Кюретаж и забременяване след това - тема 73

  • 55 207
  • 756
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 1 019
Здравейте, момичета. Вчера си взех гелът, който е антибиотик и исках да ви попитам дали сте ползвали такъв. Предполагам са едни и същи и при вас. Казва се vandazole, от групата на metronidazole. Като чета, някои казвАт недей го взима, други... взимай го... мен ме е повече страх от самата инфекция. Още не съм го започнала и се чудих дали ако тази вечер си го сложа и утре имам чак на обяд даване на контролна проба-урина,  за да видим дали съм изчистила уреаплазмата, то дали гелът би замърсил пробата ако изтича докато пишкам? Много ще съм благодарна, ако някой се включи с информация Simple Smile

# 721
  • София
  • Мнения: 8 653
Тонс, четох сега в един сайт drugs.com Пише, че този препарат се ползва при бременни с внимание, защото няма достатъчно изследвания. Имало някакви, бяха изредени различни случаи и данни, но никое не е прието като категорично и затова е добре просто да се внимава.

# 722
  • Мнения: 1 019
Аз също четох подобни мнения... на какво според теб означава да се внимава... някои пишат просто да не го вкарвам много на дълбоко...

# 723
  • Мнения: 891
На почти всички лекарства пише ,че няма данни при използване върху бременни или  ме са противопоказни.През цялата бременност изпих един кашон лекарства.....едно нямаше,което да си пишеше ,че.може да се ползва....освен фолиевата и магнезия сигурно.След като е изписано го слагай спокойно.

# 724
  • Мнения: 1 019
Да, то е категория Б, което уж няма опасност, но на самата листовка пише,
Да не се взима през първия теиместър и дори има свързани проучвания с деца развиващи тумор след употребата му. Това четене и проучване ме побърква .... кой знае какви гадини съм имала и с първата бременност, но тогава нищичко не знаех и не изследвах... сега ... хормоните тотално ме побъркаха Sad

# 725
  • София
  • Мнения: 8 653
Ние вече минаваме втория триместр и ще влизаме в третия.
Иначе за туморитв пишеше, но има много малко данни и не е признато, като категорични данни.

# 726
  • Мнения: 100
Здравейте, момичета!  Отдавна ви чета, но нямах сили да пиша. През юни преживях абразио, в 14 седмица загубих плода си /нямаше сърцебиене/. Седмица преди да разбера лошата новина при случаен преглед в ЖК, правих БХС и ФМ, всичко беше отлично. В края на октомври стартираме нова инвитро процедура, замрялата бременност беше също резултат от инвитро. Правих генетични изследвания и хистология на абортуса, няма отклонения. Изследвах се за тромбофилии - всеки момент очаквам резултатите. На 3-я ден от първия цикъл пуснах хормонални изследвания. Имам лоши резултати на ТАТ  - 7,46, при граници 0-4,11. Направих консултация с ендокринолог, според когото причината може да е в щитовидната жлеза. Пуснах изследвания за NK клетки -  излязоха лоши резултати 335 бр. при граници 100-321. Предписаха ми схема за прием на препарати и инжекции, като с лекарствата стартирах веднага. Резултатите на FSH  и AMH също са лоши, първият хормон е завишен, вторият - много нисък. Добре, че имаме замразени ембриони. Пуснах изследвания за кръвна картита - там всичко е наред. Записах си час за гинеколог за следващата седмица, още не съм ходила след абразиото, надявам се всичко да е наред и там ще си пусна изследвания за цитонамазка и микробиология и въобще за всичко, което ми препоръчат. Момичета, имате ли представа какво още може да се изследва?
Дези, стискам палци резултатите от амниото да са добри. Помня те от темата на декемврийските мами, заедно с Ало, ало слънчице. Стискам палци с вашите бременности всичко да е наред. Сега вече разбирам, какво сте преживели преди. Не смея да пиша вече в темата на бременлинките-декемврийки, но ви следя и се радвам, когато чета хубави новини там. На всички момичета от тази тема пожелавам по-бързо да дочакат нова бременност, а и да не се появяват нови момичета тук. Прегръщам ви!:hugs:

# 727
  • София
  • Мнения: 7 496
Амарети, съжалявам за случилото се и стискам палци за бързо възстановяване.
На хормоните им трябват поне 2-3 цикъла да се регулират, а и на матката и лигавицата - да се възстановят (в 14 седмица възстановяването е повече отколкото в 8 например). Изчакай всичко да е наред преди да стартирате нова процедура. Виж първа страница на темата - там има списък с изследвания, които можеш да направиш.
Успех!

# 728
  • София
  • Мнения: 8 653
Амарети, съжалявам за случилото се.
На мен ми хрумва само да е имало проблем с кръвотока , т.е. нещо от тромбофилиите.
Не знам защо не ви ги пускат преди ин витро. Сега като лежах в Надежда и с мен в стаята имаше две момипета с ин витро. Еми едната си ги пуснала сама по съвет на приятелка, сега преди 4 опит. Другата също предк сегашната бременност, а преди нея има една загубена в късна седмица.
Какъв е проблемът да се пуснат поне основните фактори...
Разказаха ми за една жена, която е правила два медицински аборта, заради открита спина бифида на бебето. Чак след втория се сетили да и оуснат тромбофилиите и се видяло, че има мутация за неусвояване на фолиева киселина.
Иначв, сигурно има и дрги вероятни причини.Аз просто не съм запозната достатъчно.

# 729
  • Мнения: X
Не знам защо не ви ги пускат преди ин витро. Сега като лежах в Надежда и с мен в стаята имаше две момипета с ин витро. Еми едната си ги пуснала сама по съвет на приятелка, сега преди 4 опит. Другата също предк сегашната бременност, а преди нея има една загубена в късна седмица.
Какъв е проблемът да се пуснат поне основните фактори...
Не мога да се начудя защо не се пускат тромбофилии и НК клетки преди инвитро, като в 95% от случаите точно те са причините за отрицателен тест или за последвал аборт...
Просто не мога и не мога да проумея каква е причината, защото за мен това си е доста сериозен пропуск от страна на лекаря.

Амарети, съжалявам, че така се е случило и при теб Sad

# 730
  • Мнения: 100
Благодаря за подкрепата, момичета! Това, което разбрах в последните месеци е, че в милата ни родина /а вероятно и навсякъде, съдейки по това, което пишат момичетата, живеещи в САЩ и други държави/ рискът и отговорността за успешното износване на плода е на самата жена. От нас се очаква да имаме  съществени познания в много области на медицината - гинекологията, имунологията, ендокринологията, алергологията, генетиката  и т.н. за да предотвратим възможните негативни последствия. Когато отиваме при конкретен специалист, например, репродуктолог в инвитро клиника, след като не се получава по естествен начин, той знае как да направи така, че жената да забременее, т.е. той е тесен специалист, но само в тази област и не е наясно с много други фактори. Или ако е наясно, то това просто не е негова работа. Подписвайки всевъзможни декларации ние се съгласяваме, че сме информирани, а клиниката снема отговорността си. При естественото забременяване сигурно е още по-сложно, как в поликлиниката в районната ЖК наблюдаващият гинеколог може, примерно, да знае за значението на  NK клетките  в успешното износване на плода. А какво да говорим за нивото на медицината в малките градове и села.
Сега, разбира се, ще настоявам за всякакви изследвания, ще си ги правя и сама, но просто се опасявам, че може нещо да пропускам.

# 731
  • Мнения: 218
Амарети, тъжното е, че ние сами си правим изследванията, но после трябва да има мотивиран доктор, който да използва резултатите, а не както писах в моя случай да ми кажат, че завишениет НК клетки далеч не бива да се третират и те изобщо не могат да се възприемат като причина. За сметка на тва при всякаква липса на мутация във факторите за тромбофилия ми изписаха аспирин протект, който пък сама си спрях, след като прокървих в 6-7 седмица. Туше... за какво дадох над 350 лева за изследвания?
Утре или в следващите два дни пак съм на преглед и все гледам в тази 12та 13та седмица като кораб на успокоението, но тук има случаи и с по - късни загуби и някак вече не вярвам да намеря покой до раждането на бебчо. Живот и здраве ще навърша 10 седмици тази сряда. Толкова далеч изглежда...... 40та

# 732
  • Мнения: 4 688
Много е неприятно , че в темата се записват нови случаи Sad((((

Амарети, тъжното е, че ние сами си правим изследванията, но после трябва да има мотивиран доктор, който да използва резултатите, а не както писах в моя случай да ми кажат, че завишениет НК клетки далеч не бива да се третират и те изобщо не могат да се възприемат като причина. За сметка на тва при всякаква липса на мутация във факторите за тромбофилия ми изписаха аспирин протект, който пък сама си спрях, след като прокървих в 6-7 седмица. Туше... за какво дадох над 350 лева за изследвания?
Утре или в следващите два дни пак съм на преглед и все гледам в тази 12та 13та седмица като кораб на успокоението, но тук има случаи и с по - късни загуби и някак вече не вярвам да намеря покой до раждането на бебчо. Живот и здраве ще навърша 10 седмици тази сряда. Толкова далеч изглежда...... 40та

Със сигурност е така , а при нас пък е още по-далече , за тези , които все още не сме бременни и не се получава . Sad((((

# 733
  • Мнения: 891
 Много ме хваща яд като видя нов член в нази група.Близо 2 години бях активен член....както и да е.Яд ме е че повечето лекари неглижират някои изследвания.Аз след 1 мисед направих всимко от първа страничка и се радвам,защото моя гинеколог ме подкрепи.....а гинеколога на моя позната я убеждаваше,че след една загуба няма смисъл(оказа се с тромбофилия).Дори след чудесни резултати от всички изследвания....имах извънматочна....явно понякога има да се случва.Обаче не допускайте да стигате до омагьосания кръг на това да търсите и да не спирате.Направете от първата страничка нещата....ако всичко е наред успокойте съзнанието(много мразех някой да ми казва така!!!) -помага наистина.Толкова ме боли от тази тема,че като видя някой да е писал и изтръпвам.Не е лесно въобще така или иначе.Забравих ника на последното момиче......жалко ако на феталната са изпуснали нещо...би трябвало да са видели кръвотока.Стискам палци да е било лошо стечение на обстоятелствата....но за изследванията изчакай един цикъл....и как преди инвитро не пескат НК клетки и тромбофилии не знам.Абсолютни безхаберници....имам чувството ,че не ги грее.....Помня как в болницата където лежах 6 пъти! ...отивах дори малко да ме заболи или пререже...ходих всяка седмица...9 месеца на ехограф.Гледаха ме с насмешка....но не те са го преживели два пъти.Така че стигнах до извода ,че трябва да се чете...и макар да не сме лекари,да се опитаме да си помогнем сами.Към бременните-ходете колкото пъти изпитате нужда....ако нещо ви притеснява...преболява-право при лекаря....дори само да си успокойте душите.За другите момичета....пътя е дълъг и труден и болезнен.....накрая си струва,ще се убедите със сигурност и вие.Поздрави

# 734
  • Мнения: 218
Цвете, права си, докторите неглижират потенциалните фактори, които биха могли да доведат до загуби и предвид, че болниците са търговски дружества, какво ви изненадва, че не се презастраховат? За тромбофилия и НК клетки пациентката ще плати около 320 лева, а колко струва цялата инвитро процедура и това, че някои момичета са спонсорирани това не променя факта, че болницата си взема парите .... на опит, а не на успех. Ако направят заплащането им обвързано с успеваемостта на процедурата, както е като да платиш на брокер, чак на сделка, те тогава колко много изследвания и фактори ще се предвиждат. За съжаление това е пазарна икономика, а проблемите ни са просто стока, дефицит, който съответното търговско дружество покрива.
Простете грубия тон, наистина не съм хейтър, а се опитвам да разсъждавам трезво и да си правя оценка на ситуацията. Всички се оплакваме от студено и ковейрно отношение, аз просто давам гледна точка защо е така.

ADream  познавам очакването на двете чертички, както всички момичета тук и при все двете ми бързи забременявания тази година, то имам 7 години неуспешни опити с предходния партньор. Стискам палци всички тук възможно най  бързо да постигнат мечтата си и да преминат през последващите месеци възможно най - спокойни и дано да няма много нови момичета в темата... но ако има такива, които само четат и се притесняват да споделят.... не се притеснявайте, пишете, наистина помага.

Общи условия

Активация на акаунт