За двойния аршин в тъй наречената Европа

  • 26 757
  • 226
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 371
 Така е.
' Става дума за лека телесна повреда и мъжът ще бъде осъден по бързата процедура за престъплението", казаха от бургаската полиция.'


За преживяното унижение от страна на жената дори няма смисъл да говорим.... Stop Stop Stop

# 31
  • Мнения: 31 774
Каква ли ще е тази бърза процедура. Месец условна присъда и да си ходи в страната.

Ударът беше силен и грозен. Заслужава една изключително солена глоба, която трябва да се даде на жената.

# 32
  • Мнения: 7 006
Малоумната ни прокуратура да се вземе в ръце и освен нанасяне на лека (щом това е леко,Боже мой!!)
телесна повреда,да му бъде предявено и обвинение за непредумишлен опит за опийство.
Такъв шут,прицелен преднамерено и директно в главата,може да го убие и всеки го знае.
Виж да я беше сритал в задника,корема,абе където ще другаде..Но при товаа което заснето,при товс съвсем легално от охранителна хотелска камера..
Трябва да са пълни идиоти да не го направят!

# 33
  • Мнения: 3 371
Сега ще се правят поне 2-3 експетризи - за видеото, за жената, за пияния швед, и като знам, че аз чакам за една експертиза вече година и три месеца и няма резултат Mr. Green, за три броя на първо четене ще минат едно 5 години Stop.
След 4 дни шведът ще е напуснал необезпокояван от никого страната ни и няма да помни, че е ритал жена /в мизерната ни страна , както правилно отбеляза НСЧ Peace/.

# 34
  • Мнения: 2 600
Това тежка телесна повреда ли е?

Не. Може би даже и за средна не стига.

Не знам за бг закона. В някои държави от значение е мястото на удара - примерно да те наудрят обстойно по гърба, ръцете и краката може да е лека, а удар по ребрата или главата да е тежка повреда - заради евентуалния риск от фатален край, а не колко го е боляло битият.
Няма ли по-запознат да каже, как точно е при нас?

# 35
  • Stuck in a moment
  • Мнения: 1 313
Много се отвратих от видеото, което показаха по новините.
Също и се ядосах. Не знам колко е бил пиян, но не видях жената да го е предизвикала с абсолютно нищо. Все едно ритна животно или боклук и невъзмутимо си тръгна.
Какъв смятате, че е контингента чужденци, които идват да почиват тук? Дали се държат като "отвързани", защото знаят, че тук няма да има последствия от действията им.
Били ли сте свидетели на пренебрежително и грозно отношение от преставители на нации, които се славят с култура, дисциплина и обноски?
Далече съм от поставянето под общ знаменател и не е такава целта на темата. Просто ми се струва, че твърде често "западът" е даван като добър пример (от познати) и това малко ме дразни.
Един цитат от друга медия по темата:
Скрит текст:
Цитат
Между постъпката на тоя шведски боклук и тази на м....ла който ритна една жена в гърба по стълбите на метрото няма никаква разлика !! Остава сега нашата. съдебна власт да осъди тоя боклук както направиха германските власти!!!

# 36
  • Мнения: 15 960
След 4 дни шведът ще е напуснал необезпокояван от никого страната ни и няма да помни, че е ритал жена /в мизерната ни страна , както правилно отбеляза НСЧ Peace/.
Peace
Че те за убийство при ПТП ги пускат и бягат, за ритник ще го осъдят.. Stop

# 37
  • Мнения: X
Това тежка телесна повреда ли е?

Не. Може би даже и за средна не стига.

Не знам за бг закона. В някои държави от значение е мястото на удара - примерно да те наудрят обстойно по гърба, ръцете и краката може да е лека, а удар по ребрата или главата да е тежка повреда - заради евентуалния риск от фатален край, а не колко го е боляло битият.
Няма ли по-запознат да каже, как точно е при нас?

Цитат
Чл.128. (1) Който причини другиму тежка телесна повреда, се наказва с лишаване от свобода от три до десет години.
(2) Телесната повреда е тежка, ако е причинено: продължително разстройство на съзнанието; постоянна слепота с едното или с двете очи; постоянна глухота; загуба на речта; детеродна неспособност; обезобразяване, което причинява завинаги разстройството на речта или на сетивен орган; загуба на единия бъбрек, слезката или на крило на белия дроб; загуба или осакатяване на крак или ръка; постоянно общо разстройство на здравето, опасно за живота.
Чл.129. (1) Който причини другиму средна телесна повреда, се наказва с лишаване от свобода до пет години.
(2) Телесната повреда е средна, ако е причинено: трайно отслабване на зрението или слуха; трайно затрудняване на речта, на движението на крайниците, снагата или врата, на функциите на половите органи без причиняване на детеродна неспособност; счупване на челюст или избиване на зъби, без които се затруднява дъвченето или говоренето; обезобразяване на лицето или на други части от тялото; постоянно разстройство на здравето, неопасно за живота, или разстройство на здравето, временно опасно за живота; наранявания, които проникват в черепната, гръдната и коремната кухина.
Чл.130. (1) (изм.,ДВ,бр.103 от 2004 г.) Който причини другиму разстройство на здравето, извън случаите на чл.128 и 129, се наказва за лека телесна повреда с лишаване от свобода до две години или с пробация.
(2) (изм.,ДВ,бр.28 от 1982 г.;попр.,бр.31 от 1982 г.;изм., бр.10 от 1993 г., бр.103 от 2004 г.) За лека телесна повреда, изразяваща се в причиняване на болка или страдание без разстройство на здравето, наказанието е лишаване от свобода до шест месеца или пробация, или глоба до триста лева.
(3) Ако в случаите на предходните алинеи пострадалият е отвърнал веднага на дееца със също такава телесна повреда, съдът може да освободи и двамата от наказание.

# 38
  • Мнения: 46 526
...в мизерната ни страна , както правилно отбеляза НСЧ Peace/.
Къде съм го отбелязала?

Цитат
нямаше да почива юни в България
Имах предвид, че за България юли и август са силните туристически месеци със скъпи цени. Не че ни е мизерна страната.

# 39
  • Мнения: 3 371
Ок, НСЧ, така да е.

Убедена съм, че повалената на пода  жена трудно е преглътнала всичко, и не толкова  защото е ритната в областта на долната челюст, колкото от чувството за безнаказаност.

Да видим какво ще се случи  Peace

# 40
  • Мнения: 7 006
Ми нищо,какво да се случи?
Колкото оня парцал "акушерката",дето преби бебето,получи наказание,толкова и тоя ще го осъдят..

# 41
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 699
Ще си замине по живо, по здраво... ще видите.

# 42
  • Мнения: 24 467
Шведът, че е боклук, е ясно.
Ако бъде пуснат да си ходи утре - че и ние сме изтривалки и това е ясно.
Но това ме отврати още повече:
http://www.dnes.bg/obshtestvo/2017/06/07/50-000-obezshtetenie-za … -da-izleti.343472
"Скандинавците са чувствителни и колкото повече се отнасяме негативно към тях, толкова повече се страхувам да не ги загубим като туристи. Една бедна България не може да си позволи да загуби този пазар", смята Рагин."
Всъщност точно това отношение на българи към сънародниците е нещото, което ме накара да повдигна тази тема тук. Лично за мен това говори достатъчно красноречиво за отношението на политиците и поставените от тях по високи постове лица към собствените им граждани.

# 43
  • Мнения: 3 371
Милинките те  Wink Wink

Остана да ни карат да им облизваме подметките в знак на благодарност, че са ни изтъркали прага Wink

Искрено се надявам пострадалата жена да има добър адвокат и да  понесе адекватна санкция въпросният миличък.

# 44
  • Мнения: 25 646
Добрите адвокати струват пари, каквито една камериерка едва ли може да намери.

Общи условия

Активация на акаунт