Психолози, психотерапевти, психиатри

  • 140 288
  • 1 097
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 490
Трябва ми психотерапевт за Плевен?Може ли да ми препоръчате?

# 91
  • Варна
  • Мнения: 300
Това е кратък разказ на дългата ни история.
Всеки има право на любов и щастие.
Но аз познавам този човек и неговите слабости.
Опозна го и тя.
Но те са си един за друг. На една възраст са.
Той има разбити две семества. Тя няма нито едно.
Каквото и да се реши от тук натам.
Всеки трябва да е щастлив с постигнатото.


Госпожа, за друго влязох в темата, но Вашият случай ми грабна вниманието. Въпросната персона, първо я друснете здраво на съд, ама само за изхарчените  по нейния /не/професионализъм пари. После и спретнете една голяма маса,  почерпете я с всичко което душа и иска  - от благодарност - хабер нямате от какво Ви е отървала. Такива повредени хора, като бившия Ви съпруг,  правят промени, ама само  в " наличния състав", самите те не се променят. Черпете и се кръстете, че Сте се отървали от психологически насилник, който с времето е щял да става все по изобретателен и мачкащ, а Вие щяхте да  губите самооценка, самочувствие и себеуважение. Още по лошо - детето Ви щеше да гледа този модел и да го приема за "нормален".

# 92
  • Варна
  • Мнения: 300
Някой има ли представа, какъв терапевт да потърся / или - кого във Варна/ за справяне с вътрешните съпротиви?

# 93
  • Мнения: 14
 Здравейте, от 9 месеца съм много зле. Имам ОКР, развих и паническо разтройство. Непрекъснато ме тормозят едни и същи мисли. Неадекватен съм, не мога да се справям на работа махнаха ме от 2 места. Не можах да завърша университета. Моля да ми препоръчате добър НЛП психотерапевт или конгнитивно-поведенчески. И аз незнам кое от двете би било най-добро в моя случай. Но съм много зле и незнам как да изляза от тази дупка вече.

# 94
  • Мнения: 490
Какво е ОКР?Как се чувствате зле вътрешно или и физически?

# 95
  • Мнения: 14
Преповтарящи се натрапчиви мисли, нямам отърсване от тях ежемитно.

# 96
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
Преповтарящи се натрапчиви мисли, нямам отърсване от тях ежемитно.

ОКР = Обсесивно-Компулсивно Разстройство

Обсесия = натрапчива мисъл

Компулсия = натрапливо действие

Потърсете психиатър и/или невролог. Нека личният лекар Ви даде направление за специалист. Успех и здраве от мен! Според мен когнитивно-поведенчески психотерапевт би Ви бил от най-голяма полза. Пишете отново!

# 97
  • Мнения: 111
На вниманието на Алекс-виж тук пишат едни от най-добрите терапевти за тревожни разтроаства , от които е ОКР http://www.beinsadouno.com/board/forums/forum/157-%D0%BF%D1%81%D … 0%B0%D0%B9%D0%BD/

# 98
  • Мнения: 5
Здравейте, от месеци усещам напрежение и безпокойство, не спя добре, губя апетит, нямам енергия, изнервена съм, плача за дреболии...като цяло не съм на себе си. Не съм особено на ясно, но май би било добре да се консултирам с психолог/психотерапевт. Бихте ли ми препоръчали някой в Стара Загора?

Последна редакция: вт, 28 авг 2018, 23:43 от svobodata

# 99
  • София
  • Мнения: 51
Здравейте, търся добър детски психолог в София!

# 100
  • Мнения: 609
Здравейте, някакво мнение  за Цвета Топузлиева? 🤔🤔🤔

# 101
  • бургас
  • Мнения: 12
Сестра Ви може вече да посещава психолог за възрастни. Успех!

Благодаря, посетихме наистина Симоника Денева, бях скептично настроена, защото е млада, но останах приятно изненадана от професионализма и отношението й, сестра ми ходи около 1-2 месеца и наистина имаше резултат,  успя да й помогне! Струва си явно да се търси психологическа помощ в някой случаи! Препоръчвам!

# 102
  • Мнения: 60
Здравейте, някакво мнение  за Цвета Топузлиева? 🤔🤔🤔

Елизабет, още ли сте в търсене?
Вижте тези няколко реда от едно интервю от  https://www.capital.bg :

"- За какво да внимаваме и как да разпознаем нашия терапевт?
- Не всеки е за всеки. Тук личностните ни предпочитания и история играят съществена роля. Това вероятно е този професионалист, в срещата и в комуникацията си с когото мога да видя партньор за моите вътрешни питания и желания. Партньор означава някой, към когото мога да ги адресирам и имам чувството, че ще ги разбере и може да работи с мен в тази посока. Това е така нареченият добър работен съюз – да имам срещу себе си някого, който ме кара да мисля и преживявам.

Обаче дългото търсене и трудността да изберем подходящ терапевт може да са израз на съпротива срещу това да се започне терапевтична работа. Както и желанието да избера непременно терапевт звезда – това издава несъзнавана нагласа да се случи чудо, т.е. отново отказ от работа."


Нарочно не споменавам името на интервюирания, за да не добавя колебания към избора ви.
Но наистина си струва да си помислите какво точно търсите, за какво ви е психотерапевта изобщо?
Към когото следващия и да се обърнете, сякаш си струва заедно да вникнете в смисъла на това ваше лутане. Според мен, този смисъл би ви отвел точно към вас си (а това е целта на психотерапията), а не към поредна смяна на терапевт.

Успех ви пожелавам!

# 103
  • Варна
  • Мнения: 300
Здравейте, някакво мнение  за Цвета Топузлиева? 🤔🤔🤔

Елизабет, още ли сте в търсене?
Вижте тези няколко реда от едно интервю от  https://www.capital.bg :

"- За какво да внимаваме и как да разпознаем нашия терапевт?
- Не всеки е за всеки. Тук личностните ни предпочитания и история играят съществена роля. Това вероятно е този професионалист, в срещата и в комуникацията си с когото мога да видя партньор за моите вътрешни питания и желания. Партньор означава някой, към когото мога да ги адресирам и имам чувството, че ще ги разбере и може да работи с мен в тази посока. Това е така нареченият добър работен съюз – да имам срещу себе си някого, който ме кара да мисля и преживявам.

Обаче дългото търсене и трудността да изберем подходящ терапевт може да са израз на съпротива срещу това да се започне терапевтична работа. Както и желанието да избера непременно терапевт звезда – това издава несъзнавана нагласа да се случи чудо, т.е. отново отказ от работа."


Нарочно не споменавам името на интервюирания, за да не добавя колебания към избора ви.
Но наистина си струва да си помислите какво точно търсите, за какво ви е психотерапевта изобщо?
Към когото следващия и да се обърнете, сякаш си струва заедно да вникнете в смисъла на това ваше лутане. Според мен, този смисъл би ви отвел точно към вас си (а това е целта на психотерапията), а не към поредна смяна на терапевт.

Успех ви пожелавам!

Много точно е обяснено според мен, при това нещо, което трудно се вмъква в областта на конкретиката. Работата с психотерапевт изисква време и успехът не се получава веднага, така че трудно се определя дали това  е "твоят човек". Минах през това наскоро: първите един-два  отсвирих още на ниво "проучване", с един специалист се задържах даже месец. Изглеждаше умен, беше интересен, доста известен при това  с публикации на които ми падаше ченето от възторг, ама щом излизах от кабинета се чувствах по калпава отколкото на влизане. Със сегашния всичко е ток и жица - колкото и да се тежки за мен някои сесии, още на излизане имам чувствотото за лекота и желание за работа със себе си. Съвсем отделно,  така деликатно и  елегантно ме "заведе" до болезнен проблем, който  знам, но упорито не исках да забелязвам - отричах, правих се че не  съществува, че съм над нещата, та даже и си вярвах. И се реши  проблемът, макар да не бе причината за работата ми с него.

# 104
  • Мнения: 60
M.D., кажете кой ви помогна в края на краищата? Simple Smile Кой се оказа "вашия човек"?

Общи условия

Активация на акаунт