За пиърсинга, татуировките и още нещо - 21

  • 57 219
  • 743
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 3
Здравейте не знам дали е точно по темата  но може ли някой да ми каже какво точно е написано и буквалния превод ? Ще съм ви благодарна

# 661
  • Мнения: 668
Quero ficar no teu corpo feito tatuagem

# 662
  • Мнения: 3
Здравейте, някой да си в правил пиърсинг на зърното? Получих подобен факс Bowtie
Мнение за На тъмно във Варна и по-точно за Анна Бончева. Много биха ми помогнали и мнения за самият пиърсинг, като имам предвид възстановяване и поддръжка. Благодаря Blush

# 663
  • Мнения: 811
Момичета,  татуса ми е на почти 3 месеца, обаче на моменти ме засърбява и то около кокалчето , не е непоносимо , но ако се разчеша няма спирка. Усещам лека грапавини върху точките на татуса около кокала. Възможно ли е да не се е обелил и на някого случвало ли му се е това?

# 664
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269
Странно сякаш. И моят е на 3 месеца, нищо не усещам, ако не го виждам, все едно го няма.

# 665
  • Мнения: 134
Момичета,  татуса ми е на почти 3 месеца, обаче на моменти ме засърбява и то около кокалчето , не е непоносимо , но ако се разчеша няма спирка. Усещам лека грапавини върху точките на татуса около кокала. Възможно ли е да не се е обелил и на някого случвало ли му се е това?



3 месеца е доста време. Татуса ти е напълно зарастнал. Кожата около кокалчето е по-тънка от останалата част и може би мастилото е влязло малко по-навътре в кожата за това го усещаш релефно. Аз имам татус на 3 години, който също  като теб ме сърби на моменти. Не е нещо сериозно или опасно просто така се получава понякога. Не го чеши а ако много те сърби го намажи с гел алое вера или сложи едно ледче за малко Simple Smile

# 666
  • Мнения: 811
Благодаря Ви момичета

# 667
  • Мнения: 13
Момичета,  татуса ми е на почти 3 месеца, обаче на моменти ме засърбява и то около кокалчето , не е непоносимо , но ако се разчеша няма спирка. Усещам лека грапавини върху точките на татуса около кокала. Възможно ли е да не се е обелил и на някого случвало ли му се е това?



Здравей. С известно закъснение се включвам, но все пак ще изразя мнение.
Смятам, че основната причина за тази "аномалия" е татусита и по-точно неговата техника. Не е направил най-добият избор на игла. Най-вероятно е използвал един връх с много игли  за цялата татуировка, а самият дизйан включва орнаменти с различна дебелина, размер както и dotwork. Просто е трябвало да смени накрайника и да сложи такъв с по-малко игли или дори една. Вижда се от снимката какво се е получило. Кръгчетата са се разлели, празното се е запълнило с мастило  и приличат на големи точки, а точките почти са се слели, получили са релеф  и са заприличали на линия, като съвсем друг въпрос е, че са крайно несиметрични. Когато се използват много игли за малки детейли така се получава. Задълбава се и се вкарва повече мастило от необходимото, в последствие се получава или тн. blowout или bruising.  С две думи или не му се е занимавало на татуиста или е икономислал от консумативи.

# 668
  • Мнения: 4
Здравейте приятели!Преди около един месец си продупчих втора дупка на дясното ухо.Там където ми я дупчиха ми казаха 1 седмица да не я мокря,не съм я мокрила нито сваляла.След като мина 1 седмица махнах медицинската обица и сложих моя,след 2рото махане и след това като искам да я сложа дупката е почти запушена и е надута.Ако някой е имал същия проблем или нещо подобно ще се радвам да ми сподели.Благодаря предварително!:hugs:

# 669
  • Мнения: 13 082
Ами медицинските обици не се свалят месец.

# 670
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269
1 седмица да не се мокри?! Скоро пробивахме още две дупки на едното ухо на детето, не са препоръчали подобно нещо. Медицински обеци минимум месец! За мен минимум 3-4 месеца, след злополучен опит с голямата дъщеря. След месец сменихме медицинските със сребърни, получи ужасяваща алергична реакция, та трябваше да чакаме всичко да заздравее и да дупчим наново.

# 671
  • Light of Zartha
  • Мнения: 1 745
Не се маха медицинската обица поне месец. Да, и аз предпочетох да изчакам повече (3-4). Това с мокренето е глупост. Нали промиваш с нещо? Или не са ти казали? Не знам до колко е удачно да пробваш да сложиш обицата пак, ще боли със сигурност. Схемата е - дупчиш, не махаш, само въртиш, за оформяне на дупката(в началото секретира повече), промиваш или пръскаш оксикорд(в 99% от студиата го препоръчват, но може и да е демоде вече) и не спиш на тази страна няколко седмици. Последното е много важно, защото се смачква мястото и прясно пробитото каналче може една зарасне не перпендикулярно на кожата.(странно го обясних, съжалявам).

# 672
  • Мнения: 624
Аз като си пробих втора и трета дупка на ухото много трудно зарастна.
Всеки ден промивах с кислородна вода и след нея гентамицин маз. Но секретираше и нищо не помагаше.
 Оказа се реакция към медицинските обици. Сложих сребърни и буквално за дни нямаше и помен от секрети и тн.
Пробвай да промиваш редовно и мажи с нещо.

# 673
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269
Не е демоде оксикорта, в студиото даже влизаше в цената голямо шише.

# 674
  • When you are not fed love on a silver spoon, you learn to lick it off knives...
  • Мнения: 3 666
Аз моите дупки по ушите си ги дупча сама. С абокат и със сребърна обица. Но трябва да отбележа, че имам перфектна кожа за всякакви манипулации. Понася всичко. Имам и татуси и 17 обици на ушите, на езика махнах обицата преди 2г.

Като се дупча - слагам в тръбата на абоката сребърна обица и приклачвам. Ако прави проблеми - Гентамицин маз - за седмица - 2 пъти дневно - и приключвам.
И хрущял съм дупчила и "мекото" на ухото... Няма грижи Stuck Out Tongue Winking Eye

Общи условия

Активация на акаунт