Защо когато бях на 25, не заделих яйцеклетки за черни дни…?

  • 10 711
  • 127
  •   1
Отговори
# 45
  • София - Варна
  • Мнения: 4 177
Мдам, Магдена, толкова са им леки проблемите, че са с по 2 аборта вече.
Аз съм на мнение, че дори и усещането за лек дисбаланс не е случайно и би следвало да светне червена лампичка на човек.
Точно така леките проблеми почти винаги се превръщат в по-сериозни. Но за жалост от безхаберие хората си занемаряват здравето.

# 46
  • Мнения: 642
Информацията ни залива отвсякъде. Прабабите ни не са били по-информирани от нас. Естественият начин за зачеване е един и същ откакто свят светува. Преди време беше  необходима информация как да се планира семейството така, че да няма аборти. Т.е  по-естествено е забременяването от предпазването. По-скоро принцът на бял кон е проблемът. Изключвам тези, които и на 25 не са могли. Но тези, които на 35+ пробват за сефте, няма на кого да се сърдят.  Тъжно е колко много двойки имат репродуктивни проблеми! Мечтата за дете е въпрос и на пари, освен всичко останало. А това би трябвало да е най-естественото нещо на света. Аз нямам и не съм имала подобен проблем, но чета тук и ми е тъжно. Съчувствам ви, но не чакайте да постигнете финансова независимост и да срещнете идеалния мъж.

# 47
  • София
  • Мнения: 6 372
jam това с 50 годишните и ползването на контрацептиви поне ме разсмя Simple Smile
Но ето, и аз съм от тези с висшето образование, и биологично дете, а признавам, че докато не ми дойде на главата, нямах абсолютно никаква идея за намаляване на яйчниковия резерв и съответно, пълното му изчезване и преди 40 те...
То че няма да променим нищо,няма, но аз като споделям, малко ми олеква

и на мен късно ми узря главата и си останах с едно дете, и сега си чукам камъни в нея, ама файда няма. Sad
даже ми се струва, че прекалено образованите и интелигентни жени по-лесно попадат в капана на илюзиите по отношение на фертилността...

# 48
  • Пловдив
  • Мнения: 14 746
Информация не знам дали липсва, по-скоро липсва някак самокритичност ли, осъзнаване ли, че точно ти, въпреки привидната идеалност на хормони и какво ли не, може да се окажеш сред все по-големия с възрастта дял на жените, които не могат да забременеят, или де да знам какво.
А може и наистина да липсва популяризиране на инфото колко точно голям е тоя процент и как видими белези, че ти си вътре, няма.
Познавам поне две жени на по 43 години, които на теория знаят, че с годините плодовитостта намалява, но на практика смятат, че точно те са си съвсем плодовити. Едната - понеже хормоните и били като на младо момиче (мереше ги по повод киста на яйчника, която оперира), антралните фоликули по брой - също; то нея ако я питаш, при нея всичко е най-най-най, де. Тя поне има едно дете и не иска още. Другата се разведе, няма деца и останах с впечатление, че също смята, че понеже няма гинекологични проблеми, има още известно време за деца. То не че е длъжна да си признава пред хората, разбира се, и да не смята така, но наистина не останах с впечатление, че много бърза.

Аз самата съм на 41, правя опити за още едно дете от година и нещо и не става. Преди три месеца мерих ФСХ, АМХ и инхибин Б - за моята възраст бяха нелоши, и пак не става. Може би това, че кърмя (малката не иска да се откаже), е една от причините да не става, а може би просто възрастта наистина си е самостоятелен фактор - в смисъл, по-големият брой кофти яйцеклетки натежава, не знам.

# 49
  • София
  • Мнения: 19 387
даже ми се струва, че прекалено образованите и интелигентни жени по-лесно попадат в капана на илюзиите по отношение на фертилността...
Ами като са толкова образовани - да търсят и прочетат нещо И по въпроса, а не да гледат отвисоко на некариеристките и да реват, когато "настане леш на яйцеклетки"
Има и друго - не искам да обобщавам за абсолютно всички, но самите лекари насърчават това отлагане, защото печелят от неслучването на нещата. Звучи кофти, но ми се струва, че популярните и модерни лекари някак срамежливо не говорят връзката между трудно забременяване и възраст/продължително използване на противозачатъчни. Една 20 и няколко годишна много вероятно ще забременее от раз, може да го износи и роди като на шега и няма да донесе приходи, както заможна 40-годишна с проблеми.

# 50
  • София
  • Мнения: 6 372
Звучи кофти, но ми се струва, че популярните и модерни лекари някак срамежливо не говорят връзката между трудно забременяване и възраст/продължително използване на противозачатъчни.

не си съвсем права по отношение на лекарите.

ето два примера само за едни от най-популярните:

Кампанията на д-р Владимиров и Инвитро клиника София:
http://ivf.bg/novini/287-kampania-biologichen-chasovnik

Инициативата на д-р Стаменов и клиника Надежда:
http://www.maikanavreme.bg/

има жени, които наистина не знаят. но има и такива, които предпочитат да си заровят главата в пясъка и да не чуват информацията, която не им харесва. случвало ми се е да общувам и с доста от втория вид.

# 51
  • София
  • Мнения: 19 387
не си съвсем права по отношение на лекарите.
...
има жени, които наистина не знаят. но има и такива, които предпочитат да си заровят главата в пясъка и да не чуват информацията, която не им харесва. случвало ми се е да общувам и с доста от втория вид.
Благодаря, признавам, че не съм съвсем в час, всъщност не съм се интересувала от 3-4 години насам.
Тези кампании тазгодишни ли са, защото тези проблеми се дъвчат отдавна?
Чела съм материал за броенето на клетки именно от Владимиров, но тогава нямаше безплатни прегледи.

# 52
  • Мнения: 272
даже ми се струва, че прекалено образованите и интелигентни жени по-лесно попадат в капана на илюзиите по отношение на фертилността...
Ами като са толкова образовани - да търсят и прочетат нещо И по въпроса, а не да гледат отвисоко на некариеристките и да реват, когато "настане леш на яйцеклетки"
Има и друго - не искам да обобщавам за абсолютно всички, но самите лекари насърчават това отлагане, защото печелят от неслучването на нещата. Звучи кофти, но ми се струва, че популярните и модерни лекари някак срамежливо не говорят връзката между трудно забременяване и възраст/продължително използване на противозачатъчни. Една 20 и няколко годишна много вероятно ще забременее от раз, може да го износи и роди като на шега и няма да донесе приходи, както заможна 40-годишна с проблеми.

Как да кажа... болезнено  откровено, но истинско...
Някой лекари -  " модерните" , "предприемчивите" ... много добре виждат къде е тяхната златна кокошка...

# 53
  • Мнения: 642
А ако пък в прав текст лекар каже на жена с проблем, че е позакъсняла, няма ли да и вмени вина. То и така не бива. Защото изборът кога да станем майки си е наш. Ние си преценяваме. Как пък жените от един друг етнос нямат такъв проблем и раждат по 5-6 деца. Нито при по-добри условия живеят, нито по-добре се хранят, нито са по-образовани. Просто почват  с децата отрано. Не че това е за пример,но е факт, че на инвитро не се подлагат.

# 54
  • София
  • Мнения: 19 387
Ние не знаем в етноса по колко аборта имат, колко новородени оцеляват и т.н. И не вярвам абсолютно никоя циганка да няма проблеми със зачеването. Ама кво - ако толкова иска мъж, ще си вземе някой с деца. Ние сме по-егоцентрични. Те се възприемат като част от общността, много по-социални са. Богатият циганин пак си живее в махалата
Колкото и да не ни се иска, май науката все още не е намерила начин яйцеклетките да се запазват по-дълго. Сега хем пубертетът идва рано, хем искаме да сме фертилни по-дълго, хем да раждаме от любим и надежден човек...ами не става всичко накуп.

Казваш - ние си преценяваме, но на каква база? Медицинска или финансова? Защото природата и доктора не ги интересува имаме ли пари за маркови дрешки, за спорт и курсове

# 55
  • Мнения: 272
А ако пък в прав текст лекар каже на жена с проблем, че е позакъсняла, няма ли да и вмени вина. То и така не бива.
Не бива , но на мен няколко пъти ми се случи лекари да ми кажат: "... предвид преклонната ви възраст..." . Пък аз не се чувствам толкова преклонна все пак:)))
Това какво усещане ми дава...
А що се отнася до другия етнос, та те почват да раждат от 15 години... на потична линия, все пак от там  им идват доходите. В интерес на истината видях и двойка от тях подготвяща се за инвитро процедура, така че ...

# 56
  • Пловдив
  • Мнения: 14 746
Разбира се, че и циганките имат същите проблеми от физическа страна. "Нямат", доколкото масата нямат проблемите, произтичащи от напредналата възраст - вече са родили млади. Мисля, че това имаше предвид Тролчето.
Освен това много от тях нямат пари за ин витро, дори да се налага.

# 57
  • Мнения: 30 802
Моята снаха прави 2 пъти в Солун с донорска яйцеклетка, обаче не можа да задържи, тестостеронът й бил прекалено нисък, а от него зависела мускулатурата.

Ба тия хормони, за задържане е прогестерон. Тестостерон е за мускулатура, ама при батките, няма общо с бременността...

Някой да не се опитва да прави реклама на схема за замразяване? Може скоро и в БГ да има пазар...

# 58
  • Мнения: 272

Освен това много от тях нямат пари за ин витро, дори да се налага.
Ти ходила ли си на тяхна сватба? Може да ослепееш от злато... за какво нямане ми говориш?
Но това е тема, далечна от идеята на темата:))) Типично по женски се отнесохме:)))

# 59
  • Пловдив
  • Мнения: 14 746
Не съм ходила, а ти ходила ли си на сватбите на всичките цигани до един? Ако не си обърнала внимание, написах "много от тях", а не "всички от тях, от непълнолетното Айше от Столипиново до цар Киро".
Ако не си ходила на сватбите на всички или поне на представителна извадка - аз пък съм работила в Социално подпомагане и съм видяла мизерията в циганските махали. Не коментирам причините за нея, а наличието и. Средният цигански доход у нас е много, несравнимо по-нисък от средния нецигански - ако и за това ще спорим, няма нужда.
Не е по темата наистина.

Общи условия

Активация на акаунт