Искам да кажа ... (127)_19.06-25.06

  • 74 649
  • 898
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: X

Чек, странно е това. Клипът качен ли е някъде, или го е разпратил само на приятели?
Ако си толкова на зор, първата мисъл е да се обърнеш към съответното посолство, не да правиш записи и да разпращаш на приятели. Струва ми се, че е поредната схема за изнудване.



На приятели е пратен и човекът, който го е пратил го е публикувал в страницата си във ФБ. Този който говори на клипа със сигурност е приятелят ни, но другия ми е съмнителен, защото продължава да ми иска имена и телефони на негови роднини или други близки хора.
На телефона на посолството никой не отговаря, а на горещия телефон на министерство на външните работи, който е качен на сайта им специално за такива случаи, току що ми казаха че не знаят какво да ме посъветват, добре било да говоря с юристи. Дадоха ми накрая още един телефон, сега ще звъня на него.
Снощи последно ми изпратиха снимки на личната карта и паспорта на приятеля ни. Няма грешка, той е.

# 61
  • София
  • Мнения: 17 377
Не са толкова амбиции, Захирче, колкото няма кой да ги гледа тези деца след училище и родителите се прибуждават да ги записват тук и там. Едно време бабите се пенсионираха по-рано и помагаха, а и по улиците не беше толкова страшно като сега.
Поне покрай мен е така де, сигурно има и свръх амбициозни родители.

# 62
  • Мнения: X
Чек, това е най-големият ми страх при пътуванията на благоверния. В Лат. Америка отвличанията и измамите с цел откуп са си бизнес, а на родните посолства или МВнР рядко може да се разчита.
Пиши и споделяй, моля те. За съжаление не мога да помогна с нищо. Дано се справите и измъкнете приятеля си невредим.

# 63
  • Варна
  • Мнения: 36 793
Аз с радост забелязвам, че около нашия блок има немалко родители, които колкото и да са уморени вечер, след работа намират време да изведат децата за час-два-три навън и да играят. Намират се начини. И дъщеря ми винаги има другарчета, друг е въпросът, че примерно едно от децата, с което тя много обича да играе, аз не го харесвам изобщо, дразни ме ужасно. Но мълча и стискам зъби, какво да правя. Важното е, че тя се забавлява.

# 64
  • Мнения: 22 518
Чек, а той свързал ли се е със свои роднини по някакъв начин? Може ли те да са видели клипа във фейсбук?
Ако му се е случило нещо лошо, най-вероятно се опитват да изнудват за пари.
Всеки може да му открадне паспорт, лична карта и да ги представи.

# 65
  • Мнения: 12 005
Светкавица, до 3 клас синът ми ходеше на частна занималня, там им оставяха доста време за неорганизирана игра - просто ги водеха в някой парк и ги наглеждаха, но игрите си ги измисляха те.


Моят син се прибираше у нас,при баба си и наистина до към 4 клас имаше време.
Проблем стана вече в V клас през есенните и зимните дни- ако е втора смяна, преди обед няма много време за излизане, макар и да става около 7 часа. Закуска, уроци , после да обядва и в 13.15 трябва да е на училище.След училище вече е тъмно и студено- всеки ден има по 6 часа, два пъти- седем- невъзможно беше да се излиза през учебно време. Ходи само на англ. език и то не на кой знае каква школа, в смисъл не е нещо изпреварващо.

Странно се получава, защото в махалата има деца от др. училища- не са еднакви часовете в различните училища ,  те се прибират по-рано и играят.
Като мина първа смяна и денят се удължи- излизаше да си играе.

В събота и неделя обикновено не пропуска.


За родителските амбиции- има го и този момент, но и самите деца са амбициозни.
Особено в някои училища изискванията са по-големи от останалите, после има деца активни състезатели в математически състезания- това няма как да се случи без много допълнителен труд.Други искат усвояване на езика и вземане на ниво още в осн. училище, това също не се случва без допълнит. занимания.



Последна редакция: пн, 19 юни 2017, 14:08 от Светкавица

# 66
  • Мнения: X
Чек, а той свързал ли се е със свои роднини по някакъв начин? Може ли те да са видели клипа във фейсбук?
Ако му се е случило нещо лошо, най-вероятно се опитват да изнудват за пари.
Всеки може да му открадне паспорт, лична карта и да ги представи.


Той не се е свързал с никого, нямам представа защо. Но е казал имената ни и така този, който го е снимал се свърза с нас. Моето име във ФБ не е точно такова, че да ме намери някой по трите ми имена, но един от другите приятели ми препрати на мен клипа и профила на човека, а после аз се свързах с него. Прати ми и други снимки снощи. Пише ми на португалски и превеждам с Гугъл. Звъннах му и по телефона, но изобщо не се разбрахме.
Попаднах на много любезна служителка на последния телефон, който ми дадоха. Каза ми да ѝ изпратя на имейл всичката информация, която имам и тя ще се свърже със съответното посолство. Да е Европа, че да отидеш и да го намериш, а то...

# 67
  • Мнения: 22 518
Моето мнение е, че това е или измама, или отвличане с цел откуп.
Няма как при такова положение да не се свържеш първо с роднини, или да дадеш имената им на похитителите. А да се свързваш с приятели.

# 68
  • Мнения: X
Единственият жив роднина, който има е синът му, който също е получил информацията, която останалите имаме.

# 69
  • Мнения: 22 518
Чек, успех тогава, дано има положително развитие.

Пристигна ми една поръчка днес, с голямо нетърпение чаках, обаче роклята и полата ми идват малки. Просто са с 2номера умалени. Не ми се занимава с връщане нещо.

# 70
  • Мнения: 18 051


Харесах кола. Довечера ще ходим да я видим, много се вълнувам. Не е нищо особено и на фона на колите в темата, ще си трая, че...  Embarassed Но за мен е идеална, малка, удобна. Оказа се, че ми е съседка, на две пресечки от нас е. Стиснете палци да е читава и я взимам!!!  Heart Eyes

Вчера ми попадна една страхотна Хонда Джаз автоматик и се сетих за теб  Heart Eyes Дано да ти хареса  Peace и да се похвалиш после  Confused

# 71
  • Мнения: 39 669
Сесил, дай да видим покупките. Може да си ги харесаме.  Wink
Чек, дръж и нас в течение!
Захир, усещам че с нова кола ще пиеш кафе в Търново.
Браво и на Рая на щерката.

# 72
  • Мнения: 22 518
mariat, а, то тук всички са елегантни. Simple Smile Макар че като ги гледам и двете са за размер М.

Не мога да си харесам парфюм за лятото, искам нещо свежо.

# 73
  • Мнения: 15 092
Дай да видим де, всякакви размери сме, може пък да си харесаме.

# 74
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 256
Попрочетох 2-3 страници назад само. Извинете, ако съм изпуснала някой празнуващ Hug
Изкарахме екстра - нищо, че половината време беше облачно, не беше студено и ставаше и за лежане на плажа, и за цамбуркане. През нощта попрекапа на няколко пъти, но палатката си държи и грижи няма.
Снощи се прибрахме, ама много студено тук.... Sad

По темата:
Много играехме навън едно време, на какво ли не. Изброили сте повечето игри.
Моите също играят/ритат навън, карат колелета и т.н.
Зад блока се събират деца и от съседните и като ги слушам от горе, е доста весело Simple Smile

Захир, дано се окаже твоята кола Hug

Общи условия

Активация на акаунт