Лидл-104-Панагюрско- първоюлска (01.06-01.07)

  • 157 805
  • 1 092
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 1 840
От туристическите аптечки има ли в Лидл?

# 121
  • Мнения: 122
Взех си машина за сладолед, но нещо не можем да се разберем с нея Confused Пробвах да правя сладолед със сладкарска сметана ( но не разбих сметаната), както и замразен йогурт, но нещо не се получава, сместа си остава като боза. Уж работи, контейнера е охладен достатъчно....чудя се къде бъркам newsm78 Някои с отзиви, да издаде тайната за постигане на кремообразна консистенция??
Контейнерът трябва да е наистина перфектно охладен. Остави го поне за 24 часа във фризера. След това пусни машината да бърка поне 30 Мин. Но не повече от 40.
Има тема с рецепти за машините за сладолед, прочети и там.

# 122
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 850
Взехме смесителя снощи  Mr. Green Благодаря на всички, които се включиха с мнения  Hug На първо четене и външен вид изглежда много добре, има 5 години гаранция. Като стигнем до етап "смесител" с ремонта на банята, ще дам отзиви  Laughing

И понеже метнах набързо и цветни картони от миналата седмица, пак да ги похваля - за ръчно творчество са идеални, цветовете са много хубави и картонът е добър  Peace а за цената - съвсем идеални  Wink

# 123
  • shumen
  • Мнения: 18 008
Туристически аптечки не съм видяла да има в Лидл.

# 124
  • Мнения: 5 127
Има ли купили черния цял бански, не с дантелата, а другия модел?

Скрит текст:
Стои перфектно, но има недостатък, който незнам дали е само при мен или и при други - чашките са заострени и като се облече по средата стърчи като зърно, и при вас ли стои така или проблема е в моите малки гърди?

# 125
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Взех си машина за сладолед, но нещо не можем да се разберем с нея Confused Пробвах да правя сладолед със сладкарска сметана ( но не разбих сметаната), както и замразен йогурт, но нещо не се получава, сместа си остава като боза. Уж работи, контейнера е охладен достатъчно....чудя се къде бъркам newsm78 Някои с отзиви, да издаде тайната за постигане на кремообразна консистенция??
По принцип за сладолед сметаната не се разбива предварително, слага се течна. С тази машина си иска въртене поне 20-30мин., за да се получи сладоледът и той пак не е в съвсем завършен вид, става нещо средно между гъста паста и леко размразен сладолед. Необходимо е да се върне във фризера /дали в кутия или в съда/ за още може би 15-20мин., за да може да се оформи хубава топка сладолед. Не знам дали го обясних добре Embarassed В края на приготвянето не стои като боза, но не е и съвсем готов сладолед. Освен това по стените на самия съд остава налеп от много замразена смес, която пък трудно се изстъргва с дървената лопатка и сладоледът е в две състояния - една част супер замразен и една част мека Rolling Eyes

# 126
  • Пловдив
  • Мнения: 40 749
Др.седмица Мексикански нещица Grinning

# 127
  • Варна
  • Мнения: 236
Най-успешният сладолед, който се прави вкъщи, е по рецептата от книгата на Манчев и Шишков. Аз добавям малко Бейлис и течен шоколад накрая и става неповторим. Не знам по коя логика сметаната не се разбива. Няма как да стане лека и пухкава смес. Даже не си играя да бъркам през половин час, винаги става. По тази причина се отказах да инвестирам и в машината преди 1-2 години, когато започнах да експериментирам със сладоледите. Освен това обемът, който поема машината, не ме удовлетворява като за 4-членно семейство. Моят съвет е да се попрочетат повечко рецепти и мнения, преди да се подходи към втори опит.
И да добавя - за сладолед с йогурт - ползвам изцедено кисело мляко. Ако не се изцеди, съдържащата се вода става на кристали и после хрупате замразена вода. Всичко се бърка внимателно с шпатула, за да не падне обемът на разбитите съставки.

Последна редакция: вт, 06 юни 2017, 11:54 от dani_keranova

# 128
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Логиката идва от принципа на действие на машините за сладолед. Вече при приготвяне на сладолед без машина, нещата стоят по различен начин. Аз също, когато не ползвам машина, понякога добавям към сместа предварително разбита сметана, защото спестява разбъркването и ускорява процеса. Но резултатът е по-различен и, разбира се, е въпрос на вкус.
Написах предишния пост единствено с цел да обясня, че причината да не се получи не е в неразбиването на сметаната предварително. Напротив - част от работата на машината е точно да олекоти, вкара въздух и разбие сместа, като същевременно я охлажда/ замразява равномерно. Имам предвид по принцип машината, не точно конкретната на лидл, че тя не е най-добрият пример.
Извинявам се на останалите за спама, сладкарството /и особено теоретичната част/ ми е слабост от почти 20 години Blush

# 129
  • have faith and be patient ..
  • Мнения: 4 674
Аз пък харесах бутилките за вода от другата седмица. По принцип бутилки от такава bpa free пластмаса са доста по-скъпи. Мисля даже да взема 2. Само не разбрах дали всички са със сламки. Ако някой им е обръщал внимание при предходни зареждания, моля да сподели.


На снимките се вижда, че всички са със сламки.

знчи ли това ,че са подходящи за малчовци ? 3 годишни .. моето пие по много вода и тези милилитри може ид а са ми добре

# 130
  • Мнения: 122
Дани, има няколко рецепти за сладолед, които стават само чрез замразяване и са сполучливи. Като например разбита сметана с течен или втечнен шоколад, но това си е замразен шоколадов мус или сметана с фъстъчено или друго ядково масло. Но има много други рецепти като тези за италиански сладолед с варене например. При тях без машина няма как да стане. Затова имам 2 машини вкъщи Simple Smile На мен също готвенето ми е страст и не можах да се стърпя да не пиша Grinning

# 131
  • Мнения: 1 715
 Аз имам кана Аквафор, но се чудя на тази Брита от четвъртък. Тези, които вече я имат, може ли да я сравните като модел - цена добра ли е или същите ги има и другаде?

# 132
  • Мнения: 1 437
Аз имам кана Аквафор, но се чудя на тази Брита от четвъртък. Тези, които вече я имат, може ли да я сравните като модел - цена добра ли е или същите ги има и другаде?
В нас също сме с аквафор, едни приятели имат брита и съм решила и аз да си взема. Плюса който видях при брита е че пълниш от чешмата и после не чакаш да се изтече за да наливаш в чашите

# 133
  • Мнения: 68 643
Филтрите са важни,не каната.
На каната вижте само дали се пълни удобно. Има ли отвор с капаче. Че на една кана Аквафор трябва да се маха целия капак и не е много ок.

# 134
  • Варна
  • Мнения: 236
Дани, има няколко рецепти за сладолед, които стават само чрез замразяване и са сполучливи. Като например разбита сметана с течен или втечнен шоколад, но това си е замразен шоколадов мус или сметана с фъстъчено или друго ядково масло. Но има много други рецепти като тези за италиански сладолед с варене например. При тях без машина няма как да стане. Затова имам 2 машини вкъщи Simple Smile На мен също готвенето ми е страст и не можах да се стърпя да не пиша Grinning
Пусни, моля, на лични някой линк или рецепта за такъв вид сладолед. Предполагам имаш предвид с включването на крем тип Забайон, нали? Съгласна съм, че е различен. Но машината не ви ли отменя само в бавното разбъркване през половин час? Ако го вадим периодично от фризера за тази процедура, няма ли да е същото?
И аз се извинявам за спама, но темата ми е актуална със започването на лятото.  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт