Дневникът тема 82 - Да отслабнем всички заедно!

  • 55 862
  • 738
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 3 743

То няма как да не се отслабва...като не подаваш храна/енергия, нормално тялото да използва натрупаната, за да оцелее.
съгласна съм  Mr. Green
Обаче:въпросът е какво точно ти отслабва.В организма ти не постъпва енергия, тялото отчита това като опасност.
не съм съгласна Peace
и имам опит с пълното гладуване  Peace Ще ти напиша какво аз усетих при първото си гладуване. При водното гладуване първите няколко дни се отслабва водно тегло, 3-5 ден започва разграждане на въглехидратите и след 5 ден започва разграждането на мазнини. Усеща се, повярвай ми. Предполагам, че усещането при кетозата е нещо подобно Peace Аз не че съм много мускулеста, но мускул не съм загубила  нито при гладуването, нито при захранването. Чисто и просто организмът преминава на ендогенно хранене. Познай какво ще използва първо като най-достъпна енергия. Аз не мисля, че са мускулите Peace Въпреки че примерът е изтъркан може би, Пол Брег не е гладувал с цел лечение http://www.evolutionhealth.com/bragg_miracle_fasting.html. На мен ще ми бъде интересно да се включи някой, който е правил пълно гладуване и е загубил мускул Peace
А за качествено, стабилно и дълготрайно отслабване мускулите са важни, именно защото са добър консуматор на калории.
съгласна съм Mr. Green

Не знам дали се изостря усещането за глад или не (никога не съм гладувала), но е естествено и нормално, ако човек лишава тялото от храна, то да си търси такава с удвоена сила.Това са си природно заложени механизми за оцеляване, няма как да им противостоим.
pvacheva е права, че стомахът се свива и апетитът идва с яденето, т.е. контролът се налага при захранването. Но както писах преди, така е и при всяка диета Peace
Дори човек напълно да изгуби апетит гладувайки, в момента в който очите/устата/обонянието видят/усетят храната, мозъкът веднага регистрира това и реагира:"Ето, храна, енергия, трябва да се запася, трябва да натрупам запаси, знам ли кога пак ще бъдат "гладни години".
Според мен по-скоро е, ей колко е вкусно и не мога да се спра Mr. Green
Това е вторият минус на отслабването с гладуване, според мен.Първо, хем си унищожаваш най-качествения консуматор на калории-мускулите, второ хем ти се отваря такъв апетит и си таковаш ма...та на метаболизма, че почваш да качваш със скоростта на светлината.
Никога не съм качвала със скоростта на светлината след пълно гладуване Peace Напротив, гладуването за мен е като бутона "Reset" Mr. Green

А при положение, че има достатъчно други по-щадящи и здравето, и психиката начини, не виждам защо човек би си причинявал нещо такова.
Аз поне не бих.
То неслучайно се нарича гладоЛЕЧЕНИЕ, а не гладоОТСЛАБВАНЕ.
Гладуването всъщност казват, че дори подмладява организма. Даваш на тялото си почивка и същото както у дома, ако не се занимаваш с ежедневни дом. задължения, можеш да обърнеш внимание на голямото пролетно чистене Mr. Green Дали е така не знам, но знам, че се чувствам различна и подновена след гладуване. Дали е за всички, не мисля, всеки сам си преценява, кой е неговия път Hug



НоМе, и аз мога да съм гладна след пържола и пържени картофи, вярвай ми. Нямам ли фибри в храната, мога да изям доста големи количества и протеини и мазнини и въглехидрати преди да се заситя Blush

Дара, много добре мисля, че си решила. И аз се чувствам по-спокойна откакто започнах да се тегля само веднъж седмично Flutter

# 256
  • Мнения: 4 344
Аз съм фенка на Пол Брег и докато гладувах 1 ден от седмицата (говорим на дестилирана вода),се чувствах много добре.Един единствен път съм правила 10-дневната му програма в далечното минало и не съм загубила мускул(напротив-видя се).
Галче ,"Пол Брег не е гладувал с цел лечение "-това не е вярно.В тийн годините си е бил болен от неспасяемата по онова време турбекулоза и швейцарски доктор(д-р Рогле) в Алпите именно чрез глад,слънце,чиста вода и въздух го спасява.След това Брег завършва физиотерапия и разработва системите си за здраво сърце,крака,гръбначен стълб...и т.н.
Лидия Ковачева споменава в книгата си,че от неговата система разработва своята уж по-лесна.

# 257
  • Мнения: 3 743
Права си sun sea
Аз по-скоро имах предвид, че продължава да гладува и след като се излекува Peace Не с цел лечение, не с цел отслабване Peace

# 258
  • Мнения: 4 344
Гладуването му след излекуването е с цел превенция от болести.

# 259
  • Мнения: 3 743
Гладуването му след излекуването е с цел превенция от болести.

С други думи, да бъде здрав Wink
Всички искаме и се надяваме точно на това Praynig

# 260
  • Мнения: 4 344
За радост -живота му и смъртта му(нещастния инцидент на преклонна възраст,аутопсията)доказват,че е успял.
Благодаря,че напомни за него. Hug bouquetКато минах на отвратителни лечения с аб и хормони,спрях гладните понеделници.Сега от химия съм като помийна яма и е време да си ги припомня.

# 261
  • Мнения: 802
Браво Съни  Simple Smile Морето не е повод да се тъпчем, въпреки че е пълно с изкушения. Планирай си един свободен ден или вечер на финала, ако мислиш че това ще ти помогне да издържиш.
Кайсия, ама ти си болна, какви са тия опити за тренировка  Hug
Аз си мисля вече, че при мен този неовладяем апетит може и да е от ЕГН-то. Хормоните бушуват, единия ден съм супер мотивирана и с добро хранене, на другия съм в другата крайност, кофти настроение и още по-кофти храна  Sad

Духче, японското е много хард и трудно се задържа след него. По-скоро аз бих ти препоръчала безвъглехидратната или да си направиш режима от Лазар и сие  Hug
Дара, много добре си решила за кантара  Simple Smile

Пол Брег и аз много го уважавам, въпреки че не съм спазвала неговите препоръки. Трябва да си намеря книгата и да я прочета отново, може да ме мотивира за един ден на вода седмично. Имам и книга от един българин, Самолечение само с вода, той също е спасил живота си и е доживял до дълбоки старини лекувайки се по този начин.
Но народа ни има една мъдра приказка, има ли век, има и лек. Дори глада не е панацея за всичко.

sun sea, къде изчезваш  Hug Започна ли японското?

# 262
  • Мнения: 3 067
Зетче, не мога бе човек. Не мога ... не, че не искам, но ми е по-лесно да гладувам, да пия сироп мадал бал, да ям ако щеш само плодове и салати, но да ям без вх- демек само яйца, месо и риба и морски с някой зеленчук - не мога. Психически ми се повръща от тия храни и се чувствам много... неприятно.
На плодове може и да съм си все глада, обаче нямам психически съпротиви. Честно, предпочитам да изкарам 5-6 дни на глад. Но не умея като Галчето да се захраня хубаво - нещо не успях и качих след 5 дневното гладуване, а уж гледах правих струвах - супи бульони, варени картофи. Може би нещо съм объркала. Може пък и да пробвам пак - знам ли. Много е важно да отслабна малко до края на месеца - 5-6 кг. не искам чудеса.

# 263
  • Мнения: 802
Духче Hug Ами с повече зеленчуци и по-малко от протеините  newsm78 Аз на безвъглехидратната не съм ограничавала зеленчука. Само си разсъждавам, щом имаш психическа съпротива, по-добре недей  Hug
За гладуване не мога да дам съвет, нямам опит и съм абсолютно убедена, че само окована могат да ме захранят правилно  Joy
Много се ядосвам на себе си. Не мога да се спра и продължавам да качвам. Днес си купих без да меря отново един панталон, който преди 2 седмици мах ми беше широк. Взех го заради доброто намаление с идеята да го занеса на корекция. Ами познайте, почти няма нужда от корекция.

# 264
  • Мнения: 4 344
Зетче, Hug bouquet Hugако се навиеш,свиркай.Всеки понеделник-24ч.на дест.вода,съм съгласна.И Петър Димков има за глада с дест.вода.Него ли имаш в предвид или друг?
Сложих кимоното,не е толкова гладно,но лошия навик без глад цяла вечер да плюскам е спъващия момент.С нетърпение чакам АИП.

# 265
  • Мнения: 802
sun sea, много ме изкушава идеята, но трябва малко да се поспра с храната, че сега няма да устискам. От къде си взимаш дестилирана вода? Аз в работата имам достъп, но е доста старичък дестилатора и направо си ме е гнус да пия от него. Проверих, за да съм точна, автора на книгата се казва Димитър Станев. Доста натуралистично описва преживяването си. Той ползва изворна вода. Успех с кимоното  Hug Ако имаш предвид книгата на Сара Балантайн, и аз я чакам с нетърпение  Simple Smile Сякаш тя ще дойде да ми готви  Joy

# 266
  • Мнения: 3 743
От статията, която пусна кайсия Hug

# 267
  • Мнения: 4 344
z.2012,ако решиш и се надъхаш,пиши,с теб съм!И аз имам дестилатор на работа .На 14години прочетох Брег и много ме вдъхнови,и започнах.Тогава толкова трудно я намирах водата,само в аптеки,в които правят лекарства.
И аз така я чакам-като панацея за решение на здравословни и телесни проблеми.Ти смяташ ли да й правиш режима?

# 268
  • Мнения: 3 067
Sun sea и на мен ми липсваш. Често се сещах за тенъ

# 269
  • Мнения: 802
sun sea, ние да не се окажем колежки  Simple Smile Ще ти пиша на лични. Не знам дали ще и правя режима.
Скрит текст:
Мисля, че при всички случаи ще ми бъде от полза, но при положение, че храненето ми е пълен хаос последните поне 2 години, не знам дали въобще да се пробвам. Струва ми се, че е по-разумно първо да си оправя нормалното хранене, пък тогава да опитвам.

Общи условия

Активация на акаунт