Подарък за бебе

  • 11 545
  • 43
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 323
Чакаме кумицата ми да роди всеки момент и съм подготвила торта от памперси. От месец вече кореспондирам с момичетата, които се занимават с това, така че не знам дали не е късно. То зависи и какво точно искаш да е де.
Мисля, че това е много красив, оригинален и същевременно полезен подарък. Всичко от тортата като се развали се ползва. Има най-различни варианти какво да включва, аз избрах рокличка и буйки, одеалце/пелена и съответно голям брой памперси. Нямам търпение да й я подаря.
Много ми се иска и на мен някой живот и здраве да ми направи такъв подарък. Много ги харесвам.  Hug

# 16
  • Мнения: 5 060
За тортата могат да реагират и за 3 дни, за толкова бяха направили като имах нужда. Получи се оригинален подарък, беше във формата на китара, защото таткото е китарист.
Ама от друга гледна точка, ако аз бях получила пакет разопаковани памперси, не знам дали бих ги слагала на детето, по-скоро не. От хигиенична гледна точка ми се струва рисково за новородено. Освен това, цената е такава, че ако нещата се купят поотделно към тях могат да се прибавят още няколко.

# 17
  • Мнения: 1 323
По принцип е така, скъпичко е, но се получава красиво и оригинално, относно хигиената, не се бях замислила, понеже нямам дете, но ги поръчах малко по-големи  - 2 размер, та няма да са съвсем за новородено, когато е с най-слаба имунна система.
Иначе майката е украинка и съм измислила да е с табелка с надпис на украински, мисля че много ще се зарадва.

# 18
  • Мнения: 3 314
И аз мисля за полезни подаръци и се включвам да черпя идеи.

# 19
  • Мнения: 1 489
На нас ни подариха- шезлонг, столче за хранене, музикална играчка за кошарата, ваничка със стойка, бейбефон. Всички ни бяха нужни и много полезни.

# 20
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 763
В момента в америка масово си подаряват тези. И аз като бъдеща мама много бих се зарадвала на такъв подарък, ако някой желае да ми подари нещо практично.
Много е удобно, слага в кошарата, в леглото при родителите, и бебето спи мн добре вътре, особено новородените, понеже ги кара да се чувстват като в утробата на мама.

# 21
  • Мнения: 257
Аз страшно много харесвам ръчно изработените подаръци, защото са уникални и могат да бъдат персонализирани - с името на детето, датата на раждане и т.н. Единствения минус, е че се изисква време за изработката им и трябва да се поръчат предварително. Може да се подари одеалце, ръчно изработена кукла или друга играчка, албумче за снимки, озаглавено с името на детето, табелка за вратата на детската стая и т.н. Открих и страничка, в която има изброени различни варианти за подаръци и контакти с майсторите им:
http://momenti-ot-tonita.blogspot.bg/2015/04/blog-post_28.html


П.С. Тази поставка за кошарка дали я има в БГ и под какво име да търся нещо такова? Много искам да си купя, но не намирам никъде

# 22
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 763

П.С. Тази поставка за кошарка дали я има в БГ и под какво име да търся нещо такова? Много искам да си купя, но не намирам никъде
Това са трите варианти, които аз съм виждала, не знам как се наричат, мислех че са гнездо, но не са, това са като възглавнички. И са доста скъпички
https://www.amazon.com/Snuggle-Me-Organic-Original-Co-Sleeping/dp/B00V2LVE5Q
https://www.amazon.com/DockATot-Deluxe-Dock-Pristine-White/dp/B018ZVIQMO
https://www.amazon.co.uk/Sleepyhead-Deluxe-Months-Pristine-White/dp/B00ACK676E

Но в ютуб като гледам клипове за "Newborn must haves" тези присъстват в почти всеки клип.

# 23
  • Мнения: 328
Тези неща ще ги ползва 2-3 месеца .Имала съм гнездо кокони и го ползвахме 3 месеца като недоносен .
А цените им са ужасни .
 Ако подаръка е практичен столче за кола ,шезлонг ,столче за хранене,ергономична раница .Ако искате оригинален завивки чаршаф ,обиколник ,калъфка  с името на детето и датата на раждане .Ако е нещо за спомен албум или златна гривничка с името му .Ако искате забавен и практичен  муз.играчка , уокър ,паяк .Лично аз съм за практичните подаръци

# 24
  • Мнения: X
Според мен лично, зависи от материалното състояние на бъдещите родители. Ако са заможни или аксесоарите съпровождащи бебето не са им проблем финансово, то тогава - нещо за спомен или и колекционерска стойност. Иначе практичните подаръци според мен се приемат най-добре. Аз подарих на моя приятелка шезлонг, който издържа дете до 18 кг. и се префасонира в столче.

# 25
  • Мнения: 6 150
Най-добрият подарък ще е този, който майката ви каже че има нужда. Купуват се всевъзможни глупости и действително повечето неща се ползват по 2-3 месеца и после се чудиш къде да ги денеш. Всеки човек си има свои предпочитания. За някои злата и сребърни лъжички може да са уау, за други излишна тъпотия. Същото се отнася за абсолютно всичко изброено досега в темата. Ако се върна назад във времето, от масово предлаганите и подкрепяни тук неща, нищо не ми грабва окото. Съобразявайте се с човека и нуждите, а не с това което на вас ви харесва и си мислите, че е ок. Действително е много лесно да купиш нещо на бебе, отколкото на зрял човек, но повечето подаръци в случая са колкото да се отбие номера.

# 26
  • Мнения: 10 607
В момента в америка масово си подаряват тези. И аз като бъдеща мама много бих се зарадвала на такъв подарък, ако някой желае да ми подари нещо практично.
Много е удобно, слага в кошарата, в леглото при родителите, и бебето спи мн добре вътре, особено новородените, понеже ги кара да се чувстват като в утробата на мама.


 Heart Eyes това и мен ме грабна. За каква цена говорим?

# 27
  • Варна
  • Мнения: 1 473
Има посребрени кутийки за кичур и зъбче, посребрени цилиндри за акт за раждане, посребрени гребенчета и четки за коса, рамки за снимки и още много неща които биха били подходящи, които родителите вероятно не биха си купили, но които остават във времето като спомен
,

# 28
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 763
В момента в америка масово си подаряват тези. И аз като бъдеща мама много бих се зарадвала на такъв подарък, ако някой желае да ми подари нещо практично.
Много е удобно, слага в кошарата, в леглото при родителите, и бебето спи мн добре вътре, особено новородените, понеже ги кара да се чувстват като в утробата на мама.


 Heart Eyes това и мен ме грабна. За каква цена говорим?


Виж по- нагоре съм сложила линкове за такива възглавнички, единия е точно за този модел.  Hug

# 29
  • Мнения: 2
Защо не подарите букет от бебешки дрехи? Доста оригинално и красиво е. Тук в Англия много често се подаряват на baby shower. Сега виждам че и в България се предлага: https://baby-bouquet.com/index.php?route=common/home

Благодаря на всички мами за многото предложения
мисля, че намерих моя подарък ще заменя цветята с един от тези букети който и след това могат да се използват и ще добавя една кутия за спомени.
мисля, че ще бъде различно и оригинално
Благодаря и на теб Suzane ще пиша как е минало:)

Общи условия

Активация на акаунт