Психолози, психотерапевти, психиатри

  • 138 879
  • 1 081
  •   2
Отговори
# 255
  • Мнения: 31
Аз не твърдя, че проблемът е на някой друг. Щом съмч тръгнала на психолог, независимо, че самата аз работя като такава, значи съм поела някаква инициатива. И ако нямаш какво градивно да кажеш, не се насилвай да пишеш излишни коментари...Един нормален човек, знае какво усилие коства на болен от сериозна депресия, всяко едно действие, което трябва да извърши. Та азц дори до кухнята да си налея вода, отивам с хиляди вътрешни уговорки...
Това не е добре, наистина!
Моят психотерапевт също ми дава домашни! Аз ходя вече 3-та година. В началото въобще не обръщах внимание на "домашните"! Повтаряме един проблем по няколко пъти, докато към края на втората година аз започнах да си давам сметка, че работата в кабинета е едно, но работата извън кабинета е не по-малко важна! Само да уточня, че ходя един път седмично, т.е. за 3 години имаме много срещи. Аз съм на мнение, че в началото дори само честото и постоянно ходене също помага. Разбира се, в един момент това пречупване трябва да се случи иначе си губим времето взаимно.
Ако ходите отскоро, продължавайте не се отказвайте и постепенно ще започнете да си "правите домашните".

# 256
  • София
  • Мнения: 149
Възможно е да се намерят добри психолози и терапевти не само на 40 но и на 30лв. Въпросът е ,че винаги залагаме и търсим "велики светила" които са по-скоро в академичните среди,но това е много далеч от понятието практик,където ежедневно се сблъскваш с разнообразната човешка психика и проблематика.Аз обиколих няколко такива "звезди" напълно безрезултатно и накрая заложих на "по неизвестна" психоложка която реши проблема ми.

Опазил господ психолозите да решават проблеми.........спобенете поне имената и на неуспелите и на успешната психоложка за да бъдете полезна поне.

Не искам да споменавам имена за да не излезе,че спамя или пък правя реклама.Вие лично от загриженост за хората ли питате,от лично любопитство или просто за да има какво да кажете?

# 257
# 258
  • Мнения: 57
ТРИ години .... Това си е направо абонамент. Изумена съм. Аз успях да се справя с ОКР, депресия, социална тревожност и АД за година и малко.

# 259
  • Мнения: 110
'''абонамент''' ми хареса
Много дълго време за терапия е това. Запозната ли сте с кратките подходи?

# 260
  • Варна
  • Мнения: 300
'''абонамент''' ми хареса
Много дълго време за терапия е това. Запозната ли сте с кратките подходи?

На мен пък ми хареса за кратките подходи. Dосега, само двама съм чувала  да ги споменават в работата си. Уви, не са българи: единият е проф. Сергей Ковалев (Институт Инновационных Психотехнологий) и не безизвестният даже у нас Михаил Лабковский. Впрочем, хонорарът за лична среща с него е  2634 лв ( 95000 рубли) Е, тук вече, щеш- не щеш, ще си решаваш бързо проблема Smiley
Колкото до продължителността на терапия, и в моя случай, при това на два пъти с разстояние м/у тях от 20-ина години, хич не беше малка. Първата - около 2 години, сегашната вече минава година. Предположенията ми са следните: Отиваме  при психолог, представяме проблем, заемаме се с решаването му. Хубаво, ама това е повърхността; под нея има още проблеми, задачи за  решаване и обикновено са свързани с тези - по  отгоре - първите, които са ни завели в кабинета. Отделно, че не винаги психотерапевтът  точи работата; понякога клиентът бавно осъзнава, трябва му повече време. Не дай Боже, да е свързано с вътрешни съпротиви (както е при мен) Сещам се да го илюстрирам със случка отпреди: налага ми се малка операция, отстраняване на папилом, имащ наглостта да расте в...носа ми. Dребна работа - отсича хирургът - двайсет секунди. Хубаво, ама двайсетте секунди стават два часа. Прием (по правилата),  подготовка, после "занимания" с мен, `щото съм пред припадък от шубе,  местна анестезия, от която ми става лошо и пак благи приказки и пръскане с вода, стигаме  най накрая до инструментите. За да не умра от страх, викам си: ще броя! да ги видя пък тези  двайсет секунди - обещаните - дали ще са толкова (не че ми дреме,  ама трябва да се хвана за нещо) Стискам здраво очи и  едно...две...три... Не стигнах до 15 като усетих тампона. Край. Това беше. Dаже под двайсет секунди чиста, професионална работа, ама се бутахме два часа, като повече време бе изразходено по моя "вина".

Последна редакция: ср, 20 ное 2019, 18:57 от M.D.

# 261
  • Мнения: 31
ТРИ години .... Това си е направо абонамент. Изумена съм. Аз успях да се справя с ОКР, депресия, социална тревожност и АД за година и малко.
Чудесно, това е Вашето темпо!
Моето е различно! Simple Smile
Съгласете се, че всички сме различни и всеки има правото да се движи със собствена скорост Simple Smile
'''абонамент''' ми хареса
Много дълго време за терапия е това. Запозната ли сте с кратките подходи?
Благодаря ви Simple Smile
Но аз си имам терапевт и работата с нея ми е полезна!
Споделих мнението си и разказах личен опит, това е Simple Smile

Последна редакция: сб, 23 ное 2019, 13:14 от AnMary

# 262
  • Мнения: 118
ТРИ години .... Това си е направо абонамент. Изумена съм. Аз успях да се справя с ОКР, депресия, социална тревожност и АД за година и малко.

Аз искам да попитам при кого сте ходили, понеже страдам от ОКР.

# 263
  • Мнения: 29
Здравейте,

Имам проблем от вече над година и не иска да избяга от мен.. Регистрирах се тук с идеята да видя някой добър специалист в София, който да помогне, но засега не успявам да намеря!
Ще разкажа за проблема ми, та надявам се Вие да ме посъветвате, къде да отида.

Откакто заживях с приятелката ми започна една тревожност в мен. Все мисля, че нещо не е наред. Душата ми е така, сякаш някой я е оковал във вериги. Все едно не се чувствам себе си. Напоследък вечер, като легна да заспивам и сърцето ми започва да бие силно , усещам бодежи и не мога да заспя до 2,3 часа през ноща. Случвало ми се е и през деня понякога да не мога да си поема въздух. Мисълта, че не се чувствам щастлив ме кара да излизам от релси и често мисля, че мога да си направя някакъв по - сериозен проблем, като инфаркт/инсулт и тн, което още повече ме кара да се притеснявам , защото не взимам мерки повече от година. Наскоро си правих изследвания на сърцето - всичко излезна перфектно ( Спортувам от 4 до 7 дни в седмицата ).
Та наитина не знам какъв е проблема и най-лошото е, че това е по-силно от мен самия.
На работа към момента колегите ми са големи злобари и интриганти и това също ми носеше доста отрицателна енергия последната година и половина - но тук намерих решение, защото сменям работата след по-малко от месец.

Моля да споделите някой, който е добър за моя проблем.

Благодаря предварително!

Аз имам същия проблем! От Психолог и психотерапевт се отказах, не ми помагат. Научих се да се контролирам и да подтискам чувството, в което не ми достига въздух или не успявам да преглътна. При мен се отключва при притеснение и подтиснатос, също и с хора които ми навяват лоши спомени. Реших да се посъветвам с психиатър, както и ми препоръча психотерапевта. Това ми се отключи след жесток скандал с мъжът ми и така си остана. Сега като ми повиши тон ми става лоша и не мога да си поема въздух! Вече започвам да си мисля, че ако не се оправя, ще трябва да се разделим. Не се чувствам добре когато е около мен.Вече 2г се боря с този проблем. Съвета ми е да посетиш и ти психиатър, за да не се задълбочи както при мен. Аз другата седмица съм на 1ва сесия. Силно се надявам да ми помогне. За сега единствено се подържам с Алора предписана от невролог, когато започнаха кризите.

# 264
  • Мнения: 31
Здравейте,

Имам проблем от вече над година и не иска да избяга от мен.. Регистрирах се тук с идеята да видя някой добър специалист в София, който да помогне, но засега не успявам да намеря!
Ще разкажа за проблема ми, та надявам се Вие да ме посъветвате, къде да отида.

Откакто заживях с приятелката ми започна една тревожност в мен. Все мисля, че нещо не е наред. Душата ми е така, сякаш някой я е оковал във вериги. Все едно не се чувствам себе си. Напоследък вечер, като легна да заспивам и сърцето ми започва да бие силно , усещам бодежи и не мога да заспя до 2,3 часа през ноща. Случвало ми се е и през деня понякога да не мога да си поема въздух. Мисълта, че не се чувствам щастлив ме кара да излизам от релси и често мисля, че мога да си направя някакъв по - сериозен проблем, като инфаркт/инсулт и тн, което още повече ме кара да се притеснявам , защото не взимам мерки повече от година. Наскоро си правих изследвания на сърцето - всичко излезна перфектно ( Спортувам от 4 до 7 дни в седмицата ).
Та наитина не знам какъв е проблема и най-лошото е, че това е по-силно от мен самия.
На работа към момента колегите ми са големи злобари и интриганти и това също ми носеше доста отрицателна енергия последната година и половина - но тук намерих решение, защото сменям работата след по-малко от месец.

Моля да споделите някой, който е добър за моя проблем.

Благодаря предварително!

Аз имам същия проблем! От Психолог и психотерапевт се отказах, не ми помагат. Научих се да се контролирам и да подтискам чувството, в което не ми достига въздух или не успявам да преглътна. При мен се отключва при притеснение и подтиснатос, също и с хора които ми навяват лоши спомени. Реших да се посъветвам с психиатър, както и ми препоръча психотерапевта. Това ми се отключи след жесток скандал с мъжът ми и така си остана. Сега като ми повиши тон ми става лоша и не мога да си поема въздух! Вече започвам да си мисля, че ако не се оправя, ще трябва да се разделим. Не се чувствам добре когато е около мен.Вече 2г се боря с този проблем. Съвета ми е да посетиш и ти психиатър, за да не се задълбочи както при мен. Аз другата седмица съм на 1ва сесия. Силно се надявам да ми помогне. За сега единствено се подържам с Алора предписана от невролог, когато започнаха кризите.
Вие сам трябва да решите, какво ще предприемете. Лично мое мнение е, че услугите на психиатър не е най-добрият вариант. Да пиете антидепресанти не е решение на проблема! Писах го и в друг мой пост, преди 10-на години се запознах с един човек, който пиеше антидепресанти от години и се опитваше да ги спре. Всеки път, когато ги спираше за по-дълъг период, получаваше кризи. Та внимателно преценете, как искате да продължите. Но мерки трябва да вземете, бъдете отговорен за собственото си здраве, живот и щастие!
Успех ви желая!
Потърсете в интернет, аз намерих моята терапевтка точно така и съм изключително доволна от работата си с нея Simple Smile

# 265
  • Мнения: X
аз пия диаксит от 4 месеца,по 2 таблетки,пропускам от време на време.Опитвам се да преодолея раздяла,просто избухвам в плач и с диаксита си мисля,че не плача толкова.Диаксита антидепресант ли и е и дали съм пристрастена,не мога да преценя.
Някой да има впечатления от онлайн терапевт,да препоръча.

# 266
  • Мнения: 5 459
зА диаксита не знам, ама деанкситът със сигурност е антидепресант....

# 267
  • Мнения: X
зА диаксита не знам, ама деанкситът със сигурност е антидепресант....
извинявам се ,точно деанксит пия,аз съм си го изписала,но го дават без рецепта.,значи въобще да не пробвам а го спирам...

# 268
  • Мнения: 7 416
...
Съгласете се, че всички сме различни и всеки има правото да се движи със собствена скорост Simple Smile

Освен това (освен личното темпо) всеки идва и с различни потребности в психотерапията.
Ако човек има нужда да стигне до нещо по-дълбоко и по-значимо, и пътя ще му е по-дълъг. Няма как това да стане с кратките подходи.

# 269
  • Мнения: 2
Внимавайте с психиатъра д-р. Петър Василев!!!!!!
Води се за когнитивно-поведенческа терапия и масово пращат хората при него от Медицинска в София в частния му кабинет до Южния парк под предтекста, че щял да помогне. Нищо подобно!

АБСОЛЮТЕН MOШЕНИК!!!

Ще ви иска една баслословна сума пари, ще ви наложи поне 10 посещения, ще се направи, че ви слуша и че има решение на проблема ви, след което ще ви ИЗЛЪЖЕ как ще слушате една група от други "специалисти", което щяло да помогне.
После ще се окаже, че ви използва за опитно зайче да седнете да си разкажете за ЛИЧНИЯ проблем пред 10, 15 СТУДЕНТА а не "специалисти", които по същия начин е залъгал, че ако платят по 1000 лева ще научат "нещо"
 от измисления му курс с цел да печели пари от всички доверили се на него.
Като той ще ги остави да ви разпитват, той ще мълчи и ще чака да мине времето, като накрая ще ви каже, че и той има проблеми, които не може да реши и ще ви отчая още повече.
Нито може да научи студентите си на нещо, нито може да помогне като специалист, плюс залита по по-младички студентки...
Тотално нарушение на доверие лекар-пациент, никаква етика като специалист и чиста загуба на парите ви!!!

Общи условия

Активация на акаунт