Частни училища - информативна тема 18

  • 116 320
  • 743
  •   2
Отговори
# 375
  • Мнения: 702
Здравейте, проверявах Увекинд дали имат лиценз по МОН за началното и основното им училище и излиза, че нямат. Имате ли идея има ли връзка с това, че се водят Международно училище (на сайта пише International School) и дали тези училища също подлежат на някакъв лиценз в България.

Последна редакция: вт, 12 дек 2017, 14:16 от teg

# 376
  • Мнения: X
Здравейте, проверявах Увекинд дали имат лиценз по МОН за началното и основното им училище, и излиза, че нямат. Имате ли идея има ли връзка с това, че се водят Международно училище (на сайта пише International School) и дали тези училища също подлежат на някакъв лиценз в България.
Къде проверява?
Ето какво излиза в Регистъра.
http://89.252.196.217/Schools/schinfo?75803
Съгласно чл. 331 ал. 1 от Закона за предучилищното и училищното образование и Раздел III на НАРЕДБА № 8 за информацията и документите за системата на предучилищното и училищното образование, институцията може да провежда обучение, както и да издава официални документи за задължително предучилищно образование, завършен клас, завършено основно и средно образование.

# 377
  • Мнения: 702
 Ето тук: http://89.252.196.217/Schools/search (същото се отваря и от Вашия линк). Като напиша Увекинд на ключови думи излизат само само детска градина и средно образование. А повечето частни училища излизат и за основно. Може би не търся правилно?  От къде е цитата?

# 378
  • Мнения: X
Ето тук: http://89.252.196.217/Schools/search (същото се отваря и от Вашия линк). Като напиша Увекинд на ключови думи излизат само само детска градина и средно образование. А повечето частни училища излизат и за основно. Може би не търся правилно?  От къде е цитата?
От мястото, на което проверявате. Simple Smile
Училището е средно неспециализирано. Това означава, че осъществява обучение от първи до дванадесети клас и има право да издава съответните документи.

# 379
  • Мнения: 702
Много благодаря! 

# 380
  • Мнения: 78
Има ли някой по-актуални отзиви от новото ЧОУ "Томас Едисън"?
След откриването му преди година имаше много положителни коментари за нивото на обучението и методите на преподаване, за постиженията по различни състезания, а и за самата училищната обстановка. Какво е положението в момента - потвърждават ли се първоначалните впечатления или има и разочаровани?

# 381
  • Мнения: X
Здравейте! Имате ли пресни впечатления от ЧУ "Ерих Кестнер"? Попадавам на противоречиви мнения, от крайно положителни до доста негативни, но и стари мнения. Ще съм благодарна на всеки отзив.  bouquet

# 382
  • Мнения: 679
Моите впечатления за Тоамс Едисън са повече от положителни. Наистина спазват първоначално зададения стандарт на преподаване и отношение. Детето ми се чувства добре - не е прекалено натоварено, имат време за игра и почивка, но и доста учат. Напредъкът при нас е голям и то без стрес и скапване от учене.
Обстановката е спокойна и позитивна. Има уважение от страна на учители и родители. Самите деца се държат много добре едни с други - на това ги учат, да има морал и добронамереност в отношенията.

Като всяко място съм сигурна, че всеки намира дребни неща, които иска да подобри (включително и аз имам такива), но за сега са пренебрежимо малко, на фона на позитивите, които намирам.

# 383
  • Мнения: 232
Здравейте! Имате ли пресни впечатления от ЧУ "Ерих Кестнер"? Попадавам на противоречиви мнения, от крайно положителни до доста негативни, но и стари мнения. Ще съм благодарна на всеки отзив.  bouquet

Здравейте, моите деца са в Ерих Кестнер и съм писала в темата.  Преди да запиша моите деца преди 5 години също гледах тук, но практически нямаше нищо и трябваше сама да взема решение.  Форумите са хубаво нещо, но в крайна сметка детето е Ваше, решението е Ваше и според мене най-добре е да се запознаете с училището преди всичко и да прецените сама. 

# 384
  • Sofiq
  • Мнения: 719
Здравейте,
не сме писали по-рано за Томас Едисън, защото трябваше да натрупаме впечатления -и за добрите, и за лошите страни. Детето ми идва от друго ЧУ, та имам база за сравнение . Ето малко от моите впечатления (съвсем искрени):
    Часовете започат от 8.30 и за мен това е огромно предимство, защото детето пак ходи към 8, но има избор дали половин час да играе сутрешна зумба с музика в салона, или да си чете от училищната библиотека, която расте всеки ден, или да играе с настолните игри, с които училището разполага и др.
   Спокойно е, учи се много, но без зор и стрес.  Програмата е организирана и балансирана, не се прекалява с домашни. Децата имат време за проекти и игри. В общи линии организацията на всичко е доста добра.
   Учениците винаги са усмихнати, физическа грубост и насилие не съм ни чула, ни видяла, а това ни беше една пт причините за напускане на старото училище. Децата са поощрявани да се събират по най-различни поводи и проекти, като често проектите са с деца от 1и 2 или 2 и 3 и 4 или всички заедно.
  Базата е малка, но някак приказна-рисунки на деца украсяват стаите и таблата, децата имат килимчета за сядане и не стоят нон стоп по чиновете.
  Многообразието от проекти, ателиета и творчески работилници е впечатляващо. Сега 4 клас спечели състезание с ИТ проект, имат открити уроци от лекари по биология, имаше химия с експерименти , творческо ателие водено от известна писателка по писане на приказки, театрално ателие с предстоящи театрални прояви и танци на голяма сцена (без аналог са), открити уроци по родолюбие,  посещения....мога да изброявам много чудесата там, ама да не става реклама някаква. Просто  изразявам удовлетворението си,
  Изненада ме високото ниво на английски, което постигна детето ми, благодарение и на двамата нейтив учителя-американец и англичанин. Особено от разговорното направо съм изумена. Не очаквах толкова да дръпнат децата.
 Що се отнася до постижения и награди-имат си ги и то не само в математиката. Последно се похвалиха с купата от СМТ за училището, но имат и шампиони по художествена гимнастика, тенис, плуване и др. Мисля,че сега участваха в състезания и по разказвателни предмети и роботика.
Най-хубавото за мен е приятната среда, липсата на стрес, приятелството и уважението между децата и учителите, сърдечните родители, които са малко общество, което си помага и помага и на училището да изгради своя облик.
Дано да има повече такива училища!

# 385
  • Мнения: 702
Здравейте, ако някой има информация за Свети Наум, училището в Бояна, моля да сподели.

# 386
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 305
В ТЕ детето ми намери изключително мили деца, общуващи нормално, емоционално, но не агресивно, без лъжа, без булинг, с много екипност и взаимопомощ. Огромно предимство за детето ми е основният учител. Театърът ми идва в повече, но се преглъща.
Базата обаче е мизерия - на едно от най-мръсните кръстовища в града. Хората полагат усилия - имат градина, цветя, домати миналото лято Wink но все пак е много тясно. ако не се преместят тази есен не виждам как ще имат прием...

# 387
  • София
  • Мнения: 361
Здравейте!
Някоя от Вас би ли могла да даде повече информация за това дали ще има прием за ПУК за 2018/2019 уч. год. в “Томас Едисън” и ако вече сте минали по този път - в какво се състои?

# 388
  • София
  • Мнения: 333
Здравейте!
Някоя от Вас би ли могла да даде повече информация за това дали ще има прием за ПУК за 2018/2019 уч. год. в “Томас Едисън” и ако вече сте минали по този път - в какво се състои?

Здравейте,

Аз проверявах преди повече от месец и ми казаха, че заради ограниченията на сградата няма да има прием на ПУК, но пък следващата година може да има по-голям прием на 1ви клас.

# 389
  • Мнения: 679
Аз мисля, че ПУК в ТЕ приемат в градианта им. Поне тази и миналата година децата, които идват в 1ви клас са от ПУК от детската градина.

Общи условия

Активация на акаунт