Препоръчайте препарат против акари

  • 11 907
  • 67
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 358
Наскоро открихме, че дъщеря ми има алергия към акари. Купих специални протектори за възглавници и матрак против акари и пръскам матрака с Ексалер, след което го минавам с прахосмукачката. Купихме и пречиствател за въздух, защото докторите са категорични, че щом е алергична към акари, значи има алергия и към домашния прах. При нея алергията се изявява в често кихане, дори и докато спи. Тези мерки накуп дадоха резултат за кихането, но пък  хремите ѝ продължават. Някой използвал ли е ултразвукова машинка против акари, за да даде мнение?

# 31
  • София
  • Мнения: 102
На опаковаката на Ексалер има ли посочен съста/ingridients?
Може ли да споделите, ако има, не откривам нишо в целия им сайт! Благодаря!

# 32
  • Мнения: 358
На опаковаката на Ексалер има ли посочен съста/ingridients?
Може ли да споделите, ако има, не откривам нишо в целия им сайт! Благодаря!
Никъде няма описан състава, писах им и ми отговориха това:

# 33
  • София
  • Мнения: 102
"Маслa от лимонена киселина" LOL  
 Mаркетингов nonsense, кaкто целият им сайт. Не е за мен, ще пропусна.

Мерси за споделянето!

# 34
  • Мнения: 358
Както решите. На мен ми беше препоръчано от хора, които имат дете със същата алергия като дъщеря ми и само със спрея се повлия и вече не е със запушен нос. При нас не мога да кажа кое даде резултат за спиране на кихането, може и да не е от спрея 🤷.
Иска ми се някой използвал ултразвукова машинка да даде мнение.

# 35
  • Мнения: 193
Здравейте,
може ли да споделите  резултати от използването на препарати против акари?
При нас сега започва борбата с акарите- не знам какво и дали ще помогне за алергията.

# 36
  • София
  • Мнения: 16 220
Навремето, стария Мустаков ми каза да слагам устройство в контакта срещу комари, трепело и акарите (като бебе големият ми син правеше пришки от ухапванията от акари). Имаше резултат. 

# 37
  • Мнения: 193
Благодаря.Кой вид точно ползвахте?
Как се справяте/справихте с алергията като цяло?
Какви промени направихте в жилището.
Първото ,което направих е да махна килимите.
Чета ,че имало специално спално бельо,специални матраци .Ако имате впечатления от конкретни марки- ще ми е полезно.

# 38
  • София
  • Мнения: 1 183
Аз съм с алергия към акари и домашен прах и понеже съм с чувствително обоняние, избягвам препаратите и всякакви масла. Наш познат има Рейнбоу и идва веднъж в годината да почисти матрака, дивана и килима. Целогодишно ползвам и пречиствател за въздух. Пера чаршафите на високи градуси и ги сменям често. Не слагам никъде никакви одеяла и кувертюри, а килима го махаме от февруари до октомври.  От Черния петък в Амазон поръчах един уред като мини прахосмукачка с УВ светлина за убиване на акари, но за съжаление се оказа дефектен, защото лампата не работеше и го върнах. Иначе изсмукваше добре и събра материал в контейнерчето. Ще пробвам пак да го поръчам, когато го намалят.
И още нещо, важно е и редовното ексфолиране на кожата, защото акарите се хранят основно с мъртви кожни клетки.

# 39
  • Мнения: 11 563
Ако имаш проблем с акарите, които живеят по кожата, то за теб е добре да посещаваш басейни - препаратите в басейните са дезинфектанти.
Някой хора у дома си правят измиване с вода с разредена белина. Но да не се изгриш. Все пак киснейки час във вода с дезинфектант избива повече от премиване.

# 40
  • Мнения: 193
Не знам с кои точно акари имам проблем.Това са резултатите на дъщеря ми от преди няколко дни

.

Стойностите високи ли са?
Как се определя степента на алергия?
Записали сме час за алерголог и чакаме.
Междувременно чета какво мога да направя до тогава.

# 41
  • Мнения: 1 427
Аз вкъщи ползвам прахосмукачка за акари на Xiaomi. В потрес съм какво нещо вади от матраците, завивките, възглавниците, чаршафите... А пера на често, на високи градуси. Матраците ги минавах с обикновена прахосмукачка. Направих си експеримент да мина нашия матрак с обикновената, а след нея с Jimmy-то, в потрес бях колко нещо се напълни в контейнера му. В 1 грам прах живеели 17 000 прахови акари. После се чудим защо децата са с алергии. Като мина матраци, завивки и възглавници с тази прахосмукачка, самият въздух в стаята става по-свеж. А прахосмукачката робот обикаля основно два пъти дневно (така съм й задала), не е като да е мизерия вкъщи и затова да имам това усещане за свежест след Jimmy-то.

# 42
  • Мнения: 193
Благодаря за споделеното.
Каква е степента на алергия /стойностите при вас?
Как се повлияха сипмтомите след предприетите мерки- съчетано с медикаменти вероятно.


# 43
  • Мнения: 5 147
Преди седмица имаше в Лидл прахосмукачка за акари.

# 44
  • Мнения: 4 175
Змимка, много те моля, дай линк към тези уреди. Имам спешна нужда от такива. Вече се побърках от сърбежи.
Живея под наем и всеки ден чистя моята стая. От някъде се появяват мъхове по земята, мисля че е от матрака. Едвам изкарвам и ден, без да е отново набоклучено. За първи път в живота ми се случва подобно нещо!

Последна редакция: ср, 29 май 2024, 14:19 от Lale_Lili

Общи условия

Активация на акаунт