А сега накъде ! (5.06-11.06)

  • 237 613
  • 1 761
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 5 953
Някой  знае ли в училищата има ли списъци вече с резултатите по модули?

Детето е на училище и не смея да звънна да питам, че може да е в час.
Списъците са пристигнали в училищата още в петък следобед. Надявам се ако не ги разлепят, поне да им кажат. Нашите имат БЕЛ днес. За математика не съм сигурна.

# 46
  • Пловдив
  • Мнения: 9 703

Вчера си мислех, що не почнат да им събират учебниците вече... час по час, не накуп в един ден като свършат... отиват си с пълна раница, прибират се само с тетрадки... и така за 3-4 дни всичко разтоварено  Sunglasses

В някои училища може и да е подходящо. Но пък в нашето учеха на две смени, на кабинетна система. Класната отговаря за събирането на учебниците. Всеки ден трябва да минават през кабинета ѝ, за да си оставят учебниците, тя да проверява кой е оставил днес три, утре четири. После трябва да следи някой да не бърка в купчинките. Ами какво да прави, когато дойдат децата от другата смяна. Най-добре си е в торбичка и накуп.

# 47
  • Sofia
  • Мнения: 336
И аз съм в очакване на статистиките - интересно ми е какъв е общият фон /наясно съм, че колкото и да е нисък балът тази година на нас няма да ни стигне за желаното училище/, но се оказа, че децата от нашия клас като цяло са се представили доста посредствено - по математика резултатите са между 50 и 65 точки, а по БЕЛ - между 65 и 75 точки. От други майки разбирам, че действително и в други училища това са масовите резултати, което означава, че битката между 350 и 380 точки ще е епична....

# 48
  • Мнения: 14 133
Нашите обикновено предават учебниците на домакина накуп.
Няма да се занимава с тях да му се влачат всеки ден последната седмица.

# 49
  • Мнения: 99
И аз съм в очакване на статистиките - интересно ми е какъв е общият фон /наясно съм, че колкото и да е нисък балът тази година на нас няма да ни стигне за желаното училище/, но се оказа, че децата от нашия клас като цяло са се представили доста посредствено - по математика резултатите са между 50 и 65 точки, а по БЕЛ - между 65 и 75 точки. От други майки разбирам, че действително и в други училища това са масовите резултати, което означава, че битката между 350 и 380 точки ще е епична....


В класа на синчето е същата картинка, само дето по математика точките са в диапазон: 45-55т. Уж бяха силен клас, елитно училище...не знам защо така се получи, но е факт и ми е малко мъчно за тези дечица. Та аз ги чувствам и като мои деца. Все пак това са 7 години заедно...

# 50
  • София
  • Мнения: 3 421
А в класа на моя син, децата са с фантастично високи резултати. И не говорим за едно-две деца. Класа винаги е бил много силен, а и училището като цяло винаги е в челните места по резултати от матурите.

Аз лично съм против разлепването на резултатите в училищата, но никой не ме пита.

# 51
  • София
  • Мнения: 337
И аз съм в очакване на статистиките - интересно ми е какъв е общият фон /наясно съм, че колкото и да е нисък балът тази година на нас няма да ни стигне за желаното училище/, но се оказа, че децата от нашия клас като цяло са се представили доста посредствено - по математика резултатите са между 50 и 65 точки, а по БЕЛ - между 65 и 75 точки. От други майки разбирам, че действително и в други училища това са масовите резултати, което означава, че битката между 350 и 380 точки ще е епична....
А не само там.
При толкова много най-високи оценки по математика съревнованието и при балове  над 450 няма да е лесно.

# 52
  • София
  • Мнения: 2 840
В групата има коментар, че щом няма обявена пресконференция за обявяване на резултатите, може и статистиката днес да не излезе. Crazy

# 53
  • гр.Варна
  • Мнения: 1 274
Срам не срам споделям резултата на Дени - 71 точки БЕЛ и 46.750 МАТ.Сигурен е че по математика е отрядан с поне 10 точки и иска да ходи с баща си да види работата си.Къде във Варна може да стане това ,че изобщо вече не ми се занимава с тая лудница.Някой ако иска да сподели инфо ще бъда безкрайно благодарна.
Като си видя резултата изпадна в ужас , но като започна сверяването с останалите около нас - направо е отличник.Не мога да повярвам че деца със силни оценки в училище сега са с по 27 - 36 точки по МАТ. Не знам дали ще му стигне бала за така жадуваната МГ ,но не смятам да променям предварително нахвърляния списък с желания. Пишем на първо и второ място МГ и стискаме палци и на ръцете и на краката.
Браво на всички дечица.Високи или ниски резултати - това няма значение.Минаха през тежка година и се справиха.Остана още малко......пиянстване на майки

# 54
  • София
  • Мнения: 5 953
Според слуховете средният брой точки по математика в нашето училище е 50. Моето дете е с един от високите резултати. Според споделените тук обаче си е откровено нисък.
Няма да повярвате обаче мъжът ми натиска много за НПМГ, защото той го подготвя и според него детето има данни. Аз смятам, че ако имаше данни досега все някак щяха да се проявят, а не съм забелязала такова нещо. Децата със склонност към математиката я проявяват дори, ако попаднат на лош учител в училище.
У нас вече текат спорове къде да се насочи детето и проблемът е, че сме на диаметрално противоположни мнения.

# 55
  • България
  • Мнения: 2 164
Amber, благодаря за темата!  bouquet
Моят син е недоволен от резултата си по БЕЛ, но аз съм доволна. Simple Smile
След като цяла година си говорехме за 91НЕГ, сега почна едно чудене за СМГ с НЕ, но има време да го мисли. На този етап трябва да си намери два липсващи учебника, което мен не ме изненадва особено....

# 56
  • Мнения: 14 133
Ние вкъщи и тримата сме на едно мнение за заложбите и първото и следващите желания.  Peace
Остава  и да му стигне балът да се класира.
Не знам колко е правилно да се разлепват резултатите в училище, но това ще е малка възможност да преценя къде е моят по резултати.  newsm78

# 57
  • Мнения: 21 455
Срам не срам споделям резултата на Дени - 71 точки БЕЛ и 46.750 МАТ.Сигурен е че по математика е отрядан с поне 10 точки и иска да ходи с баща си да види работата си.Къде във Варна може да стане това ,че изобщо вече не ми се занимава с тая лудница.Някой ако иска да сподели инфо ще бъда безкрайно благодарна.

http://ruo-varna.bg/images/files/2017/proverka-nvo279.pdf
На сайта е качено и заявлението, което трябва да се попълни за тази цел.
http://ruo-varna.bg/images/files/2017/zaiavl285.pdf

# 58
  • Мнения: 1 437
.Къде във Варна може да стане това ,че изобщо вече не ми се занимава с тая лудница.Някой ако иска да сподели инфо ще бъда безкрайно благодарна.
От родителската среща с дамата от инспектората съм записала БЕЛ в Славейков , а математика в ОУ Патриарх Евтимий.ОТ 6 до 8 юни. Ама дали е вярно  Thinking

# 59
  • Мнения: 332
Да се запиша и аз. Амбърче, мерси за темата! bouquet
Ваче, стискаме палци на Саше по Физика.
Моето е оформено само по Физика.

Последна редакция: пн, 05 юни 2017, 10:12 от *Vessy

Общи условия

Активация на акаунт