Купуване на смартфон онлайн?

  • 4 753
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 616
За съжаление не всички марки и модели се предлагат от мобилните оператори или в стандартните магазини. Какъв е вашият опит с пазаруването на смартфони, особено по-скъпи модели, онлайн? Например е-маг или други? Как стои въпросът с гаранцията и ремонта, ако се наложи, издаването на фактури...?  Rolling Eyes Интересува ме на първо място Huawei mate 9 pro, който, не знам по каква причина, е с много ограничено предлагане тук, а е пуснат на пазара от 5-6 месеца вече. #Crazy За някои онлайн магазини, като GSMELITE например, има доста негативни отзиви.  Rolling Eyes Как е BROS.bg? Някакви идеи? Благодаря!  bowuu Simple Smile

# 1
  • Мнения: 6 314
Нееднократно съм купувала телефони от http://smartphone.bg/
Доволна съм и като качество, и като консултации и обслужване.
Един от телефоните на дъщеря ми прояви някакъв дребен проблем малко преди да изтече гаранцията, нямаше никакъв проблем с гаранционното обслужване.

# 2
  • Мнения: 2 616
Нееднократно съм купувала телефони от http://smartphone.bg/
Доволна съм и като качество, и като консултации и обслужване.
Един от телефоните на дъщеря ми прояви някакъв дребен проблем малко преди да изтече гаранцията, нямаше никакъв проблем с гаранционното обслужване.


Благодаря, но те не предлагат търсения от мен смартфон.   Sad

# 3
  • Мнения: 2 143
Как стои въпросът с гаранцията и ремонта, ако се наложи, издаването на фактури...?

Гаранцията е като всяка друга гаранция, фактури също. Ако купуваш от румънците ( нарочно не пиша името на първия споменат от теб онлайн ритейлър за да не ме обвинят пак, че му правя реклама  Joy имай предвид следните неща
  • Стоката в warranty check-ера много вероятно е да стои като продадена в Румъния. Това не е проблем - гаранцията се поема на територията на България.
  • При гаранционен ремонт - може да се извърши на територията на съседна държава. Това пак не е проблем, разходите по транспорта са за сметка на продавача и срока е същия
  • Доставката може да се забави с един ден
  • Единствения недостатък на онлайн пазаруването е DOA
Ако нищо от това не те притеснява и цената ти е изгодна - смело поръчвай.

# 4
  • Мнения: 2 616
Как стои въпросът с гаранцията и ремонта, ако се наложи, издаването на фактури...?

Гаранцията е като всяка друга гаранция, фактури също. Ако купуваш от румънците ( нарочно не пиша името на първия споменат от теб онлайн ритейлър за да не ме обвинят пак, че му правя реклама  Joy имай предвид следните неща
  • Стоката в warranty check-ера много вероятно е да стои като продадена в Румъния. Това не е проблем - гаранцията се поема на територията на България.
  • При гаранционен ремонт - може да се извърши на територията на съседна държава. Това пак не е проблем, разходите по транспорта са за сметка на продавача и срока е същия
  • Доставката може да се забави с един ден
  • Единствения недостатък на онлайн пазаруването е DOA
Ако нищо от това не те притеснява и цената ти е изгодна - смело поръчвай.


А какво е това DOA  newsm78 #Crazy

# 5
  • Мнения: 2 143

Dead On Arrival  Sunglasses На български - не работи при получаване.
Като казвам недостатък - ти ще имаш работещо устройство, но със закъснение необходимо за ремонта или подмяната му. Примерно - DOA лаптоп от голям производител ми беше върнат след седмица в сервиз - примера не е от покупка от румънците

# 6
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 057
Два пъти съм поръчвала смартфони от румънците, 1 смарт телевизор, 1 таблет и друга техника. Двата ми последни лаптопа са купени онлайн - от друг магазин. 90% от техниката вкъщи е купена онлайн. С гаранции не съм имала проблем.

# 7
  • Мнения: 466
Аз също си взех телефон от сайт (ако те интересува ми пиши на лс за да не реклама). Много съм доволна бях си взела леново, след 2-3 седмици се появи проблем с тъча и ми го смениха с друг същия модел, но и той прояви същия проблем. Отидох направо в офиса им и си доплатих и си взех самсунг, ползвам го близо 2 години и не съм имала проблеми.

# 8
  • Мнения: 2 908
Аз техника само от Емаг пазарувам  Peace

# 9
  • Мнения: 2 616
Понеже разбрах, че Huawei вече имат представителство, магазин и сервиз в София, та реших да звънна и да проверя имат ли смартфона, който търся. Rolling Eyes Добре де, как е възможно да се твърди, че е представителство и да не предлага всичко, което предлага съответния производител?! Все пак не става дума за хиляди модели, а за няколко телефона!  smile3516  Какво му е представителното тогава?!  newsm78 Sunglasses

# 10
  • Мнения: 2 143
Добре де, как е възможно да се твърди, че е представителство и да не предлага всичко, което предлага съответния производител?!

Лесно. Търговски отдел?

Общи условия

Активация на акаунт