Отговори
# 45
  • Мнения: 350
Аз ползвах дишане, релаксация, масаж от таткото, позитивна визуализация.
Дай Боже втория път да ползвам повече  и по-добре техники за дишане и  хипнобъртинг!!
Да обемним опит?

# 46
  • Мнения: 350
ХИпнобърдинга скоро ще се появи и при нас.
В момента се адаптират статии от две момичета,
които водят йога за бременни.
Вижте www.yoga108.info - ЙОГА ЗА БРЕМЕННИ.

ПРОВЕЖДА СЕ РЕЛАКСАЦИЯ С ПОЗИТИВНА ВИЗУАЛИЗАЦИЯ И ХИПНОБЪРДИНГ.
Водещата Роси е психоложка, бременна и скоро ще ражда.

# 47
  • Мнения: 3 034
Много хубава тема, БРАВО !  bouquet
Аз съм привърженичка на епидуралната анестезия, но съм за всички нетрадиционни методи за обезболяване. И ако се чуствам сигурна в себе си, бих избрала вторите техники пред упойката.
За моето раждане мога да кажа, че започна с упойка, която /няма да се впускам в дълги обяснения защо/ анестезиоложката махна. Успя яко да ме паникьоса, карайки ме да мисля, че повече няма да проходя и за съжаление, въпреки че имах едно лесно и бързо раждане, усещането ми е, че го "изпуснах" на емоционално ниво. Защото, без да съм запозната с някакви техники, отидох да раждам с много позитивна нагласа и много спокойна. Така или иначе, нещата се развиха малко по-различно, но пък тогава ме изненада лекарката, която водеше раждането, като ме накара да сменям позите и така аз бях ту в клекнало положение, ту обърната настрани, ту легнала. Каза ми да си избера позата, в която ми е най-добре и ако искам така да родя. Е, накрая родих легнала, защото така се чувствах най-спокойна, но определено не смятам, че това е най-добрата поза. Има и още нещо, за което много съжалявам и то е т.нар. епизиотомия, защото мисля, че спокойно може да се мине и без нея.
Така че втория път смятам да се подготвя по-добре и да се насладя на раждането, защото мисля, че то може да бъде и едно приятно изживяване.

# 48
  • Мнения: 2 616
  За хората, които е интересуват мога да пусна имена на книги и друга информация, която би им помогнала.

Тъкмо щях да те помоля да го направиш. Би ли публикувала няколко източника за всички нас, които се интересуваме от "нетрадиционните" методи. Благодаря предварително!  :bouquet:

# 49
  • Мнения: 2 332
Ползвах техники на дишане, но не ми помогнаха много, за избягване на болката.
На мен ми помогна, но аз се бях презастраховала, че ще искам упойка, така че всъщност май докъм 5-6 см разкритие си усещах контракциите...
  За хората, които е интересуват мога да пусна имена на книги и друга информация, която би им помогнала.

Тъкмо щях да те помоля да го направиш. Би ли публикувала няколко източника за всички нас, които се интересуваме от "нетрадиционните" методи. Благодаря предварително!  :bouquet:
И аз бих се радвала на още информация, искам и да ти благодаря, Tandoori , за преведените статии!

# 50
  • София
  • Мнения: 3 064
Много интересна тема... Аз  знам, че всичко (или почти) идва от главата. Още отсега се настройвам позитивно, но ме е страх от българската практика за раждане в болниците. Имам чувството, че усложняват "зорлем" нещата Sad

Затова, живот и здраве, като му дойде времето Wink, смятам да седя вкъщи до последния момент.  Мисля, че от психологична гледна точка ще е по-добре за мен. Ако всичко си е наред, разбира се...  Ужасявам се от мисълта да ме проснат на системи и да лежа часове наред с контракциите - мерси Naughty

# 51
  • Мнения: 51
Благодаря на Tandoori за страхотната тема. И аз смятам, че до голяма степен емоционалната нагласа на майката води раждането. Ходя от 2 месеца на йога за бременни и съм просто възхитена, съжалявам само че я открих толкова късно( и то брат ми да ме "светне" Shocked). Там се правят леки упражнения, тренират се техники за дишане, но най-важното е позитивната нагласа, която се развива у бременната жена. Всъщност най-важното, което открих за себе си е чувството за спокойствие и сигурност, които се изграждат.
Видях, че една мама е пуснала по-горе линк със сайта, но искам и аз да го препоръчам - www.yoga108.info. А тук има няколко съвета, когато вече контракциите почнат: http://www.yoga108.info/naput.htm.

Леко и безболезнено раждане на всички бъдещи мами baby_neutral

# 52
  • Мнения: 373
Хубава и много обширна тема! Аз не съм ползвала нито един от начините, но вярвам, че страхът е враг и че спокойната обстановка и положителната настройка са много важни; вярвам също, че жената трябва да слуша тялото си; изобщо раждането (както и бременността) е един интимен и много голям момент! Ще чета и следя темата, а тук ще приложа един сайт, който открих наскоро за различните пози при раждането, ако на някого би бил полезен (на английски) - http://epregnancy.com/feature_five.html  bouquet

# 53
  • Мнения: 373
Благодаря на Tandoori за страхотната тема. И аз смятам, че до голяма степен емоционалната нагласа на майката води раждането. А тук има няколко съвета, когато вече контракциите почнат: http://www.yoga108.info/naput.htm.

Леко и безболезнено раждане на всички бъдещи мами baby_neutral

Е, безболезнено рядко може, но линкът е интересен, и аз благодаря - и за него, и за темата!

# 54
  • Мнения: 280
Браво момичета супер сте!!!
Не на страха!
Аз мога само да кажа за какво раждане мечтая/сега съм в 5ти месец/
Масажи музика и водна среда.
Така няма да изгонваме бебето а ще го посрещнем.
В книгата "Древната тайна на цветето на живота" от Друнвало Мелхизедек
има описани случаи даже за раждне в черно море с наблюдение от лекари /чужденци/ в което екипа е бил изолиран от делфини които изродили мамата и бебо-като приказка.Аз вярвам в приказките Laughing
В този екип/с водната среда но не естественна в чужбина/ родилките не са шити никогаи даже  са имали преживяване подобно на оргазъм Embarassed
Тук много умерено ще потърся разбиране от екипа за да не изглеждам като капризната смахната фръцла  Crazy
Най-важното е живи и здрави с бебко-а и той може да се погготви от нас за предстоящото събитие.
Благодаря ви!

# 55
  • Мнения: 3 161
Цитат
... за да не изглеждам като капризната смахната фръцла

представяте ли си само колко от нас си мечтаят за подобно естествено раждане, но не смеят дори да си признаят пред лекарите, от страх да не изглеждат капризни и смахнати. Май трябва да сме по-настоятелни в исканията си, да не говорим, че много от нас и си плащат за това преживяване. Ако някой познава лекари и акушерки у нас, които са позитивно настроени към подобен тип раждане, моля да свирка.

# 56
  • ГО
  • Мнения: 3 955
Аз сменях позите и то по препоръка на лекарката ми.Каза ми към края да стана и да почна по време на силните контракции да клякам и да напъвам все едно ходя по голяма нужда.Като минат можех да стана и да си седя права и така после пак.много ми помогна,защото така малко от малко се рзсейвах и не ме болеше толкова.В резултат на това родих без никакви разкъсвания и шевове.Не знам дали е от това?

# 57
  • Мнения: 11 315
Браво момичета супер сте!!!
Не на страха!
Аз мога само да кажа за какво раждане мечтая/сега съм в 5ти месец/
Масажи музика и водна среда.
Така няма да изгонваме бебето а ще го посрещнем.

Точно такова беше второто ми раждане, но без масаж, а с много приятни ароматични масла и свещи около мен.
И наистина бебето не го изгонвах, израждах или както искате го наречете, а го посрещнах.

# 58
  • Мнения: 2 849
Tandoori ,извинявам се за късния отговор за хомеопатията .Приемах два препарата които се редуваха по предписание от лакар-хомеопат;actaea racemosa 15ch,caulophyllum thalictroides 15ch .arnika 15 или 30ch .арниката може да се започне 15 дена преди термин и се продължава месец след раждането 3 пъти дневно по 3 гранулки .другите два препарата бяха за по-ефективни контракции и за страха от раждането .Има хомеопатия за жени на Д-р Мариян Иванов и още една много добра книга Семеен наръчник по хомеопатия .  bouquet

# 59
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Родих много бързо и лесно без  съзнателно да прилагам някакви методи за обезболяване. Чак известно врема  след като родих установих, че през цялото време съм била много спокойна, дишала съм като по книга и тн. Освен това до последно се движих и пристигнах в болницата за изгонването. Цялото раждане от започването на контракциите (които почти не усещах) до появата на бебето продължи 3 часа.
 Мисля, че темата е много интересна и полезна и ще помогне на много майки да родят по лесно. Аз от моето раждане имам само хубави спомени, но не знам дали щеше да е така ако ме беше боляло.

Общи условия

Активация на акаунт