Десети клас 2017/18 - тема 77

  • 83 329
  • 736
  •   1
Отговори
# 495
  • Пловдив
  • Мнения: 9 711
Да е здрава, мирна и успешна новата година за всички ни.

# 496
  • София
  • Мнения: 1 044
Щастлива и успешна 2018 г!

# 497
  • София
  • Мнения: 6 094
Мирна, здрава и щастлива 2018!

# 498
  • Варна
  • Мнения: 2 097
За много години, момичета!
Да сте живи, здрави и много щастливи всички!

# 499
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 374
Честита Нова година!
Нека пълна със здраве, щастие и много успехи!

За пръв път имаха домашно за ваканцията, което видях кога се пише  Mr. Green Другото си беше почивка за всички.

# 500
  • Варна
  • Мнения: 486
Честита нова година и от мен, да са живи, здрави и все така ученолюбиви децата ни, мир и любов във семействата ни!
Аз получих страхотен подарък за Коледа, шестица на изпита по основи на програмирането, който се счита и за приемен в СофтУни, вчера платих и таксата за първия семестър - вече сме студенти!

# 501
  • Мнения: 838
mario.d.k, може ли малко повече инфо за SoftUni? За каква такса говориш? Изпита не беше ли първия от серия такива след всеки модул по програмата на МОН?

# 502
  • Мнения: 1 264
Честита нова година и от мен, да сте живи и здрави!

Аз днес звънях, защото в сайта на гимназията са обявили изпит на 07.01. казаха , че щом се е явил на 17.12 не е необходимо да ходи сега, освен ако не иска да си повиши точките, но той също е с максимален брой, така че ще почива и тази седмица, защото от следващата седмица пак ще е ангажиран събота и неделя.

Вчера се тръшка, че не му се ходи на училище не можело ли да го освободя, така се бил надявал на грипна ваканция:smile:

# 503
  • Варна
  • Мнения: 486
Става въпрос за съвсем различни неща. Обучението по програмата на МОН е за десетокласници, чиито профил не е софтуерни науки, не съм много добре запозната с него. Това в което моят син участва е безплатния курс по основи на програмирането, който СофтУни проведе едновременно в 37 града в България, и там нямаше възрастови ограничения, повечето курсисти бяха работещи хора, не ученици. Курса беше 8 седмици (съботи) и на 17-ти декември имаше изпит, който ако е взет с успех над 5 ти позволява да продължиш обучението си в СофтУни (повече за това можеш да прочетеш на страницата им). Обучението след това е 5 семестъра или 2 години и половина, правя си сметка (стига да не му дойде друг акъл, защото обучението вече ще е онлайн), че когато завършва 12-ти клас вече ще е преминал и през това обучение и и излиза с диплома за софтуерен инженер, която не е държавно призната, но е подкрепяна от най-големите работодатели в бранша.

# 504
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 374
Бихте ли споделили защо предпочетохте този варинта пред програмата на МОН?  Thinking
Сравнявахте учебните планове, преподавателите, начина на обучение, средата в курса ... ? Имаше ли при вас възможност за обучение по програмата на МОН изобщо?

Признавам си, че и аз гледах двете възможности, но единственото предимство на СофтУни, което видях, е по-гъвкавото обучение, с възможности за прекъсване и продължаване почти по желание.
Присъственото обучение на тази възраст ми се струва и по-добър вариант, заедно с възможността да попита преподавател веднага за неясните неща, както и да учи с връстници, с които имат много повече общи интереси и могат да си помагат повече. На следващ етап предполагам, че ще имат и контакти с фирми от съответната област (Русе, Пловдив, Бургас ... ). Дипломата си е диплома и ще върши работа навсякъде. Според мен не е по-малко призната от тази на СофтУни, даже напротив - според мен би била с по-голяма тежест.  Thinking Обучението за нашето училище е в СофтУни, та това ми разреши дилемата от раз.

Аз се притеснявам, че времето не стига и сега, та не знам до къде ще я докараме програмата, но СофтУни си е вариант по всяко време.

# 505
  • Мнения: 838
Доколкото знам на старта на програмата от МОН в СофтУни,  Наков е казал, че програмата на МОН е 1:1 с това, което се учи в курса за който говори mario.d.k. За това се учудих за каква такса става въпрос. Доколкото знам обаче нерегламентирано на занятията в СофтУни е имало и деца от ТУЕС. Единственно за такива деца, нямащи право да посещават програмата на МОН виждам смисъл да учат паралелно в СофтУни, при положение, че се учи едно и също.

# 506
  • Мнения: 159
Доколкото знам на старта на програмата от МОН в СофтУни,  Наков е казал, че програмата на МОН е 1:1 с това, което се учи в курса за който говори mario.d.k. За това се учудих за каква такса става въпрос. Доколкото знам обаче нерегламентирано на занятията в СофтУни е имало и деца от ТУЕС. Единственно за такива деца, нямащи право да посещават програмата на МОН виждам смисъл да учат паралелно в СофтУни, при положение, че се учи едно и също.
Извинявам се за нахлуването, аз съм от "активно четящите", но тук има неточност.
Децата от ТУЕС, които са присъствали, имат право да участват, защото специалността им в ТУЕС е различна - КМ.

# 507
  • Мнения: 838
Доколкото знам на старта на програмата от МОН в СофтУни,  Наков е казал, че програмата на МОН е 1:1 с това, което се учи в курса за който говори mario.d.k. За това се учудих за каква такса става въпрос. Доколкото знам обаче нерегламентирано на занятията в СофтУни е имало и деца от ТУЕС. Единственно за такива деца, нямащи право да посещават програмата на МОН виждам смисъл да учат паралелно в СофтУни, при положение, че се учи едно и също.
Извинявам се за нахлуването, аз съм от "активно четящите", но тук има неточност.
Децата от ТУЕС, които са присъствали, имат право да участват, защото специалността им в ТУЕС е различна - КМ.
Може, може и да е така. Нямам представа каква специалност са, но повечето от другите са останали с такова впечатление и такава информация стигна до мен.

# 508
  • Варна
  • Мнения: 486
Синът ми учи в МГ Варна - профил Информатика. Няма право да участва в програмата на МОН. Освен това във Варна няма училище в което да се провежда, най-близко е Бургас до колкото знам? Пишеше че осигурявали транспорт, ама...
Не съм запозната с нея, но мисля че трябва да има разлика в обучението.
Може ли някой да прати линк, където да прочета подробности за МОН?

# 509
  • Мнения: 95
Странно. Моето дете също участва в тази програма и също е с профил информатика, само че в Бургас. Не са казали, че не може да участва.
Програмата:
Скрит текст:
Курс „Увод в програмирането“

Първи стъпки в програмирането
Пресмятания, оператори, изрази
Проверки (условни конструкции)
Повторения (цикли) Подпрограми (функции / методи)
Подготовка за практически изпит
Практически изпит
Втори практически изпит (поправка)
Курс „Програмиране“

Сорс-контрол системи
Бройни системи Типове данни
Масиви и списъци
Дебъгване и работа с дебъгер
Многомерни масиви
Стрингове и работа с текст
Речници и хеш-таблици
Подготовка за изпит
Практически изпит
Курс „Увод в обектно-ориентираното програмиране (ООП)“

Дефиниране на класове
Член-функции (методи) в класовете
Капсулация на данни в ООП
Статични членове в класовете
Абстракция, наследяване и интерфейси
Полиморфизъм в ООП
Работа по практически курсови проекти
Защита на практически курсов проект
Курс „Увод в алгоритмите и структурите от данни“

Въведение в алгоритмите
Линейни структури от данни
Алгоритми върху линейни структури
Алгоритми за сортиране
Алгоритми за търсене
Задачи върху списъци, сортиране и търсене
Подготовка за изпит
Практически изпит

Общи условия

Активация на акаунт