се оказва, че всъщност нямат депресия, а е нещо друго. Това определяне какво има/няма на даден човек, разбира се, няма как да стане по форум в случая на Виолета. От описаното състояние на Виолета, най-добре е да се избере не психолог, а психиатър. И ако психиатърът прецени, в последствие може да се работи с психолог в качеството му на втори специалист. Не за друго, но хапчетата не променят мисли, нито дават подкрепа, нито имат техники за работа с личността. Те променят биохимията в организма. Което е хубаво, но може да е недостатъчно.



# 114
  • Мнения: 60
Боянова6, д-р Гъдева е познат специалист в психоаналитичните среди и се е формирала във Франция.

Не съм срещала психоаналитици, които да се представят като такива, без да са реално. Но не изключвам да има и такива.
Срещам пък много психолози, които наричат себе си психотерапевти, без да имат сертификат за завършено обучение към някоя психотерапевтична школа.
Има и психолози, които наричат себе си психолози, без да са завършили психологията. И даже фигурират в регистъра на психолозите.
Има объркване и при някои клиенти, които не разбират много разликата между психолог/психиатър/психотерапевт/психоаналитик и употребяват тези думи погрешно.
Уви...

Чудесно, че предлагате опцията "безплатни онлайн консултации". Определено има  нужда и от такива.

# 115
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Цитат
Просто д-р Гъдева е психоаналитик.

Психоаналитици в България не се обучават. Може да е психоаналитик, ако го е завършила в чужбина, в държава, която има такива права да обучава. В практиката ми съм виждала обаче доста "психоаналитици" и кавичките са нарочно. Най-добре е да се внимава с тази титла и да се иска диплома от чужбина.

А иначе и аз имам като обучение в роден университет 1 семестър учена Психоанализа, че и оценка имам накрая от успешно взет изпит, но това не ме прави психоаналитик. Процесът на обучение за психоанализа е доста по-сложен и продължителен, протичащ с години.

Има и разлика между психолог, психотерапевт, психиатър. Различните специалисти отговарят за различни неща. Определено психиатърът не е лице, на което те изпращат, "за да изпише лекарства, понеже те психолозите нямали това право".

Първото, което трябва да се направи, това е да се определи за какво точно става дума. Много хора казват "Имам депресия", а се оказва, че всъщност нямат депресия, а е нещо друго. Това определяне какво има/няма на даден човек, разбира се, няма как да стане по форум в случая на Виолета. От описаното състояние на Виолета, най-добре е да се избере не психолог, а психиатър. И ако психиатърът прецени, в последствие може да се работи с психолог в качеството му на втори специалист. Не за друго, но хапчетата не променят мисли, нито дават подкрепа, нито имат техники за работа с личността. Те променят биохимията в организма. Което е хубаво, но може да е недостатъчно.





Ми дайте сега напълно да объркаме хората и да откажем да търсят помощ.

Не ми ги хвалете дипломите от чужбина, моля. Знам, за какво става въпрос и за това, какви специалисти излизат. Това е работа с хора и на първо място стоят индивидуалните способности на екперта, ако щете неговият характер.

В Германия хората ходят на терапия. Терапевтите завършват едно 3-4 годишно обучение и стават терапевти. Повечето от тях не стават за абсолютно нищо. Има само някои, които са добри, и при тях можеш да си запазиш час за след една година.

Те, ако бяха толкова добри, щяха да имат успехи в лекуването, а на практика не е изобщо така. Хиляди хора в чужбина имат депресии, тревожности, бърнаут, фобии и какво ли не.

Има сигурно психоаналитици в чужбина, които имат отлични дипломи и пак не стават. Просто влизаш при него за пробна консултация и моментално знаеш, че това не е твоят специалист. Знаеш го, защото разпознаваш онези, които наистина искат да ти помогнат и за тях тази професия е призвание, и онези, които просто искат да изкарват пари и не се интересуват много от пациентите си.

Не ми хвалете дипломи. Дайте ми данни, на колко хора сте помогнали.

Последна редакция: пт, 12 окт 2018, 19:30 от Eleonora_27

# 116
  • Мнения: 60

Не ми хвалете дипломи. Дайте ми данни, на колко хора сте помогнали.
   Съгласна съм с вас, Елеонора. Дипломата не е гаранция (има си психолози и психолози). Нито сертификатът (за психотерапевт), като се сетя за някои школи, които щамповат психотерапевти с много въпросителна подготовка.

   Но има значение, ако някой е ходил при някого и е усетил истинска полза от това. Което пак не е гаранция, че същият човек ще е също толкова полезен и на теб, но все пак е нещо.
(Като, извинете, не броя мненията на току що регистриралите се с по 1 коментар, или пък с по 5 коментара за един и същ специалист.... каква анти-реклама му(си) правят си нямат представа.)

Последна редакция: пт, 12 окт 2018, 21:22 от Lu-Mariz

# 117
  • Мнения: 108
Нагледал съм се във времето на обучители и обучаеми.Всичко в психоерапията е бизнес за съжаление..... донякъде това ме отказа навремето да поема по тозии път.Финансови пирамиди и груби интереси.Всред по-младите колеги има и такива , които работят с душа и сърце и веднага споделям личните си наблюдения-това са Даниел Троев , Стефка Китанова , Ивелина Дочева , Андрей Ганев , Владислав Венков който води семинари с Алексей Бъчев. Образец за психотерапевт от световна класа е Орлин Баев!Прекрасни специалисти също са Георги Балджиев , Таня Теохарова, Петър Петров.Отлични хипнотисти са Тодор Първанов , Калин Цанов и Димитър Тренчев.Алексей Бачев вече го споменах-той е единственият у нас , който владее до съвършенство игровите подходи.За изброените терапевти мога да гарантирам , че не са участвали във финансови схеми на обучения.Работят всеотдайно и малко осе учудвам , че тук не се споменават за сметка на компроментирани участници в пирамидалните структури на психотепаветвитчните обучения.

# 118
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Нагледал съм се във времето на обучители и обучаеми.Всичко в психоерапията е бизнес за съжаление..... донякъде това ме отказа навремето да поема по тозии път.Финансови пирамиди и груби интереси.Всред по-младите колеги има и такива , които работят с душа и сърце и веднага споделям личните си наблюдения-това са Даниел Троев , Стефка Китанова , Ивелина Дочева , Андрей Ганев , Владислав Венков който води семинари с Алексей Бъчев. Образец за психотерапевт от световна класа е Орлин Баев!Прекрасни специалисти също са Георги Балджиев , Таня Теохарова, Петър Петров.Отлични хипнотисти са Тодор Първанов , Калин Цанов и Димитър Тренчев.Алексей Бачев вече го споменах-той е единственият у нас , който владее до съвършенство игровите подходи.За изброените терапевти мога да гарантирам , че не са участвали във финансови схеми на обучения.Работят всеотдайно и малко осе учудвам , че тук не се споменават за сметка на компроментирани участници в пирамидалните структури на психотепаветвитчните обучения.

Моят терапевт е един от изброените. Жена е.

Можете ли да споделите повече за Орлин Баев заради останалите участници в темата? Работи ли онлайн? Хората доволни ли са?

А имате ли някаква информация за Петър Кралев?

Умишлено съм подчертала имената в цитирания текст. Може да помогне на някой от в момента търсещите помощ.

Аз много съжелявам, че навремето не съм се ориентирала към тази професия. Но така ми е било писано.

Академик, благодаря сърдечно за изключително полезния коментар. Дано повече хора намерят подходящия за тях терапевт.

# 119
  • Мнения: 60
... Образец за психотерапевт от световна класа е Орлин Баев!....
Ходил ли сте при споменатия? Познaвате ли го от от ролята на клиент?
Познавам поне трима, които са пипнали работата му отвътре и категорично не го препоръчват на другите. И са хора, на които имам доверие.
Аз съм впечатлена от някои неща при него, които, според мен,  носят полъх на рекламен трик. Но съм човек и мога да греша, разбира се...

Общи условия

Активация на акаунт