Добавки и витамини за подобряване на МЦ, ЛФ и ОВУ - 5

  • 115 139
  • 753
  •   1
Отговори
# 630
  • София
  • Мнения: 36 169
Привет Денис,
Днес ми пристигнаха:
Колагенът и Биофлавноидите. Можеш ли да ме посъветваш как да ги пия спрямо всички останали добавки и дали трябва да се правят почивки?
Специално за колегенът знам, че трябва да с приема успоредно с вит. Ц и си взех такъв с доза 500 мг + много вода.
Здравей!
Колаген на гладно, поне час преди хранене и след другите добавки, които са на гладно, той трябва да е последен.
Биофлавоноиди - след хранене, може на един прием с други добавки, които се приемат след хранене.
Вит. С - след хранене, добре се допълва с биофлавоноидите.


След каква възраст е удачно да се пие колаген? 35, 40 г., по-късно? Ако приемем, че човек се храни пълноценно, което не е маловажно.
С храна, трудно ще си доставиш необходимия колаген.
След 30 год. възраст той започва да намалява. Ако знаех за ползите му преди години, щях да започна да го приемам още след 25 г. възраст.
Тялото губи колаген с около 1,5% годишно - след  30-годишна възраст 
напр.
от 30 до 40 г. - 15% / от общия колаген/
от 40 до 50 г. - 30%
0т 50 до 60 г. - 45%
.....
90 +              - 90%

# 631
  • София
  • Мнения: 6 010
Благодаря много, Денис! Simple Smile
Според козметичката ми също вече съм за колаген, тя ми слага ампули, но каза, че е хубаво и да пия.

# 632
  • Мнения: 10 214
... колаген, тя ми слага ампули, но каза, че е хубаво и да пия.
Външно ефективно ли е да се прилага колаген? Мисля, че бях чела, че молекулата е твърде голяма и не може да проникне до дермата, за да има смисъл от терапията, но може и нещо ново да е измислено.

# 633
  • София
  • Мнения: 36 169
... колаген, тя ми слага ампули, но каза, че е хубаво и да пия.
Външно ефективно ли е да се прилага колаген? Мисля, че бях чела, че молекулата е твърде голяма и не може да проникне до дермата, за да има смисъл от терапията, но може и нещо ново да е измислено.
Зависи от продукта - понякога е игра на думи - означено като колаген /имайки предвид, че ще се подпомогне синтеза на колаген/, но съдържа АК, суровината за синтеза на колаген. Напр. в много кремове, серуми има включени АК, които подпомагат регенерацията на кожата /обновяването на колагена и еластина/.
Колагенът който се приема вътрешно, също са АК - от които ще се синтезира колаген, там където е нужно.
Протеинът, който приемат спортистите - също - това са АК, които подпомагат синтеза на мускулите / което си е пак колаген/.

Понякога си е чист колаген - големи молекули, които не могат да се усвоят - нито вътрешно, нито външно

# 634
  • София
  • Мнения: 6 010
Сега ме заинтригувахте.... ето такива ми слага.

Това са им съставките:
INGREDIENTS : Aqua (Water), Glycerin, PPG-1-PEG-9 Lauryl Glycol Ether, Butylene Glycol, Hydroxypropyl Methylcellulose, Parfum (Fragrance), Propanediol, Chlorphenesin, Sorbitan Laurate, Caprylyl Glycol, Cetrimonium Bromide, Citric Acid, Hydroxyethylcellulose, Caprylhydroxamic Acid, Sodium Citrate, Acetyl Dipeptide-1 Cetyl Ester, Soluble Collagen, Hydroxypropyl Cyclodextrin, Sodium Benzoate, Palmitoyl Tripeptide-38.

# 635
  • София
  • Мнения: 36 169
Сега ме заинтригувахте.... ето такива ми слага.

Това са им съставките:
INGREDIENTS : Aqua (Water), Glycerin, PPG-1-PEG-9 Lauryl Glycol Ether, Butylene Glycol, Hydroxypropyl Methylcellulose, Parfum (Fragrance), Propanediol, Chlorphenesin, Sorbitan Laurate, Caprylyl Glycol, Cetrimonium Bromide, Citric Acid, Hydroxyethylcellulose, Caprylhydroxamic Acid, Sodium Citrate, Acetyl Dipeptide-1 Cetyl Ester, Soluble Collagen, Hydroxypropyl Cyclodextrin, Sodium Benzoate, Palmitoyl Tripeptide-38.
Може и да е хубав.
Това Soluble Collagen - разтворим колаген, ако имат предвид или е нещо като проколагена - няколко АК, преди да се образуват фибрили и които лесно се предвижват в клетката?! -не зная, зависи колко е молек. им тегло?!
АК са с мол. тегло 100-до 250 средно и ако са пептиди от 2-3 АК, може и да успеят да преминат кожната бариера и да се абсорбират. Просто разсъждавам на глас Wink

# 636
  • Мнения: 7 624
Здравейте, момичета. С ПКЯ съм, при преглед д-р Владимиров каза, че няма нужда да приемам противозачатъчни или други лекарства за момента. В последствие забременях естествено, за жалост приключи със спонтанен аборт в 7 г.с. От тогава е минала една седмица. Намерих си вкъщи купища добавки, купени миналата година, когато бях почнала да ги пия, но в последствие се отказах поради мързел. Иска ми се пак да почна да ги пия преди да им е изтекъл срокът. Имам НАК, Витекс, Див ямс, Аргинин, вечерна иглика и инофолик. Ще съм благодарна за съвет дали мога да пия всички заедно, в какво съотношение, дали през целия цикъл, или само в някои дни (помня, че дивият ямс беше след овулация). Също така мога ли да почна да ги пия още сега след спонтанния аборт, или да изчакам да ми дойде първо цикълът?

# 637
  • Мнения: 726
Здравей Денис, при менопауза как се приема маслото от вечерна иглика? Моя приятелка има препарат от 500 мг. Мерси предварително.

# 638
  • София
  • Мнения: 36 169
Здравей Денис, при менопауза как се приема маслото от вечерна иглика? Моя приятелка има препарат от 500 мг. Мерси предварително.
Здравей!
По 2500мг/дн., след хранене, постоянно.
Може да ги раздели на 2 приема: 3 капс +2 капс.

esmeralda23
Много съжалявам. Пожелавам ти следващият път да е успешен.
Добавките след М. Peace

# 639
  • Мнения: 7 624
Благодаря, Денис. Но как се пият чисто като дозировка, по колко таблетки от всяка добавка?

# 640
  • София
  • Мнения: 36 169
Здравейте,
Скрит текст:
момичета. С ПКЯ съм, при преглед д-р Владимиров каза, че няма нужда да приемам противозачатъчни или други лекарства за момента. В последствие забременях естествено, за жалост приключи със спонтанен аборт в 7 г.с. От тогава е минала една седмица. Намерих си вкъщи купища добавки, купени миналата година, когато бях почнала да ги пия, но в последствие се отказах поради мързел. Иска ми се пак да почна да ги пия преди да им е изтекъл срокът. Имам НАК, Витекс, Див ямс, Аргинин, вечерна иглика и инофолик. Ще съм благодарна за съвет дали мога да пия всички заедно, в какво съотношение, дали през целия цикъл, или само в някои дни (помня, че дивият ямс беше след овулация). Също така мога ли да почна да ги пия още сега след спонтанния аборт, или да изчакам да ми дойде първо цикълът?
- 1 час преди хранене:
NAC - 2х600мг, на гладно с вода, от М до М.
Аргинин 2х500мг, на гладно с вода, от М до М.
Инофолик  2х2грама, на гладно с вода, 1 час преди или 2 часа след кафе, от М до М.
............. може да се приемат на един прием

Витекс  - както е посочено от производителя, след хранене, от М до М
Див ямс - както е посочено от производителя, след хранене, от О. до М.
МВИглика 2х1300мг, след хранене, от М до М.
........ може да се приемат на един прием

# 641
  • Мнения: 7 624
Много ти благодаря Simple Smile

# 642
  • Мнения: 1 131
Здравейте. Денис дали може да кометираш следното - от година и половина имам установен дефицит на витамин Д - приемам Вигантол. Но при последните изследвания ми се струва, че нещо не ми действа - предпоследния път 32 ( 20-100 ng/мл оптимално ниво), последния път - 23 (същата лаборатория). Въпросът ми е нужно ли е да приемам под друга форма и евентуално каква да бъде - таблетки? Дозата ми е 4-5 капки дневно, приемам ги с малко зехтин. Искаме да правим опити за бременност, заради това пуснах и на ММ - той пък се оказа с 13.98 (50-120 референтни). Назначени са му 10 капки Вигантол дневно и контрола след 1 месец. Дали е достатъчно?
 Не сме правили спермограма, но предполагам, че това е сериозен дефицит и трябва първо да се коригира.
Бих искала да те попитам също за подходящи добавки - с еднометриоза съм и ми се иска да подобря качеството на яйцеклетките. В момента пия Б12, фолиева киселина и селен (хомозигот съм по МТHFR, имам Хашимото). Ще съм благодарна за препоръки. Simple Smile
Извинявам се за дългия пост.

# 643
  • София
  • Мнения: 36 169
Здравейте. Денис дали може да кометираш следното - от година и половина имам установен дефицит на витамин Д - приемам Вигантол. Но при последните изследвания ми се струва, че нещо не ми действа - предпоследния път 32 ( 20-100 ng/мл оптимално ниво), последния път - 23 (същата лаборатория). Въпросът ми е нужно ли е да приемам под друга форма и евентуално каква да бъде - таблетки? Дозата ми е 4-5 капки дневно, приемам ги с малко зехтин. Искаме да правим опити за бременност, заради това пуснах и на ММ - той пък се оказа с 13.98 (50-120 референтни). Назначени са му 10 капки Вигантол дневно и контрола след 1 месец. Дали е достатъчно?
 Не сме правили спермограма, но предполагам, че това е сериозен дефицит и трябва първо да се коригира.
Бих искала да те попитам също за подходящи добавки - с еднометриоза съм и ми се иска да подобря качеството на яйцеклетките. В момента пия Б12, фолиева киселина и селен (хомозигот съм по МТHFR, имам Хашимото). Ще съм благодарна за препоръки. Simple Smile
Извинявам се за дългия пост.
Здравей!
Много момичета не успяват да възстановят дефицита на вит. Д с Вигантол. Пробвай с органичен вит.Д - от риба или лишеи.
Според мен дозата ти е ниска, на ТМ - е по-добре.
Говори с лекаря - за да ти я коригира.
Може да включиш: Инозитол, Агринин, NAC, МВИ, омега 3, омега 7, Вит. А и Е, вит. С, Биофлавоноиди,  Антиоксиданти - CoQ10,R-ALA, Астаксантин, Ликопен, Колаген, Протеин... всички заедно, имат синергично действие и подпомагат репр. с-ма.

# 644
  • Мнения: 181
Здравейте.  Имате ли мнение за тази добавка за подобряване качеството на яйцеклетката? https://apteka.framar.bg/30017190/%D1%84%D0%B5%D1%80%D1%82%D0%B8 … D0%B8%D0%B8%D0%B4

Общи условия

Активация на акаунт