Нашите орхидеи - Тема 21

  • 77 127
  • 807
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 11 998
Следващият цвят

Чакам цвят от още 4 фалчета.

# 721
  • Мнения: 11
Здравейте! Имам орхидея на 2 години, миналата година имаше пъпчици,но изсъхнаха. Сега има пак, все още зелени и твърди. Искам да помоля за съвет как да я опазя и да цъфне.

# 722
# 723
  • Мнения: 5 682
Като ги гледам вече не са малки пъпчиците, така че ще се разтворят. На мен ми прави впечатление, че има капки по тях. При мен също имаше такива капки /лепнещи/ и докато ми бяха по-малки пъпките изсъхнаха и окапаха. Затова с едно влажно памуче изчистих леко лепнещите капки и засега всичко е ОК. Така че, ако искаш и ти процедирай така. Но нека и някой друг да каже нещо - да не съм с единствена препоръка.

# 724
  • Варна
  • Мнения: 25 258
Не пречат капките, не са те причина за окапването.

# 725
  • Мнения: 5 682
О да - аз не казвам, че са те. Просто аз направих такава връзка.

# 726
  • Варна
  • Мнения: 25 258
Доколкото имам спомен от прочетено тези капки са физиологични, не означават проблем. Но е възможно да привлекат вредители. Аз си мисля, че някои хибриди просто образуват такива капки, а други не. От моите орхидеи само една прави такива капки, има и по долната част на листата, и по цветоносите, и по пъпките. От време на време хвърля пъпки, но имам и други, които хвърлят, без да имат такива капки. Имам и орхидеи, които никога не са засушили ни една пъпка... Явно са по-малко капризни. Едното ми мини например винаги пуска по два цветоноса. Първите 3-4 цвята цъфват, следващите 3-4 ги засушава. После цветоносите порастват и цъфват още няколко цвята. Това му е редовното поведение 3-та година Crazy Вече не му се впечатлявам, приела съм, че си е такова.

# 727
  • Мнения: 549
Аз знам, че капките служат за опрашването им, така че не ги махайте Simple Smile

# 728
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 079
то дали ще има или няма да има опрашване е все тая Simple Smile
и моите наблюдения са като на месечинката. една от орхидеите още не е цъфтяла при мен - все нещо се цупи и хвърля всички пъпки. Sad

# 729
  • Ænima/Albuquerque
  • Мнения: 3 821
Като ги гледам вече не са малки пъпчиците, така че ще се разтворят.

По тоя повод, моето мини тази година изкара около 15 цвята, и въпреки че голяма част от тях напъпиха сериозно, 3-4 цвята ги хвърли.

# 730
  • Мнения: 19 317
И моите много цветове хвърлиха. При летния цъфтеж не правят така. Дали светлината им е малко?

Месечинке, как се постига такъв обилен цъфтеж?

# 731
  • Мнения: 2 266
След като прецъфти орхидеята,след колко време отново цъфти?

# 732
  • Варна
  • Мнения: 25 258
Дъждец,
просто такъв и е моделът, цъфти с много разклонен цветонос и цветчетата са от всички страни, а не в две редици в ляво и дясно на цветоноса както на повечето. Другите ми не цъфтят така, имам и една, пак пъстролистна, която все хвърля пъпки и цъфти само с 2-3 цветчета.
Сиси,
моите цъфтят само веднъж годишно, прецъфтят ли, ако не продължи да расте цветоноса на момента залагат нов чак през есента.

# 733
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 079
вчера в бриколажа си направих подаръци Simple Smile
две орхидеи с цвят по 5 лЪва всяка. Simple Smile
едната е с три цветоноса, белички и много нежни цветчета, другата е неописуема Simple Smile Simple Smile Simple Smile има от всичко, жълто-зелено, през оранжево до почти розово-лилаво Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 734
  • Русе
  • Мнения: 4 774
St, Dobri, а снимчица, нещо Simple Smile
Сис, много е различно, в момента имам 4 минита, които си купих април-май някъде цъфнали и сега всичките са с пъпки на нови цветоноси (едно до друго са, но едната отвори една пъпка и почна да хвърля другите Sad), от ноември 2016 имам една, която беше с 2 цветоноса, после цъфтя още веднъж с два, сега има само един с 3 пъпки (но излиза, че са цъфтели всичките на по половин година). Имам и други, които прецъфтяха, но сега нямат нищо, така че май всяка си има свое мнение Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт