Училищата в район Младост, София - V част

  • 87 016
  • 756
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 29 331
За всеки етап най-важно е дали класният ще е свестен. Може детето да е в "най-елитното" училище и калпав класен да омаже всичко. Има много случаи на класове в хубави, желани училища, които се разпадат заради класен, на когото не му се занимава с проблемите на класа и разбира това си задължение само като водене на дневника.

В по-голяма сила важи за началния етап, където децата са с една учителка в клас и една на занималнята. Ако изпуснат материал от 1 до 4 клас, много трудно ще наваксат.

При гимназиалния етап, не, че не е важно, но някак децата са доста по-оправни и самостоятелни и дали класът е отишъл на екскурзия или не, дали има нови шкафчета или не, не е от огромно значение. Уроците си ги учат сами, имат си вече навици, които са създадени в началото. Peace

# 376
  • Мнения: 15
125то върви стремглаво надолу с бесни темпове, но това е обществена тайна, дето не се обсъжда публично и сега ще ме разчекнат Simple Smile Иначе ми е болно де, учила съм там до 7ми клас и като гледам в какво го превърнаха ми е жал.

Дай малко повече информация, моля.
Писах ти на лично съобщение, че наистина не ми се влиза в излишни полемики.
На статистиката отговорих, защото така адски манипулативно се внушава нещо, което е толкова далече от истината, че направо не ми се говори Simple Smile
Бихте ли споделили у с мен защо мнението Ви за 125то е такова?

# 377
  • София
  • Мнения: 38 476
Още един щастливо отървал се от 144!

Детето започна в 81во 2 клас. Много съм доволна и от директорките, и от класната, и от класа.

# 378
  • Мнения: 35 961
и моето дете приключи със 144
щастливо е в новата гимназия (до колкото може да е щастливо, че ходи на у-ще), липсва й рисуването и учителите по рисуване

# 379
  • София
  • Мнения: 4 035
Бубанка, сподели моля с какви оценки по БЕЛ и математика завърши 7ми клас в 144то и как се представи на НВОтата горе-долу (ако искаш разбира се ). Мойта си ходи на школа от миналата година по БЕЛ и математика, но все пак не е без значение и училището никак Simple Smile

# 380
  • Мнения: 35 961
балообразуващи за нейния випуск бяха само мат и бел от 7 клас - и двете бяха шестици
от матурите - не помня вече точно, но 85 и 87.5 като и на двете очаквах по малко повече, но е допускала елементарни грешки
ходеше в "междучасие" при симеонов и нела димова - доволна съм и от двамата, голямата ми също беше при симеонов преди време

# 381
  • София
  • Мнения: 4 035
И мойта е в междучасие от 6ти клас, да видим какво ще се случи.

# 382
  • София
  • Мнения: 1 397
125то върви стремглаво надолу с бесни темпове, но това е обществена тайна, дето не се обсъжда публично и сега ще ме разчекнат Simple Smile Иначе ми е болно де, учила съм там до 7ми клас и като гледам в какво го превърнаха ми е жал.

И аз бих помолила за повече инфо?
Тези приказки се чуват отвсякъде, но никой не казва Защо? Чува се само "до четвърти клас става, после Не".
Иначе синът ми е първокласник в 125-то, това ни е най-близкото училище. Бих се радвала на информация преди натрупване на горчив опит Simple Smile

# 383
  • Мнения: 29 331
От слухове - тип ЕЖК, учителите се отнасят пренебрежително към децата, пресата е много голяма и тези, които не се справят с високите темпове, понасят наказания и грубо отношение. /дори за началните класове/

# 384
  • София
  • Мнения: 4 035
Заради славата си на елитно училище, то се напълни с протежета, на които никой не смее нищо да им каже. Това скапва дисциплина и ниво, балът му за прием след 7ми клас падна под 100, което е страшно трагично. Преди време даже имаше нулева година в гимназия, бяха наплякали някакви малоумн-абсурдни профили, много бързо ги свалиха. На два пъти цели класове си тръгват с учителите.
И ако оставим на страна ЕЖК - спокойно можете да проследите как протича приема като наплив, как вървят баловете от БВОтата след 4т и 7ми клас, колко паралелки имат в гимназия. С две думи - единственото, което става малко от малко е математическата паралелка като бледа алтернатива на СМГ за тези, които не са успяли да се класират.

# 385
  • София
  • Мнения: 38 476
Аз нямам нищо общо със 125, но идвам от такъв "пресиран" клас.  Работи се а отличниците, останалите са тъпи и мързеливи. Не искам такова нещо за дете 1-4 клас.

# 386
  • Мнения: 4 393
Детето ми е в математическата паралелка на 125-то от тази година и последните постове малко ме тревожат. Засега нямам кой знае какви впечатления, и много се надявам на добри приятели, знания и учители през следващите 3 години.

# 387
  • София
  • Мнения: 4 035
Положителното е, че е в математическата паралелк. Вижте, това е като с докторите, болниците, детските градини - има доволни има и недоволни. Въпрос на късмет, ако попаднеш на готин клас и класна, преглъщаш всичко друго, ако обаче куцат повече неща, всичко се затрупва и ти идва свръх. ПО-назад в темата има доста с негативни мнения за 144то, аз имам 2 деца там, знам му негативите и недостатъците, но към момента за нас позитивите са повече. Целият разговор преди време тръгна от опит да се представи една справка за незаетите места изключително тенденциозно и изкривено в полза на "елитни" училища...

# 388
  • Мнения: 2 298
Резултатите на децата от НВО в 7 клас и от ДЗИ в 12 клас по училища са публични. Всеки може да види как са се справили учениците от дадено училище с едно наум, че приноса не е изцяло на училището, а и на множество школи и уроци.
Публични са и регистрите със свободни места за всяко от четирите класирания, откъдето може да се види има ли или не интерес към даденото училище и да се правят изводи защо има свободни места за прием в 8 клас например, а училището е уж "елитно".
На математиците в 125то пожелавам късмета да не срещат Мадлен Христова. Нищо добро не може да им даде тази жена.

# 389
  • Мнения: 29 331
Това не е ли госпожата, която се премести с целия клас в 128 СУ?

Общи условия

Активация на акаунт