Колко е топло в стаята, където стои бебето?

  • 24 292
  • 61
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 4 621
И ние сме в къща Laughing В стаята на детето подържам -20-22 греадуса. В момента все още е хладно и пускам отопление, но се старая да не става много горещото, тъй като от нашия педиатър знам, че оптималните температури за развитие на детето са -18-20 градуса. Thinking
Къпането е в банята ни, защото първо ни е по-удобно Laughing

# 46
  • Мнения: 1 446
18-20 е в къщи - не затоплям за къпане...
Peace

# 47
  • Мнения: 5 103
22-24, ама аз съм много зиморничева и ми е студено не само заради бебето е толкова температурата Hug

# 48
  • Торонто
  • Мнения: 837
около 24, затопляме допълнително с духалка, но сега като чета другите може би грешим ...

# 49
# 50
  • Мнения: 345
В стаята на бебо трябва да е 21 максимум 22 градуса,а когато спи с 2-3 градуса по ниска.Т.е. 18-19 градуса.Когато се къпе бебо температурата трябва да е с около 3 градуса по-висока или по-точно около 25.
леко гледкане Hug
Абсолютно съм съгласна!!! Peace
newsm10 smile3521

# 51
  • In the jungle out there..
  • Мнения: 1 252
18-20, за къпане - 25

# 52
  • Мнения: 8 505
21-22 най-често,като нощем е по-студено.

# 53
  • Мнения: 11 556
20-22 и вечер затоплям за баня.Не мога да си представя да къпя бебето при 18-20градуса.

# 54
  • Мнения: 743
При първото ми дете - 21 градуса през деня при къпане 25-26!Мисля че това е нормалното! Peace

# 55
  • Мнения: 33
Аз да ви кажа съм привържаник на по - ниските температури около 18-20 градуса защото предпочитам бебоците да не са изнежени а каленички Simple Smile

# 56
  • Мнения: 1 949
В стаята на бебо трябва да е 21 максимум 22 градуса,а когато спи с 2-3 градуса по ниска.Т.е. 18-19 градуса.Когато се къпе бебо температурата трябва да е с около 3 градуса по-висока или по-точно около 25.
леко гледкане Hug

Ох, зимата ги поддържаме тези температури, ама сега....  Whistling Такава жега е, че не се трае. Кристина спи само по боди и с чорапки. Е, и памперс де. Той как ли спарва....  newsm78 Не ми се мисли! В лицето е заприличала на пубертет, заради пъпчиците, които й излизат от жегата. Горкото дете! А не знам как да поохладим в спалнята! С това източно изложение   Sick

# 57
  • Мнения: 2 471
Случайно я видях темата. Детето ми е по-голямо, но родено началото на зимата в студена година. 
Цялата първа зима съзнателно поддржахме 18С като е буден и 15-16 като спи. При положителни температури - отваряне на прозорец често докато спи. Пролетта спане изцяло на отворен прозорец. Затварях прозореца като температурата стане 16С. Никакви проблеми не съм имала. Къпането от първия ден в банята на два стола. увиване в хавлия и бързо носене в стата затоплена до 21-22С.
Тези работи бяха ужас за едната баба и някои приятелки, но твърдо подкрепени от педиатрите. Всеки се решава, но и така може.

И ние си отглеждаме бебка при тези температури. Абсолютно съм за по-ниските градуси в стаята, но наистина всеки сам решава за себе си. Консулирай се с лекар

# 58
  • Мнения: 3 760
Ако не става течение 18оС е много добра температура.
При нас естествено (без никакви отоплителни тела) се поддържаше 20о през цялата зима. След това се вдигна на 21-23о, а тази сутрин беше 27  #Crazy
За къпането - от как къпем (, а не обтриваме с мокра кърпа ) го правим в банята. Температурата е около 25о.

# 59
  • Мнения: 3 929
По принцип като новородено детето стоеше при Т около 21 градуса, а го къпехме при 23 - 24. Сега е по-големичък - 7,5 месеца и съм го държала при 18-19 градуса. В началото го къпехме в стаята, но на 6 месеца започнахме да го къпем в банята, без да сме я отоплявали, а го обличах в стаята, където е било около 20 градуса.

Общи условия

Активация на акаунт