Психолози, психотерапевти, психиатри

  • 138 948
  • 1 081
  •   1
Отговори
# 165
  • Стара Загора
  • Мнения: 2
Влезте в Сайта на Българската асоциация по психотерапия и изберете психотерапевт. Там терапевтите са подбрани и квалифицирани

# 166
  • Мнения: 608
Здравейте, а добър  психиятър в София можете ли да препоръчате?

# 167
  • Стара Загора
  • Мнения: 2
Д-Р Кръстникова е добър психиатър

# 168
  • Мнения: 2
Здравейте, бих ви препоръчала една много задълбочена и деликатна терапевтка със значителни познания в позитивната терапия и психодраматичните подходи. Тук е нейната страница:
https://myreflektion.blogspot.com/p/blog-page.html?fbclid=IwAR3A … rmPkPczf9lo1BLq78

Успех!

Последна редакция: пн, 04 мар 2019, 19:46 от Hecata

# 169
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Здраейте, бих ви препоръчала една много задълбочена и деликатна терапевтка със значителни познания в позитивната терапия и психодраматичните подходи. Тук е нейната страница:
https://myreflektion.blogspot.com/p/blog-page.html?fbclid=IwAR3A … rmPkPczf9lo1BLq78

Успех!

Психодрамата е ОК, но имам съмнения относно позитивната терапия. Много психолози я отричат.

# 170
  • Мнения: 60
Eleonora_27,  да нямате съмнения относно позитивната психология, по-скоро? Нея и самите позитивни психотерапевти я отричат. Simple Smile  Позитивна психотерапия е хуманистичен метод, стъпващ върху психоанализата. Няма общо с онова "позитивно" дето се пробутва в книгите по приложна психология.

# 171
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Да, точно позитивната психология имах предвид - съжелявам за неточния изказ.

Фен съм на психиатъра Джордън Питърсън, а той често се изказва неласкателно за позитивната психология.

Ако трябва да бъда честна, нищо не разбрах от горния линк.

Каква е точно идеята на позитивната психотерапия и има ли някакво име в психологията, с което мога да свържа тази идея?

Въпросът ми е съвсем сериозен, не го разбирай като заяждане.

Ще се радвам да обсъдим тази тема, защото предполагам, че за много потребители също е непозната.

# 172
  • Мнения: 60

Каква е точно идеята на позитивната психотерапия и има ли някакво име в психологията, с което мога да свържа тази идея?
Носрат Песешкиан е името (ако имаш предвид името на създателя на метода Simple Smile ). Иначе, сред имената, прилагащи метода в България е и многократно споменавания Орлин Баев, и Роза Филева, и Людмил Стефанов, и Надежда Милева, и Петя Хорозова, Иванка Бончева... За самият метод има сумати статии в нета. А колкото до отричането, все някой отрича някой. Едните психоанализата, другите психодрамата, трети когнитивно-поведенческата. Но съм срещала привържениците на някой конкретен метод, които чисто интуитивно прилагат и други методи в своята работа, защото те просто пасват на момента и вършат работа в дадена ситуация с даден клиент.

# 173
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946

Носрат Песешкиан е името (ако имаш предвид името на създателя на метода Simple Smile ). Иначе, сред имената, прилагащи метода в България е и многократно споменавания Орлин Баев, и Роза Филева, и Людмил Стефанов, и Надежда Милева, и Петя Хорозова, Иванка Бончева... За самият метод има сумати статии в нета. А колкото до отричането, все някой отрича някой. Едните психоанализата, другите психодрамата, трети когнитивно-поведенческата. Но съм срещала привържениците на някой конкретен метод, които чисто интуитивно прилагат и други методи в своята работа, защото те просто пасват на момента и вършат работа в дадена ситуация с даден клиент.

Ще прочета повече и ще пиша.

Принципно психоналитиците прилагат няколко метода в работата си.

Така е - винаги има отричащи. Но ние като лаици сме принудени да се доверим на авторитета на някого, защото не можем да преценим.

# 174
  • Мнения: 60

Принципно психоналитиците прилагат няколко метода в работата си.
Какво имаш предвид за "принципно"? Чакам да пишеш. Иначе, познавам доста психоаналитици, прилагащи къде официално (защото са учили и това), къде интуитивно и психодрама, и гещалт, и когнитивно-поведенческа, и позитивна т-я.

Колкото до авторитетите, на които да се доверим. Аз лично съм чувала потресаващо неверни неща от авторитетите, като например, че "психоанализата е метод, в който аналитикът ти слуша историята... и после ти дава готово решение на проблема" или че "психодрамата не е метод, а е само техника"  - объркващо, обезценяващо, но казано от устата на авторитет (от телевизора, особено) звучи като някаква истина, уви.
За позитивната вече уточнихме. Питърсън - и аз го харесвам - надали има предвид тази на Н.Песешкиан - психодинамичната и транскултуралната, която е дълбинен метод и няма общо с "розовите очила" и идеите за всемогъщие.

Благодаря, че подхавана темата! Наистина е важно. Simple Smile

Последна редакция: вт, 05 мар 2019, 05:45 от Lu-Mariz

# 175
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946

Какво имаш предвид за "принципно"? Чакам да пишеш. Иначе, познавам доста психоаналитици, прилагащи къде официално (защото са учили и това), къде интуитивно и психодрама, и гещалт, и когнитивно-поведенческа, и позитивна т-я.



Така ми е казвала моята терапевтка. Изрично подчертавам, че аз не съм терапевт и поради тази причина се доверявам на авторитета на хора, които повече разбират от тази материя. Принудена съм да се доверявам, защото имам друга професия.


Много го харесвам Питърсън. И му се доверявам, защото считам, че той знае много много повече от мен.

Не е споменавал Песешкиан - щях да знам, защото съм гледала / слушала почти всичко, излязло от устата му.

Ще чета за Песешкиан и ще пиша.

Пиши и ти, за да ми разреждаш постовете.

Благодаря ти!

# 176
  • Мнения: 60
 "Позитивна психотерапия и Психодрама.". Малко сложно за четене, но пък съдържателно. Simple Smile

И нещо по-леко, но не по-малко съдържателно: 1. , 2.

Последна редакция: ср, 06 мар 2019, 07:00 от Lu-Mariz

# 177
  • Мнения: 99
Здравейте! Бихте ли препоръчали психиатър в София? Проблемите са паник атаки, стрес и подобни и ми се ще да не попадам на невнимателен и груб лекар при първото си посещение в София... Моля да споделите и таксата за преглед, ако е възможно. Благодаря! Simple Smile

# 178
  • Мнения: 1 485
Здравейте, искам да се консултирам с терапевт/психолог с опит в семейни отношения и екзистенциални проблеми. Ще се радвам да ми препоръчате някого за град София. 

# 179
  • Мнения: 360
Здравейте, моля ви, препоръчайте ми психолог във Варна! Моля ви! Тотално изгубих смисъла и мотивация за всичко. Преживях много неща, които навярно са останали в мен и вече взимат превес. На 22 год. съм, искам отново да се чувствам уверена, способна и мотивирана..

Общи условия

Активация на акаунт