Пазарът на недвижими имоти - какво се случва реално?-6

  • 101 528
  • 804
  •   1
Отговори
# 1
  • Мнения: 54 819
Аз ли съм първа? Grinning

Хайде, да е късметлийска темата и всеки да намери каквото търси, купувачите - мечтаното жилище, продавачите - купувач! Peace

Аз утре имам среща с брокер, да видим какво ще ми предложи.

atadar,   bouquet

# 2
  • Мнения: 5 229
Няколко месеца бяхме спрели да търсим, но търсенето се подновява.

Много успешни сделки на всички в темата Grinning

# 3
  • София
  • Мнения: 4 285
Ще следя темата, тъй като имам някакви инвестиционни намерения, но при сегашното състояние на пазара в София не виждам смисъл към момента.

# 4
  • Мнения: 659
И аз с надежда за успешна сделка, като продавач. Ще се опитам да се справя сама. Днес апартамента вече е свободен и трябва да го приведа в подходящ за огледи вид.

# 5
  • и тук и там :)
  • Мнения: 628
Айде и аз да се запиша  Simple Smile
След почти година и половина четене на форума и търсене на апартамент влизам да се хваля  Hug

Днес подписахме сделката, най-после имам апартамент, дадоха ми ключовете и скоро ще се местяяяя  Simple Smile
Остава само банката да преведе останалите пари на продавачите и приключвам окончателно .... е продължавам с банката де  #Crazy

Благодаря на всички за съдействието виртуално и реално, и на вече на tomeva /тя си знае/ Simple Smile
Пожелавам успех на всички и новата тема да я залеем с хвалби   bouquet

# 6
  • София, Bulgaria
  • Мнения: 2 727
Хайде, ЧЕСТИТО!  Joy Joy Joy
Бъдете позитивни и се радвайте, че сте тук в тази тема като продавачи или купувачи, не забравяйте, много хора нямат този шанс. Нека се постараем да преминем през този важен момент в живота ни/знаете...раждане...сватба...и имот/ с професионален подход и предварителна подготовка. И разбира се късметът, но "Късметът е това, което се случва когато подготовката срещне добрата случайност".
От мен три правила, които винаги са в сила:
1. "Евтиното винаги излиза скъпо"- много вярно и важи в пълна сила и за недвижимите имоти. Няма евтин  апартамент, няма евтин брокер, няма евтин адвокат или евтина сделка, всичко е платено в пъти повече, но се разбира по-късно/ може и да не се разбере/
2. Избирайте си хората, с които ще преминете през целия процес, с една дума: Избираш си личен лекар или отиваш в Спешното и на когото попаднеш.
3. Най-добрата сделка е ВАШАТА сделка, не на приятеля, на колегата или на комшията. Най-добрата сделка е днешната сделка, никой не може да Ви каже утре какво ще бъде. И да, в бранша няма установени правила, но въпреки това моделът за добра сделка е само ЕДИН и той не е нито най-лесния, нито най-краткия, нито най-евтиния, но е най-верния. А всяко изключение от него има "ефекта на пеперудата".

# 7
  • София
  • Мнения: 9 135
Атадарче, благодаря за темата.
Ние подписахме предварителен договор. Сега сме в онова разкрачено положение, в което се молим всичко да е наред и действаме по документи, кредит и т.н.  Praynig  fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover.
Успех на всички   bouquet.
 

# 8
  • Мнения: 1 044
успех на всички купувачи и продавачи Hug

ние се преместихме в новия апартамент и вече се захващам сериозно с продажбата  Grinning

# 9
  • София
  • Мнения: 1 197
Честито на velmar333  и zazu1  bouquet Party Peace Дай Боже само хубави новини в темата !!,,
при нас няма особено раздвижване, но се замислям - никога нищо не е случайно! замислям се за думите на tomeva за евтиното и скъпото, за брокерите, за твоя си дом ... човек просто трябва да има търпение и вяра ... много е лесно да се каже обаче ... Rolling Eyes
пп не съм от най - търпеливите - до преди близо 7 години надувах главите на съфороките в друга тема - ''искам бебе'' и се чудех писано ли ми е въобще Joy Joy Joy от погледа на сегашния ми подпис ми е смешно, но тогава никак не ми беше ...

# 10
  • София
  • Мнения: 9 135
Имате ли впечатления оценките на Амрита дали са съпоставими с пазара  newsm78? Избрахме ги да ни оценяват апартамента за банката и сега се чудя дали всичко ще е наред с оценката  Thinking.

# 11
  • Мнения: 349
Успешни сделки и от мен! Включвам се в темата като търсещи в източните райони.   bouquet

# 12
  • София
  • Мнения: 4 072
  Включвам се и аз с малко по-особено питане.

  Харесала съм едно помещение, но то дълги години не се продаваше. Държеше си го фирмата, построила блока. Мин. година се появи надпис "Продава се", който след седмица беше махнат. Аз тогава не успях да реагирам. Сега все още не се ползва помещението, просто си стои. Та питането ми е как бих могла да открия кой е собственик и дали го продава. По-скоро дали бих могла да наема брокер, който да го направи вместо мен.  Wink Има ли изобщо фирми, които биха се занимавали с такова нещо-все пак може изобщо нищо да не се случи, собственикът да не иска да продава и т.н. Как се процедира в такива случаи?

# 13
  • Мнения: 2 114
  Включвам се и аз с малко по-особено питане.

  Харесала съм едно помещение, но то дълги години не се продаваше. Държеше си го фирмата, построила блока. Мин. година се появи надпис "Продава се", който след седмица беше махнат. Аз тогава не успях да реагирам. Сега все още не се ползва помещението, просто си стои. Та питането ми е как бих могла да открия кой е собственик и дали го продава. По-скоро дали бих могла да наема брокер, който да го направи вместо мен.  Wink Има ли изобщо фирми, които биха се занимавали с такова нещо-все пак може изобщо нищо да не се случи, собственикът да не иска да продава и т.н. Как се процедира в такива случаи?
Сама или юрист ще откриеш кой е собственика/ците и ще видиш какво е вписано за имота, за да търсиш контакт с хората.
 

# 14
  • Мнения: 2 114
Хайде, ЧЕСТИТО!  Joy Joy Joy
Бъдете позитивни и се радвайте, че сте тук в тази тема като продавачи или купувачи, не забравяйте, много хора нямат този шанс. Нека се постараем да преминем през този важен момент в живота ни/знаете...раждане...сватба...и имот/ с професионален подход и предварителна подготовка. И разбира се късметът, но "Късметът е това, което се случва когато подготовката срещне добрата случайност".
От мен три правила, които винаги са в сила:
1. "Евтиното винаги излиза скъпо"- много вярно и важи в пълна сила и за недвижимите имоти. Няма евтин  апартамент, няма евтин брокер, няма евтин адвокат или евтина сделка, всичко е платено в пъти повече, но се разбира по-късно/ може и да не се разбере/
2. Избирайте си хората, с които ще преминете през целия процес, с една дума: Избираш си личен лекар или отиваш в Спешното и на когото попаднеш.
3. Най-добрата сделка е ВАШАТА сделка, не на приятеля, на колегата или на комшията. Най-добрата сделка е днешната сделка, никой не може да Ви каже утре какво ще бъде. И да, в бранша няма установени правила, но въпреки това моделът за добра сделка е само ЕДИН и той не е нито най-лесния, нито най-краткия, нито най-евтиния, но е най-верния. А всяко изключение от него има "ефекта на пеперудата".


Добавям с лек философски оттенък Simple Smile като подкрепям Томева :
Четете статистики, коментари и пр. в стил "Татко Мецан" ( нищи лично, моля да не ми се сърди), но имайте предвид, че дори да сте купили на по-висока цена или с цената на по-скъп кредит, това далеч не означава, че сте загубили. Възможно е да сте спечелили доста неща - време за здраве, време да учите, да създадете семейство, да отгледате дете в собствен дом, да съберете сили да се се мобилизирате за нещо друго и т.н. и т.пр.
Ако през това време сменяхте квартири без да имате никаква сигурност докога ще сте там, без да  има смисъл да ги благоустроявате особено, бихте загубили много сили, които сега сте вложили в друго.
Не се водете по логиката на хора, които от баби и дядовци имат в переспектива поне един апартамент в същия град, ако разчитате само на собствените си възможности. Просто имате различни условия на задачките в живота и решавайте собствената задачка, без да се подвеждате по разсъжденията на другите.
Успех в търсенето и много щастливи мигове в новите ви домове за вече намерилите!

Общи условия

Активация на акаунт