Имена за ДВЕ момичета

  • 11 389
  • 130
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: X
Сега се замислям, че Грета се римува с Мария-Антоанета:laughing: Да не би да затова детето да си го е харесало като име? Или харесва приказката за Хензел и Гретел?
Иначе е ужасно твърдо и грубовато, като се замисля - бебе Грета Animal Speak No Evil . Иначе идва от немски, означава перла, но същевременно е съкратено от Маргарита.

Не знам дали идеята за животно е особено добре обмислена. Ще имате ли време да му обръщате внимание с три деца, две от които бебета? Да не остане на заден план и в един момент да се чудите как да му търсите нов дом? Макар че с котка може и да ви е по-лесно, поне не се разхождат.
 

# 61
  • Мнения: 182
Предлагам Белослава и Елеонора.
Звучат ми много силно и според мен си подхождат. Имат и хубави галено имена- Бела и Ела/и .

# 62
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 336
Десислава
Белослава
Ангелина
Диляна
Савелия
Светлозара
Жулиета
Лилиана
Емануела




# 63
  • Мнения: 493
Натали и Мелани
Екатерина и Кристина
Или може би трябва да се въртим около Маргарита???

# 64
  • Мнения: 2 710
На мен до Маргарита ми стои много добре Анастасия(Сиси). Кралица Марго и принцеса Анастасия.
А относно притесненията ти, дали каката ще има различно отношение към малките, ти предлагам да говориш с нея. Казваш и какво те притеснява и ако си мисли да прави така и заявяваш, че варианта Маргарита отпада.

# 65
  • Мнения: 12 570
На Мартина може и Тина, Тинка, Ина
Трудно е да намериш име без мъжки вариант щом вече се появиха Бориса и Ивайла, Крумка и Асенка, Самуила и Калояна?
Ралица, Косара, Лора са от малкото все още чисто женски имена.
Каката може и заради учителката си да харесва толкова името Грета. Може да се срамува да си го признае или да не го осъзнава. Като дете в доста ранна възраст чух песен на Емил Димитров. Нещо ми е направило впечатление и съм го запомнила и съм питала за негови песни.  Вероятно заради това съм харесала и името. В моето обкръжение няма Емиловци, само една братовчедка Емилия и една съученичка в градината, които не харесвах, а и до днес не харесвам името Емилия, но Емил ми е от любимите мъжки имена. А понякога имаме някакво натрапчиво и ирационално усещане. Аз не съм вярваща, напротив атеист съм, но няколко месеца имах натрапчивото усещане, че трябва да кръстя дъщеря си. Нямам обяснение защо. И го направих ден след четвъртия й рожден ден, падна се на Всички български светии. Не знам дали някога ще има нужда от свръхестествена защита или нещо друго.
Аз на твое място бих кръстила едното бебе Маргарита. За мен, дори и да не знае защо, има някаква причина каката да държи толкова на името. Дори и да се привърже повече към това сестриче, може да се окаже един ден, че е за добро.
Сега се сетих за още едно име, на което не съм срещала мъжки вариант - Мариета. Не знам дали ще ти хареса, но като производно от Мария ще има общ имен ден с каката, което да ги сближава.

На мен до Маргарита ми стои много добре Анастасия(Сиси). Кралица Марго и принцеса Анастасия.
+1 Аз бих добавила и Екатерина (Велика, руската императрица), а и няма мъжки вариант на името.
Маргарита и Екатерина?

# 66
  • Мнения: 18 588
Монца даде чудесно предложение.Нооо нали се отхвърлят имена съд
Ана.

# 67
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 336
А може каката да измисли и второто име Thinking

# 68
  • Мнения: X
Да, за да няма обидени, може да наречете едното дете Маргарита, като обясните на каката, че Грета е галеното на Маргарита. Така тя може да си го нарича Грети Simple Smile

# 69
  • Мнения: 493
Извинявам се, но аз не разбрах защо едното бебче да не се казва Грета??? Защо на Маргарита да се казва Грета, за да е угодия на каката?
Предлагам идея... Грета и Дара? Грета и Лина?

Последна редакция: вт, 20 юни 2017, 13:49 от TODICHKA11

# 70
  • Варна
  • Мнения: 2 282
Аз не бих угодила на бъдещата кака относно нещо толкова сериозно като име на бебе.Първо, защото имената се избират от мама и татко, второ - защото вероятно опасенията на майката за предпочитане на едното бебе, заради името ще се окажат правилни.И трето не по-малко важно, майката не харесва името Грета.
На мен Грета не ми е галено на Маргарита, както например е Маги.Иначе Маргарита е разкошно име.
Според мен седнете и обяснете на бъдещата кака, че колкото и много да я обичате, няма тя да избира името на едното бебе и това е окончателно.Дори е трябвало още в самото начало да ѝ покажете, че това няма да се случи, независимо колко повтаря това име и настоява.Аз също давам много свобода на дъщеря ми, но чак  за такова нещо не бих ѝ позволила, освен ако наистина не ми е по сърце името, което предлага.Но компромис и уговорки няма да направя.
Идеята за любимец е страхотна.Каката вероятно ще е много доволна на едно хубаво коте, щом иска такова, ще може да си го кръсти всякак.Понеже, обаче ние имаме котка, държа да те предупредя, че едно малко коте има много грижи и прави доста бели.Помисли си добре дали си готова с две бебчета да обгрижваш и котка.

Харесва ми и предлагам комбинацията:
София и Тереза
Емануела и Маргарита
Магдалена и Наталия
Адриана и Валентина

# 71
  • Мнения: 14
Скрит текст:
Toва със животинчето няма да ни е голям проблем. Живеем в голяма къща, но имаме собствени 2 етажа с мъжа ми и с детето. А на първия етаж живеят майка ми и баща ми, които няма да имат проблем котката на каката да стои при тях временно, докато свикнем с лудницата горе. А имаме и двор все пак. Домашен любимец не сме имали, заради това, че нямахме време да се грижим за него, но отскоро нашите като дойдоха при нас няма да е проблем. Така че идеята може да се осъществи.
<- Пак съм извън темата, ама понеже стана въпрос дали ще можем да се справим и с коте. Grinning

Но както и да е. На мен името Маргарита много ми хареса и откакто ми го предложихте, доста ме запалихте и мнгоо взе да ми се върти в главата. Само дето ако вземем коте - то ще е Грета или както си го кръсти каката, а бебата ще е Маги. Замислих се ако в крайна сметка се спрем на Маргарита, дали името на другата беба да не го измислим с "А"? За да може всяка от тях да започва с първите букви на двете имена на каката. Днес нещо ми се въртяха разни варианти от рода на Алиса, Алина, Аврора.. newsm78



# 72
  • Варна
  • Мнения: 2 282
В такъв случай ако сте решили твърдо, говорете от сега с бъдещата кака за котето и подгответе почвата.Много е хубаво децата да растат с любимци  Heart Eyes

За името с буква А, идеята никак не е лоша и май тази буква е благодатна сякаш...
Маргарита и Ардиана
Маргарита и Аделина
Маргарита и Амелия
Маргарита и Анастасия / някой предложи по-горе, много хубава комбинация Peace /
Маргарита и Александра / ако не ви пречи, че името е доста популярно/
Маргарита и Ариана / много ми харесва това име, но в България, може да има асоциации с марката бира Crazy/
Маргарита и Ахинора

# 73
  • Мнения: 18 588
Маргарита, с галено Маги, Марго,а котето ще е Грета  Wink Така и вие и каката доволни  Simple Smile
Ние също имаме коте.
Щом сте в къща и имате помощ, никакъв проблем.
Аз Алина,Амелия,Алиса, Ахинора и Анастасия харесвам за втората беба.
Като най-много Амелия, а може и Амели,но Маргарита е с по-българско звучене и може би и др. да е такова.

Маргарита и Алина.
Маргарита и Анастасия ми звучат най-добре.
Алина е руско  Heart Eyes

# 74
  • ту тук, ту там
  • Мнения: 7 442
Маргарита и Алина
Маргарина и Аделина - звучат ми по-добре едно до друго, макар да харесвам Алина повече от Аделина.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт