Да спрем ЦИГАРИТЕ заедно! - Тема 13

  • 74 994
  • 701
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 304
Курса на Алън Кар

# 646
  • Мнения: 528
Не мога да ги откажа за повече от 1 ден Sad Пуша по 7-8 на ден, от 12 г. Притеснявам се за здравето ми и се вкарвам във филми, чувствам се в капан, депресирам се. Дори след 1 ден непушене , след това като запаля и няма такова удоволствие и се питам защо го правя...

# 647
  • Мнения: 304
Има много научни обяснения в нета за психическата и физическа зависимост. Разбирам те напълно за капана. Хем ти се пуши, хем знаеш че ти вреди и много искаш да ги спреш и колкото повече искаш да ги спреш, толкова повече ти се пуши. Rage направо ужас. Но ако почнеш по друг начин да гледаш на нещата, като това че спреш ли ги вече няма да го има този порочен кръг и няма да зависиш от тях за да се чувстваш добре, ще си по мотивиран/а.

# 648
  • Мнения: 52
В началото на отказването наистина ти се пуши можеби от физическа зависимост.Мислиш си че все още са ти приятни.След 3-4 дена дори не се сещаш за тях ако някой или нещо не ти напомни.
При мен стана малко принудително лекар ми препоръча да ги откажа заради заболяване,но следкато аз толкова лесно успях мисля че всеки може със правилната нагласа. Simple Smile

# 649
  • Мнения: 528
Благодаря ви момичета за подкрепата- прекрасни сте ! Наистина мисля, че правилната нагласа е най- важна. Няма да се отказвам. Дано скоро се похваля Simple Smile

# 650
  • Мнения: 1 655
Здравейте на всички Flowers Hibiscus Искам да попитам тези от вас , които са успели да откажат цигарите , кога изчезва това ужасно чувство на непрестанен глад и качихте ли килограми ? Успех на всички

# 651
  • Мнения: 9
Здравейте отново и от мен. Вече повече от месец не пуша. Чувството за депресия, за което писах по - рано, вече го няма. Не изпитвам постоянен глад, но по - скоро липсата да правя нещо с ръцете си (в определени моменти), ме кара да похапвам. За сега не съм качила килограми, но да видим... Други два неприятни проблема, обаче, още са на лице - неспокоен сън (преди спях като бебе) и сериозен запек (без хапчета изобщо не става). Момичета, колко време продължиха при вас тези проблеми?

# 652
  • Мнения: 2 433
И двата проблема ги разреших с нещо просто - чаша ментов чай вечер. Имай предвид, че се наспиваш по-лесно, опитай да си лягаш малко по-късно.

# 653
  • Мнения: 267
Аз качих 10-ина килограма, бях 50, сега съм 60 (2 години по-късно), но всичко, което съм качила беше през първата половин година. И не спирах да ям, изобщо не съм се тормозила за килограми, защото и сега не съм пълна. А и ми беше по-важно да спра цигарите, а не да се ограничавам и от храна.
Но мисля че горе долу всички неприятни неща изчезват около 6 месеца след спирането от само себе си. За всичко много помага спорта - за спането, за килограмите, за храната, дори срещу желанието за пушене, така че спортувайте!

# 654
  • Козлодуй
  • Мнения: 5 236
Dori_n, ментата допълнително запича стомаха, аз също имам подобни симптоми след спирането и ги преодолявам с магнезий Simple Smile Има различни таблетки магнезий на пазара Simple Smile
Вече 1,5 година не пуша чувствам се по-добре но наистина в началото се започнаха то депресия ли не беше то афти в устата качих килограми слагах се на диета и редовно спортувам но апетитът ми постоянно расте - е това може и да не е от спирането на цигарите Simple Smile Сега и аз се радвам че не пуша в тоя студ - трудно се намира топло място за пушене Simple Smile

# 655
  • Мнения: 9
Благодаря pvacheva! Пия магнезии от няколко дни, заради мускулни крампи по време на спорт, надявам се да помогне и за другия проблем. Проблема с яденето, мисля, че пак е психологичен. Преди, когато гледах филм или съм "на маса" с приятели, или сутрин в почивен ден с чаша кафе, все пушенето съпровождаше тези приятни занимания. Сега, когато съм в такава ситуация, най - много чувствам липсата да пуша, но единствено като дейност, като занимание... и за това ми се прищява да заместя тази дейност с друга - похапване. Иначе апетита ми не се е повишил. Спортувах и преди да спра цигарите, продължавам и сега, така че това не помага с решаването на проблемите - нито със съня, нито с тоалетната, нито с похапването Simple Smile

# 656
  • Мнения: 5 776
Аз качих само в първите два месеца, но и килограмите не са ми идея фикс, свалят се за разлика от пораженията, които нанасят цигарите. Спя с час-два по-малко, но разкарах и телевизора и лаптопа от спалнята, а и те оказваха своето влияние. За спорта - не се давам на много от младите в залата, на корта и на стадиона, нещо за което не можех и да мечтая преди. Магнезият би трябвало да помогне, какъв и колко пиеш, Дори?

# 657
  • Мнения: 9
Мария, в момента пия Магнезий на ARO LIFE - натурален морски, с добавени витамини от групата B. Взимам по 1 капсула дневно, както пише на опаковката. Пия го вече 1 седмица, но все още  няма такъв ефект.

# 658
  • Мнения: 5 776
Не мога да разбера каква форма има морският магнезий, аз взимам цитрат обикновено, сега взех и малат. За спортуващи не е достатъчна една таблетка.

# 659
  • Мнения: 1 117
 Здравейте! Много искам да спра цигарите, но не успявам... Пуша от тинейджърка. Спирала съм ги по време на бременностите и кърменето на дацата.
 Сега ситуацията е такава, че съм с гнойна ангина с висока температура, ужасни налепи и куп неразположения и вече 3 -ти ден не съм пушила,  но явно започва да ми светва, защото отново ми се допуши. Дайте ми съвет какво да правя, за да отхвърля желанието за цигара. Дъвки за отказване ли да си купя или нещ друго?...

Общи условия

Активация на акаунт