ДЕКЕМВРИЙСКА мама започва да се чуди, момче или момиче нощем ще я буди - TEMA 3

  • 43 841
  • 726
  •   1
Отговори
# 570
  • София
  • Мнения: 196
С първата бременност така и не се престраших за слинг. Взех си направо ергономична раница. Този път обаче съм се надъхала. Дано ми се получи.

# 571
  • Мнения: 2 340
Аз се ужасявам от представата за себе си, лед по улиците и бебето в слинга ми..  ooooh! Аз съм като пингвин по снега без да съм бременна/ с бебе.. Не мога да рискувам Joy Не знам дали ще се престраша  newsm78

# 572
  • Мнения: 152
Не всички приемат корема за достатъчен - хахах, например документ от преглед или снимка от ехограф, на които има имена и относително скорошна дата биха свършили работа. :0
На мен даже един полицай ме посъветва да не карам с колан в това състояние с първата ми бременност и беше много учуден, че аз настоях да си карам с него.
Това с колан само в горната част е идея, ще го пробвам и аз Simple Smile

# 573
  • Мнения: 2 340
То, реално няма да предпазва, ако не дай си Боже се случи нещо.. Или не на 100%, ама пак е по-добре от без хич..  Thinking

# 574
  • Мнения: 155
Аз пък не ги харесвам и не ми изглеждат удобни. Имах кенгуру преди. Еми...ужасна история и все ми повръщаше отгоре. Предпочитам да си бутам количка като бял човек.

# 575
  • Мнения: 1 019
Аз съм с колан, но частта, която минава по корема е под дупето ми и реално слагам само това през гърдите. Първо го закопчавам, сядам и премятам това през гърдите. До известна степен си защитен, но поне не минава през бебока.

Мен ме мъчи жестока кашлица. Направо вече като кашлям и ме боли корема. Чак се притеснявам да не му направя нещо...

# 576
  • Мнения: 81
Тъкмо забелязах, че съм наддала от началото на бременността (и то само през последния месец) с 1,600 , и днес кантара показа по-малко. Започвам пак да свалям. От жегите ли е? Уж се храня добре..
и доста сладко ям..  Rolling Eyes

# 577
  • Мнения: 2 340
Да, и аз точно за това говоря, което Слънчице е описала  Peace

Знам, че мамите, които носят бебета в слингове, раници и тн, направо се пристрастяват.. Имам две познати, от които определено ще почерпя опит, макар на мен да ми се струва неудачно (заради посочените по-горе причини) през зимата, а пък през лятото ще умираме от жега  #Crazy

hyacinth-hya, на какъв интервал се мериш? Понякога честото мерене показва фалшиво натрупани кг, заради задържана вода и тн..  Може от потенето през жегите да се е отделила водата..

# 578
  • Мнения: 380

[/quote]

Какъв документ? Корема не ми ли стига?
[/quote]

 Joy Много смешно ми стана. Ами така си е - не ни ли виждат коремите  Grinning
Тук в Австрия, на всяка бременна още в началото издават паспорт-казват му "мутер кинд пас" и го нося напред-назад като излизам по болници, лекари, акушерки и т.н Laughing В него има много важна информация...Често ми го искат при различни поводи, в които да удостоверя, че ще бъда майка.
Mimi_itime , много полезна информация Hug Ще мисля още, поне има време...
Тонче, вярно, не се бях замисляла с този слинг как ще го бъде по заледени участъци и т.н. Аз си мисля по-скоро вкъщи да нося бебето час-два така докато чистя или домакинствам нещо, не знам, още много се чудя раница ли, слинг ли, и двете ли. Май най-добре е да пробвам в някой магазин. Вчера една мама ми каза, че бебето й изобщо не било свикнало в ергономичната раница и тя след втория път се е отказала и си кара само с количка...То май зависи и от това как ще бъде "оценено" от бебето Laughing А е важно и за майката да е удобно...
По темата за колана- аз откакто сме в Австрия не шофирам, по цял ден се возя в градски и още никой не ми отстъпва място, а коремът ми е голям Rolling Eyes Днес за малко да припадна в един автобус, пълен до спукване, вътре 40 градуса, пот се лее, на мен ми прилоша...

# 579
  • Мнения: 2 340
Няма ли как да пробваш на някоя твоя приятелка да поносиш бебето, за да видиш разлика.. Иначе да, повечето бебета, за които знам, не свикват в ерго раниците, а те са си скъпички.. Виж в слинг, не знам бебе, което да е отказало да бъде носено..  Peace

# 580
  • Мнения: 1 084
Здравейте мами. Връщам се от преглед и искам да ви се отчета. Док ми каза, че корема ми е малък. После измери бебето и то си отговаря на 16 седмица и 6 дни. Това е добре. Другото което е оказа се ,че съм отслабнала или по точно теглото ми не е мръднало. Вече не повръщам. Храня се добре. Явно е от жегите. Бебето е 180 грама и се развива добре.
Вие как сте в жегите? Аз се чувствам отпаднала и непрекъснато ми е тежко.  Hug bouquet

# 581
  • Мнения: 155
Мен и други ме притеснява. Това бебе ако свикне да бъде носено постоянно, че и докато си върша домакинската работа, няма ли да ме умори?  Laughing

# 582
  • Мнения: 81
Не се потя особено, не излизам по големите жеги.. Излизам след 7 на двора, там малко копая и поливам  Laughing
А дори и да излизам ходя по топлото по максимум 5 мин, защото тук всичко е много близо.. та така. Надявам се да не е нищо лошо, на преглед съм чак на 12-ти. Меря се всяка сутрин..

Последна редакция: ср, 28 юни 2017, 16:37 от hyacinth-hya

# 583
  • Мнения: 2 340
Billyvd, браво за хубавите резултати с бебето  bouquet Иначе и аз съм отпаднала, особено вечер.. През деня съм подута, днес обядвах много малко и се чувствам добре, което пък ми се струва супер малко храна, но иначе ми е зле до вечерта супер много Sad Хапнах 1 чушка с малко сирене и домат..

Вчера ядох миш маш и после до вечерта имах невероятно подут корем, едва погълнах 2 парчета диня за вечеря  ooooh!


За килограмите, моята приятелка, която вече е в 6-ти месец, първите 4 беше свалила 7кг, а е с нормално телосложение.. Сега трупа по 2кг от преглед до преглед и се е ошашкала Simple Smile Ако бебето расте и всички показатели са в норма при вашите изследвания, според мен, няма повод за притеснения.  Peace

# 584
  • Мнения: 155
Здравейте мами. Връщам се от преглед и искам да ви се отчета. Док ми каза, че корема ми е малък. После измери бебето и то си отговаря на 16 седмица и 6 дни. Това е добре. Другото което е оказа се ,че съм отслабнала или по точно теглото ми не е мръднало. Вече не повръщам. Храня се добре. Явно е от жегите. Бебето е 180 грама и се развива добре.
Вие как сте в жегите? Аз се чувствам отпаднала и непрекъснато ми е тежко.  Hug bouquet
Щом с бебето всичко е наред, няма място за притеснение, че корема е малък. Аз с предната бременност по това време все още нямах никакъв корем.
А, в жегите е нормално да сме отпаднали. Аз даже гледам, ако имам възможност да изляза чак надвечер, защото ми прилошава иначе.
Изписаха ми нови витамини за бременни и сега се чувствам малко по-добре.

Общи условия

Активация на акаунт