Да спрем ЦИГАРИТЕ заедно! - Тема 13

  • 75 278
  • 701
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 5 776
O, Пурко, радвам се да те 'видя' тук Hug

Към твоите 16г добави още 1-2 и ще съм аз. Пък не било толкова невъзможно, колкото го описват! Зора ми беше първите дни да си намирам задачки, за да съм постоянно заета. Къщата блестеше както никога тогава Joy И да си правя малки подаръци за награда от време на време. Голямият ми подарък беше от ММ, разкошна пътека за бягане, когато вече наистина го убедих, че съм сериозна. Беше някъде след 4-тата година.

# 106
  • Козлодуй
  • Мнения: 5 279
purko88, добре дошла и от мен Simple Smile Нека да имаме уважение към тялото си и да не го тровим вече Simple Smile Аз от 5 месеца не пуша и имам чувството че съм го правила заради ниско самочувствие сега имам уважение към себе си и друго отношение към тялото си Simple Smile

# 107
  • Мнения: 211
Аз след 2 седмици правя годинка Simple Smile на предното спиране за година и половина си знам грешката и смятам, че повече няма да я повторя. Нямам намерението да минавам пак през този ад Simple Smile

# 108
  • в рока
  • Мнения: 1 119
Момичета, благодаря за посрещането!
Мария, това с подаръците иназ съм го замислила😇😇😇😇   
И , да, започвам да имам друго отношение към тялото си. Просто разбрах,че е грях да тровя себе си и живота,който ми е даден от Бога и родителите ми. И като родител съм длъжна, по-добре късно,отколкото никога.

Между другото сънищата ми са много цветни и живи,и това ли се дължи на отказването?

# 109
  • Козлодуй
  • Мнения: 5 279
Не съм забелязала промяна в сънища но сякаш тена ми се избистри може да си въобразявам но кожата ми стана по гладка с по-хубав цвят Simple Smile

# 110
  • Мнения: 5 776
И при мен сънищата бяха по-живи. Изобщо сънят ми се подобри значително след като отказах цигарите и телевизора в спалнята. Не знам кое подейства повече.

На мен това, което обърна каручката да хвана 'правия път' беше, когато 3г ми тогава син смеейки се започна да ме имитира как пуша. Вярвайте ми, всичко ми се обърна тогава, видях се отстрани и не се харесах. Спрях ги за 7 мес, ядосах се един ден и пак пропуших, но вече бях наясно колко е хубаво да се чувствах човек и скоро след това окончателно ги отказах. Гордея се със страхотната си физическа форма, каквато не съм имала и като тийн, правя неща, които не съм и сънувала! Пълна съм с енергия, която ми е почти невъзможно да изхабя за цял ден Flowers Hibiscus

# 111
  • в рока
  • Мнения: 1 119
Започваш да дишаш по-леко буквално от първия ден...

# 112
  • Мнения: 8 957
И при мен сънищата бяха по-живи. Изобщо сънят ми се подобри значително след като отказах цигарите и телевизора в спалнята. Не знам кое подейства повече.

На мен това, което обърна каручката да хвана 'правия път' беше, когато 3г ми тогава син смеейки се започна да ме имитира как пуша. Вярвайте ми, всичко ми се обърна тогава, видях се отстрани и не се харесах. Спрях ги за 7 мес, ядосах се един ден и пак пропуших, но вече бях наясно колко е хубаво да се чувствах човек и скоро след това окончателно ги отказах. Гордея се със страхотната си физическа форма, каквато не съм имала и като тийн, правя неща, които не съм и сънувала! Пълна съм с енергия, която ми е почти невъзможно да изхабя за цял ден Flowers Hibiscus

Толкова е хубаво всичко това което пишеш, чувствам се по същия начин, освен физическата форма. Ей,много ми е трудна тая тема с килограмите и спорта.
Много ти се радвам.

# 113
  • Пловдив
  • Мнения: 1 428
Приемате ли една заблудена  овчица? Преди доста теми пишех при вас. Имах доста месеци без дим. Сега ще се пробвам пак. В живота си имам цели 10 години на отказване, след второто пропушване всъщност не получих пристрастяване. Тялото ми може със седмици без цигара, не пуша в къщи пред децата, мъжът ми пък никога не е пушил. Нямам нужда, имам обаче слаба воля. Така че, не се заричам, и не си обещавам, но ще пробвам. За протокола, 48 часа без дим, с две наченати кутии в дамската чанта.

# 114
  • Русе
  • Мнения: 2 610
Добре дошла!!  Simple Smile
Аз пък вчера купих пъървата си кутия цигари от година и 2 месеца. На касата в Кауфланд не ми достигаха 5лв, за да взема талонче/ за 25 лв ги дават/, понеже имаше голяма опашка и купих една синя тънка карелия, каквато пушех преди. Много ни беше странно и на двамата с ММ, нали заедно ги отказахме. Утре ще ги подаря на майка, тя си пушва доволно още. Не ми минава през ума да ги опитвам....Слава Богу...ама ще побързам да ги подаря все пак.

# 115
  • Видин
  • Мнения: 4
Здравейте, искрено се надявам да ме приемете в групата и да сте ми от помощ и подкрепа при започване на мисия невъзможна - ОТКАЗВАНЕ ОТ ЦИГАРИТЕ!

# 116
  • Козлодуй
  • Мнения: 5 279
Snopy81, добре дошла прочети книгата на Алън Кар мисля че в началото на темата я има споделена на мен ми я препоръча едно момиче и ми помогна макар че си е необходима и друга мотивация (вътрешна и от близките ) Вече 6 месеца не пуша дано винаги да е така Simple Smile

# 117
  • Видин
  • Мнения: 4
Благодаря за приема в групата!Книгата я свалих и искрено се надявам да ми помогне, но ми е ясно, че трябва и силна воля, която при мен липсва.Радвам се, че открих този форум и с взаимно подкрепяне ще се справя.

# 118
  • Мнения: 8 957
Здравейте,
днес стават 4 години, откакто отказах цигарите.
Щом аз успях, значи всички могат.

Благодаря за подкрепата на момичетата тук.

Heart

# 119
  • София
  • Мнения: 747
Snopy81, трябва да си напълни убедена, че го искаш и го правиш за себе си, тогава ще успееш! Най дългия период без цигари при мен, беше около 4 години. Няколко пъти след това опитвах да ги спра, криех се от близките ми, че пуша, не можех да се понасям след всяко запалване, накрая се уморих да лъжа сама себе си, заинатих се и си казах, ще се оставя ли да бъда зависима, или ще взема нещата в свои ръце. От март месец не пуша, вече не броя дните. Минах през какви ли не проблеми със сина ми тийнейджър - ходене по районни, изключване от училище, Пирогов....всичко това без да запаля. Така, че горе главата, заинати се и ги махай тези боклуци. Можеш!

Общи условия

Активация на акаунт