Частни училища - информативна тема 18

  • 115 991
  • 743
  •   1
Отговори
# 690
  • В офиса
  • Мнения: 4 008
Да, но е за много по-кратко време. Имало оплаквания, че пречели на ПУК-четата, за това го били променили и сега са със специален учител ( + психоложките). Така разбрах, може да не е вярно.

# 691
  • Мнения: X
Те нещата се развиват и променят не за години, а за месеци.  Wink Та опит с давност от преди година-две би бил доста неактуален.
Аз пък имам позната, която премести детето от Климент Охридски в Питагор. После от Питагор в друго училище.

Да за втори път ми се припомня да се върна 18 теми по 50 стр.назад, все пак нещата може и да са се променили за тези години, нали? Няма начин да не се повтори някакъв въпрос когато се коментират едни и същи училища, само че тук се търси актуална информация.

Очевидно не правиш разлика между приемна процедура и отзиви за училищата след като сме преминали няколко години. Цитатът, който си извадила от контекста касае второто, не първото. Има известни разлики, които се схващат след личния опит.

Точно днес си подреждах лаптопа. bamboo.ag само защото съм била на твое място, а и заради детето ти ще ти пусна списък, който съм си направила тогава за знания, които са присъствали на подбора. Очевидно обаче не разбираш, че съвета ми е с цел да ти помогна, а не защото се заяждам. Много ценно ще е да видиш различните гледни точки назад във времето. Аз пропуснах да изчета точно две теми и после дълбоко съжалявах. Но ако те мързи да изчетеш 18 теми по 50 страници, твоя воля.

1.   Броене от 1 до 10 и от 10 до 1;
2.   Познаване на звукове в думи – начало, край, среда;
3.   Преразказ по картинка;
4.   Пренасяне на фигури в координатна мрежа;
5.   Да запомни и повтори определен брой думи;
6.   Да оценява последователност на изобразени действия – кое е първо и кое следва;
7.   Финна моторика

Това беше преди 3 години.

Dandelion, миналата година ли кандидатства малката ти девойка? Май от тази година системата за прием е различна. Да каже някой, който е разпитвал в детайли, аз нали уж всичко си знам и не питах. Колко се изненадах като видях че са 12 кандидат ПУК-чета, които психоложката поведе към в самостоятелна стая. И самият изпит е по-различно организиран от едно време. Имаме и входящи номера с цифри и букви. Може пък да излязат с единно класиране като в Питагор. Не знам, аз не съм получила отговор, а теста ни беше преди седмица Grinning Девойката ми не е от "елитна" градина и е без подготовка, но пък ужасно прилича на голямата си сестра (а не на брат си Grinning)

Може да са решили да въведат някаква двустепенна форма от тази година като при първолаците. Зависи и от бройката кандидати.



Последна редакция: сб, 03 фев 2018, 18:50 от Анонимен

# 692
  • София
  • Мнения: 374
Благодаря ви за споделената информация!

# 693
  • София
  • Мнения: 1 751
И на нас на срещата с родители (в СС) ни казаха, че са максимум две деца, кандидатстващи за ПУК, едновременно в една група на присъствения ден. Ако входящите номера, които са ни раздали са показателни за броя кандидатстващи деца, вероятно са поне 250-300. А ние все още не сме получили дата и се чудех дали да не им пиша да питам или си е съвсем нормално, след като краят на февруари е посочен като краен срок за "изпитния" период.   Thinking

# 694
  • София
  • Мнения: 11 960
Milenita, вероятно грипната ваканция ще доведе до разместване на графика и може да удължат срока.

# 695
  • София
  • Мнения: 142
Milenita, вероятно грипната ваканция ще доведе до разместване на графика и може да удължат срока.

Изглежда ще се измести с една седмица, но са се обаждали на родителите да предупредят за промяната в "изпитния" ден (или поне на тези, които са имали насрочен ден в периода на грипната ваканция).

Milenita, най-добре звънни в понеделник. Моите познати с кандидатстващи деца вече имат определени дати.

# 696
  • София
  • Мнения: 1 751
Благодаря, ще им пиша другата седмица. Или ще звънна. Наши приятели, които бяха ходили на среща декември, получиха дата преди десетина дни, а ние бяхме януари и затова си мисля, че е нормално по-късно да получим.

# 697
  • Мнения: 12
Здравейте! Специално за интересуващите се от немски език - според мен идеалният избор е "Джани Родари". Присъствахме на открит урок по немски език там в предучилищна група - БЕШЕ НЕВЕРОЯТЕН! Изненадах се от знанията им, а госпожата беше много мила.Урока беше много интересно направен и си личеше, че децата много я обичат. В останалите уроци нямам идея как е, но специално по немски език беше супер!

# 698
  • София
  • Мнения: 2 060
Е, как разбра, че е супер, като нямаш база за сравнение? Не знаеш как е в другите уроци, но знаеш, че този е супер по някакви си твои критерии.

# 699
  • Мнения: 12
DonaFlor аз споделих, че във въпросното училище съм присъствала на урок единствено по немски език, а не че не съм ходила и в други училища. Привлече ме това, че малките имаха много знания по предмета, не го очаквах. Урока беше интересен, а когато свърши децата бяха разочаровани и искаха още. Това говори достатъчно!

# 700
  • София
  • Мнения: 2 060
Извинявай, но на мен мнението ти ми звучи чисто субективно. Освен това откровено рекламираш училището като въз основа на един открит урок в предучилищната група обявяваш, че училището е “идеалният избор за интересуващите се от обучение по немски език”. Липсват аргументи като успеваемост на децата, оценяване след 4 и 7 клас и т.н., т.е. някакви обективни критерии и оценки.

# 701
  • София
  • Мнения: 7 276
Джани Родари и друг път са се саморекламирали в тази тема.

# 702
  • Мнения: 12
Изключително интересни хора се включват в темата, която е за частните училища в София. Трябваше да кажа, че много ми е харесало дадено училище в нещо, но няма да кажа кое е, за да не прозвучи като реклама. Аз казвам какво ми е харесало в това училище... мислех, че темата е, за да изказваме мнения и да изберем най-доброто за децата си... или не Ви харесва да чувате нещо хубаво? Явно сте по-опитни от мен в темата, споделете мнението си за някое училище, моля...

# 703
  • София
  • Мнения: 2 060
Темата е информативна. В нея се споделя информация за училищата, а не субективни мнения от типа - бях на един открит урок, децата бяха много щастливи и препоръчвам Еди-кое-си училище, което е “идеален избор”. Това не е фактическа информация, разбираш ли?
И ако забелязваш темата е 18- та по ред. Споделена е много информация, просто чети ако се интересуваш!

Последна редакция: нд, 04 фев 2018, 17:38 от DonaFlor

# 704
  • Мнения: 12
Чела съм много по темата. За мое съжаление се обсъждат най-силно училищата с по-високи такси, а аз мисля, че в града има още много други училища, за които липсват мнения.
Изказах мнение с факти - децата имаха много знания и умения и бяха щастливи в присъствието на госпожата си, което говори много, поне за тези, които се интересуват от това, децата да учат и в същото време да се чувстват щастливи. Това ако не са факти, не зная кое би било.

Общи условия

Активация на акаунт