За пиърсинга, татуировките и още нещо - 21

  • 57 238
  • 743
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2
Здравейте на всички. Пиша с един вълфос към по- опитните от мен:sweat_smile: Преди 6 дена си направих пиърсинг на пъпа, много дълго време се навивах, накрая най- накрая се престраших. Всичко мина нормално и без проблеми, но сега съм леко притеснена. До вчера използвах антибактериален сапун , кислородна вода и гентамицин. От днес се пръскам само с физиологичен разтвор. Но от два дена горната дупчица ми е леко зачервена и видях днес, че се е образувала лека коричка от едната страна около нея. Има лека болка, но при натиск само. Чудя се дали коричката означава че зараства или пък има проблем:thinking: и дали ще се наложи да ходя до студиото, където ме пробиха?

# 61
  • София
  • Мнения: 2 670
Нормално е да има коричка, все пак е рана. Пази я от замърсяване и следи на не се възпали.

# 62
  • Мнения: 55
Скрит текст:
Здравейте,супер тема ! Планирам татус - надпис ,но имам голям проблем с кожата ,тоест предразположеност към стрии. Искам да е на бедрото ,но именно там съм нацепена и не знам дали в бъдеще няма да стане по-зле.За резерва обмислям да е на ребрата  ,но пък така ми се броят ребрата ,че ме е притеснява колко ще боли...
Какво ще ме посъветвате ? Ако я направя на бедро около/върху стриите какво може да се случи ?
Не мисля, че е добра идея да правиш татус върху стрии. Вероятно самата татуировка ще се деформира. Аз имам татус на ребрата, не боли толкова, поносимо е. Най-болезненият ми е долу на стъпалото, където постоянно уцелваха нервни окончания и точки и подскачах. Беше болезнено, но дори и той беше поносим. Не се страхувай.

Скрит текст:
Здравейте на всички. Пиша с един вълфос към по- опитните от мен:sweat_smile: Преди 6 дена си направих пиърсинг на пъпа, много дълго време се навивах, накрая най- накрая се престраших. Всичко мина нормално и без проблеми, но сега съм леко притеснена. До вчера използвах антибактериален сапун , кислородна вода и гентамицин. От днес се пръскам само с физиологичен разтвор. Но от два дена горната дупчица ми е леко зачервена и видях днес, че се е образувала лека коричка от едната страна около нея. Има лека болка, но при натиск само. Чудя се дали коричката означава че зараства или пък има проблем:thinking: и дали ще се наложи да ходя до студиото, където ме пробиха?
И според мен няма за какво да се притесняваш.

Последна редакция: сб, 27 яну 2018, 21:29 от bubanka

# 63
  • Мнения: 70
Здравейте! Някой има ли представа за някъв символ, който символизира щастието и любовта Thinking

# 64
  • София
  • Мнения: 736
Скачам и аз при вас.
Засега съм с един ръкав, вуду кукла на прасеца, плешката е със заглавие на песен, черешови цветове и името на дъщеря ми, целувка на корема и надпис на врата.

Валентина, теб те помня, бях те видяла преди време в Борисовата и наистина се възхитих на това колко си смела.
Как се реши да е точно челото?

# 65
  • Мнения: 32
Здравейте, някой знаели за добър татуист в Пловдив?

# 66
  • Мнения: 2 179
Включвам се отново с вече записан час за татус Simple Smile ще го правя на ребрата и навсякъде пише,че боли доста ... някакви препоръки ? Четох за обезболяващ крем ...да си взема предварително или не е окей и е само за тежки случай (много ,много силна болка ) ?

# 67
  • Мнения: 11 004
Не се притеснявай, не боли чак толкова. Съвсем поносимо е. Това ти го казва човек с нисък праг на болка Simple Smile

# 68
  • BG
  • Мнения: 62
Обичах, не е нещо да не се търпи, не се психирай. При мен дори едно такова като гъдел се появи на места. Не си взимай кремове, ако пък усетиш, че те боли повечко, кажи на татуиста ти да ти пръсне лидокаин. Успех Simple Smile

# 69
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 987
Ами аз пък взимах болкоуспокояващи в определени случаи. Хем не ми е нисък прагът на болката. Например в горната част на гърба, включително по прешлените, не усещах нищо, освен вибрация и нещо като драскане. По-надолу е доста по-болезнено. Но от кръста надолу... е, едвам издържах (става дума за татус с доста детайли, не буквичка или цветенце) . До такава степен, че накарах татуиста да спре и да продължим на следващия ден. Тогава вече взех болкоуспокояващо. Е, беше далеч по-добре.
Не дадох отговор за ребрата, понеже там нямам татуировки, но пък не виждам голяма драма човек да си спести една болка, взимайки хапче Simple Smile
Взимах Паратрамол (надявам се това да не е реклама Laughing)

# 70
  • Мнения: 2 179
Успокойхте ме Simple Smile чела съм ,че приемането на хапчета може да доведе до разширяване на кръвоносните съдове и да кървиш повече по време на татуса ...Ест . зависи от хапчето .
Може да си взема от това и ако стане нетърпимо да го пробвам.

# 71
  • София
  • Мнения: 736
Успокойхте ме Simple Smile чела съм ,че приемането на хапчета може да доведе до разширяване на кръвоносните съдове и да кървиш повече по време на татуса ...Ест . зависи от хапчето .
Може да си взема от това и ако стане нетърпимо да го пробвам.
A защо не Super Numb? Hibiscus го продават, около 20лв е.

# 72
  • Мнения: 2 179
Успокойхте ме Simple Smile чела съм ,че приемането на хапчета може да доведе до разширяване на кръвоносните съдове и да кървиш повече по време на татуса ...Ест . зависи от хапчето .
Може да си взема от това и ако стане нетърпимо да го пробвам.
A защо не Super Numb? Hibiscus го продават, около 20лв е.



Тъп въпрос ,но оказва ли разлика за самия татус и трябва ли да го съгласувам с татуиста ,ако реша да го ползвам?
Изникват ми супер нелепи въпроси от притеснение Grinning 

# 73
  • BG
  • Мнения: 62
Обичах, прекалено много го мислиш, спри се. Имай в предвид, че хората имат различна търпимост на болка, на различни места. Настрой се положително, вместо да мислиш за това колко и дали ще те боли. Просто смени нагласата и ще ти се получат по-добре нещата, според мен. С най-добри чувства го казвам.

# 74
  • Мнения: 2 179
Обичах, прекалено много го мислиш, спри се. Имай в предвид, че хората имат различна търпимост на болка, на различни места. Настрой се положително, вместо да мислиш за това колко и дали ще те боли. Просто смени нагласата и ще ти се получат по-добре нещата, според мен. С най-добри чувства го казвам.
Така е ,всичко е в мисленето! Не знам защо всеки изпитва нужда да ми каже колко боляло и да ме напряга още повече. (Не говоря за тук,а за познати с които съм споделила )
Стягам се и спирам с лудостите Simple Smile Яд ме е ,че ги слушах и сега ме вкараха в размисли на български или на английски искам надписа  smile3555 smile3555 smile3555

Общи условия

Активация на акаунт