Кюретаж и забременяване след това - тема 73

  • 55 193
  • 756
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 680
АГ ми каза да не я почвам (фолиевата) преди да оправя tsh ... И аз нз вече какво да правя. Така или иначе ние ще правим опити само след фоликуметрия ( единия рог на матката просто не става за износване на бременност и ще се опитаме да нацелим правилния), но с това tsh скоро не знам дали ще стигна и до там... Много неща се натрупаха направо не знам как стана така - до преди К не знаех какво е лекар ...

# 16
  • София
  • Мнения: 7 486
Полярна,
За пръв път чувам за АГ което препоръчва да НЕ СЕ пие фолиева киселина / фолат преди забременяване. То е витамин, не може да ти навреди. Още повече когато имаш генетично неусвояване.

Ти консултирала ли си се с друг АГ, да видиш той какво ще препоръча за твоя случай?
С какво изследване я диагностицираха тази двурога матка?
http://bremennost.bg/dvuroga-matka.html

АГ ми каза да не я почвам (фолиевата) преди да оправя tsh ... И аз нз вече какво да правя. Така или иначе ние ще правим опити само след фоликуметрия ( единия рог на матката просто не става за износване на бременност и ще се опитаме да нацелим правилния), но с това tsh скоро не знам дали ще стигна и до там... Много неща се натрупаха направо не знам как стана така - до преди К не знаех какво е лекар ...

Последна редакция: чт, 25 май 2017, 19:30 от delisardeli

# 17
  • Мнения: 680
Ами не знам явно смята, че ще отнеме време да сваля tsh...  не знам просто имам доверие.
Двурога матка ми я откри една лекарка преди години при рутинен преглед с вагинален ехограф. Като забременях есента просто си знаех и предупредих следящия... За съжаление се оказа гроздовидна бременност - последва спешен К, след това решихме да видим дали не може да корегираме матката - направихме хистероскопия и отстраниха част от преграда - така осигуриха пространство в единия рог, но другия е малък и не еластичен.

# 18
  • София
  • Мнения: 7 486
Стискам палци с хистероскопията да сте решили проблема и следващия път да е успешен.  Praynig

И да смъкнеш това ТСХ бързо  Hug

Въпреки всичко си мисля че можеш да започнеш витамините - Б9 (Неофолик Мета) и Б12 (Метилкобаламин).
Те двата са тясно свързани и работят заедно в клетъчния метаболизъм. Нормализирането им може да отнеме време, а Б12 ти е адски нисък. Ако не си изследвала вит Д - провери и него.

# 19
  • Мнения: 680
Благодаря
Най-странното е , че по време на бременността се притеснявах за двурогата матка, а проблема дойде от другаде... Факт е, че нито Хашимото, нито тромбофилиите, нито формата на матката бяха причината за загубата, а сега имам да мисля за всичко това като за един комплексен проблем и пречка пред най-желаното...
А за Б12 смятам да посетя хематолог - предвид резултата явно само хапчета няма да са достатъчни ...

# 20
  • София
  • Мнения: 8 646
И аз бих пила фолиева киселина. Тя е нужна и за самата теб, не само за евентуално бебе.
Бях на преглед. Всичко е наред, бебето си отговаря на седмиците и има огромна глава Grinning Ще мина през личната за направление за ЖК и на 5-и се записвам.

# 21
  • София
  • Мнения: 7 486
Дези, страхотна новина, браво! Стискам палци всичко да е наред до финал!  Hug

Полярна звезда,
Мисли за това, че всеки намерен проблем е наполовина решен, така че с ясна терапия всичко ще се нареди.  Hug
Трябва ти хематолог, който да е наясно с тромбофилии.

# 22
  • Мнения: 218
Дези, много се радвам за теб. Дано и с всички останали бременелки нещата се развиват нормално Simple Smile
Относно Надежда във Варна.. вече не помня кой точно пита. По Ген. Колев е, но не до Савулева, а срещу Окръжна болница. Там пуснах имунология и тромбофилии. Цената за тромбофилията (5 показателя) беше 150 лева, общо с имунологичните, изпращане и т.н. платих около 320 лева.

# 23
  • Мнения: 427
Благодаря за темата и дано няма нови попълнения  Praynig
Четох, че и татковците могат да пият ФК 2-3 месеца преди зачеването и мисля и на нашия тати да възложа да пие. Как мислите?

# 24
  • Мнения: 1 429
Дези радвам се,че всичко е наред!Ние сме долу-горе едни седмици и с теб явно(другата е тонсс ).
Ох,аз да се оплача моите "проблеми" край нямат.Мъжа ми днес официално ме обяви за луда.ВСе не успявах да се свържа с регистратурата в клиниката където работи Сигридов.Е,днес успях и настроена за час за след месец и повече-ама не-имам час за 16.06.,което само по себе си е супер,защото ще мога да направя ФМ.Тя жената ме пита в коя седмица съм,един ли е плода.Да,ама на 15.06 отиваме на море в Приморско.Е,този час ми е мн неудобен.Но жената на регистратурата каза,че ще изпусна първата ФМ.Записах се за този час и обявих на съпруга,че ще отидем от морето(а на морето ще сме с моите родители и дано те да се справят цял ден с децата) на преглед в София.Направо ще се побъркам.Какво да правя,да запиша ли за юли или да ходя сега.Моя мъж няма къде да мърда ще ме закара,ох...защо всичко е толкова сложно

# 25
  • София
  • Мнения: 8 646
Благодаря ви, момичета.
Рени, аз се свързах със Св.Петка от телефона, който е даден в групата за Сигридов. На този в сайта на клиниката не ми вдигаха.
Колко ти прегледа при него? На мен за Стратиева ми казаха 140лв за един плод, гледах, пе в ценоразписа е 120.
Иначе съм записала и час в Щерев за Билчев, него също го хвалят. Сестра ми даже беше онзи ден при него за ехография на гърдите, била е и на ФМ и е много доволна.

# 26
  • Мнения: 1 429
140 лв ми казаха за ФМ при Сигридов.Незнам дали ще отида-може би ще направя първата ФМ в Русе,мн ми е неудобен часа.Преди малко майка каза,че се побърквам с това ходене по доктори.Мн.ме ядоса,вместо да ме подкрепят смятат ,че преувеличавам нещата.Няма значение,важно е че мъжът ми е до мен.И без друго не съм готова с изследванията за Сигридов.
Дези,мн добри неща  съм чувала за Чавеева-май така беше-за ФМ.

# 27
  • София
  • Мнения: 8 646
За Чавеева няма часове.
Рени, може да предложиш часа на някой друг от отчетната или в групата за Сигридов. Веднага някой ще го вземе.
Това ако не ходиш.

# 28
  • Мнения: 6 036
Рени, може да пробваш да си смениш часа с някой друг, т.е. да вземеш по-ранен час с ден-два. Пиши във Фейсбук групата - За д-р Сигридов с любов.

Последна редакция: пт, 26 май 2017, 15:46 от Boby_pl

# 29
  • Мнения: 1 429
Пробввaх в групата във фб ,ама засега нищо. Утре ще звъня в болницата, да видим нещо няма ли дa мога да нaпрaвя

Общи условия

Активация на акаунт