Кюретаж и забременяване след това - тема 73

  • 55 214
  • 756
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 100
Днес получих резултатите за тромбофилиите, няма отклонения, нормален генотип.
cvetno_cvete, кръвотока по време на бременността уж го наблюдаваха. Спомням си дори, че докторът, който първи видя спиране на сърдечната дейност спомена, че при кръвотока няма промяна. Сега остава да видя какво от списъка на първа страница съм пропуснала да изследвам и смятам да престана да се самоистезавам със съмнения и страхове. Благодаря за съвета да не изпадам в другата крайност да не спирам да търся, бях се запътила точно натам.
zia1, изобщо не е груб тона ти, напълно споделям мнението ти. Много неуспехи и загуби можеха да се предотвратят, ако политиката на клиниките беше различна.

# 736
  • София
  • Мнения: 1 323
Disappointed RelievedDisappointed RelievedDisappointed RelievedЗдравейте, момичета. Писах тук миналата година след загубата ми в 22 седмица...., надявах се никога повече да не вляза в тази група ......., но отново загубих бебето си на 15 август в 21 седмица..Disappointed RelievedDisappointed RelievedDisappointed RelievedDisappointed Relieved
Незнам вече как да продължа напред , отчаяна съм, уж бях при най-добрия лекар, а направо си ме изпусна:disappointed_relieved:
Обвинявам се, че му се доверих на 100 процента (имах някакво вътрешно усещане, че не ми обръща достатъчно внимание и не взима оплакванията ми на сериозно ) . Правихме генетични, имунологични, кръвни изследвания след миналогодишната ми загуба , имах назначена терапия....., но пак не успях . Исках серклаж, не ми разреши да направя...... Незнам вече на кой лекар да се доверя Disappointed RelievedDisappointed RelievedDisappointed Relieved
Отчаяна съм , разочарована съм, бясна съм..... И нямам повече сили .....

# 737
  • Мнения: 100
Бамболинка, вчера видях съобщението ти в декемврийската тема и изтръпнах. И аз отпаднах от същата група в средата на юни, когато загубих плода си в 14-та седмица. Дори не мога да си представя колко е голяма мъката ти от загубата в 22-ра, и то за втори път. Силно те прегръщам Hug Поплачи си сега и си изкарай гнева, тук има кой да те чуе. Дано да има близки хора около теб сега, за да те подкрепят и да те чуят.
Ако имаш възможност след 1-2 седмици, гледай да смениш обстановката и да заминеш нанякъде сред природата, дори за ден или два. Мен много ме разведряваха разходките извън града първо време, а след това започнах да си измислям приятни занимания, които иначе не можех да си позволя по време на бременността - започнах да спортувам, да си търся всевъзможни развлечения - ходих на масажи, глезих се по всякакъв начин, дори просто се шляех по магазините. Изследванията и търсенето на твоя лекар, който ще ти помогне при следващата ти бременност, няма да ти избягат. Приеми, че сега в края на август всички си почиват и е време за почивка и за теб. Дай си малко време и на есен с нови сили потърси мнението на други лекари за причините на случилото се. Не може да няма причина една и съща ситуация да се повтаря два пъти. Използвай времето си сега да търсиш момичета по форумите, които са се сблъсквали точно с твоя проблем и да разбереш как са си решили те въпроса, към кого са се обърнали, какво са изследвали, какви са били причините при тях. Повтаряй си, че ще бъдеш мама и че не може да има друг вариант.

# 738
  • Мнения: 891
Bambolinka,съжалявам!Според мен ако първия път си загубиля бебето заради някакъв проблем с шийката е трябвало сега задължително превантивен серклаж.Имам позната която роди първия път в 27 седмица и бебчето живя малко....втория път не направиха серклаж(Ба*ти тъпите доктори! Извинете) и пак роди в 27 седмица,но този път спасиха бебчето.Така,че ако е проблем с шийката....единствено серклаж и лежане.Сигурно болката е огромна,не знам как да те успокоя,освен че при мен втория път(не може да се мери с твоята загуба!Мойте са ранни и двете) май болеше повече,но се стегнах и реших да на се отдавам на депресията.Най-лесното беше да се отчаям....но не го направих.Казах си,че пътя е напред,колкото и да е труден....повтарях си,че и аз ще имам дете(иначе живота нямаше да е справедлив....а той винаги е).Вдигай главата и бъди силна ...никакво отчаяние.Поплачи си и се стягаш...никой няма да е силен вместо теб.И следващия път серклаж си искаш на сто процента без да ти пука.И намираш доктор на който може да имаш доверие.Стягай се....аз вярвам,че децата избират родителите....и вашите чакат ред....просто се ослушват,сигурно другия свят е по-чист и не им се идва при нас в тази пумия.Стискам ти палци.


Амарети,възможно е да е било дефект на сърчицето нещо.Следващия път живот и здраве в 20-21 седмица ще направиш фетална ехокардиография.Поговори с доктора какъв е възможно да е бил проблем.Онова за омагьосания кръг-внимавай,наистина става мания.Аз започнах да изследвам всичко и като открих,че резултатите са добпи ,продължавах да ровя още и още....става мания.Изгубил се нещо и искаш да разбереш защо за Бога.Но понякога обяснение няма.Направи нещата от първа страничка,ако има нещо,то с тези изследвания ще изкочи.Горното за Бамбина се отнася и за теб-кураж и горе главата.Всичко ще е наред
 

# 739
  • София
  • Мнения: 1 323
Amaretti , cvetno_cvete , благодаря ви момичета Gift Heart  С големи сърца сте .....да давате кураж и да успокоявате, когато и вие сте преживяли същото Heartpulse Съжалявам много и за вашите загуби:disappointed_relieved:
Този път , като че ли доста по-бързо се възстановявам от предния , мина вече седмица, а аз даже вече не плача ( предния път плаках 3 месеца ) . И двата пъти се случва тогава , когато мъжа ми е в командировка в чужбина Disappointed Relieved , и самичка си го изживявам , не казах на никого, докато не излязох от болницата (освен на две приятелки , минали през същото, които ми бяха голяма подкрепа ( благодаря ти Бабълче:heartpulse:Heartpulse)
Чувствам единствено безсилие и разочарование - Как Господ дава деца на такива, които ги изоставят и убиват, а на нас, които толкова много ги искаме- не ? Защо???

# 740
  • Мнения: X
Ех, Бамболинка, много съжалявам за повторната ти загуба...това е убийствено просто !
Няма да повтарям всичко казано по-горе от момичетата, просто те прегръщам и ти пожелавам никога повече да не изпитваш подобна болка и разочарование Hug

# 741
  • Мнения: 218
Бамболинка, искрено съжалявам за случилото се. Вярва, че всички тук ще успеем рано или късно да се сдобием с така мечтаните бебчета, че ще се преборим за тях със себе си, с параноите, които вече са станали част от нас, с клиничните пътеки и лекарското пренебрежение. Ще се справим, ще се сбъдне мечтата на всяка.

Дези, какво става с теб?  Надявм се мълчанието в групата да е от празнуване, че всичко е наред.

# 742
  • София
  • Мнения: 562
Бамболинка,съжелявам за това което си притърпяла. Аз също се следях при ""най-добрия", но не видя че е извънматочно. Никога повече няма да се доверя само на един лекар. Най-важно е вътрешното усещане. Стискай зъби, нямаш избор трябва да го превъзмогнеш за да си готова за следващия успешен път!

# 743
  • Мнения: X
Ивка, Бамболинка, под "най-добрия" Сигридов ли имате в предвид ?
Ивка, за теб съм почти сигурна, че беше при него. Бамболинка, а ти кой визираш ?

# 744
  • София
  • Мнения: 562
Мдааа, съвсем да Жана Simple Smile Но след тази случка се чувствам по - силна от всякога Simple Smile

# 745
  • София
  • Мнения: 1 323
Цитат
Ивка, Бамболинка, под "най-добрия" Сигридов ли имате в предвид ?
Ивка, за теб съм почти сигурна, че беше при него. Бамболинка, а ти кой визираш ?

същия Sad
А толкова други лекари като ми казваха- "При следваща бременност- задължително серклаж " , .....
Обвинявам се, че не ги послушах....
В 15 седмица ходих и при Чучумишев в Малинов, - каза ми, че шийката ми започва да се скъсява, че вече е 24 мм и трябва веднага да отида в болница за серклаж...
Обаче аз, как ще направя нещо без съгласието на Сигридов, отидох по спешност и при него в същия ден - каза -няма такова нещо, шийката ти е добре ..... Дали наистина е била добре и после е почнала да се скъсява, или Чучумишев е бил прав..... е това терзание направо ме убива ....
В 18 та седмица отново бях на ранна фетална при Сигридов- нищо не каза за проблем с шийката

Последна редакция: вт, 22 авг 2017, 13:23 от Bambolinka11

# 746
  • Мнения: X
Имам една позната, която също загуби бебчето си в 23 г.с. заради Сигридов...
Не съм ходила никога лично при него, не знам до колко е добър специалист наистина, но се убеждавам, че мненията за него са на двата полюса и че аз не бих отишла при него.

# 747
  • София
  • Мнения: 1 323
Код:
Имам една позната, която също загуби бебчето си в 23 г.с. заради Сигридов...
Не съм ходила никога лично при него, не знам до колко е добър специалист наистина, но се убеждавам, че мненията за него са на двата полюса и че аз не бих отишла при него.

Жана, а каква беше причината за нейната загуба? Знаеш ли ?
Аз имах и инфекция ( по кръвните показатели - левкоцити  ЦРП-15 , Суе-70,), още почти  от началото на бременноста ми, и все казваше -  има време - по-късно ще я лекуваме.....
А лекарите в "Надежда " , казаха, че шийка в тези седмици се скъсява точно от инфекция .....



# 748
  • София
  • Мнения: 562
Бамболинка, едва ли не през ден висях пред вратата му. В петък последно отидох и той каза всичко е на 6, в понеделник и аз отидох при Чучумишев и той като видя не знаеше човека как да реагира и как да ми каже, че е извънматочно. Предвид, че му носех лист в който пишеше вътрематочно.

# 749
  • Мнения: X
Бамболинка, доколкото си спомням от разговорът ни по темата, Сигридов ѝ е спрял аспирина, нямало нужда да го пие, всичко било наред с кръвотока.
Седмица по-късно бебето вече е нямало сърдечна дейност именно поради влошен кръвоток.

Общи условия

Активация на акаунт