Десети клас 2017/18 - тема 77

  • 83 313
  • 736
  •   1
Отговори
# 465
  • София
  • Мнения: 3 610
И при нас нищо съществено няма. Не го знам кога, какво учи, от време на време споменава по нещо, но така или иначе всичко изглежда наред. Дадоха им стипендиите за 3 мес. и беше голямо разочарование, въпреки че го очакваха, 25лв/мес. Той носи на класната някаква заповед на министъра, където за тяхното училище имаше  определени по 75лв на дете , но тя отсъства сега и не знам какво е направила. Иначе си нямам идея какъв е реда за раздаване на сумите. РУО ли дава по-малко пари , училището ли си ги разпределя както му дойде или и двете? Angry  За Коледа сме му поръчали нов телефон, той не е в течение, но отдавна се оплаква, че неговият много бави и  не му служи много вярно. Дано му хареса.

# 466
  • Мнения: 642
И при нас е трудно, но с тази разлика, че като си отвори устата и забравя да я затвори. Все той е прав, все е вещ по всички въпроси, абеееее 🤐 - уникално самочувствие.

Даа все той прав, все този учител не бил свестен, онзи не бил разбрал, трети...Не вярвам на зодии, но да не е лъв твоят син.  Познавам няколко такива и на никой не липсва самочувствие, което не е лошо, но да има покритие все пак. Wink

# 467
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 374
При нас нещата са спокойни. Има издънки, но са поправими. Ще има родителска, но не очаквам да ме изненадат с нещо. Новата математичка била с по-ниски критерии, а по БЕЛ и английски - по-високи.  newsm78
С още две деца от класа се класираха на второ място на конкурс на фондация "Еврика" и си получиха наградата. От есенното състезание по физика се върна с първа награда.  bowuu

Дори не съм разбрала кога е взел стипендия, знам само, че я има.

# 468
  • Пловдив
  • Мнения: 3 736
“Пръч” е 😂🤣🤣 , като онзи изгубения в Шумен, дето не знае на коя планета се намира, но мисли че е оста на Вселената и нормалните същества са създадени, за да са в негова услуга.
Покритие- хм, може и по-добре да си задвижва ресурсния център в междуушието, но определено има градация във всяко отношение в последните години, тааааа има надежда... (надявам се не да не ме е “приспал”)

# 469
  • София
  • Мнения: 39 761
В училище нямаме особени проблеми, но пустия артрит вече взе да ме плаши. Не знам как да й помогна.
Артрит? На тази възраст?
Направих периартрит на двете ръце в университета. Майка ми ме обличаше. Ходех на физиотерапия и ЛФК.

При нас всичко е спокойно и лежерно. Беше болна една седмица. Има остатъчна кашлица.
Не са правили класни работи все още. Трябвало е в понеделник да прави класно по НЕ, но учителката ѝ е разрешила да го прави в петък. Другата седмица започват.

Тяхната РС мина, беше миналия месец. Тогава обнадеждиха родители и ученици, че ще има нов учител по НЕ.

Моята самочувствие няма. Царица е на действията без мисъл.
Лежа цяла седмица у дома болна и в петък ми заявява "в събота трябва да отида в Пловдив". Искали с една нейна приятелка да се видят преди празниците. А не може да си отвори устата, т.е. говори, но глас не излиза.
Пооправи ѝ се гласчето Simple Smile

# 470
  • Мнения: 47 982
Да, за съжаление дори е от няколко години. За съжаление сега, може би от студа, се обостри.
Е затова не се ядосвам за оценки и простотии...

# 471
  • София
  • Мнения: 39 761
Не съм запозната с болестта. Аз имам студова алергия и ме започна към края на септември - началото на октомври. Даже една съседка ме попита дали нямам артрит.

# 472
  • София
  • Мнения: 1 044
И при нас нищо ново. Девойката си гони нещата. Учи много, ходи допълнително на английски, на дебати, на математика, на тренировки по бокс. Не мога да и видя очите. Сериозна е гони си целите и ме радва.

Решила е да учи във Франция и даже си е избрала университет. Сега през февруари ще се явява на сертификат В2 за френски, на есен иска да се явява на С1 по английски, а догодина да вземе С1 и по френски и да си освободи 12 клас за нашите матури. Всичко това тя си го планира. Ние с баща и сме само наблюдатели и слушатели.

За Коледа вече си получи подаръка в аванс  - купихме нов телефон, че старият и беше на 3 години и беше много зле вече.

Стипендия при нас още не са дали. Сигурно ще е тази седмица. Като слушам за другите училища как са отрязали децата, допускам, че и на нас няма да ни се размине разочарованието.

Ние през октомври вече преживяхме първи купон за РД у нас. Ние с баща и и сестра и се изнесохме на Арбанаси за петък-неделя и ги оставихме. Два купона по 15 човека средно. Единствената щета беше една обърната саксия. Всичко беше изчистено, пуснати миялни и перални. Комшиите бяха предупредени, но нямаше оплаквания.

# 473
  • Варна
  • Мнения: 6 873
♥ HAPPY ♥, ужасно е да страда детето. Дано успявате да контролирате заболяването. Praynig

Стейси, моята е доста нещастна заради екскурзията до Корея. Много и се ходи но няма да иде, с тези пари можем да отидем 4мата за седмица някъде в Европа... скоро не и беше отказвано нещо и и потънаха гемиите.

За стипендиите при нас мисля, че са ги превели по дебитни карти. Спомена, че трябва да отидем до банка Х за да вземем пластиката.

# 474
  • Мнения: 1 263
Аз съм го оставила, от време на време казва по някоя оценка, бележник не съм виждала. В неделя мина първия изпит по допълнителното обучение по програмиране, мисли че се е справил.
За моя изненада му харесва, но не знам колко ще издържи да е зает всяка събота и неделя както и част от ваканциите,  още повече, че догодина може би ще трябва да ходи допълнително на БЕЛ и АЕ.
От вчера съм в болнични заради ушите и на двамата братя им идвам в повече, снощи се оплакваха на баща си, че постоянно нещо съм питала:blush:

# 475
  • Варна
  • Мнения: 486
Охлювче, какво е това допълнително обучение по програмиране? Да не би да става въпрос за Основи на програмирането на СофтУни? Моят син също беше на изпит в неделя, задачите са решени на 100%, чакаме официалния резултат.

# 476
  • Мнения: 1 263
По програмата за обучение за приложен програмист, която организира МОН.

# 477
  • Пловдив
  • Мнения: 9 709
Не съм охлювчето, но да кажа : това е СОФТУЕРНО ОБУЧЕНИЕ НА ДЕСЕТОКЛАСНИЦИ ПО ПРОФЕСИЯ "ПРИЛОЖЕН ПРОГРАМИСТ" /копирам от сайта, затова е с големи букви/. Нашето МГ е център за обучение заедно с ПУ. Предназначено е за ученици, които не са от паралелки с програмиране.

Днес е коледният концерт, преди това ще се черпят по случай празника. Класната им в петък ще отсъства, затова изтегля почерпката в сряда. В петък ще са с намалени часове. Та ваканция, здравей!

Охлювче, ти регистрира ли се в новия електронен дневник? Не че там са въведени всички оценки, но пак се появява от време на време по нещо. Има статистики. Моята е на последно място по успех в класа си, но се успокоявам, че не е последна от випуска, нито в училището.

# 478
  • Мнения: 47 982
Моята я отказаха от това обучение, имаше известно желание, но вкупом ги строиха че има малко места и да се отказват и т.н.
Надявам се все пак да споделяте отзиви, ако програмата продължи би ни било полезно за по-малките деца- дали да ги записваме и т.н.

# 479
  • Мнения: 1 263
Дунди не съм, последните два месеца  не ми беше до оценки.
Изобщо не му знам графика за тази седмица.
HAPPY за сега му харесва, доста групи има в нашето училище, допълнително пишеше, че ще има групи и в няколко други града в областа, за да не пътуват децата.
Пиша с една ръка ако има грешки, извинете.

Общи условия

Активация на акаунт