Имена за ДВЕ момичета

  • 11 387
  • 130
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 14
Съгласна съм, че за двойни имена най-мн.пасват.ако се съдържат Мария или Ана. Но поради името на каката отпада този вариант. Елена, Елеонора, Елина отпадат, защото аз съм Елена и не ми върви и някоя от девойките да е така. Мари-Клер ми е също много чуждо и необичайно. Може би трябва да се пооткажа от идеята за двойни имена.
И иначе цялото име Маргарита ми харесва много. Мен друго взе да ме гложди от снощи, но не съм сигурна дали това има общо с темата или са си някакви мои си ''глупотевини". Затова го слагам в скрит текст
Скрит текст:
- Ако осъществим желанието на каката и сложим на бебето име, което тя е избрала (било то Маргарита или Грета), дали ще стане така, че да се привърже повече към нея и един вид да си заобича повече нея за сметка на другото сестриче след време. А ако не кръстим бебето както тя е решила, знам че много.ще.се разстрои, ще реши, че не ценим нейното мнение и не я обичаме(дори и сега говори така, когато кажа нещо против името). В много особена възраст е сега, и мисля хем и за нея да е добре и да е щастлива, хем и на мен да ми е спокойно на душата и да харесвам имената на децата си.

Дописвам: не искам да имат имен ден в един и същи ден.  Laughing

# 46
  • Мнения: X
Специално за женски имена, много харесвам френско звучащи. Някак са ми нежни и аристократични.
Сега се сетих за две сестри, които учасваха в някакъв реалити формат- Кристин и Катрин. Много ми допадна комбинацията Simple Smile. Друго име, което ми звучи много нежно е Валери( с ударение на последната буква).Примерно Валери и Натали. Simple Smile
Ако държиш на българските имена ми хрумва Бояна и Йоана.

# 47
  • Мнения: 12 523
Според мен винаги има риск да се привърже повече към едната сестричка, дори и да не са близначки. Но както казваш тя е доста голяма и иска да бъде включена в това приключение, а може да си има причина да държи толкова на името. Маргарита е хубаво име и щом на теб ти харесва е добър вариант - хем удовлетворяваш желанието на каката, хем не съвсем. А питали ли си я защо точно Грета?

# 48
  • Мнения: 3 154
Каката колко е голяма?
Защо не и купите голяма и красива кукла, да си има и тя бебе и да си го кръсти Грета, а вие да си наречете бебките с имена,които ви се харесват.

# 49
  • Мнения: 39 612
Маргарита е разкошно име.

# 50
  • Мнения: 832
Абсолютно може да се привърже,точно към едното бебе заради името,защото тя го е избрала и и харесва повече от другото. Аз бих купила кукла на каката или хамстер,папагал ,рибка - която да кръсти Грета. Не мисля,че трябва да се съобразявате с желанието на каката, имената са за цял живот, а детските прищявки са от ден до пладне...
Харесайте си две красиви имена с таткото без да се допитвате до никой!
п.с. Името ,,Грета,, ми звучи много грубо.

# 51
  • Мнения: 12 523
А какво ще кажеш за Маргарита и Мартина? Така имената и на трите ще започват с една сричка - Мария-Антоанета, Маргарита и Мартина и ще имат отделни имени дни.

# 52
  • Мнения: 18 588
Хич не са ти глупави доводите,вероятно е така да стане.
Съгласна съм,че това е прищявка,идеята с куклата е умна.😊
Детето ще се посърди и ще забрави,не й се връзвайте толкова.Името е за цял живот.
Жасмин\а,Жаклин,Дорина,Джулия,Джулияна,Вероника,не ти ли харесват?Френските са хубави,да.
Тамара,Йохана,Вивиан,Емили(мн ми харесва на мен).
Ти всъщност какви имена искаш?По-чужди,интернационални,по-завъртяни или български?

# 53
  • Мнения: 14
Miraxi, на 10год. е.
Проблемът е, че не мисля, че е просто прищявка. От 8 месеца повтаря това име, така си нарича едното бебе и даже не ме е питала дали ми харесва. Повтаря го още от преди да разберем каквито и да са подробности за бременността (като брой и пол на бебетата). В началото мислех, че ще ѝ отмине - но не. Не ми е казвала каква е причината да се е запънала така, но предполагам, че защото имаше една много добра и мила учителка в 1ви клас, която се казваше Грета. Но след това напусна работа, защото замина за чужбина. Питала съм я дали е това, тя твърди, че не е това и просто името много ѝ харесва.
С кукли не играе, но сега ми дадохте жестока идея! Много обича котки, а не сме си имали домашен любимец никога. Та едно коте може да свърши доста добра работа. Ще говоря с мъжа ми.

Мартина не ми харесва, заради галеното Марти, което сега е хита при новородените момченца.

За женски имена харесвам по-рядкосрещани, но български имена, които да нямат мъжка форма. От чуждите много харесвам Лорейн, Илейна и Хуана, но няма да ми мине номера.  Laughing Жасмин е хубаво като цяло, но тръпки ме побиват от Жаската! Grinning Дорина е в списъка ми, Джулия и Джулияна - не ми харесват. Вероника- да, но не и галените. Йоана ми харесва, ама пак ще е Ани на галено. Или поне тук така им казват на Йоаните (някъде съм чувала и Йони, но ми е изключително странно).

# 54
  • Мнения: 393
Ето една идея:

Любомира и Миролюба Simple Smile

# 55
  • Мнения: 3 154
Грета има ли имен ден?
Ако няма, може да излезете пред нея с мотива , че искате да дадете на бебките имена с имен ден, какъвто тя има.
Иначе предлагам варианта Лора и Стела - но не зная празнуват ли имен ден.  newsm78

# 56
  • Мнения: 393
Ето една идея:

Любомира и Миролюба Simple Smile

Щом ти харесва Вероника добави и Валерия / Вероник и Валери/

# 57
  • София
  • Мнения: 1 416
Да, и според мен е доста вероятно каката да си заобича сестричката с измисленото от нея име. Затова варианта с коте или някакво друго животинче може би наистина ще свърши работа. Simple Smile
Лорейн и Илейна много ми харесаха като ги прочетох. Не се римуват, а много си отиват според мен! Ако няма да ти мине номера, защото звучат по-необичайно може да ги промениш на Лорена и Илияна/Илина?
Дорина и Лорена също ми звучат добре и ми харесват.
Какво ще кажеш за Ралица, Йолита, Полина и Ясмина?

# 58
  • Мнения: 18 588
Емилия?Деметра,Дамяна,Ахинора,Косара,Моника,Бранимира,Екатерина,Мариета,Калина(но е често срещано).

# 59
  • София
  • Мнения: 1 416
Мисля, че Грета празнува на Цветница. Щом произлиза от Маргарита... Thinking

Общи условия

Активация на акаунт