Хитринки за всякакъв случай - тема 15

  • 90 943
  • 742
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 2 628
Момичета, поръчах си връхна дреха с пух по края на качулката. За съжаление се оказа, че не се сваля, въпреки описанието за възможно махане. Не ми се иска да я  връщам, защото много ми харесва, но при пране предполагам ще се развали Thinking Има ли някаква хитрина, за да бъде след пране в пухкаво състояние?

# 361
  • Мнения: 2 194
Разресвам, докато е мокро, пада малко козина, но не е фатално.Реша с четка за коса.

# 362
  • Мнения: 7 710
аз якета нося само на химическо, страх ме е да не станат на топка вътре ...  пък и на етикетите им пише да не се перат в пералня

# 363
  • Мнения: X
Най-добре давай дрехата на химическо чистене, за да не се притесняваш дали няма да се развали с прането.

# 364
  • plovdiv
  • Мнения: 519
Прах такова яке и не ми се степа пухчето.Като изсъхна си стана както преди.

# 365
  • Мнения: 10 264
И аз имам такова яке, с пух на качулаката само. При прането нищо не му стана (на delicate програма го прах според инструкциите). Но понеже суша в сушилня там го развалих. Първия път го суших много внимателно и нямаше проблем, но на второто пране (като видях, че всичко беше наред първия път), по навик натиснах нормално сушене и....явно топлия въздух е бил в повече и ми се стопиха косъмчетата и сега е едно степано и грозно. Но ако ти ще сушиш на вън, не мисля че ще имаш проблем. Виж има ли отделни инструкции за дрехата и мъхестата част. На моето имаше две отделни инструкции (не като цяло за дрехата), едната беше да го суша в сушилняата с 3 тенис топки на деликатна програма, но го прецаках ....да бързам.

# 366
  • Мнения: 1 410
Аз пък имам по голям проблем, прах якето на дъщеря ми в пералня та и сега то стана като вестник. Моля за съвет как да възвърна предишното пухкаво състояние на якето, т.к. то е от естествен пух и нямам сушилня. В момента го оставих на сушилнята Sad

# 367
  • Мнения: X
На якетата от естествен пух има надписи, че не е препоръчително да се перат. Тези, които го правят (аз нося на химическо), поставят няколко топки за тенис в пералнята.

# 368
  • Мнения: 1 410
Иначе пишеше dry cleane only но стореното сторено, утре ще купя няколко тенис топки и дано да бихме Sad

# 369
  • София
  • Мнения: 1 078
Момичета, дайте идея как да почистя банан от бебешки дрешки. Изпрах с бебешка прах, но безуспешно. Странно, не знаех, че банан трудно излиза.

# 370
  • plovdiv
  • Мнения: 519
Аз пък имам по голям проблем, прах якето на дъщеря ми в пералня та и сега то стана като вестник. Моля за съвет как да възвърна предишното пухкаво състояние на якето, т.к. то е от естествен пух и нямам сушилня. В момента го оставих на сушилнята Sad
Докато съхне го разчепквай, колкото можеш, с пръсти.Когато изсъхне ще се доразпухи само,но поразчепквай малко ,по малко.

# 371
  • София
  • Мнения: 6 010
Аз пък имам по голям проблем, прах якето на дъщеря ми в пералня та и сега то стана като вестник. Моля за съвет как да възвърна предишното пухкаво състояние на якето, т.к. то е от естествен пух и нямам сушилня. В момента го оставих на сушилнята Sad

Преди два дни изпрах пухен спален чувал след доста четене в нета.
Препоръките са - програма за фино пране, без центрофуга с течен препарат.
За съхненето препоръчват да е на хоризонтална повърхност, а не да виси. Сушенето става за от 2 до 4 дни и по няколко пъти на ден е хубаво да се прави това "разчепкване", за което е споменала съфорумката, че да се отделя пуха и да съхне по-бързо.
Аз лично разположих чувала на хоризонталния ни сушилник първо в банята докато се отцеди главното количество вода, после го преместих на балкона.
Днес чувалът е като нов Simple Smile

# 372
  • Мнения: 1 410
много Ви благодаря момичета, дано да се пооправи, че много ми е мъчно за хубавото яке че го развалих.

# 373
  • София
  • Мнения: 11 116
много Ви благодаря момичета, дано да се пооправи, че много ми е мъчно за хубавото яке че го развалих.

И аз така си изпрах пухеното яке и сега няма разпухване.
Решила съм да го дам на химическо с надеждата да са оправи.

# 374
  • Мнения: 1 410
Моля да пишеш после дали са го оправили, че може и аз да дам на дъщерята якето ако не мога да го разпухвам сама. Хич не ми се хвърля ново яке Sad

Общи условия

Активация на акаунт